Alo mozak? - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 21 od ukupno 21

Tema: Alo mozak?

  1. #16

    Odgovor: Alo mozak?

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    Jedino sto sam siguran je da ovo spada u psihologiju! U zadnje vreme, dobijam "signale" i pitam se sta bre to peva taj mladi zenski svet? Sve, bukvalno sve je u stilu (moram nabacano) :"udri me tuci me, to ce mi koristiti" "mozes da me varas, kad hoces, slobodno, izvoli" , pa neznam sve nesto... (pa nemogu vise da nabrajam). Ali jedno je jasno, u stvari nije mi jasno?
    Ajd sad malo Vi!
    Već je rečeno na temi
    ne želi se štrčati + piće

    celo društvo joj skače uz pesmu, a ona sedi u ćošku i mršti se
    mogu da zamislim komentar društva

    Elem, moje mišljenje je da se tekst danas i ne uzima nešto previše ozbiljno
    isti taj ženski svet će pet minuta nakon "udri me tuci me, to ce mi koristiti" pevati:

    "Tako je ukusna i tako meka
    lepa iz bliza i izdaleka
    tako je mirisna u boji kože
    kada je spremim tako se lože

    Tako je vrela i tako čista
    svi bi je hteli kada zablista
    tako je lepa i tako hrska
    tako bezobrazna i tako drska

    Koristim se svim i svačim,
    jer je pravim na svoj način.
    čitko piše na tvom licu,
    probao bi moju picu

    Stavljam je na sto stepeni,
    vrela je ko krv u meni,
    ako pravo dugme stisneš,
    daću ti je da je gricneš..."


    a nakon toga skakati i vrištati na prve taktove hita modelsica:

    Pare pare pare volim samo pare,
    mojoj duši napaćenoj samo pare fale,
    pare pare pare, volim da me kvare,
    nove ili stare, važno je da su pare,
    pare zveckaju, pare šuškaju,
    šta će meni ljubav prava kada novci nisu tu...


    Zaključak
    Mislim da će ti tek sad biti sve jasno

  2. #17

    Odgovor: Alo mozak?

    Pre par godina idemo mi na ekskurziju. I pitaju deca da li bi mogao da se pusti njihov CD u busu, oni su spremili pesme. Mislim se, hajde neka ih. Uzmem CD, šofer pusti.... Nisam baš bila presrećna ali, ne treba meni da bude lepo nego njima, dobri su, nikom nije muka, ne jedu one smrdljive gluposti nego su svi složni i veseli, brže će proći vreme, blablabla, tešuim ja sebe.

    Ali, kada je krenuo tadašnji hit, a devojčice (peti i šesti razred, 11 i 12 godina) sve poskakale da igraju i da se peče kao u spotu i pevaju ovo:

    S kim si sinoć bio, da li ona zna
    ne zna ona, ne zna ona, znam samo ja
    devojka za jedno veče, misli, briga me
    al' kod tebe su još uvek moje gaćice



    itd
    itd

    itd....

    A dečaci sede, i sve im se brci smeju, sramota ih da pevaju pa sve zagledaju devojčice ispod oka....

    Deca.
    To su deca. Od jedanaest godina.
    Meni je bilo čak i fizički muka kad sam videla ona dečja tela kako igraju.
    Mene je bilo sramota jer njih nije sramota.

    Koleginica i ja jedna u drugu I mislim se: E sunce ti poljubim, nepravilne glagole ne možeš da naučiš napamet, a ovo bi u po' noći znala! Neće moći. Ne dok sam ti ja razredna.

    I isključih ja to.

    Mrzeli su me, znam. I svesna sam da ih nisam ni zaštitila. Ali nisam mogla jednostavno da dozvolim da se to nastavi jer bi značilo da prećutno to odobravam, ma koliko se mrštila i negodovala.

    I mnogo sam posle razmišljala kako je moguće da je njima to simpatično i zanimljivo. Nisam odgonetnula jesu li uopšte svesni o čemu je ta pesma (naravno ovo je pitanje primenljivo i za sve prethodno navedene pesme, ne samo ovu) ili je samo bitan ritam i da to, tako eto, kako oni kažu, super zvuči.

    Ovo je stara tema, davno postavljena. Tužno je što se ništa nije promenilo na bolje, samo je postalo još gore. Ne, ne možemo ih zaštititi. Ako ne čuju kod kuće, čuće kod drugara/u kafiću/nemam pojma gde već. Mislim da jedino što možemo je da im lupimo verbalni šamar tako što ćemo im bez mnogo uvijanja i biranja reči reći o čemu se tu radi i postideti ih pitanjem koliko imaju godina. Ovo sve pod uslovom da je u njima bar trunčica stida ostala posle svega što su videli i čuli.

    Ja ne znam drugi način.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  3. #18

    06 Odgovor: Alo mozak?

    Najveci centar moci je upravo muzicka scena,svidelo se to nama ili ne,oni diktiraju vrednosti,moralne norme kroz pesmu.Muzika je jos u staroj Grckoj bila i ostala jedan oblik vaspitanja..Sladje ljudi prihvataju zabranjeno,izvrnuto,pevljivo,lako pamtljivo,nego nesto intelektualno. To su ovce i krda,koji otrov preliven medom,lako gutaju!!Ako budem ikad imala decu,moje dete vala nece slusati takvu muziku,makar u mojoj blizini. Gnusim se,tih primitivnih stvari.

    Pre jedno nem pojma,mozda mesec dana.Dosla drugarica kod mene i kaze mi ajd da vidimo parodiju na spot Jelene Kareluse( dva smorena seljaka ne znaju sta ce od zivota,pa ajd malo da se igraju) ,ne obaziruci se na spot,nego na poruku pesme jel,nadjoh da u onom delu "buji paji,dodjes taji,pa ti taja posle osecaja strava" nesto tako...u sustini to njesra prodaje incest !! Ili u prolazu korz hodnik u stanu,nacujem na tv-u (inace tv nemam u svojoj sobi,to sam odmah izbacila) refren pesme "Poljubi me,suva sam ko barut " ooo boze. Ne mogu da se nacudim kako neko ne pomisli makar o cemu takve pesme pevaju,da li imaju smisla,koji je smisao...

    Inace Cecara dobro si rekla,a vala i ucinila,podrzavam. Oni imaju muziku za svoj uzrast.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  4. #19

    Odgovor: Alo mozak?

    Turbo Folk je "muzicki stil" koji devedesetih dozivljava potpunu ekspanziju.Veoma je popularan na citavom Balkanu.
    Folk = narod
    Turbo = sistem ubrizgavanja goriva pod pritiskom u cilindar motora s unutrašnjim
    sagorevanjem

    Turbo Folk je zapravo gorenje naroda.

    Mislim da jos uvek utice na mladje populacije,pesme su pevljive,nabijene ritmom , nasilnickom rimom, slogovima koji svojim brojevima uopste ne odgovaraju rimama... Vazno je da se rimuje, pa kako god bude, čak iako te nasilne rime toliko uticu na celu formu, i potpuno menjaju kontekst-nema veze, bitno da se rimuje...
    Rime su notorno glupe a pesme isprazne i bez smisla...jedna kaze ovako nekako...

    Poludeo ja za tobom
    a da ludim vise neću
    il' me pusti da te volim
    il' mi mrtvom pali sveću

    Djole bi to ovako rekao:

    O, daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi.
    To ne zna niko, samo ti.
    Bez tebe drveni konjići tužno stoje.

    Dodji, iz plave boce se pojavi,
    bar jednu želju ispuni
    i dodaj svetu malo boje, čudo moje.

    Rima,harmonija(bez harmonike),i ogromna kolicina naboja koju slusalac moze osetiti.
    PS!
    Man'te se Turbo Folka,slusajte Djoleta.

    PANTA REI

  5. #20

    Odgovor: Alo mozak?

    Citat blue13 kaže: Pogledaj poruku
    Folk = narod
    Turbo = sistem ubrizgavanja goriva pod pritiskom u cilindar motora s unutrašnjim
    sagorevanjem

    Turbo Folk je zapravo gorenje naroda.

    I Ramba Amadeusa
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  6. #21

    Odgovor: Alo mozak?

    Čitam ja ovo i mislim se šta bi ja tu mogla da reknem.Odustajem pa se vratim.Mogu samo kao roditelj da iznesem nešto što bi i drugi roditelji mogli da urade.No to je nemoguće.Ja sam slušala Bitlse,Rolingstonse,i druge grupe od 70-tih pa redom kako su dolazile.
    Turbo -Folk nije postojao,samo lepa prava narodna pesma.
    Naravno da deca slede primer roditelja.Moja su odrastala uz Boru Đorđevića,a kasnije su sami kreirali svoj ukus,nikako ovo vrišteće nikako nešto što nema veze sa mozgom,nešto što se uopšte neda razumeti.
    Dali roditelji znaju šta njina dečica od 10.12god.slušaju.Pa naravno da znaju ali oni su verovatno okupirani nekim važnijim problemom i misle ,,,proći će ih kada odrastu,,,ahaaaa,cvrc Milojka ostade to u njinim glavicama,jer njina deca neposećuju klubove gde se svira đez.evergrin,obilaze noćne klubove gde se puštaju turbo-folk i srećna su.
    I godine prolaze a naslov ove tme ostaje,da se uvek zapitamo",Alo deco gde vam je mozak"
    Sada očekujem odgovor,,,alo tetka oladi,,,

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Kada vam je stao "mozak"?
    Autor Doti u forumu Pričaonica
    Odgovora: 92
    Poslednja poruka: 01.09.2012, 16:29
  2. Kažiprst je mozak šake
    Autor silvia u forumu Zdravlje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.05.2012, 11:27
  3. Koliko je star tvoj mozak?
    Autor SQUAW u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 23.04.2012, 15:02
  4. Da li duh može da nadživi mozak?
    Autor DrinChe u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 07.12.2009, 23:38

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •