Kćeri moja Aliji da l' da te dam? - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 60
  1. #16

    Odgovor: Kćeri moja Aliji da l' da te dam?

    Vjerovatno je vama koji poticete iz mjesovitih brakova glupo i raspravljati na ovu temu. Znam ja i masu uspjesnih i masu neuspjesnih brakova sa istom pozadinom.
    Ali nakon svega ovoga sto smo prosli mislim da dobar dio moje generacije a i generacija koje dolaze imaju rezerve prema mjesovitim brakovima. Jednostavno to je moje vidjenje. Daleko od toga da su mene moji roditelji filovali onom "Bolje i nasa najgora, nego tudja najbolja".
    Ljubav jeste ono sto bi trebalo da je jedino vazno, ali u ovakvim ljubavima mislim da je potrebno i mnogo odricanja. Koliko sam spreman na odricanja to nisam siguran i zbog toga mi je ta pomisao, da budem u vezi sa nekim kom u krstenici ne pise isto sto i meni, za sad nemoguca. Mozda sam zaguljen, zatucan i ogranicen kako neko rece iznad al bar sam iskren i prema sebi i prema drugima.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  2. #17

    Odgovor: Kćeri moja Aliji da l' da te dam?

    Citat swba kaže:
    .. bar sam iskren i prema sebi i prema drugima.
    Da i to je bitno, ali da se razumemo, i mi smo iskreni.

    Josh jednom, prihvatam, a ono shto sam rekao govorim u svoje ime.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 12.05.2006 u 20:27

  3. #18

    Odgovor: Kćeri moja Aliji da l' da te dam?

    Ajde i ja da kazem nesto. Necu nikog citirati.

    Ja nisam iz mesovitog braka ali znam dosta takvih. Odrasla sam u Vojvodini. Samo vam mogu reci da zivim u kuci i prvi komsija do moje kuce (sa desne strane) je Shiptar, a prvi komsija (sa leve strane) je Cigan, komsinica preko puta je Madjarica. Pored pobrojanih u mojoj ulici zive i Hrvati, Nemci, Goranci i raznorazni mesanci (ni oni ne znaju sta su, a kamoli ja ). U mom razredu u osnovnoj skoli je bilo 30% Cigana, a ostali su raznorazni. Od malena sam zmurke igrala sa istim tim klincima i naucila sam mnogo o njima i njihovim zivotima, o njihovim verama i jezicima... Znam da svi vi koji ovo sad citate, kad procitate rec Cigan, pomislite na neke prljave dzeparose, kada procitate rec Shiptar pomislite na Kosovo i na bombe. Sta bi ste pomislili tek kad bih vam rekla da mi je drug Shiptaski Cigan ili da mi je drugarica Madjarska Ciganka?

    Ne radi se ovde o tome ko je koje vere, boje... Verujte mi, neki Shiptar mi je bolji prijatelj nego neki Srbin. A puno Cigana je cistije nego neki beo covek. To su ljudi koji vec generacijama zive na ovim prostorima. Isto kako moze da ti se zameri Shiptar tako isto moze i Srbin da ti se zameri. Ljude koje odabirate za zivotnog saputnika ili prijatelja ne biras po naciji nego po karakteru. Ako se sa nekim u startu ne slazes, sa tom osobom nemas sta dalje da razgovaras. Ljudi nisu isti. Ima i opakih i dobrih i cistih i prljavih i prokletih i ljubomornih i druzeljubivih i dragih i lepih i ruznih svuda na celom ovom svetu i u svakoj naciji i rasi. I ljubavi moze biti svuda.

  4. #19

    02 Odgovor: Kćeri moja Aliji da l' da te dam?

    @Kunic
    Ma bre i u Americi i Kanadi je ista stvar mali je procenat pomesanih brakova , pa vidis da se jos u Americkim filmovima vodi racuna o ulogama belih icrnih glumaca pa i glumica vrlo je retko da se ovaj mix pojavi u ljubavnim scenama.
    Sto se tice pravoslavne, katolicke , evangelisticke , protestantne i drugih hriscanskih obelezja svi smo isti verujemo u jedno ali muslimanska , budisticka, i druge (Ne) nema sanse za uspeh braka, kad tad pucaju ti brakovi
    This is just my opinion!

  5. #20

    11 Odgovor: Kćeri moja Aliji da l' da te dam?

    Citat vancouver kaže:
    @Kunic
    Sto se tice pravoslavne, katolicke , evangelisticke , protestantne i drugih hriscanskih obelezja svi smo isti verujemo u jedno ali muslimanska , budisticka, i druge (Ne) nema sanse za uspeh braka, kad tad pucaju ti brakovi
    This is just my opinion!
    zanimljivo, ja bas znam jednu muslimansko(arapsko)-hrvatsku kombinaciju i muslimansko(bosansko)-pravoslavnu kombinaciju i funkcionisu kao i sve ostale porodice, a da ne kazem da im se u kuci non-stop nesto slavi.
    religija i vjera ti iskoce u prvi plan samo kod onih "velikih", jer oni su ti koji broje krvna zrnca i boje se vlastite sjenke i svega sto je drugacije, ali to je vec njihov problem.
    nattydread is coming to dinner

  6. #21

    02 Odgovor: Kćeri moja Aliji da l' da te dam?

    Neko je gore napomenuo da se u civilizovanim zemljama kao sto je naprimer Kanada ili Amerika ne gleda na veru ili naciju , yes to je istina ali ima drugi problem a to je kultura nacije recimo svi evropljani muskarci ako se ozene sa Kanadjankama brakovi u 95 % propadnu zbog gapa u etnickoj kulturi nema sanse da Italijan , Grk , Balkanca ili neki drugi iz Evrope izuzev Engleza ostaju u braku zbog toga sto taj kulturni gap je dosta razlicit u Americi je malo drugcije ali kod muskaraca Amera koji se ozene sa drugim kulturama malo su meksi i lako prihvate drugu kulturu dok Amerikanke su iste kao i Kanadjanke ne
    uklapaju se mnogo i ne zele da prihvataju drugu kulturu ..
    Sto se tice vere mogu da vidim sve hrischane da se izmesaju u braku i da opstanu ali ako se hrichanin pomesa sa nekom drugom verom uvek uzimamo muslimansku veru jer ona je dosta velka vera u svetu i tu nema mnogo sansa da brak ostane kad tad on pukne a na ovom zapadu ima more primera za dokaz toga...
    My conclusion is this mixed marriges are dumed to fail...

  7. #22

    Odgovor: Kćeri moja Aliji da l' da te dam?

    meshani brakovi mogu da uspiju.. a dokazu su upravo oni koji nas okruzju i koje znamo i poznamo.. ljudi koji su nam bliski, a koji su meshanih vera.. naravno da postoje brakovi koji propadanu upravo iz istih razloga.. ali svaka stvar ima dva lica, pa tako i ova tema o kojoj je ovde rec..
    ne mogu s epohvalim da u mojoj familiji ima mnogo meshanih brakova.. ali ih ima.. i od kad znam za sebe, slavilo sve po duplo.. prvo katolicki praznici, a potom pravoslavni i nikom to nije predstavljalo nikakav problem..
    mislim da religija moze da stvori problem.. a kako ce se neko nositi s tim problem je opet licna stvar.. sto ljudi sto cudi.. ako postoji ljubav i razumevanje, stvar vere ne bi trebao da bude problem.. s druge strane, nakon svih gluposti i sranja proteklih 15/ak godina, nije ni cudo da se svi drze na rezervi prema ljudima suprotne nacije i vere..

    nisam odgajana da gledam na coveka ko je i sta je po naciolanosti ili veroispovesti.. za najboljeg druga nisam znala da je Musliman, do pred nekoliko godina, iako sad kad razmisljam njegovo ime i prezime zvuce totalno muslimansko.. ali mi nikad nije ni palo na pamet da gledam prvo sta je po naciji, pa tek onda kakav je covek.. imam prijatelje i Hrvate i Srbe i Slovence i Makedonce i Bosance i Koreance i Kineze.. i ne gledam na nikoga ni ko je ni sta je.. ne smeta me jel se covek krsti il' se klanja il' meditira, dokle god postoji razumevanje za prihavacanje drugacijih stvari od onih licnih..

  8. #23

    Odgovor: Kćeri moja Aliji da l' da te dam?

    Koliko sam shvatio, ovde se prica o mesanom braku, a ne o drugarstvu sa ljudima koji nisu iste vere kao ti.

    Izricito sam protiv mesanih brakova u kojima postoji N od nacionalnog identiteta. Kad-tad ce se ta prica pokrenuti i tada nastaje pocetak kraja. U svim ostalim slucajevima - sto da ne.

    A o druzenju na nekoj drugoj temi.
    Das kleine Krokodil

  9. #24

    Odgovor: Kćeri moja Aliji da l' da te dam?

    Citat Schnappi kaže:
    Koliko sam shvatio, ovde se prica o mesanom braku, a ne o drugarstvu sa ljudima koji nisu iste vere kao ti.
    lepo sam napisala:
    Citat JA kaže:
    ne smeta me jel se covek krsti il' se klanja il' meditira, dokle god postoji razumevanje za prihavacanje drugacijih stvari od onih licnih..
    kako mi ne smeta u prijateljstvu, ne smeta mi ni u braku.. toliko je valjda ocito iz mog posta..

  10. #25

    Odgovor: Kćeri moja Aliji da l' da te dam?

    Citat Schnappi kaže:
    Koliko sam shvatio, ovde se prica o mesanom braku, a ne o drugarstvu sa ljudima koji nisu iste vere kao ti.
    A o druzenju na nekoj drugoj temi.
    Po mom mishljenju osoba sa kojom se venchas treba prvenstveno da ti bude prijatelj. Jer ako ti ne cenis i ne poshtujes nekog kao prijatelja, onda se o braku ni ne moze razgovarati.

  11. #26

    Odgovor: Kćeri moja Aliji da l' da te dam?

    Citat goldie kaže:
    Po mom mishljenju osoba sa kojom se venchas treba prvenstveno da ti bude prijatelj.
    Slažem se Goldie, ali... Meni su prijatelji i muškarci, pa ne planiram da se ženim sa njima.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  12. #27

    Odgovor: Kćeri moja Aliji da l' da te dam?

    Čitam ovo i s nevjericom dal da nesto napisem ili ne..toliko toga se izrekne pa porekne...toliko toga ljudi prevale preko svojih usta pa se ujedu...ove teme sam uvijek izbjegavala jer dosta puta povrijedi sto ljudi svasta znaju pisati a malo iskuse da bi takvo nesto znali tvrditi...i malo nas je koji gledamo ljudske osobine a ne vjeru i naciju,svi mi znamo reci bla bla bla al opet se svi hvataju za ono drugo...al sto ljudi sto cudi,istina...
    Al je istina i takva,da bilo mijesani brak bilo brak iste vjere moze se isto zavrsiti,uspijeti ili neuspijeti,zivot je takav,u svemu ti moze biti bolje i losije,sve je sta ti zivot donese i sta zelis od zivota...u svemu ima odricanja u svemu sto ti zivot donese...
    Al zivot i osjecaji te nepitaju kada zavolis nekog vise od zivota svog...spreman si na teske odluke i bolne za mnoge...al moje misljenje i iskustvo je da ides i cinis ono sto te cini sretnim i sve cinis za tu srecu...jer na kraju ostajete vas dvoje a svi ti okolo ostaju tamo...
    Zato nikad ne recite NIKAD...jer to nikad jako brzo vam se vrati

  13. #28

    Odgovor: Kćeri moja Aliji da l' da te dam?

    Ljubav dodje i prodje....
    Zadrzi se manje ili vise...
    Bitno tad postaje ono sto ljude spaja, zajednicke teme, ciljevi, deca, uzajamno popstovanje i razumevanje... Mislim da tu bolje prolaze oni brakovi u kojima su partneri slicniji.

    Rasu, kasu i klasu nije bas pametno mesati....
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  14. #29

    Odgovor: Kćeri moja Aliji da l' da te dam?

    Ja bash nemam nista protiv...
    secam se jednog sna....Ja u nekom Haremu,udatu za izuzetno lepog arapina...
    do tada sam uvek nekako bila skepticna po pitanju svega toga...
    taj san mi je razbio sve predrasude...

    A i ako zadjemo malo dublje...pa nas su Turci ulepshali...
    da nije bilo njih sad bi svi bili zuckasti ko sto i bili pre "ulepshavanja"...

    Ubica mekog srca.

  15. #30

    Odgovor: Kćeri moja Aliji da l' da te dam?

    Nemam ama bas nista protiv.Uostalom ako nije sudjeno brak ce propasti pa makar supruznici bili marsovac i kenijka...
    I may not be perfect but I'm always me

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Moja pesma je...
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 11.07.2015, 23:00
  2. Moja poezija
    Autor ljuba-trebotin u forumu Poezija
    Odgovora: 584
    Poslednja poruka: 05.03.2014, 13:51
  3. Moja dela na internetu
    Autor sasapet u forumu WWW
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.07.2012, 15:30
  4. Moja Priča
    Autor gradandjela u forumu Književnost
    Odgovora: 69
    Poslednja poruka: 29.04.2011, 22:03
  5. Moja azbuka
    Autor DrinChe u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 24.10.2009, 20:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •