Zaboravljene ljudske osobine... - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 75
  1. #16

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Taman pomislim zaboravljene su...al nisu.

    Znate ono kad vas muka pritisne...tada vidite,ko su vam prijatelji,neprijatelji (surovi prijatelji),ravnodušni,oni što vas tapšnu po ramenu kad uradite neku uslugu,oni koji okrenu glavu i prave se da vas ne čuju,oni radoznali koji se zanimaju samo radi reda,a ne pomognu vam ništa...

    E u toj muci koja pritiska pomogli su mi ljudi,od kojih se nisam ni nadala.

    Pomogli su bez da sam ih molila za pomoć.

    Našli su se tik uz mene,bez da sam ih zvala.

    Znali su šta mi treba bez da im kažem.

    Ti ljudi nisu zaboravili ljudske osobine,i hvala im i gde čuli i gde ne čuli.

  2. #17

    Zaboravljene ljudske osobine...

    Citat Cacti kaže: Pogledaj poruku
    Iskreno rečeno skoro da sam izgubio nadu da još uvek ima dobrih i prijatnih ljudi.
    ...Danas u autobusu, spremam se da sidjem a ispred mene stoji jedan dekica, isto silazi na toj stanici...Pre nego sto je izasao okrenuo se vozacu i rekao: ''Hvala lepo, prijatan vam dan" Pa ako nista drugo, onom umornom vozacu je izmamio osmeh...

  3. #18

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Zaboravljene, zametnute negde u posvest, namerno ili ne, ali ih sve manje ima. Naravno mislim na dobre.Sve je više sramota biti dobar, ljubazan, dobronameran, predusretljiv, a najmanje iskren. Gde se to izgubi pitamo se? Pa ode u jurnjavu za životom, za spoljnim šarenim lažama, izgubi se i zato što nećemo da se iskreno družimo, da pričamo, da čitamo,i zato što sve manje verujemo jedni drugima. Pišući po raznim temama ovde se sve češče srećem sa ljudima koji nemogu da iztolerišu drugačije mišljenje, nemogu da poveruju u iskrenost i u mnogo toga još.
    Jedna stvar ostaje tužna, a to je da mnogi neće nikad saznati za dobrotu iskrenost i lepotu običnog življenja.
    Nestade vere u čoveka kao ljudsko biće i zato nesta i sve lepo a ljudsko. Normalno da nije sve totalno negativno, ali je sve više prisutno i zbunjijuće za nas koji još uvek imamo deo te dobrote.
    In vinas veritas

  4. #19

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Ljubaznost... Toliko zanemarena da je ljudi često zamene za nešto sasvim, sasvim drugo... Na žalost...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  5. #20

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    A romantika,da li je i ona zaboravljena?

    Ili nije,nego se stidimo da budemo romantični?

    Kad sretnem dvoje i vidim da se ljube na ulici,bacim oke na njih sa smeškom,uvek .

    Sve češće mi pažnju skreću i oni malko stariji parovi,koji se drže za ruke dok idu ulicom,i uvek su mi asocijacija na lepo.

    Pokloniti nekome pesmu...sjajna stvar,stvoriti trenutak...romantičan trenutak i umeti uživati u njemu...naći samo malo vremena za to...

  6. #21

    14 Zaboravljene ljudske osobine...


    Više se i ne pitam - što je najtužnije. Mnogo sam se preispitivala ranije i konstatovala da sam blesava što toliko pridajem značaja: osmehu, lepoj reči, nekom gestu...
    Kada sam rodila Kikija i moja razmišljanja su se promenila, pa sam u fazonu: ko hoće lepo , ko neće - ne mora... ...

    To je neka vrsta '' garda '' malo suptilnijeg , ali drugačije za sada ne znam, ili...
    ne želim da znam..
    Tempo života je samo izgovor za nerazumevanje među nama - '' ljudima '' ...
    Čini me sretnom ovaj virtuelni svet, ovaj Forum, jer... iako se ne vidimo, ne čujemo - srodne duše se uvek nekako prepoznaju i može se osetiti emocija - pozitivna ili negativna ( odoh u off )

    Zaboravili smo da lepa reč otvara sva vrata. Mada, nije bitno šta se priča, već ko...
    Posmatramo oko sebe bukadžije i hukadžije i nesvesno postajem možda čak i gora od njih...
    Često se pitam kako u tvrdo uho da zabodem lepu reč...
    Brzo se zaboravlja, često smo skloni '' zlopamćenju '' i ono dete u nama se polagano, ali sigurno sve više povlači i čeka neke bolje dane...
    Dokle god imala oko sebe ljude koje '' imam '' - biću srećna jer uz njih neću zaboravljati ( i da hoću ) šta znači:
    ne biti malodušan,
    znati oprostiti,
    imati više tolerancije - mnooogooo više...

    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  7. #22

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Prioriteti...znamo li šta su nam..da li smo ih zaboravili...zarad nekih trenutnih blještavila.
    Tužno je to..ako smo ih zaboravili..ili ih bacamo u neki zapećak,ako su nam u datom trenutku,neke prolazne stvari odvukle misli...stvari koje sijaju...prolazne.
    Setimo se kada prođu... i bude nam žao,priznali to ili ne...

  8. #23

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Tolerancija

    Danas već skoro išćezla ljudska osobina, koja se vidja sve redje i redje....Ali, zato netoleranciju vidimo svuda oko nas --> U porodici, na ulici, saobračaju, na poslu, školi, u marketima, šalterima, autobusima....pa i na ovom forumu

    Zašt' je to tako?

    Zbog čega svako svakome "ide na živce" ?

    Zbog čega je u praksi sve prisutnija ona stara--->"Što smo dalji, bolji smo" ?

    Iz čega proizilazi netolerancija?

    Tolerancija u sebi sadrži više dobrih čovekovih osobina, ona ne može sama po sebi delovati. Da bi neko bio tolerantan, mora posedovati i još neke moralne osobine u svom biću. A one se stiću vaspitanjem i učenjem....

    Kada pogledamo kako nam se deca danas vaspitavaju i po školama i u porodici, prepuštena ulici i masmedijima, nije teško zaključiti koliko će ona biti tolerantna u nekoj budučnosti.
    Počevši od onog laganog "neustupanja mesta starijem", preko nepoštovanja roditelja, učitelja, sveštenika, druga, prijatelja, pa do najtežih prestupa i kriminalnih radnji, čovek ide brzinom svetlosti ka sopstvenom i globalnom samouništenju a u senci netolerancije.
    Niko više ne prepoznaje prave vrednosti, i to je ono što je tužno i žalosno.
    Mnogi se danas oduševljavaju raznoraznim sadržajima, i nemaju mere u tome. A koristi još manje.

    Koje su to vrednosti koje će nas učiniti tolerantnijim? I gde ćemo ih spoznati, naučiti?

  9. #24

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    1. poštovanje (ne poštuju se stariji, roditelji, naši najbliži a o ostalima da i ne govorim)

    2. poštenje (pošten=glup ; nepošten=snalažljiv, "faca" itd)

    3. iskrenost (iskrenost=naivnost, ludost ; laž=put do cilja)

    4. duhovnost (materijalizam=IN ; duhovnost=OUT)

    5. kultura izražavanja, ophodjenja, življenja... (deca se danas uče da psuju umesto da se uče da kažu "hvala", "izvoli", "Izvinite" itd)

    6. jednostavnost (jednostavnost=OUT ; igre, nedorečenosti, nadmudrivanje=IN)

    7. moralne vrednosti

    .....
    Kakve su vam misli, takav vam je ivot.

  10. #25

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    r a z u m e v a nj e...

  11. #26

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Sve više se pitam,da li ih stvarno zaboravljamo,ili nam okolnosti i ritam života to nameću?Sve je redja pojava da je neko ljubazan,nasmejan,iskren-o tome da i ne govorim,čast,poštenje,iskrena ljubav,čvrsto prijateljstvo,data reč?da li su stvarno zaboravljene osobine ili čuče negde u nama,ili ih mi sve manje upotrebljavamo?
    Ljudi se radjaju sa osobinama, te osobine mogu biti ispoljene, ili ne.
    Od karaktera osobe zavisi da li ce te osobine biti transparentne ili ne.

    Tema je ekstremno relativna, posto vrednosti/osobine koje si navela nisu
    iste za sve ljude na Planeti.
    Ljudi su toliko izmuceni nepravdom, da vise nisu u stanju da vide pravdu.
    Toliko su se nagledali onog sto je ruzno, da nemogu vise da vide lepo.
    Naslusali su se toliko lazi, da pojma nemaju sta je istina.

    Zahvaljujuci univerzalnom zakonu, da sve sto ima svoj pocetak ima svoj kraj,
    sve sto je negativno kod coveka ce se zavrsiti.
    Ako izuzmemo coveka, u prirodi nepostoji nista negativno, sve ima svoj
    pozitivan smisao.

    Za to ce ti biti potrebno strpljenje, sto je vrlina, a ne osobina.

    jupiter

  12. #27

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Naravno da je relativno..kao i sva naša mišljenja na forumu koje iznosimo,ali ne mogu da se složim s tobom kada kažeš,da ljudi izmučeni nepravdom ne vide pravdu,ja sam uverena da je vide bolje nego iko ,baš iz tog razloga,e sad druga je stvar koliko je oni sprovode,tj, ne sprovode.Tako je i sa lažima,i sa istinom...Da naslušali su se toliko laži...ali to ih ne sprečava da razlikuju laž-istinu,osim ako oni to ne žele.A u današnjim vremenima sve manje žele,jer je lakše utopiti se u masu na taj način...malo ko ide težim putem,svi traže prečice,i nije im bitan način na koji dolaze do njih...

    Vrline,osobine..šta god ,samo nek se sprovode u pozitivnom pravcu...
    Poruku je izmenio Goga, 08.11.2008 u 18:46 Razlog: nepotrebno citiranje prethodnog posta

  13. #28

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Misljenja su verovanja, istina dolazi iz znanja. Nemozemo ti i ja da se ne slozimo oko onoga sto i ti i ja znamo.
    Muslimani na Bliskom istoku su toliko isterorisani i ugnjeteni nepravdom koju
    sprovodi Engleska/Amerika, da misle da je pravda opasati se eksplozivom i
    ubiti druge nevine ljude.
    Srbiju je ista koalicija toliko isterorisala, da je ovde pola zemlje ubedjeno kako
    su im ti zlotvori - prijatelji.
    Sve su to noviji fenomeni, i zato nije cudo sto su promakli tvom oku.

    Sto se tice razlike izmedju osobine i vrline, osobine su urodjene, a vrline se sticu.
    Osobine direktno zavise od lazne norme zvane "moral", a vrline su potpuno
    nezavisne.
    Vrline su naprimer, mudrost, umerenost, strpljenje, pravda, hrabrost ....
    sve to moze svaki covek da stekne kroz znanje.

    jupiter
    Poruku je izmenio Goga, 08.11.2008 u 18:47 Razlog: nepotrebno citiranje prethodnog posta.........

  14. #29

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    Imamo raznih mogućnosti:možemo,ne možemo,hoćemo,nećemo,moramo,ne moramo, da se složimo oko nečega što znamo.

    Delim apsolutno isto mišljenje kao i ti što se tiče "koalicije",fenomena pomenutih itd,dakle ti i ja znamo da su nam pomenuti zlotvori-neprijatelji,da..al ja rekoh delim mišljenje .

    A što osobine direktno povezuješ sa lažnim moralom? Po tome svi se lažni rađamo?

    Vrline koje si nabrojao,jesu zaista lepe vrline,ali iz tvog ugla gledanja na osobine, moguće je biti da je neko i lažno mudar,lažno strpljiv,lažno hrabar itd..

    Rekla bih da se čovek i sa mudrošću rađa,što da ne?

  15. #30

    Odgovor: Zaboravljene ljudske osobine...

    postenje, razumevanje, plemenitost, velikodusnost, pozrtvovanost...itd.
    Ono za cim zudimo,a ne ono sto dobivamo, govori o nama kakvi smo.

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Stare dobre i zaboravljene domace serije
    Autor sanjazoki u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 11.03.2010, 19:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •