PayPal? Kako se registrovati?
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    04 PayPal? Kako se registrovati?

    Najzad sam dobila Visa karticu, i odmah sam znala šta želim kupiti.
    Pogledala sam prva četiri dela Sanctuary webisode na netu i želela sam platiti, da bih mogla kupiti i ostala četiri. Nije skupo, samo 2 dolara, a nakon plaćanja bih trebala samo da ga skinem sa interneta, tako da ne bih ni poštarinu trebala da platim, itd.
    Samo što... eto, Srbija nije na listi država. Javila sam se tamo na forumu, i rekli su mi da ne bih ja bila prva iz Srbije, koja je naručila seriju... ali, niko ne zna da mi pomogne, pa se sad obraćam vama.
    Pošto znam da je nekolicina već naručivala sa interneta, htela bih malo više informacija o tome, a ako je moguće, da mi kažete kako da se registrujem na PayPal.

    Unapred hvala.
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: PayPal? Kako se registrovati?

    Ovo je odlichno pitanje, koje sam do sad chuo milion puta... A ima i dobar odgovor... Za sada - nikako!

    Naime, PayPal i dalje nema u listi drzhava nashu divnu otadzhbinu, tako da je preko PayPal-a nemogutje bilo shta raditi odavde... Ne postoji workaround, tipa, da pri registraciji navedesh da si u Hrvatskoj, jer ljudi aktivno proveravaju sve naloge, i kad provale da nisi u Hr, obrishu ti nalog... I nishta nisi uradila...

    Ne bavim se previshe online shoppingom, ali znam da PayPal 100% ne funkcionishe odavde... Vrlo je techna kategorija online shopping iz Srbije... Neki credit-card procesori podrzhavaju i nashe kartice, neki ne, i praktichno zavisi od sajta do sajta, da li tjemo mi motji da koristimo nashu CC ili ne... Ali PayPal - jok... Za sad...

    Da li postoji neka druga varijanta platjanja na tom sajtu? Wired bank transfer, ili preko e-gold, ili shta ja znam...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: PayPal? Kako se registrovati?

    Evo i ja da kazem nesto ukratko o tom PayPal-u(posto imam malo iskustva u tome):
    PayPal ne bih nikome preporucio jer ce da te ODERU sa kamatom tako da ces na kraju da umesto 2 dolara platis 10(veruj mi)
    Evo ti jedan primer(a ima ih nekoliko hiljada)-http://www.youtube.com/results?searc...&search=Search
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: PayPal? Kako se registrovati?

    Sigurno je jeftinije platiti gotovinom u prodavnici ali je za neke tranzakcije PayPal odlican.
    PayPal alternative mozes naci ovde ali mislim da ce problem biti isti.
    Poruku je izmenio Gospodin Ne, 10.01.2008 u 14:55
    Qui vit content de rien possde toute chose.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: PayPal? Kako se registrovati?

    Hvala van na odgovorima.
    sad mi je jedina nada youtube-da cekam da neko stavi tamo ostale delove, ili neki od p2p programa.
    Evo linka koji mi stvara toliko problema: https://www.paypal.com/row/cgi-bin/w...9195e43edfafa3
    Ali sam sigurna da ima rešenja, jer su mi na tom forumu gde sam htela ovo čudo da naručim rekli da su već iz Srbije naručivali-samo mi treba neko pametan da mi kaže kako...
    Ako iko išta zna, neka mi javi.

    I, još jednom hvala.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: PayPal? Kako se registrovati?

    Ja imam PayPal rachun. Koristim ga ponekad kao nachin plachanja jer dosta ljudi koji prodaju robu na ebay-u i slichnim sajtovima preferiraju taj nachin kupovine. Vadjenje naloga na PayPal-u je jednostavno kao i na bilo kome drugom web sajtu gdje je potrebno logovanje. Ali da bi koristila PayPal za robno-novchane transakcije potrebno je da imash cheking rachun u banci koja omoguchava online transakcije. PayPal je dobar jer je siguran nachin plachanja. Kad vrshish kupovinu preko PayPal-a tvoji podaci ne idu prodavcu (kreditna, broj rachuna banke, lichni podaci, itd). To je veoma bitno kad recimo kupujesh robu od malih nepoznatih firmi ili obichnih ljudi, jer oni neche dobiti tvoje podatke koje bi mogli kasnije jednostavno da zloupotrebe. Ako ti prodavac ne poshalje robu, onda opet mozhesh da se zhalish PayPal-u i u sluchaju da prodavac ne uspije da dokazhe da ti je dostavio robu, PayPal automatski povlachi pare sa njegovog rachuna i shalje na tvoj. Zato je potrebno imati rachun u banci. U sushtini PayPal pruzha dodatne garancije i kupcima i prodavcima. Sama kreditna kartica bez tog bankovnog rachuna ti nishta ne znachi. I da, josh neshto. Prilikom kupovine PayPal ne naplachuje nikakvu proviziju, barem ne od kupca. Dosta puta sam kupovao stvari po internetu i nikad mi nije bilo skuplje da idem preko PayPala nego recimo da platim kreditnom karticom.
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: PayPal? Kako se registrovati?

    Papak, hvala na odgovoru, ali sam svesna šta i kako PayPal radi.
    Problem je u tome, što ne mogu da se registrujem, jer im srbija nije na listi... Ako si i ti iz srbije, onda ne znam kako si uspeo da se registruješ, pa bih molila da mi opišeš. Ali ako nisi iz ove države, onda mislim da je sasvim normalno da imaš PayPal račun.
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: PayPal? Kako se registrovati?

    А шта фали Манубоокерсу? Знам да сам се тамо без проблема регистровао из Србију, уплатио новац са Рајфајзенове Виза електрон...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: PayPal? Kako se registrovati?

    A jel može sa tim da se plati na već spomenutom sajtu? Ne verujem...
      Vrh

  10. #10

    14 Odgovor: PayPal? Kako se registrovati?

    Citat good.witchie kaže: Pogledaj poruku
    A jel može sa tim da se plati na već spomenutom sajtu? Ne verujem...
    ako ti treba pomoc u vezi placanja kontaktiraj me na garyjas@gmail.com
      Vrh

Slične teme

  1. Kako krešete?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 12:30
  2. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  3. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  4. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 13:50
  5. PayPal
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.05.2007, 03:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •