Zaboravljene ljudske osobine... - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 75
  1. #46

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    A kada to ljudi nisu bili podli, sujetni, zli, a isto tako i plemeniti, uviđavni, časni ili pošteni? Ja ne znam za taj idealni period u ljudskoj istoriji kada je sve bilo samo dobro, pa sad sa setom treba da se sećamo tog doba. Ne mislim ni da je danas sve samo crno, niti da je tako ikada bilo.
    Otkad je sveta i veka ljudi su baš takvi, svakojaki. Jedan čovek se tokom svog života menja i čini dobre i loše stvari, dešava mu se da oseti sve moguće emocije i ispolji širok spektar osobina. Podrazumeva se, samim tim, i neko sveopšte šarenilo.
    Ne mislim da postoje potpuno izgubljene i zaboravljene ljudske osobine. Svakodnevno se susrećem sa ljudskom dobrotom, obzirom, empatijom. Lagala bih kad bih rekla da nije tako. Naravno da ima i suprotnosti, da ostanem zatečena pred nekim surovostima, prostaklucima, licemerjem i slično, ali uopšte ne želim da pljunem po vremenu u kojem živim, na račun nekog idealizovanog "juče" za koje sam suviše bila mala da bih ga shvatila ili me nije ni bilo. Ja stvarno volim ovo svoje "danas". I jeste da je vremena malo, da nas melju ritam i tempo svakodnevice, ali dobrote koje zablistaju u tim nekim trenucima između dva "Hajmo, hajde!", utoliko su vrednija.
    Svet je onakav kakvim ga činimo. Samo da svi budemo onoliko dobri, koliko to želimo da drugi budu prema nama (ili onoliko, koliko o tome volimo da pričamo), i biće super...
    Vrag odneo šnalu...

  2. #47

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    A kada to ljudi nisu bili podli, sujetni, zli, a isto tako i plemeniti, uviđavni, časni ili pošteni?
    Otkad je sveta i veka ljudi su baš takvi, svakojaki.
    Da svakojaki,ali danas kada se samo juri za interesima,pričam u globalu,gazi se preko svega,i rekla bi sve više nego ikad,od banalnih stvari do onih ozbiljnih.

    Uverih se ja da ljudska dobrota postoji,kao i ono ostalo,osetili smo svi da postoje svakojaki ljudi...
    Jedan od tih svakojakih učinio je za mene nešto veliko,za šta ja ne znam kako da se odužim,i pri tom ne očekuje ništa zauzvrat.Znaš kada ti se u nevolji nađe neko koga ne poznaješ uopšte?

    Ljudi zaboravljaju da cene...zaboravljaju da pomognu,bez da očekuju neku korist...osim što se sete kada im zatreba...posle toga,ipak zaboravljaju.

  3. #48

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Da svakojaki,ali danas kada se samo juri za interesima,pričam u globalu,gazi se preko svega,i rekla bi sve više nego ikad,od banalnih stvari do onih ozbiljnih.

    Uverih se ja da ljudska dobrota postoji,kao i ono ostalo,osetili smo svi da postoje svakojaki ljudi...
    Jedan od tih svakojakih učinio je za mene nešto veliko,za šta ja ne znam kako da se odužim,i pri tom ne očekuje ništa zauzvrat.Znaš kada ti se u nevolji nađe neko koga ne poznaješ uopšte?

    Ljudi zaboravljaju da cene...zaboravljaju da pomognu,bez da očekuju neku korist...osim što se sete kada im zatreba...posle toga,ipak zaboravljaju.
    Ja upravo pričam o tom "više nego ikad", jer to "ikad" je za mene nepoznanica, ako je u pitanju neki istorijski interval u kojem je carovalo dobro, a zlo je bilo u senci. Ili je meni taj deo istorije promakao (možda nisam pazila na času ), ili smo mi svi emotivno vezani za trenutke iz nekog svog detinjstva, kada su nas neštedimice obasipali dobrotom i pažnjom, pa nam se to urezalo u pamćenje, kao neko bolje i srećnije vreme.
    Sada, kad sam odrasla, moji stariji mi pričaju objektivne priče o ljudima za koje sam kao dete mislila da su idealni. Naizgled srećne porodice koje se glože oko imanja, naizgled srdačni ljudi koji su potkazivali svoje komšije i učinili da neko zbog vica ode na Goli otok. Progledavam...
    Ipak mislim da je svega uvek bilo, da će svih ljudskih osobina uvek i biti... Šareno je...
    Vrag odneo šnalu...

  4. #49

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Ja upravo pričam o tom "više nego ikad", jer to "ikad" je za mene nepoznanica, ako je u pitanju neki istorijski interval u kojem je carovalo dobro, a zlo je bilo u senci. Ili je meni taj deo istorije promakao (možda nisam pazila na času )



    Nekako mi se čini da to "ikad" možemo povezati sa vremenima kada je patrijahalno bilo više zastupljeno medju ljudima i u porodicama neg' danas, kada već i izumire....
    Lično smatram da je "patrijahalno" usko vezano za moral, a moral je osnova i kamen temeljac za ljudske osobine (one dobre i polako zaboravljane naravno).
    Sa izumiranjem patrijahalnog vaspitanja, za posledicu imamo i izumiranje morala kao stub i temelj na kojem ćemo zidati naše živote i graditi kvalitetne porodične, društvene i svake druge odnose . . .

    Danas su patrijahalno vaspitane osobe odbačene, ismevane, i već unapred proglašavane kao nezanimljive, dosadne i OUT.....Dok su npr. homosi, lezbosi i narkići sve više IN . . .

    Ne znam....možda i ja nisam baš dobro pazio na času, možda sam i prespavao to predavanje....

    ali.....


  5. #50

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Dakle, patrijahalno vaspitani su moralni, oni drugi su nemoralni.
    Heteroseksualci su moralni, a homoseksualci nemoralni?
    Patrijalahni heteroseksualce krase lepe i pozitivne ljudske osobine, a one drugi su ih zaboravili?
    Svašta.

    Kaže narod, ko o čemu - kurva o poštenju. Kaže narod, kako seješ - tako i žanješ.
    Već sam se izjasnila na ovoj temi, ali eto, morala sam opet da lajem. Svet oko nas je onakav kakav mi ga sami projektujemo. Dobijamo ono što pružamo.
    Tvrdim da sve nabrojane ljudske osobine kao zaboravljene na ovoj temi ja prepoznajem u svom okruženju. I stoga po meni nisu zaboravljene.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #51

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Pristojnost.


    Znate ono - kad postavite pitanje, očekujete da vam se odgovori.
    Poruku je izmenio Goga, 13.03.2009 u 22:43 Razlog: ispravka*

  7. #52

    14 Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Odmerenost.
    Sipati malo meda, zatim otrova nije ''delanje'' nekoga ko zna šta je pristojnost.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #53

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    A objektivnost?Mislim da je sve manje ima....

  9. #54

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Zivimo u nekom ludom vremenu.
    Breme problema nas ponekad oslepi da ne primecujemo ni onaj najsladji deciji osmeh u prolazu.Postali smo surovi, na neki nacin.
    I nije krivo ovo drustvo, nego mi jer smo mu dopustili.

    Sretoh danas bakinu prijateljicu.
    Jedna dama starog kova.
    Iz nje je vrcala, naprosto, ona prostodusna srcanost, koju jako retko srecem.
    I zamislih se.
    I zapitah sebe, kad sam ove godine srela takvu osobu?
    Odgovor me je prenerazio.
    Nisam, skoro.
    I ispunio me je neki osecaj bleskaste srece,nije jos kasno, dok ovim svetom hodaju ovakvi ljudi.

  10. #55

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Jedna od nezaboravljenih je sujeta.Da li smo uopšte svesni koliko smo sujetni...ili se pravimo da nismo,glumimo neko ludilo.Kada primam kritike na svoj račun,zaista se trudim da sagledam svoje greške,ako je potrebno i da se izvinim.Neki to odrade drugačije,svoje greške prebace na drugoga,da bi postigli neku ličnu satisfakciju,da bi se osećali bolje.A da li se zaista osećaju bolje?Mislim da ne,i da to što prikazuju ljudima,a rade nešto drugo,ispliva kad tad,pre ili kasnije.Svi smo na neki način sujetni,neko manje,neko više,stvar je u tome kako se projektujemo.
    Volela bi da sujeta postane zaboravljena ljudska osobina,a priznavanje svojih grešaka,malo za promenu izađe u prvi plan,kao i opraštanje...nije teško-provereno...



    da dodamo tome i licemerje i zaokruzzili smo prichu.
    & underpaid......

  11. #56

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    ovo je samo teorija.....teoretski,svi smo mi dobro potkovani......
    licno,smatram da je istinska lojalnost nesto sto postaje zaboravljena ljudska osobina...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #57

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    ... ako je "istinska" lojalnost ikada i postojala.

    nema razloga da idealizujemo ljude ili periode.... ipak je sve shto pishe u knjigama stvar pishcheve mashte i interpretacije.

    od svih manifestacija nashe lichnosti ka drugoj osobi lojalnost mi je najsumnjivija shto se iskrenosti tiche.
    & underpaid......

  13. #58

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    lojalnost prema nekome apsolutno ne podrazumeva idealizovanje tog nekoga....mislim da pre znaci prihvatanje....ja zaista tako mislim...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #59

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    lojalnost prema nekome apsolutno ne podrazumeva idealizovanje tog nekoga....mislim da pre znaci prihvatanje....ja zaista tako mislim...

    ne, mislila sam, odnosno ono shto sam htela da kazzem rechenicom "nema razloga da idealizujemo ljude ili periode" je da -

    nema razloga da mislimo da je nekada bilo bolje lepshe i sretnije jer je tai i taj period pisac u nekom delu tako opisao.

    lojalnost je chini mi se najosetljivija od svih osobina. pre svega zato shto se svakakav junk mozze prodati kao lojalnost a i zbog neiskrenih ili negativnih motiva koji bi NAS nagnali da od nekoga ochekujemo ili zahtevamo lojalnost.

    za iskrenu lojalnost treba se biti jaaaaako zreo, stabilan i potvrdjeno pozitivno DOBAR.
    & underpaid......

  15. #60

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    za iskrenu lojalnost treba se biti jaaaaako zreo, stabilan i potvrdjeno pozitivno DOBAR.
    I da onaj kome si lojalan bude to nabrojano, e onda sam pseto. Nikada nisam tražio drugi posao dok se na predhodnom nisam skroz "razdužio".
    Meni smeta sto je laganje postalo uslovni refleks pa i kad je nesto dobro daj da malo doteramo...

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Stare dobre i zaboravljene domace serije
    Autor sanjazoki u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 11.03.2010, 19:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •