Oduzmite gas, postujte i nas
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    Oduzmite gas, postujte i nas

    Zivim u malom mestu u cijoj okolini su sela i salasi, livade, sume... Cesto, skoro svakodnevno vozim putevima u svojoj okolini, gde je ogranicenje brzine 80 km/h! Naravno, mnogi vozaci ne postuju ovo ogranicenje, odnosno voze k'o sumanuti. Tacno je da u blizini puta nema kuca, ili su to farme koje su daleko od puta, ali... sta je sa zivotinjama.
    Cesto, veoma cesto, mogu da vidim zgazenu zivotinju na nekom od tih puteva: zeca, rakuna, vevericu, divlju gusku ili curku, psa, macku, lisicu, cak i jelena.
    Bila sam svedok "namernog" ubistva rakuna i njena dva mladunceta. Vozila sam iza jednih kola na dobrom odstojanju, put je vodio nizbrdo i mogla sam lepo da vidim kako rakun (predpostavljam zenka) prelazi put, a prate je dva malecka. Ko god da je vozio kola ispred mene, mogao je da uoci ove zivotinje, mogao je da koci, jer time ne bi ugrozio svoj zivot (govorim ovo kao iskusni vozac i ocevidac)... Jadne zivotinje su vec presle polovinu puta, kada je ovaj divljak ubrzao, presao na levu stranu puta i "pokosio" ih, da bi se mrtav hladan vratio na desnu stranu puta i usporio. Poludela sam od gneva, da sam mogla zadavila bih ga golim rukama. ZASTO? Ooooo, ma dasa si... prvi si....
    Znam da ponekad zivotinje stradaju na putu, nesrecnim, rekla bih, slucajem, zbog nemogucnosti vozaca da koci iz bezbednosnih razloga. Desi se da neka zivotinja doslovno izleti pred kola, i u takvim momentima, nema se vremena za reagovanje i.... zalosno, ali neizbezno, zivotinja se udari - one koje su srecne da brzina nije prevelika, prezive, ali mnoge uglavnom ne. Cesto sam i sama bila u situaciji, ali napominjem da bas zbog zivotinja, postujem ogranicenje brzine, a nocu vozim cak i sporije, da bih mogla da usporim, kocim i zakocim i propustilm zivotinju koja prelazi put. Jednom sam zgazila vevericu, jer nije bilo sanse da zakocim i ceo dan mi ta slika nije izlazila iz glave.
    Moj prijatelj mi je ispricao pricu, od koje mi je bilo muka. Vracao se sa posla - uvece.
    U susret mu je isao neki dzip, a srna je stajala sa leve strane puta, znaci bila je van puta, da bi ovaj sa dzipom skrenuo u stranu dovoljno da je udari. Ne znam, mozda bi srna svejedno izletela pred dzip, mozda.... ali on je (po recima mog prijatelja) mogao da je izbegne. Da sve bude jos crnje, vozac dzipa se zaustavio (posto je usmrtio srnu), vratio se u rikverc da bi otvorio gepek i ubacio srnu u kola. Sve ovo sa uzasom, gledao je moj prijatelj koji se, kada je video sta se desilo, parkirao u stranu, misleci da je sirota srna mozda ziva, i bas kada je hteo da izadje iz kola, onaj kreten je uradio to sto sam vec napisala.
    Zaista ima siledzija za volanom, od kojih se uzasavam. Pa zar te sirote zivotinje, koje prelaze put, znaju za opasnost? Ne!!! A da li pojedinci razmisljaju o tome da i one imaju dusu, da i one osecaju bol? Sumnjam! Ili su njihove misli u takvim situacijama: "mmmmmm.... srneci gulas"!
    Volela bih da svi vozaci, koje se krecu u nenaseljenim mestima, pogotovo blizu suma, vise obrate paznju na mogucnost postojanja zivotinja u blizini puta, i da svoju brzinu prilagode, upravo tome. Da li i vi delite moje misljenje?








    neunistiva zlojebaba!

  2. #2

    Odgovor: Oduzmite gas, postujte i nas

    Potpuno se slazem sa tobom, ODGOVORNOST za sve postoji... Mora li za sve da postoji enormno velika novcana kazna ili kazna zatvorom da bi uzeli u obzir i nesto sto nas se mozda ne tice...
    RED JE RED...

  3. #3

    Odgovor: Oduzmite gas, postujte i nas

    Sve u svemu postujem temu,jad bi se samo malo pripazilo nebi stradale zivotinje po putu,mada je to malo i pitanje zoo higijene,oni jos uvek ne znaju sta ce sa tim raspustenim zivotinjama a njih je sve vise..

  4. #4

    Odgovor: Oduzmite gas, postujte i nas

    upravo sinoc kad smo se vracali kuci, umalo da udarimo dva kuceta. srecom je muz vozio polako, pa uspeo da zakoci na vreme.
    pre nekoliko godina meni se desilo da udarim u psa i prepala sam se ko da sam zgazila coveka. ali pas je krenuo preko ulice i odjednom, kad sam se ja priblizila autom, od sredine ulice resio da se vrati nazad, pa meni ispod auta. kocila sam i nije bilo sanse da skrenem na drugu stranu, jer je dvosmerna ulica, mogla sam da udarim u auto koji je dolazio u sprotivnom smeru...zaustavila sam auto i izasla da vidim sto sam to uradila, ali pas je imao srecu, samo sam ga videla kako bezi cvileci...valjda to sto nisam vozila brzo i sto sam prikocila je pridonelo da se sve zavrsi tako....ne znam... ali znam da je on imao srece

    dobra je ideja da se uvedu kazne za nesavesne vozace, koji namerno gaze zivotinje, ali kako li ce se dokazati da je to namerno uradio?


  5. #5

    Odgovor: Oduzmite gas, postujte i nas

    jutros smo ja i sinko spasili malu kornjacicu...Vozim autom i skrenem na ulici gde zive moji, kad ono ispred nas nesto se pomice...isprva pomislila sam da je neki list pa duva ga vetar, jer je stvarno malecka...
    Zaustavila sam auto izasla, pa uzela kornjacicu i odneli smo je u dvoristu kod babe ...
    a sinko presretan, jer je jednu imao pa nestala mu....


  6. #6

    Odgovor: Oduzmite gas, postujte i nas

    Ja sam prošlog augusta na putu za Zrenjanin udarila fazana. Već je noć padala...njih 5-6 stajalo pored puta...i ja usporim, blicnem, svirnem...četiri ostanu desno...a jedan se našao da pretrčava cijelu cestu. Ja životinje obožavam. I izašla sam da ga nađem. Nigdje ga nije bilo. Samo sam njega zgazila.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  7. #7

    Odgovor: Oduzmite gas, postujte i nas

    Pre oko nedelju dana vracam se iz indijanskog rezervata, gde redovno odlazim da kupim cigarete. Usput svratim do mega-marketa i napunim cegere potrepstinama. Nemam obicaj da otvaram gepek, uglavnom suvozacevo sediste mi sluzi kao gepek, a ako na sedistu nema vise mesta, onda ispred sedista - resto! Elem, ogranicenje brzine 80 km. Ja vozim oko 90! Znam da postoji mogucnost da kakva zivotinja izleti na put.... i eto ti vraga... usati jedan zeka, otkud se stvorio, mater mu malenu! Na srecu, jos uvek imam dobre reflekse (a jos bolje kocnice)! Brate, kako sam ja kocila.... sve sto je bilo na sedistu, srucilo se na pod... jaja... ma hebes jaja.... zeka, netaknut odskakutao u sumu
    A ja.... srce mi je navrlo u grlo, tresla sam se sve do kuce!
    neunistiva zlojebaba!

  8. #8

    Odgovor: Oduzmite gas, postujte i nas

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Pre oko nedelju dana vracam se iz indijanskog rezervata, gde redovno odlazim da kupim cigarete. Usput svratim do mega-marketa i napunim cegere potrepstinama. Nemam obicaj da otvaram gepek, uglavnom suvozacevo sediste mi sluzi kao gepek, a ako na sedistu nema vise mesta, onda ispred sedista - resto! Elem, ogranicenje brzine 80 km. Ja vozim oko 90! Znam da postoji mogucnost da kakva zivotinja izleti na put.... i eto ti vraga... usati jedan zeka, otkud se stvorio, mater mu malenu! Na srecu, jos uvek imam dobre reflekse (a jos bolje kocnice)! Brate, kako sam ja kocila.... sve sto je bilo na sedistu, srucilo se na pod... jaja... ma hebes jaja.... zeka, netaknut odskakutao u sumu
    A ja.... srce mi je navrlo u grlo, tresla sam se sve do kuce!
    ZOE, ali ti si savesna i TREZNA bre! Ovi pijani vozači ne vide ni policajca od 2 metra i > 100 kg a kamoli kornjaču, zeca, srnu...

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •