Alo mozak?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 21

Tema: Alo mozak?

  1. #1

    Alo mozak?

    Jedino sto sam siguran je da ovo spada u psihologiju! U zadnje vreme, dobijam "signale" i pitam se sta bre to peva taj mladi zenski svet? Sve, bukvalno sve je u stilu (moram nabacano) :"udri me tuci me, to ce mi koristiti" "mozes da me varas, kad hoces, slobodno, izvoli" , pa neznam sve nesto... (pa nemogu vise da nabrajam). Ali jedno je jasno, u stvari nije mi jasno?
    Ajd sad malo Vi!

  2. #2

    Odgovor: Alo mozak?

    Citat valter kaže:
    Ajd sad malo Vi!
    a sta bi mi sad tacno trebali?


    ja ne dobivam takve signale jesi prob'o da okrenes transmiter na neku drugu stranu, mozda pocnes dobivas neke druge signale..

  3. #3

    Odgovor: Alo mozak?

    Citat yige_gui kaže:
    a sta bi mi sad tacno trebali?


    ja ne dobivam takve signale jesi prob'o da okrenes transmiter na neku drugu stranu, mozda pocnes dobivas neke druge signale..


    On baca horizontalne signale a mi 'vatamo vertikalne. Prebaci se u horizontalu.

  4. #4

    Odgovor: Alo mozak?

    Dobro ljudi zezaj te me, pa da zavrsimo sa tim?
    -Necu da branim ono gore, jeste prilicno glupavo, ti signali su vise nesto... Manja sredina, pa gledas, uzas promiskuiteta, evo devojce zumira tipa i sve jedno dal' je on sa curom + ona to vidi = nikom nista. A drugo "udri me ali me ne ostavljaj". Pitanje bi bilo, da li pomenute pesme uticu na, i u kojoj meri, na formiranje psiholoskog profila na temu musko zenskih odnosa. Srbija jeste ruralna, patrijalhalna i to ne samo u selima, a one to slusaju (posto jel'te ranije sazrevaju) od neke 10-11 godine. Ako se brinemo za nasu Srbiju ne bi smo trebali da ne primecujemo takve stvari. Eto to sam hteo da kazem. Hvala lepo sto ste me saslusali!

  5. #5

    Odgovor: Alo mozak?

    Citat valter kaže:
    Pitanje bi bilo, da li pomenute pesme uticu na, i u kojoj meri, na formiranje psiholoskog profila na temu musko zenskih odnosa.

    aj' ti meni prvo da pojasnis na koje ti tacno pesme mislis, posto izgleda nijesam u toku, a onda cu ti pokusam odgovorim...


    Dobro ljudi zezaj te me
    a sto mislis da te zezam?

  6. #6

    Odgovor: Alo mozak?

    KONKRETNO: Vidis kako devojka ulazi sa deckom u neki lokal, sve super, kad odjednom prilazi druga cura, par reci... okrece se izlazi napolje, odmah za njom i pomenuti lik sedaju u auto i odlaze u nepoznatom pravcu. Ova sto je ostala prilazi nekom drustvu i peva (konretno pesme i tacno reci stvarno neznam) "varaj me al' me ne ostavljaj" kad se lik vratio nikome nista. Ja sve gledao rodjenim ocima. To je jedan primer. E sad, imas jednu pevacicu, jako mlada skoro je postala popularna peva (na to sam mislio ono signali, jer nisam mogao da verujem morao sam da jos jednom cujem) u stilu: "nema veze sto si ti los prema meni, jer sto si ti losiji to ce meni biti bolje" zbog nekog iskustva valjda. To ti peva OGROMAN deo Srbije. Ja to znam, ziveo sam u 10-tak gradova u Srbiji. Od Valjeva do Novog Sada. Pa ima li tu pameti. Da pevas u korist svoje stete?

  7. #7

    Odgovor: Alo mozak?

    majstore, mislim da mozda devojke u manjim sredinama imaju strah da budu same.. mozda se boje da nece naci drugog, ako ih decko ostavi.. bice s njim pa makar to bila i cena ponizavanja.. on ce nju vara, radi sta hoce, ona ce znati za to, ali nista nece poduzimati.. nego ce dozvoliti da je gazi.. nece se zuzeti za sebe, trpece svakakva ponizenja.. a zasto je to tako? paa ne bi znala da kazem.. mozda je to urodjeno nesto u ruralnim delovima.. nacin odgoja, sredina, okruzenje, verovatno i neimashtina i neznanje.. kad se sve to skupi, onda ti je rezultat upravo to o cem' pricas..

    no to je samo moje vidjenje stvari

  8. #8

    Odgovor: Alo mozak?

    Citat yige_gui kaže:
    majstore, mislim da mozda devojke u manjim sredinama imaju strah da budu same.. mozda se boje da nece naci drugog, ako ih decko ostavi.. bice s njim pa makar to bila i cena ponizavanja.. on ce nju vara, radi sta hoce, ona ce znati za to, ali nista nece poduzimati.. nego ce dozvoliti da je gazi.. nece se zuzeti za sebe, trpece svakakva ponizenja.. a zasto je to tako? paa ne bi znala da kazem.. mozda je to urodjeno nesto u ruralnim delovima.. nacin odgoja, sredina, okruzenje, verovatno i neimashtina i neznanje.. kad se sve to skupi, onda ti je rezultat upravo to o cem' pricas..

    no to je samo moje vidjenje stvari
    samo da dodam i strah i sramota da ce biti ismejane od strane okoline (uzas)..
    a okruzenje nema pametnijeg posla pa samo ceka da se desi nesto, bilo sta, pa makar bilo i tako ruzno (sta ce, nemaju svoj zivot, pa daj da zivimo tudji)

  9. #9

    Odgovor: Alo mozak?

    Mnogo mi se dopalo kako je ovo sve iskombinovano, trebalo mi malo vremena da skontam šta je pisac hteo reći ali mislim da sam ga dobro razumela .

    Taj izvrnuti sistem vrednosti, bezverdnosti, devojčice, da li uduvane, na nekim drugim stvarima ili samo otrovane medijskim povampirenim idolima nemaju baš mnogo izbora. Ako su roditelji zauzeti borbom za preživljavanje, ako su možda ponešeni sličnim vodama, nema tamo prostora za uspostavljanje nekih svojih standarda. Pojede te svakodnevica, koja nije najlepša na svetu, vidiš kako prolaze i bivaju postavljeni za nacionalne simbole neke kreature bez grama mozga sa ništa truda, samo razglave vilice, koje kroiste za razne aktivnosti, ali zvanično za pevanje najbesmislenijih i najgnusnijih "istinitih" stihova i ti stihovi ti se urezuju u krv jer si tinejdžer, jer sve upijaš, jer nema trenutno nekoga da ti pokaže i drugu stranu (govorim o situaciji pre nekolio godina, možda i pre 10-15 kada je bilo skoro nemoguće živetu u Srbiji kao mladi čovek i ne biti otrovan sa svih strana tom bujicom ništavnosti).

    Manje sredine su bile podložnije toj vrsti devijacije samo zato što je tamo još teže proturiti nešto što ne diktiraju vodeći mediji. Uopšte, ta vrsta ponašanja je samo ono što su deca videla da se dešava oko njih i prihvatila kao svoje lične priče. Lepo vide na TV-u ovi odlaze sa onima, vraćaju se sa onima, sve je to fancy i svi su oni cool i super ako se dobije po koji šamar i prošeta koja modrica, i baš me briga ako sam ja samo jedna od nekoliko, važno je da on ima dobra kola i brdo para i tako redom...

    I postoji i ona kategorija za koju sam se malo dvoumila da li da je dodam u ovu priču, ali hoću jer znam da postoji, a to su devojčice koje su odgajane tako da postanu te slatke namigušice koje će da istrpe sve i svašta kako bi došle do dobre prilike uz koju će se ušuškati u nekom obliku i nastaviti daje... Ali to je sasvim neka druga priča, samo sam morala da je pomenem.
    Poruku je izmenio euridika, 02.09.2007 u 13:24 Razlog: slovca pomeana...
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  10. #10

    Odgovor: Alo mozak?

    Dogodine bice 10 godina dana kako kuci idem posle 2-3 meseca na po 2-3 dana (uz par duzih izuzetaka koji potvrdjuju pravilo), i posto se uvek postavim "moje su namere casne" (pijem piva sa starinama) uspem da dosta tajni saznam......
    I ne se sekiram "moja mala uziva jede pomoranje"

  11. #11

    Odgovor: Alo mozak?

    Imaju izbor..da ga koriste,ono što beše mozak.Nije pravilo da se ne koristi samo u manjim sredinama,pre bi rekla da je obrnuto.Vrsta pomenute muzike,na koju postavljač teme misli,forsira se u svim mogućim“ popularnim“ mestima,baš u gradu.

    Ne mislim bukvalno na primere tipa biće ostavljene..ne..Sistem“normalnih“(ako više znamo šta je to) vrednosti u Srbiji,odavno je pao na samo dno..dna.

    I lakše im je da se utope u masu..nego da „pate“ svoje mozgiće,jer će u tom slučaju veoma štrčati u svojoj sredini,bilo da je to u gradu ili u provinciji.

    Što se lože na to?...pa forsiraju nam se prostaluci već godinama..a mi samo okrećemo glavu,i ćutke prihvatamo „trendove“,čak i kupujemo...sav taj tresh..pitam se čemu?

  12. #12

    Odgovor: Alo mozak?

    Koliko sam shvatio početni post, postavljač tema je, sa pravom , ukazao na dva suštinska pitanja. Prvo je stvaranje nekog novog sistema vrednosti, a drugo je, što je nekako i logično, uočavanje generacijskog jaza. Sve to nije samo po sebi ništa novo da se ne dešava u kontekstu dramatičnih događaja i svekolikih promena na ovim prostorima u jednoj neprimereno dugoj agoniji koja još traje i koja je ostavila i ostavlja pogubne posledice na nekoliko generacija mladih u našem društvu...

    Posledice, na čije je pojedine pojavne oblike Valter ukazao, se još ne mogu sagledati u punoj meri. Za to stvarno treba imati mozak, ali i stomak. Ja nisam optimista. Posebno i zbog toga što nam, po mom mišljenju, ni svetska kretanja ne idu na ruku. Uzdam se jedino u našu urođenu kolektivnu vitalnost. Ako to još uvek i postoji...

    Ovo je samo moje lično i krajnje subjektivno mišljenje....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #13

    Odgovor: Alo mozak?

    Da resim dilemu, nadjo gu, ono jeste da sam se izlagao riziku da me uhvate i oteraju na robiju ali ove gu
    Tanja Savic
    Za moje dobro
    Pokusala ja sam
    da te ne volim
    pokusala sve sam
    da se promenim

    Al se tesko menja
    to sto da ti Bog
    ne postoje zveri
    srca pitomog

    Za moje dobro gazi me
    ne daj da zivot mazi me
    za moje dobro muci me
    da budem losa uci me

    Ako me volis rani me
    i pusti da ti vratim ja
    jer samo dobrim curama
    uvek se ruzno desava

    Pokusala ja sam
    da te ne volim
    pokusala sve sam
    da se promenim

    Mesto suza smehom
    da te ugostim
    uspela sam samo
    da ti oprostim

    Za moje dobro gazi me
    ne daj da zivot mazi me
    za moje dobro muci me
    da budem losa uci me

    Ako me volis rani me
    i pusti da ti vratim ja
    jer samo dobrim curama
    uvek se ruzno desava

    Za moje dobro gazi me
    ne daj da zivot mazi me
    za moje dobro muci me
    da budem losa uci me

    Ako me volis rani me
    i pusti da ti vratim ja
    jer samo dobrim curama
    uvek se ruzno desava


  14. #14

    Odgovor: Alo mozak?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Imaju izbor..da ga koriste,ono što beše mozak.Nije pravilo da se ne koristi samo u manjim sredinama,pre bi rekla da je obrnuto.Vrsta pomenute muzike,na koju postavljač teme misli,forsira se u svim mogućim“ popularnim“ mestima,baš u gradu.


    Živim u malom gradiću i nemam baš neki izbor lokala za izlazak,a i to što ima je upravo sa ovakvom muzikom pa sam prinuđena da vikendom slušam te gluposti. Ova pjesma od Tanje S. je još i dobra kakvih ima,za primjer ću navesti jednu
    Udari me jako da me zaboli
    možda se i nismo baš uvek voleli
    sutra biće bolje veruj mi.
    Udari da vidiš od čega sam
    stvorena za tebe kao stena sam
    idealno tvoja cela sam.

    Još gore je to što se djevojčice kao pronalaze u takvim pjesmama ,naravno uz pivo na slamku ili neko žestoko piće,pa ih na kraju večeri iznesu iz lokala.
    Poruku je izmenio ognjen56, 09.10.2008 u 00:16 Razlog: slovce pogriješila
    I'm floating on air..

  15. #15

    Odgovor: Alo mozak?

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    a sta bi mi sad tacno trebali?


    ja ne dobivam takve signale jesi prob'o da okrenes transmiter na neku drugu stranu, mozda pocnes dobivas neke druge signale..
    Ovde, u Srbiji, je najgledanija pink televizija, a najgledanija emisija su kursadžije (mala slova bunta radi ).
    To za obrt cerebralnih radara si skroz u pravu i to verujem i da radi valter, a i ostali ljudi kojima kurc ne odgovara.

    Meni ova njegova tema više liči na vapaj koji nam je, izgleda još dugo, jedina alternativa.


    pričica:

    Majka klinca (četvrti osnovne, čini mi se) koji je krenuo na 15-odnevnu nastavu u prirodi je mislila da je suptilno, puštajući godinama samo muziku koja nije "udri me, kazni me, biće nam do ya-ya" i sl. i isto tako suptilno onemogućila pink i slične pink kids programe , a to sve uz sve ostale, po mom mišljenju ispravne, načine komunikacije sa detetom ... DakleM, pomislila je da joj je dete bar kod kuće rasterećeno terora na oko, uho a i nos, a da družeći se sa decom sa kojom se družio, nema šanse da zapati ovu pošast.

    Ali avaj , sinak je na gore pomenutom putu bio među grlatijima kada se pevalo "200 na sat, 200 u krivinuuuuuu...".

    ~~~ the end ~~~

    Zašto je to tako? Nisam sigurna, ali mislim da nije nekakav propust u vaspitanju. Ona svoje dete ne može, a pre svega neće da drži ispod staklenog zvona, a i nada se da će sa godinama preležati i te male boginje.

    A zašto će nam vapaj dugo biti alternativa?
    Nije samo pink trovač, mada za tu svrhu ovde boljih nema.
    Kada se formirane ličnosti oduševljavaju operacijom trijUMf, vb i sl. deo smeha i razdraganosti istim najverovatnije će preneti kao viruščić nekom kome se muzički ukus tek formira.
    Od viremije do epidemije, pa i pandemije, često nije dalek put.


    edit

    Ovo je samo blagi osvrt na uticaj medija i ulogu porodice. Dublji, pravi uzrok sam sigurna da nije to. Ne bi trovača u ovolikoj meri moglo da bude da bahatost povlašćenih nije toliko uzela maha, da je teško i disati, a kamoli slušati muziku.
    Poruku je izmenio DrinChe, 26.10.2008 u 18:52 Razlog: edit

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kada vam je stao "mozak"?
    Autor Doti u forumu Pričaonica
    Odgovora: 92
    Poslednja poruka: 01.09.2012, 16:29
  2. Kažiprst je mozak šake
    Autor silvia u forumu Zdravlje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.05.2012, 11:27
  3. Koliko je star tvoj mozak?
    Autor SQUAW u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 23.04.2012, 15:02
  4. Da li duh može da nadživi mozak?
    Autor DrinChe u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 07.12.2009, 23:38

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •