Magijska svetlost sveća
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    14 Magijska svetlost sveća




    Sveće su deo magijskih rituala, a bbez obzira da li mi verovali u to ili ne, njihova svetlost utiče na našu energiju, sudeći prema verovanjima drevnih naroda. Sve zavisi od materijala od kog ne napravljena(pčelinji vosak je I dalje bez premca), oblika, boje, količine I svaka ima priču. Vatra je simbol promene, žrtve i pročisćenja, a okultno se vrti oko upotrebe sveća. Sujeverje nas uči da, kada sveća izgori, sveć će se naše najtajnije želje ispuniti. Ukoliko sami pravite sveću, ona će zračiti vašom energijom.

    Boja svake sveće ima svoje značenje:


    Crna sveća apsorbuje negativne uticaje, uroke i zlo.

    Bela je za zaštitu, mir, čistotu, istinu, moć, pojačava moć drugih sveća

    Zlatna neutrališe negativne uticaje. Ona predstavlja magiju Sunca i priziva Bogove.
    Srebrna pospešuje talenat za diplomatiju I privlači blagonaklonost bogova.
    Žuta se koristi u ritualima koji bi trebalo da pojačaju intelekt, učenje, veru u sebe, radost, a umanji ljubomoru.
    Sa braon svećom lakša je potraga za izgubljenim predmetima, posvećenjem, telepatijom, zaštitom kuće i životinja.

    Crvena je strast, hrabrost i ljubav.

    Narandžasta znači veselje, kreativnost, dobrotu, duhovno dostignuće

    Zelena donosi novac, sreću, plodnost, zdravlje, harmoniju.

    Plava je za meditaciju, zdravlje, ozdravljenje, razumevanje, odanost.

    Indigo je otvorenost, duhovni razvoj, pomoć u depresiji, ponos, ambicija.

    Ljubičasta je za ozdravljenje, nezavisnost, snaga, tuga, krivica, žaljenje, tenzija, depresija.

    Purpurna predstavlja snagu, lečenje, borbu sa bolešću i infekcijama.

    Pink je za ljubav, prijateljstvo, uspeh, čast, razumevanje, istinu.






    Inače, svaka sveća ima i svoj dan ponedeljak je rezervisan za srebro, utorak za crveno, sreda za narandžasto. Četvrtak je obojen u kraljevsko plavo, petak u sveže zeleno, subota u boju sleza dok je nedelje predivno zlatna.



    Sveće prema horoskopskom znaku:

    OVAN jarko crvena do jarko purpurne
    BIK veselo zelene, zdrave nijanse.
    BLIZANCI pd jarko žute do narandžaste.
    RAK - bela, srebrna, sedefasta; bledo zelena i bledo plava.
    LAV - zlatna, narandžasta, tamno žuta.
    DEVICA - svetlo braon.
    VAGA - roze i jarko plava.
    ŠKORPIJA - tamno crveno- i tamni purpur, srebrno- siva.
    STRELAC od ljubičaste, preko lavande, do tamnoplava.
    JARAC - tamno-zeleno, tamno-braon i siva.
    VODOLIJA fruorescentne boje, šarena.
    RIBE - morsko zelena, slez, lavanda.

    ( preuzeto sa neta )
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #2

    Odgovor: Magijska svetlost sveća

    Prvi put čitam ovo o svećama. Stvarno ne postoji boja koju ne kupujem Bez sijalica bih mogla, skroz. Osim one u frižideru. Ali bez sveća Gajim ih gde god stignem i rabim nemilosrdno. Trenutno su zelene, crvene i bež najzastupljenije ( nije ni bela, ni braon, ni žuta )... a ima malo i žutih u kupatilu. Na vanilu mirišu Samo deda nikako da se navikne, al' trpi. Ako još dodam i turu crnih peškira tog tjedna u klonji, kaže... - Vala dok ne prođe, ne znam da l' sam već umro

    Vatra je čudo. Volim.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Magijska svetlost sveća

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Prvi put čitam ovo o svećama. Stvarno ne postoji boja koju ne kupujem Bez sijalica bih mogla, skroz. Osim one u frižideru. Ali bez sveća Gajim ih gde god stignem i rabim nemilosrdno. Trenutno su zelene, crvene i bež najzastupljenije ( nije ni bela, ni braon, ni žuta )... a ima malo i žutih u kupatilu. Na vanilu mirišu Samo deda nikako da se navikne, al' trpi. Ako još dodam i turu crnih peškira tog tjedna u klonji, kaže... - Vala dok ne prođe, ne znam da l' sam već umro
    Jadan deda

    A ja nešto nemam naviku da kupujem sveće, ne znam zašto. Prosto nemam smisla da napravim atmosferu, nekako sam suviše praktična
    Ali zato uvek imam indijske štapiće. Sandal mi je omiljeni a još više mi se dopadaju neki spa opojni trouglići. I njih ne palim stalno, nego samo kada mi dolaze osobe koje puše da izlapi smrad nikotina...
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  4. #4

    Odgovor: Magijska svetlost sveća

    Ja jako volim sveće,deluju na mene opuštajuče,a najomiljenije su mi crvena i tamno plava.
    Znam da nita ne znam...

  5. #5

    Odgovor: Magijska svetlost sveća

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Stvarno ne postoji boja koju ne kupujem Bez sijalica bih mogla, skroz. Osim one u frižideru. Ali bez sveća Gajim ih gde god stignem i rabim nemilosrdno.
    Takodje.
    Nikad nisam obracala paznju na boju svece.
    Kupujem uvek mirisljave svece, gde je presudan miris, a ne boja.
    Negde sam citala, da je bitno kad upalis svecu, ostavis je da izgori do kraja.
    Nikad je ne treba gasiti na pola i da svece boje voska, ne treba paliti u prostoriji gde boravis.
    Jedino se toga drzim

  6. #6

    Odgovor: Magijska svetlost sveća

    Svestan sam magije recimo od detinjstva, u kriznim godinama nastala je poplava folk kulture,rasirila su se magijska verovanja, beli magovi i neki su bili pravi, ili?Recimo da sam dugogodisnji praktikant iniciran u cnt wicca tradiciju, vlasko rumunsko vesticarstvo i jos neke sa strane i praktikovao 8 razlicitih tradicija magije, odnosno manipulacije energijom. Ono sto provereno znam da boje imaju istu simboliku u svim tradicijama, bilo vlaskoj, hrvatskoj ili urodjenickoj americkoj.
    Crna sveca definitivno ne sluzi za dobro. Ni u wicca savezima tj. 'covenima'. Crvena boja sluzi za vezivanje zivotne sile i onoga sto iz nje ishodi seksualnog naboja, strasti - seksa i agresije. Bilo crvenim koncem bilo crvenom svecom. Dok crna, takodje u svim evropskim vesticjim tradicijama sluzi za vezivanje magijske moci. Nemoguce je njome doneti dobrobit nekome ili prava umetnost, nosi simboliku jarca i saturna, pa ako nekom hoces da ogranicis srecu - zapali mu crnu svecu. Bilo bi prava filmska nadrealna magija nekome vezati magijsku silu i ne umesati se u njegovu slobodnu volju i zivot na pogresan nacin da bi mu pomogli, pa jos zastitili ga - u najboljem slucaju nametnucemo mu ograde ili ogranicenja pa ako je to fino i na taj nacin mu pruziti zastitu...:-) cela prica o zastiti crnom svecom je duboko politicka, a to je ako vestice vec legalno postoje, da li imaju moralno ili hriscansko pravo da se bave crnom magijom? One sebi to nikad nisu zabranile izmedju sebe. :-) Ako ste kupili crnu svecu u wicca shopu, od nekoga ko je praktikant magijske tradicije, verovatno su unapred namenjene za crnu magiju, a ne zastitu.
    Postoje jos dva tipa crveno-crn. ih sveca koje se zovu 'reverse candles'. Crvena s.veca presvucena crnim voskom tako da je u sredini crvena a spolja crna i ona koja je polovinom gornjom crna a donjom crvena. Prvu cete svakako koristiti kao lutkicu ili fetish - 'poppet', a drugu za drugaciju vrstu manipulacije. Svakako nisu za osvetu namenjene kako se moze naci u standardnoj literaturi... hvala a u sledecem postu neke vedrije boje :-)

  7. #7

    Odgovor: Magijska svetlost sveća

    Citat VolgVseslavjevic kaže: Pogledaj poruku
    ... hvala a u sledecem postu neke vedrije boje :-)
    Da ne bi tebe, novajlije, ne bih ni primetila da imamo ovu temu. Nastavi pliz...

    Puna mi je kuća mirišljavih sveća i stalno ih palim. U DM-u imaju odličan izbor, super mirišu i upaljene i neupaljene i nadjačavaju miris koji može da ostavi za sobom poveće pušačko društvo. Bacila sam ambalažu pa sad ne mogu da se setim imena proizvođača. Na mene deluju umirujuće i mirisom i vizuelno. Preferiram poljsko cvetne mirise i boje. Vidim da se za moj horoskopski znak preporučuje narandžasta ali to obično biva miris breskve ili kajsije i nije mi među omiljenima. Momentalno imam sve nijanse ljubičaste ka rozoj.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Slične teme

  1. Klinicka smrt, svetlost kroz tunel
    Autor bellissima u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 18:40
  2. Polarna svetlost
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 21.04.2009, 12:30
  3. Pet satelita istražuje polarnu svetlost
    Autor SQUAW u forumu Astronomija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.02.2007, 15:15
  4. Svetlost protiv depresije
    Autor psssst u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 06.02.2007, 00:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •