Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?
Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 103
  1. #1

    Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Kao mlada osoba realnih ocekivanja od zivota i ljubavi oduvek sam se (i jos se) uzasavam pitanja tipa:" Kad' ces da se udas?" ili
    "Kako to da nemas decka", upucenih od strane mnogobrojne mi rodbine i komsiluka. Kako ja to mogu tempirati?!!
    U ovo doba expanzije zena sa cetiri S ( samosvesna, samostalna, slobodoumna i snazna ) i muskog sveta sa istim ili bar slicnim epitetima, skoro niotkuda namece mi se osecaj da za neke stvari ipak postoji odredjeni tajming. Ili ne?
    "Bupu pi du pu !"

  2. #2

    Odgovor: Pravo vreme za ...?

    Tajming nikako ne bi smeo da postoji. Postoje samo odredjene obaveze i zadaci koje treba da odradimo pre nego sto se odlucimo za porodicu.
    Najezim se kada cujem reci: "Vreme ti je da se udas" ili pak "Joj, pa jos si mlada, ima vremena za udaju".
    Naravno da postoje neke granice u zivotu, i to je tako u svim oblastima zivota, ali ne treba se striktno ogranicavati. Ukoliko upoznate pravu i kvalitetnu osobu sa kojom je moguce ostvariti skladnu i harmonicnu vezu - zar cete odbaciti mogucnost stvaranja porodice samo zato sto po ustaljenim normama imate malo godina za istu, da li cete cekati odredjen broj godina pa da tada sklopite brak samo zato sto je okruzenje to tako nametnulo... i da li cete natrcati na prvog koji vam se zalepi posle 30-e samo zato sto vam je vreme za udaju? Neka hvala, ja to sigurno necu! :mig:

  3. #3

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Citat Betty Boop kaže:
    Kao mlada osoba realnih ocekivanja od zivota i ljubavi oduvek sam se (i jos se) uzasavam pitanja tipa:" Kad' ces da se udas?" ili
    "Kako to da nemas decka"...
    Ma, moje brine sto ga imam, a jos se ne udajem

    Dvoje ljudi treba da udju u brak onda kada smatraju da su psihicki zreli za to, da su spremni na nov (drugaciji) nacin zivota, da su spremni na kompromis (sto smatram nuznim preduslovom za ulazak u brak) i kada su dovoljno realni, te shvataju da zivot u dvoje nije uvek ruzicast, vec nosi sa sobom i odredjene probleme sa kojima treba izaci na kraj.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Da li je ovo samo zenska tema?Nikada necu da se zenim dok ne budem morao.I necu da odrastem do zenidbe.Bicu veciti klinac sa malo vise godina
    do jednog lepog dana.

  5. #5

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Naravno da nije samo zenska tema. I upravo je i pitanje to:" Kada je to pravo vreme?". Moram priznati da te ne razumem kada kazes da neces odrasti do zenidbe. Sta, onog trenutka kada se ozenis, tada si odrastao? Mislim da i nije bas tako. Postoji masa onih koji se, iako ozenjeni i u poodmaklim godinama, ponasaju kao ne sazreli rekonvalescenti. I jos nesto, cini mi se da si sam skocio sebi u usta, izjavivsi da se NIKADA neces ozeniti, sve dok ne budes morao.
    "Bupu pi du pu !"

  6. #6

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Zenidba? Onda kada nadjesh osobu koja ti odgovara.. ako je to sa 60 godina onda 60..

    Problem je sa decom, granca fizichih mogucnosti jeste pomerena tako da zene danas radjaju decu i sa 35 ..40 i vishe godina .. Problem je u izdrzavanju. Istina je da cemo kao stariji i pametniji mozda bolje vaspitavati decu ali da li cemo biti sposobni da se nosimo sa svim problemima?

    Dok si mlad shtono kazzu mozz i da povuchesh i da se snadjesh . izgubish posao nadjesh drugi.. a shto si stariji to je sve to tezze.....

    Ne mislim da treba da se zenim ili imam decu zato shto se to od mene ochekuje, da obih ispunio nechije zzelje i obichaje ..ako ne budem u mogucnosti da imam decu necu ih imati i tachka .. bice mi zzao al ebi ga..

    Bolje i to nego da dovatim prvu opajdaru koja bi se udavala pa da se glozimo ceo zzivot, a deca da ispashtaju..

  7. #7

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Citat Meggy kaže:

    Ma, moje brine sto ga imam, a jos se ne udajem

    Dvoje ljudi treba da udju u brak onda kada smatraju da su psihicki zreli za to, da su spremni na nov (drugaciji) nacin zivota, da su spremni na kompromis (sto smatram nuznim preduslovom za ulazak u brak) i kada su dovoljno realni, te shvataju da zivot u dvoje nije uvek ruzicast, vec nosi sa sobom i odredjene probleme sa kojima treba izaci na kraj.
    Evo, ovo je suština.

    Ja nekako mislim (pošto sam u brak ušao prerano) da žene ne treba da razmišljaju o braku pre 25 a muškarci pre 30 godina. Jednostavno, mislim da mlađi nisu u stanju da razmišljaju dovoljno trezveno, ozbiljno i odgovorno. naravno, čast izuzecima.

  8. #8

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Brak???

    Nepotreban potpuno- sve moze i bez prstena, potpisa, vjencanice... zar ne?

  9. #9

    11 Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    ja ne znam sta da kazem sa mojih 31 godinu??? vec mi je pun ... tetaka, strina, baba, i njihova udaja i djeca. i onda kad pokusam da im objasnim da ja jednostavno nisam spremna za to, one me gledaju kao crnu ovcu (jer valjda sve misle ako su se one udale mlade, da svi tako trebaju). iako mislim da su godine relativna stvar, neko sazrije ranije, netko kasnije. evo pimjer moga caleta, koji se 4 puta rastavljao. covijek jednostavno i sa svojih 55 godina jos uvijek nije spreman, cak i ne znam sta se bez veze toliko puta zenio (on je bas kao petar pan, kupuje autice, lokomotive i tako to, i vjerojatno ce uvijek biti takav, a na primjer uopste nema taj osjecaj odgovornosti za porodicu ili djecu). mislim da ljudi treba da se zene i udaju i imaju djecu kad nadju pravu osobu i kad misle da su psihicki zreli za takve stvari, jer lako se ozeniti/udati, taj brak treba i da traje. mada nije nephodna cak ni zenidba/udadba, zavisi od shvatanja, i opet ako se netko odluci i da tako zivi u vezi, opet ta veza treba isto tako i da potraje.
    nattydread is coming to dinner

  10. #10

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Pravo vreme? Pravo vreme je onda kada ti osecas da si spreman, i kada nadjes pravu osobu koja ima iste snove kao i ti, i koja zeli bas sa tobom da ih podeli. Kada se to desi, desilo se. Ne mozemo mi sami da tempiramo vreme.

  11. #11

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Slazem se sa vecinom odgovaora da je pravo vreme onda kada nadjes pravog/pravu i kada osecas da si zreo za takvu vrstu vezivanja koja zahteva mnogo vise nego sto smo (mi neudati/neozenjani) uopste svesni, ali ipak mislim da je kasno da zena u 40-im rodi prvo dete. Naravno, bolje ikad nego nikad. Moja mama je brata rodila sa 22 a mene sa 24 i super mi je to sto smo stvarno jako bliske i sto mozemo da nosimo istu garderobu, i da odemo na pice zajedno. Pa to bas i ne bi mogla da mi keva ima 55. Ali sa druge strane, ne bih volela da rodim za dve tri godine. Prvo fakultet, pa posao, pa onda brak i porodica. To je moje misljenje, ali ako neko mladji misli da je pravo vreme i da moze, ja to postujem.

  12. #12

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Mene je moja baba učila da ako je dobro, nikad nije kasno. Ako je loše, uvek je rano.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  13. #13

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    No tajming....... Zgrazavam se razmisljanja "red je da se zenis(udajes)" .Ono zavrsio skolu, zaposlio se, ne zna vise sta ce od sebe pa je red za brak.....Uzas.
    U brak treba stupiti onda kad je covek siguran u sebe da oseca da je to ono pravo,onaj sledeci korak u zivotu koji stvarno zeli,i naravno da imas osobu kraj sebe koja isto tako oseca....da ste spremni da delite zivot i sve sto on donosi zajedno.Godine ne bitne,20 ili 50 svejedno je.....malo je nezgodno zbog dece sto si stariji ali danas je i medicina veoma napredovala.
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  14. #14

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Ako pitate mog brata onda je pravo vreme onda kad vam devojka ostane trudna.


    Ja se naravno ne slazem sa tim. Pravo je vreme onda kada ti osetis da je pravo vreme.

  15. #15

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Ne znam zasto al' u poslednje vrijeme okolina mi stalno nesto prica o braku, zeni, djeci...
    Kada stupti u brak? Onoga trenutka kada budes dovoljno zreo da svaris u glavi sve sta ce da ti donese bracna zajednica. Onog trnutka kada srce posalje impuls u glavu a ti si spreman da ga obradis kako treba. Godine su najmanje bitne, mada ne i totalno nebitne. Razmisljam sutra o svojoj djeci i jos vise o svojim unucima. Jer uvijek uzivam gledajuci u oci svoje roditelje kad pogledaju svoje unuke. Iz njih zraci ozarenost, neopisiva sreca a da ne pricam kako su ponosni na njihove uspjehe. E onda tu uhvatim sebe i pomislim ako se ozenim u 30 i nekoj pa i moj potomak u isto toliko koliko i da li cu uopste uzivati u smijehu svojih unuka.
    Trenutno nisam ni blizu tome, mada nikad se ne zna
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li istinska ljubav ima prošlo vreme?
    Autor memento u forumu Ljubav
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 06.04.2019, 01:29
  2. Ljubav i brak
    Autor danny u forumu Porodica
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:44
  3. Brak bez dece
    Autor Meggy u forumu Muška kafana
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 06.07.2010, 09:36
  4. Brak na određeno vreme?!
    Autor Lady S u forumu Porodica
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 25.05.2010, 21:15
  5. Definicija za brak...
    Autor tibor u forumu Spomenar
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 18.09.2007, 21:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •