Redovni ginekološki pregledi... - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 34 od ukupno 34
  1. #31

    Odgovor: Sad je i ginekoloski pregled luksuz?!

    U načelu praksa je takva kako sam i napisala.
    Karcinom grlića materice najčešće prate simptomi u većini slučajeva (čak 85-90%)
    a to su;pojačani sekrert sa ili bez sukrvice,krvarenje nakon odnosa,tupi bol u donjem delu stomaka,
    krvarenja van menst.ciklusa itd.
    Postoji veoma mali procenat tumora grlića materice koji nastaju iz drugih struktura...
    Čak i pri običnom pregledu ginekolog(koji zna da gleda),može da primeti promene na površini
    grlića,da ne pominjem vag.UZ...
    Ne kažem da ne postoje galopirajuće vrste tumora ali to su veoma retke vrste,koje se razvijaju takvom brzinom
    da je prava lutrija na vreme ih otkriti.
    Neki se razvijaju u periodu od 10-15 godina..i tako u suštini nema pravila.
    No,svakako treba ići redovno na preglede jer svaka na vreme otkrivena promena izlečiva je u 95% slučajeva.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  2. #32

    Odgovor: Sad je i ginekoloski pregled luksuz?!

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Karcinom grlića materice najčešće prate simptomi u većini slučajeva (čak 85-90%)
    a to su;pojačani sekrert sa ili bez sukrvice,krvarenje nakon odnosa,tupi bol u donjem delu stomaka,
    krvarenja van menst.ciklusa itd.
    Pojacani sekret moze da bude i kad ti se poremeni vaginalna flora, sukrvicu/krvarenje van ciklusa moze da izazove bilo kakva hormonska promena, a o bolovima da ne govorimo. Svaka zena je nesto od ovog mogla da iskusi bar jedanput, sto ne znaci odmah da ima karcinom. Zato postoji kontrolni pregled, da se ne nagadja o cemu je rec.


    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Čak i pri običnom pregledu ginekolog(koji zna da gleda),može da primeti promene na površini
    grlića,da ne pominjem vag.UZ...
    Upravo u tome i jeste stvar. Zar je toliko problematicno uraditi zeni makar kolposkopiju jednom godisnje? I uzeti bris, kad si vec tamo? Ne mora njihov patolog da ga gleda, odnecu ga ja u privatnu laboratoriju, ionako sam ga tamo platila isto koliko i u drzavnoj.


    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Ne kažem da ne postoje galopirajuće vrste tumora ali to su veoma retke vrste,koje se razvijaju takvom brzinom
    da je prava lutrija na vreme ih otkriti.
    To sto su retki ne znaci da ih nema. A na vreme se otkrivaju ako se redovno kontrolises. Za tri godine razvice se bilo koji tumor, ne mora da bude galopirajuci.

    Znam da ti je medicina struka, ali ovo nije na tvoj racun, niti na racun bilo kog lekara. Htela sam samo da kazem da kolposkopski pregled traje dva minuta i ne podrazumeva koriscenje bilo kakvog potrosnog materijala. Ultrazvuk i Papa test se svakako dodatno naplacuju. Sa moje plate se svakog meseca za zdravstveno osiguranje skida preko 4000 dinara, a ja ne idem kod lekara svakog meseca. Tuzno je da se ovakve odluke donose u zemlji u kojoj je natalitet jadan i zene svako malo imaju problem da uopste zatrudne.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #33

    Odgovor: Sad je i ginekoloski pregled luksuz?!

    ...kao i u svakom zakonu tako i u ovom postoje rupe...Tačno je da ne možeš na ličnu inicijativu da tražiš sistematski preg.
    po novom pravilniku ...ALI zato dodješ i kažeš;imam smetnju(neku od navedenih) i on ti jednom godišnje uzme Papa,
    uradi kolposkopiju,UZ ...Tako da ići će to kao i dosad jedanput godišnje uz malo drugačiji prikaz
    tamo gde se to traži...osim ako ti ginekolog nije baš ograničen i nefleksibilan...
    a to za plaćanje u Domovima Zdravlja isto kao i u privatnoj praksi,ne znam jer se u N.Sadu plaća samo participacija (100din.)
    Čula sam da je u nekim manjim mestima bilo plaćanja od po 1000din za Papa-test...i to tamo gde D.Z. nema svog biologa pa ginekolog uzme bris
    i pošalje u neku priv.lab. sa kojom ima dil ili slučaj da sama ustanova šalje u neki drugi veći centar,pa zbog troškova prevoza stavi
    veću cenu...Takođe sam čula da se u nekim manjim D.Z. čeka na nalaz brisa po pola godine i više...što je van svake pameti.
    Ovo je tek mali deo "paketa"(u opšteno u zdravstvu) pripremljeno je mnogo više..al' se čeka na realizaciju već duže vreme unatrag...a dali će sve proći i biti baš tako,videćemo u nekom narednom periodu.
    Iskreno se nadam da neće.
    Poenta cele moje priče je da to ipak neće biti baš sasvim tako kao što nalažu propisi.
    Žene,opušteno samo,bez grča....preventivna mera broj 1.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  4. #34

    Odgovor: Sad je i ginekoloski pregled luksuz?!

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Tačno je da ne možeš na ličnu inicijativu da tražiš sistematski preg.
    po novom pravilniku ...ALI zato dodješ i kažeš;imam smetnju(neku od navedenih) i on ti jednom godišnje uzme Papa,
    uradi kolposkopiju,UZ ...
    Dakle, žene, ne čekajte smetnje i naučite da lažete (ako već niste), tako vam privatnici neće odrati kožu.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 12.02.2015, 03:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •