Zaboravljene ljudske osobine... - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 75
  1. #31

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    MONETA BEZ VRJEDNOSTI

    Jedan stari sufu prodavao je sve i svasta da bi zaradio za zivot... Ostavljao je utisak priglupog coveka, jer su mu ljudi cesto placali laznim novcem, ili su mu govorili da su vec platili, iako to nije bila istina, ali on je uvJek vjerovao ljudima na rjec...
    Kada mu je kucnuo sudnji cas, pogledao je ka nebu i rekao: "Gospode, toliko sam laznih para primio od ljudi, ali ih nikada nisam osudio zbog toga; ogranicio sam se na misao da ne znaju sta cine... I ja sam Moneta bez vrjednosti, zato, molim te, nemoj me osudjivati"
    Tada je zacuo glas: "Kako je moguce osuditi nekog ko nije osudjivao druge?"

    Lako je naci nekog ko radi s ljubavlju;
    teze je pronaci onog ko misli s ljubavlju...

  2. #32

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    "Lako je naci nekog ko radi s ljubavlju;
    teze je pronaci onog ko misli s ljubavlju..."

    Nešto lepše davno nisam pročitala..malo reči,a opet..toliko toga sadrže u sebi...

    Misliti s' ljubavlju...svet bi bio idealan..pitam se sad,koliko smo mi ljudi u stanju da izvedemo tu čaroliju,da li hoćemo uopšte?

    Tragam ceo svoj život,za ljudima koji misle s ljubavlju...traganje i dalje nije završeno,ali dosadašnji rezultati,su veoma poražavajuči..otud i ideja za ovu temu.

    Znam da je nosimo u sebi,znam,samo je škrto pokazujemo,i nekako malo je dajemo,bez razlike,jesmo li voljeni ili ne...

    Da teže je pronaći onog ko misli s' ljubavlju...al' kad se traži,ima šanse i da se nađe..

  3. #33

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Milosrdnost


    zaista mislim da je to vrlo vrlo retka osobina kod ljudi
    imati milost za druge ljude,ponekad dati i na ustrb sebe...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #34

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Poštenje, fer plej, poverenje...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  5. #35

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    iskrenost,postenje,osecaj za drugog,pozrtvovanost

  6. #36

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Poštenje, fer plej, poverenje...
    Skoro da ih i nema više...kada mi neko kaže da sam dobra osoba..proradi mi paranoja u momentu,i odmah se zatim zamislim,na koji li će način dotična osoba pokušati da me "radi"...

    Setih se sad i jedne koleginice koja ima sledeći životni moto:

    "podmetni,otmi,za*ebi,zapni i bjež'................da,da dugice..nema ti opstanka drugačije.."

    ...gde ja živim?

    ..il' da pokušam i ja..?..ma neee..nećem,samo se pitam...nema tu sreće..jok..

    ..biće da mi nema opstanka,ja prosto drugačije ne umem...

  7. #37

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Sve je redja pojava da je neko ljubazan,nasmejan,iskren-o tome da i ne govorim,čast,poštenje,iskrena ljubav,čvrsto prijateljstvo,data reč?da li su stvarno zaboravljene osobine ili čuče negde u nama,ili ih mi sve manje upotrebljavamo?
    Možda je pitanje koliko smo mi spremni da primetimo te ljubazne i nasmejane. Sto ljudi koje sretnemo u jednom danu će biti ljubazni i nasmejani, dovoljna je samo jedna budala sa potpuno drugačijim ponašanjem da baci senku na sve one ljubazne i nasmejane. Ja bar pokušavam da tu ne sabiram + i -. Prijatne, ljubazne i nasmejane ne zaboravljam zbog jedne budale. A ipak, mislim da više ima ovih prvih.
    E, sad,...
    Čast, poštenje, iskrena ljubav, čvrsto prijateljstvo,...?
    Krenuću od poslednjeg.
    Ja verujem u prijateljstvo. I u čvrsto prijateljstvo. Sa mojim prijateljima se iskreno volim (i partner ti je prijatelj). A moji prijatelji su pošteni, časni i iskreni ljudi. Ne kažem, bilo je i onih koje sam smatrala takvima, a ispostavilo se da nisu. Bože moj, i to je život. Još uvek su brojniji ljudi nego neljudi.
    Ne merim da li je nešto zaboravljeno po natpisima iz novina niti po nekim neprijatnim susretima. Uvek najpre pogledam svoj mikrosvet. A moj mikrosvet poseduje ono što je nabrojano kao zaboravljeno.
    Možda sam ja samo suviše autistična i ne sagledavam stvari iz više uglova?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #38

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Ljudske vrednosti se unistavaju.Nema vise postovanja prema sebi i drugima, a nema ni savesti.Neki ljudi gaze preko mrtvih, ne bi li se docepali svog zeljenog cilja. A sta onda?Onda ostaju napusteni i nevoljeni.
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

  9. #39

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Nikada ne prosleđujem raznorazne poruke koje mi stižu od prijatelja, znate one, pošalji ovo na još 10 adresa ili ti se želja neće ostvariti, i tome slično. Ali sam primio jednu zaista zanimljivu i iskoristiću priliku da je podelim sa onima koji svrate na ovu lokaciju. Pa ko ima strpljenja, neka pročita, zaista mi se dopala jer je toliko tačna!



    "Paradoks našeg vremena kroz istoriju je da imamo veće zgrade, ali kraće živce,
    šire puteve, ali uža gledišta.
    Trošimo više, ali imamo manje, kupujemo više, ali uživamo manje.
    Imamo veće kuće i manje porodice, više pogodnosti, ali manje vremena.
    Imamo više diploma, ali manje razuma, više znanja, ali manje rasuđivanja, više stručnjaka, ali ipak više problema, više medicine, ali manje zdravlja.
    Pijemo previše, pušimo previše, trošimo nesmotreno, smejemo se premalo, vozimo prebrzo, previše se ljutimo, prekasno ležemo, ustajemo previše umorni, čitamo premalo, gledamo TV previše i molimo se retko.

    Umnogostručili smo naše imetke, ali smanjili svoje vrednosti.
    Govorimo previše, volimo preretko i mrzimo prečesto.
    Naučili smo kako da preživljavamo, ali ne i da živimo.
    Dodali smo godine životu, ali ne i život godinama.
    Stigli smo sve do meseca i nazad, ali imamo poteškoću da pređemo preko ulice da upoznamo novog komšiju.
    Osvojili smo spoljašnji prostor, ali ne i unutrašnji.
    Uradili smo velike stvari, ali ne i bolje.
    Očistili smo vazduh, ali zagadili dušu.
    Savladali smo atom, ali ne i svoje predrasude.
    Pišemo više, ali učimo manje.
    Planiramo više, ali postižemo manje.
    Naučili smo žuriti, ali ne i čekati.
    Gradimo više kompjutera da sadrže više informacija, da proizvode više kopija nego ikad, ali mi komuniciramo sve manje i manje.

    Ovo su vremena brze prehrane i sporog varenja, velikih ljudi i sitnih karaktera, brzih zarada i plitkih odnosa. Ovo su dani dve plate, više razvoda, luksuznijih kuća, ali uništenih domova. Ovo su dani brzih putovanja, višekratnih pelena, moralnosti koja se može odbaciti, jednodnevnih predstava, preteških tela i tableta koje čine sve od hrane, da utišaju, da ubiju. Ovo je vreme kada ima mnogo toga u izlogu, a ništa u skladištu. Vreme kada vam tehnologija može doneti ovo pismo i vreme kada možete odabrati da li ćete ga podeliti s nekim ili samo obrisati.

    Zapamtite, provedite nešto vremena sa vašim voljenima, jer oni neće biti tu zauvek.

    Zapamtite, recite poneku ljubaznu reč onome koji vas gleda sa strahopoštovanjem, jer će ta mala osoba uskoro odrasti i otići.

    Setite se da date topao zagrljaj onome kraj vas, jer je to jedino blago koje možete dati svojim srcem, a ne košta ni pare. Setite se da kažete: "Volim te" vašem partneru i vašim voljenima, ali najviše od svega i mislite tako. Poljubac i zagrljaj će zakrpiti povredu kada dolaze duboko iz vas. Setite se držati se za ruke i ceniti momente, jer jednog dana ta osoba neće biti tu ponovo.

    Dajte vremena ljubavi,
    dajte vremena razgovoru
    i dajte vremena podeliti vaše dragocene misli s drugima.

    KAKO OSTATI MLAD:

    Odbacite nebitne brojeve, a to ukjučuje: starosnu dob, težinu i visinu.
    Prepustite doktorima brigu o tome, zato ih i plaćate.
    Zadržite samo vesele prijatelje.
    Loša raspoloženja vas jedino vuku ka dnu.
    Nastavite učiti. Naučite više o kompjuterima, veštinama, vrtlarstvu , o bilo čemu.Nikada ne dajte mozgu da bude besposlen. "Besposlen um je radionica lošega"
    Uživajte u jednostavnim stvarima.
    Smejte se često, dugo i glasno. Smejte se dok ne izgubite dah.
    Suze se dešavaju. Izdržite, odbolujte i produžite dalje. Jedina osoba koja je uz nas čitav život smo mi sami.
    Budite ŽIVI dok ste živi.
    Okružite se onim što volite, bila to porodica, ljubimci, uspomene, muzika, biljke, hobiji, bilo šta.
    Vaš dom je vaše sklonište.
    Cenite svoje zdravlje. Ako je dobro, čuvajte ga. Ako je nestabilno, popravite ga. Ako se ne može popraviti, nađite pomoć.
    Ne preuzimajte krivicu. Krenite na put do šetališta, do obližnje pokrajine, do strane zemlje, ali NE tamo gde je krivica.
    Recite ljudima koje volite da ih volite, u svakoj prilici.

    I ZAPAMTITE:

    Život se ne meri brojem udisaja koje napravimo, nego momentima koji nam oduzmu dah!


    Ako ne pošaljete ovo pismo dalje do barem 8 osoba …koga briga ?"
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  10. #40

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Nikada ne prosleđujem raznorazne poruke koje mi stižu od prijatelja, znate one, pošalji ovo na još 10 adresa ili ti se želja neće ostvariti, i tome slično. Ali sam primio jednu zaista zanimljivu i iskoristiću priliku da je podelim sa onima koji svrate na ovu lokaciju. Pa ko ima strpljenja, neka pročita, zaista mi se dopala jer je toliko tačna!



    "Paradoks našeg vremena kroz istoriju je da imamo veće zgrade, ali kraće živce,
    šire puteve, ali uža gledišta.
    Trošimo više, ali imamo manje, kupujemo više, ali uživamo manje.
    Imamo veće kuće i manje porodice, više pogodnosti, ali manje vremena.
    Imamo više diploma, ali manje razuma, više znanja, ali manje rasuđivanja, više stručnjaka, ali ipak više problema, više medicine, ali manje zdravlja.
    Pijemo previše, pušimo previše, trošimo nesmotreno, smejemo se premalo, vozimo prebrzo, previše se ljutimo, prekasno ležemo, ustajemo previše umorni, čitamo premalo, gledamo TV previše i molimo se retko.

    Umnogostručili smo naše imetke, ali smanjili svoje vrednosti.
    Govorimo previše, volimo preretko i mrzimo prečesto.
    Naučili smo kako da preživljavamo, ali ne i da živimo.
    Dodali smo godine životu, ali ne i život godinama.
    Stigli smo sve do meseca i nazad, ali imamo poteškoću da pređemo preko ulice da upoznamo novog komšiju.
    Osvojili smo spoljašnji prostor, ali ne i unutrašnji.
    Uradili smo velike stvari, ali ne i bolje.
    Očistili smo vazduh, ali zagadili dušu.
    Savladali smo atom, ali ne i svoje predrasude.
    Pišemo više, ali učimo manje.
    Planiramo više, ali postižemo manje.
    Naučili smo žuriti, ali ne i čekati.
    Gradimo više kompjutera da sadrže više informacija, da proizvode više kopija nego ikad, ali mi komuniciramo sve manje i manje.

    Ovo su vremena brze prehrane i sporog varenja, velikih ljudi i sitnih karaktera, brzih zarada i plitkih odnosa. Ovo su dani dve plate, više razvoda, luksuznijih kuća, ali uništenih domova. Ovo su dani brzih putovanja, višekratnih pelena, moralnosti koja se može odbaciti, jednodnevnih predstava, preteških tela i tableta koje čine sve od hrane, da utišaju, da ubiju. Ovo je vreme kada ima mnogo toga u izlogu, a ništa u skladištu. Vreme kada vam tehnologija može doneti ovo pismo i vreme kada možete odabrati da li ćete ga podeliti s nekim ili samo obrisati.

    Zapamtite, provedite nešto vremena sa vašim voljenima, jer oni neće biti tu zauvek.

    Zapamtite, recite poneku ljubaznu reč onome koji vas gleda sa strahopoštovanjem, jer će ta mala osoba uskoro odrasti i otići.

    Setite se da date topao zagrljaj onome kraj vas, jer je to jedino blago koje možete dati svojim srcem, a ne košta ni pare. Setite se da kažete: "Volim te" vašem partneru i vašim voljenima, ali najviše od svega i mislite tako. Poljubac i zagrljaj će zakrpiti povredu kada dolaze duboko iz vas. Setite se držati se za ruke i ceniti momente, jer jednog dana ta osoba neće biti tu ponovo.

    Dajte vremena ljubavi,
    dajte vremena razgovoru
    i dajte vremena podeliti vaše dragocene misli s drugima.

    KAKO OSTATI MLAD:

    Odbacite nebitne brojeve, a to ukjučuje: starosnu dob, težinu i visinu.
    Prepustite doktorima brigu o tome, zato ih i plaćate.
    Zadržite samo vesele prijatelje.
    Loša raspoloženja vas jedino vuku ka dnu.
    Nastavite učiti. Naučite više o kompjuterima, veštinama, vrtlarstvu , o bilo čemu.Nikada ne dajte mozgu da bude besposlen. "Besposlen um je radionica lošega"
    Uživajte u jednostavnim stvarima.
    Smejte se često, dugo i glasno. Smejte se dok ne izgubite dah.
    Suze se dešavaju. Izdržite, odbolujte i produžite dalje. Jedina osoba koja je uz nas čitav život smo mi sami.
    Budite ŽIVI dok ste živi.
    Okružite se onim što volite, bila to porodica, ljubimci, uspomene, muzika, biljke, hobiji, bilo šta.
    Vaš dom je vaše sklonište.
    Cenite svoje zdravlje. Ako je dobro, čuvajte ga. Ako je nestabilno, popravite ga. Ako se ne može popraviti, nađite pomoć.
    Ne preuzimajte krivicu. Krenite na put do šetališta, do obližnje pokrajine, do strane zemlje, ali NE tamo gde je krivica.
    Recite ljudima koje volite da ih volite, u svakoj prilici.

    I ZAPAMTITE:

    Život se ne meri brojem udisaja koje napravimo, nego momentima koji nam oduzmu dah!


    Ako ne pošaljete ovo pismo dalje do barem 8 osoba koga briga ?"
    U to ime "živeli"!!!
    Ne preostaje nam ništa nego da isključimo "mašine" i zovemo dobro društvo i proveselimo se!
    Ojsaa!!!Povratak prirodi!Neg'šta!

  11. #41

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    dobrota covjeka najbolje ce se vidjeti u odnosu prema nekome ko ne posjeduje nikakvu moc.....
    Oci,prilicno krupne i otvorene,zracile su uvijek mirnim i nepomucenim sjajem koji me privukao vec od prvog dana

  12. #42

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Kako vreme prolazi,ja se sve vise razocaravam u ljude.Da li je moguce biti toliko bezosecajan,egocentrican i zavidan?Nigde ne nailazim na razumevanje,saosecanje i bezuslovnu podrskuCini mi se da vremenom postaje sve gore i goresvako gleda samo sebe i svoj interes,i gleda da sto vise iskoristi drugog,ne mareci ni za stapodmecu ti nogu,cim im se ukaze prilikasve je protkano od interesa i lazi

    Sunny,aj sad ko oće nek postavi sledećeg

    tolerancija

  13. #43

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    ljudi su postali uzasni...mnooogo se laze.mnogo je zawisti.mnogo je prostakluka i prljawstine u duse ljudske...
    wec sam nedje ranije nestoo o tome izrazio,ne bi da se ponawljam,ali to je to zaprawo..

  14. #44

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Ljudske osobine su, i pored moralnih univerzalnih proklamovanih vrednosti, u praksi dobrim delom pod uticajem važećih proizvodnih odnosa, što znači da su te osobine dinamične, promenljive i skolone deformacijama. Zatim, odnos modernog društva prema religijama, ma koje provenijencije, je krajnje licemeran i izrazito aktivan u neutralisanju njihovog realnog društvenog uticaja, pa čak se kreće u manipulaciji verskim zajednicama i pospešivanju novih kako bi oslabili velike i najmnogobrojnije konfesije...

    Bojim se tako da će, tako, sadašnje vreme, koje sada doživljavamo kao pogubno, u nekoj bližoj ili daljoj budućnosti biti pamćeno kao sjajno u odnosu na taj neko nov moralni trenutak ljudskih osobina...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #45

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    U jednom kraljevstvu vladao glupi i razmaženi kralj. Osobito su ga ljutile neravnine na cestama njegova kraljevstva. Ranjavale su mu noge svaki put kad bi krenuo na putovanje. Stoga je izdao naredbu da se cijelo kraljevstvo prekrije ugodnim životinjskim krznom. Kad je to čula dvorska luda, obuzeo ju je gromki smijeh. Bez imalo bojazni posavjetova kralja. Dragi kralju, pa to je nemoguće! Čemu trošiti toliko bogatstvo? Bolje uzmite dva komada krzna pa ih pričvrstite na svoja stopala. Kralju se svidje savjet dvorske lude. Učini tako i nastadoše prve cipele. Dio svijeta koji trebaš promijeniti tvoje je srce. Nepoznati autor

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Stare dobre i zaboravljene domace serije
    Autor sanjazoki u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 11.03.2010, 19:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •