Očuh/maćeha - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 29 od ukupno 29
  1. #16

    Odgovor: očuh/maćeha

    veliki deo mog zivota imam ocuha kog nikad nisam tako oslovila,to mi zvuci nekako jako strasno...taj covek me je odhranio,izveo na put kojim se ponosim,a i sada je uz mene...nikad nisam razdvajal ljubav prema njemu i prema mom ocu...kao dete sam imala pravog i ne pravog tatu sto je cesto zbunjivalo okolinu...hiljadu puta mi je ispricao scenu u kojoj sam mu pozelela dobrodoslicu...umesto poljupca i zagrljaja dobio je ogroman samar od trogodisnjeg deteta...ne zato sto ga nisam volela nego zato sto mi je prisao s ledja da vidi sa cim sam se zaigrala,a ja mali djavo zum pa po sred face ....
    Nikola je covek koji ce uvek biti moj otac (pored mog tate)...u svakoj zivotnoj prekretnici bio je uz mene i vecno cu mu na tome biti zahvalna...
    " voli jer velika su srca koja vole..."

  2. #17

    Odgovor: očuh/maćeha

    Samo da dodam.........
    Postoji velika razlika kada postanete ocuh/maceha velikoj deci a kada postanete maloj deci. Manja deca lakse prihvataju nove partnere roditelja. Veci je problem kada neko od 16, 17 godina mora da prihvati da mu roditelji vole nekog drugog...

  3. #18

    Odgovor: očuh/maćeha

    Jao ovcice, meni je tebe zao.
    Ta djeca su onda sebicna i nerazumna....
    I ja sam imala 16g i tad mi nije smetalo, ni sad, uskoro cu imati opet ocuha, pa vazno mi je da su oni srecni (roditelji) kao sto je vazno i njima da mi budemo.
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  4. #19

    Odgovor: Očuh/maćeha

    Zivela sam do pete godina sa tatom.Od moje sedme znam ocuha jer je tad poceo da se vidja sa mamom.
    To je covek koji je milion puta vise vodio racuna o meni nego rodjeni otac.
    Ne kaze se za dzabe nije otac ko te napravi vec ko te podigne.
    I sad,kad imam 22 godine on je uvek tu ako zapne negde ili bilo sta.Desavalo se da osetim tu razliku ali vrlo malo a to je ipak normalno.
    Ne razumem a pogotovo ne nekog od 16-17 godina da to ne prihvata.Svaki roditelj ima pravo da nastavi zivot sa nekim.
    ....ne...brze od zivota.....

  5. #20

    Odgovor: Očuh/maćeha

    Nikada ranije mi nije palo na pamet da razmisljam o pitanju OCUH-MACEHA ziveli smo bezbrizno,ali sudbina je htela majka mi je umrla pre 4 godine otac zivi sam.Posto sam daleko nemogu da mu pomognem a da dode da zivi kod mene u belgiju nece ,nasao je sebi prijateljicu.Nije mi prijatno jer ipak je to kuca moje majke a da sada neka druga tu bude,a opet za ljubav oca moram precutati jer sada bar nije sam,ali iskreno da vam kazem neznam kako da se ponasam ako ste imali slicna iskustva rado bih cula vase misljenje.

  6. #21

    Odgovor: Očuh/maćeha

    Mislim da je drugaciji osecaj ako dobijes ocuha/macehu zbog razvoda roditelja a drugacije zbog smrti. Ja sam maceha i volim tu decu, zelim da budemo srecni. Medjutim razumem te... Kada je meni baka umrla, dedu su nagovarali da se ponovo ozeni (imao je tad 58 god, ja oko 1. Uzasno sam bila tuzna zbog toga jer mi je baka bila sve na svetu. Smisljala sam sta cu sve toj zeni da uradim ako ona udje u nasu kucu. Nije se ipak ozenio. Bila sam toliko sebicna a eto sudbina mi je dodelila i da sama postanem maceha. Probaj da upoznas tu zenu. Nije ti ona kriva nista. Mozda je i svesna da je druga i mozda joj to ne smeta. Mozda samo jednostavno voli tvog tatu.

  7. #22

    Odgovor: Očuh/maćeha

    moji su se razveli pre 15-16 godina (ne pamtim datume), tako sto se moj cale zaljubiska, pa je to mami javio na njihovu godisnjicu braka. valjda je bolji dobar razvod nego los brak. mama je upoznala nekog, a sestra i ja nismo htele da joj kvarimo srecu pa se nismo protivile braku. nisam nista govorila cak ni ked je ocuh poceo nocima na dolazi u moju sobu da "pozeli laku noc".
    to je moje iskustvo sto se teme tice.
    but that's just me...
    Hvala svima na porukama koje ste mi pisali na "zid". Davno me nije bilo na forumu.

  8. #23

    Odgovor: Očuh/maćeha

    Ja ću tu odgovoriti u tuđe ime. U ime svojeg supruga. Naime, njegova mama se dvaput udavala a tata triput ženio. Moj suprug je dijete iz majčinog prvog braka a tatinog drugog, dakle, dobio je i očuha i maćehu.

    Nakon rastave svojih roditelja, živio je sa mamom pa je tako dobio očuha kada je imao cca 10 godina. Mogu da kažem da se očuh ponašao fenomenalno prema njemu i njegovoj starijoj sestri čak i nakon dobivanja njihovog zajedničkog djeteta. Očuh ga nkada nije lupio, uvijek vadio iz problema i pokušavao usmjeriti na pravi put. Iz priča svojeg supruga, nije mu bilo ravnog.

    Što se tiče maćehe... Sa njom je bila nešto druga priča iako nisu živjeli skupa. Tata sa maćehom živi na moru i imaju jedno zajedničko dijete plus dvoje njezinih iz prvog njezinog braka. U početku se je ona ponašala dosta rezervirano jer, po pričanju supruga, maćeha je vidjela dal' prijetnju ili tko zna što drugo u mojem suprugu i njegovoj sestri. Prijetnju da, nakon što osnuje obitelj, kupe stan da će oni polagati račun/šape na tu imovinu. Tako je meni suprug pričao. Uglavnom, više su to bile one situacije kada bi moj došao kod njih na more i tada ne bi mogao posuditi njihov auto jer se maćeha bojala da ga moj suprug ne slupa, izgreba iliti što već. Ali.. Situacija se smirila, ona je shvatila da njih nitko ne dira i sada je čist ok. I dalje nema dlake na jeziku ali se napokon osjeća sigurnom.

    Dakle, sama riječ maćeha ili očuh mi zvuči nekako tvrdo i ružno što nužno ne treba biti.

    Hoće li oni biti 'dobri' uvelike ovisi i o shvaćanju djeteta, tj. prihvaćanju njihove prisutnosti u svojem životu.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  9. #24

    Odgovor: Očuh/maćeha

    Ovo je moja prica......na zalost moj otac je tukao moju majku, danima, godinama, upropascavao je i psihicki i fizicki....moja mama je to krila ........u medjuvremenu sam ja porasla, udala se i moja majka je napokon smogla snage i ostavila moga oca....u svoj toj svojoj agoniji pocela je da pije.....kako si nas kilometri i kilometri razdvajali ja nisam mogla da joj pomognem...onda je upoznala njega...svetlo na kraju tunela....moj ocuh je bio najbolji covek na svetu...kazem bio(na zalost umro je pre 3god)...mojoj mami je pruzio najlepse godine........bio mi je vise od mog oca....za kojeg ne znam nista vec 18 god......moj otac ne zna kako mu izgleda unuka....moj ocuh je bio deda mojoj cerki...pravi deda.......nema dana da se u mojoj kuci ne pomene njegovo ime......zaduzio nas je ...poklonio nam je najlepse dane nasih zivota....
    Hvala mu.....zbog njega svo mi svi danas bolji ljudi.........

  10. #25

    Odgovor: Očuh/maćeha

    Zorice, tvoja prica je jako dirljiva, tuzna ali protkana sa toliko ljubavi! Nije otac ili majka onaj ko je detetu to biolsoki, vec onaj ko dete odgaji, brine o njemu, da sve od sebe da bude srecno! Toliko ima primera oko nas gde ljudi "zle macehe i ocuhe"...cene i postuju vise nego bioloske orditelje, upravo zbog svega sto su ti ljudi uradili, a oni koji sunas "doneli na svet "nisu, da li sto nisu mogli, hteli, ili se nisu potrudili, da li sto zivot rezira dosta toga..
    Moja drugarica ima vezu sa covekom koji ima sina od 19 godina, ona takodje ima dete...Sa njegovim detetom je ona vise u kontaqktu sticajem okolnosti, nego on sa njenim...Secam se kada je prvi put trebalo da upozna tog decka, zapravo on je momak, formirana jedna licnost...imala je naboj treme, straha od ne prihvatanja...Kako god, bila je resena da od sebe da sve da sa njim napravi jedan normalan odnos, ostvari jednu zdravu komunikaciju, jer voli njegovog oca!
    Sama njena osecanja su je " vodila", decko je na prvom susretu sa nekom dozom neverice nju posmatrao. Ipak, bilo je dovoljno samo par dana da je prihvati, zavoli, da njih dvoje ostvare savrsen odnos, a zasto i ne bi, ona njemu nije zamena za majku niti to moze, ali ce uvek dati sve od sebe da on bude ispostovan, ne zapostavljen...on je dete coveka koga ona voli, ona je zena koju je njegov otac izabrao....Toliko jednostavno i logicno, toliko realnog prostora za divan odnos, ali na zalost postoje ljudi kojima ni sopstvena deca ne predstavljaju nista, a tek tudja.....
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  11. #26

    Odgovor: Očuh/maćeha

    Citat Buba Erdeljan kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam ni jednu jedinu bajku u kojoj je maćeha bila dobrica.
    Zato su to bajke jer uvijek moera postojati neki bad guy i good guy.

    Citat Buba Erdeljan kaže: Pogledaj poruku
    Kad pomislim da bih ispunjavanjem sopstvenih želja osnovala porodicu u kojoj bi neko mojoj deci bio očuh - prosto se naježim.
    Još gora stvar!!
    ??

    Moja kćerka ovih mjeseci je dobila očuha i sve mi je tužno priznati da se očuh prema njoj odnosi onako kako se njezin vlastiti tata nije odnosio.

    Mi smo napokon cijelina - napokon obitelj. Moja kćerka, njezin očuh i ja.

    Citat Buba Erdeljan kaže: Pogledaj poruku
    Priznajem - gledište mi je malko iskrivljeno.
    Malo predrasudica, nije strašno
    Ogromna predrasuda, moram reći ali svatko ima pravo na svoje mišljenje

    Ono što želim reći da naziv maćeha ili očuh ne znači zlo i tim osobama je jako teško u društvu ordinirati kad na svakom koraku moraju opravdavati sebe i odbacivati predrasude nametnute dječjim bajkama. Osim što se trude uklopiti u djetetov svijet oni sad moraju i drugima dokazivati jesu li bajke točne ili netočne.

    Šteta.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  12. #27

    Odgovor: očuh/maćeha

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ali, iz mog iskustva, dečija rečenica "Više volim maćehu/očuha od majke/oca" je laž i verovatno se izgovara zarad manipulacije. Mislim da se ta ljubav pre može meriti sa ljubavlju prema najmilijem ujaku, tetki, stricu,...
    U mom slučaju, nema laži nema prevare.
    Najbolja stvar koju je mama uradila za nas je bila udaja za mog očuha.
    On je u našu kuću doneo mir i sreću i punih trideset godina bio istrajan u tome da u našoj porodici vlada harmonija.
    Zbog njega sam zavolela AC/DC. Vraćam se iz škole, a on mami imitira Angusa kako skače po bini, sa sve metlom u rukama i rokerskim glasom se dere Thunderstruck. To mu je posle bila glavna fora kad hoće da me oraspoloži.
    Kad me oblači za školu, a ja se dernjam jer me grebu hulahopke, on uzme one hulahopke pa ih istuče, pa ih baca po sobi i viče na njih...
    Ili kad je bilo ono nesrećno vreme inflacije...ja kukam za čokoladom koje nema...on umuti belanca sa kakaom i šećerom, zamrzne i posluži mi u najbolji sladoled na svetu u činijici koju mama čuva samo za goste
    I tako...mogla bih pisati o njemu do prekosutra.
    Neizmerno sam volela tog čoveka. I neizmerno sam mu zahvalna što je voleo moju mamu onako kako to jedna žena i zaslužuje. Oni su se do poslednjih dana vijali oko stola kao deca, šaputali, kikotali se...mislim da mamu niko nije umeo da nasmeje kao on. Oko njega jednostavno nije bilo negativne energije. Nikad. I tog poslednjeg dana, odgledali su Slagalicu, mami je ispričao vic i dok se ona na sav glas smejala, on je samo zatvorio oči i umro.
    I ja nikada nisam verovala u priče da srce može da pukne od tuge. Mojoj mami se to upravo desilo kad je on otišao. Strefio je infarkt, jedva je preživela i eno je...već 2 pune godine živi kao biljka. Ne može da se oporavi.
    A i ja se još uvek borim da prestanem da očekujem da se niotkuda pojavi na ekranu dok pričam sa mamom preko skajpa i vikne:Haaaaj.
    Moja ljudina, moj stub, moja snaga, moja kuća. Sve mi je bio.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  13. #28

    Odgovor: očuh/maćeha

    Ja sam uspeo svog ocuha da oteram iz mog zivota.To kratko vreme sto je bio u mom zivotu je bilo jako burno i ako sam ja bio taj koji je sve radio da ga oteram.Ali se ne osecam krivim za to.

  14. #29

    Odgovor: Očuh/maćeha

    Tuzno ali istinito.Moji roditelji su se rastali kad sam imao 9 godina.U to vreme mi je bilo super.Sve se vrtelo oko mene.Sebicno za ne?Kako je polako vreme prolazilo od razvoda kod nas je dolazio covek kojeg je izgleda moja mama obozavala.Nisam imao ja nista protiv razgovarali smo i bilo je kao da sam dobio dobrog druga ail nije bilo tako.Kad sam napunio 10 godina lezao sam u bolnici skoro mesec dana.Bio sam bas cesto jako bolestan u tom periodu.Posto su moja mama i taj covek nisu hteli da cekaju da izadjem iz bolnice posto su imali zakazano vencanje su se vencali bez mog prisustva.E tu sam bio jako ljut na svoju mamu.Kad sam izasao iz bolnice on je vec bio u nasoj kuci i od samog pocetka uvodio mi neka nova pravila.Naravno da sam u momentu njegovog iznosenja o novim pravilima u maminoj kuci reko mu ti meni neces uvoditi pravila i neces mi naredjivati u mojoj kuci.Na to je on poludeo ali me nije dirao.Dani su prolazili i nakon tri meseca njihovog zajednickog zivota desilo se onoga sto sam se ja pribojavao.Dosla je mama kuci sa velikim osmehom na licu i rekla mu imacemo bebu.Oni su se radovali grlili ljubili a meni pa mrak na oci.E sad moja sebicnost pocinje da se otvara.Mama me pogledala a ja sav u soku od vesti nisam nista reko i pitame staje sine jer se ti ne radujes moj je odgovor naravno bio veliko NE.U moment me ocuh pogledao a mama me pita a sto sine imaces batu ili seju.Moj sok i sebicnost je bio toliko velik da sam
    u tom trenutku rekao mami ja ne zelim niti batu ni seju,ne zelim da delim sobu sa njim ili njom,ja to necu cuvati kad bi bili sami stalno bih gurao od sebe i tukao.Na sta je ocuh cuvaces ti to jos kako,a ja ko mi kaze nemozes mi ti naredjivati u mojoj kuci i tacka.Majka je pokusala lepim recima a nemoj sine tako nemoj mami praviti problema.Posto sam znao da mi mama nevoli da joj kaze rec KEVO.Upotrebio sam tu rec i reko Kevo ja ne zelim nikoga,samo tebe i mi sami da zivimo.Tu se mama moja naljuti i kako je htela da naglo ustane sa troseda i da me udari samar uhvatio je neki grc u stomaku.U momentu sam primetio krv na podu i reko Mama pa ti krvaris.Na sta je i ocuh skocio i uhvatio mamu i odveo u bolnicu.
    U tom trenutku sam se osecao pomalo krivim ali samo zbog mame.Posle nekih 3 ili 4 sata vratili su se kuci i svrata mi mama rekla nema ni bate ni seje.Bilo mi je nje zao i kako sam hteo da je zagrlim i izvinim za sve,ocuh me uhvati za ruku povuce i tako jako udario da sam u momentu ostao bez svesti.Kad sam se iz svesti probudio u usima mi je odzvanjalo a mama plakajuci pokusavala da mi pomogne da ustanem.Samo sam mamu pitao gde je taj monstrum,a na to mama odgovara nije tu otisao je napolje.Pogledao sam u mamine oci i reko teraj to govno iz kuce.Na sta je ona cutala i okretala pogled od mene.U brzo su stigli moja baba i deda koji su hteli mami da cestitaju na prinovi.Verovatno je mama njima javila u toku prepodne za to ali na zalost.Rekla je da bebe nema pre 4 sata je bila u bolnici i isprica ona njima sve sta se desilo.Baba odmah rekla mami razvedi se od njega unistices i sinovo i svoje zdravlje a na to Deda kaze sta sam ti ja reko brzala si ceri imala si jos vremena da izaberes novog coveka u tvom zivotu.Naravno moja mama je podnela zahtev za razvod i i narednih 4 meseca se razvela. I od tada smo ziveli sami.Imala je veze sa drugim muskarcima ali se nije usudila zbog moje tadasnje sebicnosti da se uda.Danas posle toliko vremena ja sam ozenjen imam troje dece i da kazem da se i u medju vremenu od kad sam se ozenio i otisao da zivim svoj zivot i mama moja se udala.I lepo zivi sa tim covekom a ja sam naucio lekciju da moja sebicnost i ponasanje nije bila u redu prema tom coveku i moje mame.I hocu reci svima dobro pazite sta zelite i radite jer u mom slucaju je moglo biti i gore.Cuvajte svoje naj milije i postujte onu drugu stranu.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •