Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu? - Strana 3
Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 103
  1. #31

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Ljubav: onda kada imate koga da volite,

    Brak i porodica: onda kada mozete da zivite i prezivite sa onim koga volite

  2. #32

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    ...hm,pa pitanje je složenije nego što se čini.
    Pravo vrijeme je kad ti srce kaže da si našla/našao pravu osobu.
    Ja sam u braku od svoje 19-te a postala mama sa 20 godina i apsolutno ništa mi ne fali,dapače,sretna sam što je upravo tako ispalo!

  3. #33

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    sve u svoje vreme...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  4. #34

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    pravo vreme je... kad ti srce kaze i zaigra

    nema tu pravila jednostavno se desi...
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  5. #35

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Mislim da je pravo vreme kad sretnesh pravu osobu u svakom smislu.

    Moja sestra ima 18 godina, pre par dana se udala i cheka bebu.
    Iako sam mislila da je to nemogutje, zaista imam utisak da je ona sretjna, zrela i da je pronashla svoju sretju i spokoj. Zrela i za duznost roditelja, koja je ubrzo ochekuje.
    Neko za to ne bude zreo ni sa 50 godina.

    Mnogi kazu da ona nije koristila sve mogutjnosti koje je imala, ali su to njihovi kriterijumi i zelje ( da voze besan auto, da budu puni para i da se "provode", da menjaju momke...)
    Ona je pratila svoje zelje i svoja htenja, i zaista smatram da nije pogreshila, bez obzira na svoje godine.
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  6. #36

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Zaljubila sam se na prvi pogled,ostala u drugom stanju,udala se i to sve u roku od tri meseci.I evo i posle sedam godina braka nikad ali nikad se nisam pokajala.

  7. #37

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Sto se ljubavi tice to je lako. Neka osoba ti se svidi, srce zaigra i to je to. Lep osecaj, mozak na pasi i niko ti nije ravan.
    No ima jedna izreka:

    Ako toliko volite neku osobu, da ne mozete da zivite bez nje, vencajte se.
    Za brak kazu da je ubica ljubavi.
    Sve ovo moze da bude istina (i to bolna) ali...

    Od ljubavi do braka je potrebno da prodje jedan period. Taj period je razlicite duzine kod razlicitih ljudi, ali bi trebalo da se u tom periodu desi "stvarni zivot" tj. da nastupi ljubavna kriza. Nacin prevazilazenja te krize je slika buduceg zivota. Npr. decko vas prevari sa "tamo nekom", vi mu oprostite jer ga volite. Sta ce onda biti u braku? Ovo je samo banalan primer, treba obratiti paznju i na sitnice, jer u ljubavnoj vezi, dve osobe ne provode 24 sata dnevno 7 dana u nedelji zajedno i to zajednicko vreme pokusavaju da udovolje jedno drugom. Sta ce se desiti u braku, kad u to malo provedenog zajednickog vremena, jedno od njih pravi probleme drugom? Najcesce, osobe koje se "toliko vole" i imaju toliko burnu i neizmernu ljubav, kad se uzmu i nastanu prvi problemi tek tada progledaju, ugledaju onu drugu stranu medalje i kraj...

    Ja sam se "jako rano" ozenio sa 23 godine, a supriga mi je imala 18. Evo, u braku smo vec nesto vise od 24 godine. Sin ima 22 godine. Ja znam njene, a ona moje mane. Svako od nas pokusava da svoje mane ublazi, a u isto vreme da tolerise tudje. Bez toga, sigurno bi se razisli, odavno. Razgovor o problemima (manama) je potreban i neizbezan, a ne treba da se svodi na svadju nego na ukazivanje, a isto tako i na pravljenje ustupaka.

    Kad ce se desiti, da sretnete takvu osobu, tu nema pravila. Vazno je da u toj osobi prepoznate one dobre i one lose strane. Ukoliko neka osobina, koja je po vama veoma vazna, njemu nije pozitivna nego blago negativna (a ipak negativna) razmislite. Ironija zivota je da se negativne osobine vremenom intenziviraju (pozitivne vrlo retko).

    Uf, mozda sam bio preozbiljan (takav je i zivot).
    Moj vam je savet da se volite, zivot je kratak, problemi resivi, a deca, njihova ljubav, vracaju svaki atom ulozene energije visestruko.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  8. #38

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    cuj pravo vrijeme nema tu vremena kad te pogodi pogodilo te i to je to
    u svakom zlu ima nesto dobra

  9. #39

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Sve je u glavi.. Iako ima nešto i u ovome..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  10. #40

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Vazno je da u toj osobi prepoznate one dobre i one lose strane. Ukoliko neka osobina, koja je po vama veoma vazna, njemu nije pozitivna nego blago negativna (a ipak negativna) razmislite. Ironija zivota je da se negativne osobine vremenom intenziviraju (pozitivne vrlo retko).
    Slažem se...
    Ipak brak podrazumeva da sa nekim provedete ostatak svog života, da sa nekim osnujete porodicu, izvodite decu na pravi put...a to svakako nece biti, ili ce biti tesko izvodljivo sa osobom s kojom nemate zajednički jezik

  11. #41

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Citat veljko yaric kaže: Pogledaj poruku
    cuj pravo vrijeme nema tu vremena kad te pogodi pogodilo te i to je to
    100% si u pravu! To se ne planira. Samo ne treba se zaletati. Treba ziveti neko vreme s ljubljenim, jer se ne predstavlja svako u pravom svetlu. Da vidimo prvo mozemo li zajedno, najlakse je potpisati se!
    ko tebe , ti njega

  12. #42

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Pravo vreme je onda kada se to dogodi. Najveći problem je ako se uopšte ne dogodi, kada prođu godine i kada ostanete sami, najlakše je dok si mlad onda o tome ne razmišljaš mnogo, ali šta reći kad te ispraća tišina iza vrata koja zatvaraš kad izlaziš, i ta ista tišina te dočekuje kad dolaziš. Treba biti hrabar i pristati da te neko voli i da nekog voliš, kukavice će uvek naći valjan razlog za ne!

  13. #43

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Ja mislim da nikad nije određeno pravo vrijeme, kad bude onda bude.
    Ja sam mislio da mi je pravo vrijeme bilo i ozenio se pa sam se rastao, pa ko ce ga znat kad je pravo vrijeme.

  14. #44

    14 Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Mene je moja baba učila da ako je dobro, nikad nije kasno. Ako je loše, uvek je rano.
    Naše drage bake


    Ako se posmatra celokupna situacija od stambenog pitanja - rešrnog ili nerešenog, do nekog stalnog izvora prihoda, onda nikada neće biti pravo vreme .

    Smatram da ako volim, da ako sam spremna da se borim, da se možda i odričem nekih stvari koje su mi do juče bile neophodne , zbog malog medenjaka koji mi trčkara po stanu i pravi haos , da ako imam volju, želju, nadu , onda je uvek pravo vreme ..

    Uvek se nadju "dobri izgovori" za čuvenu rečenicu:" Sačekaću još malo da dodju bolja vremena" - od te ljubavi ili braka nema ništa..
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  15. #45

    Odgovor: Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?

    mislim da nema neko odredjeno vreme...kako nasi kazu...
    "Srecan nikad zakasnio"....
    Ono za cim zudimo,a ne ono sto dobivamo, govori o nama kakvi smo.

Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li istinska ljubav ima prošlo vreme?
    Autor memento u forumu Ljubav
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 06.04.2019, 01:29
  2. Ljubav i brak
    Autor danny u forumu Porodica
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:44
  3. Brak bez dece
    Autor Meggy u forumu Muška kafana
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 06.07.2010, 09:36
  4. Brak na određeno vreme?!
    Autor Lady S u forumu Porodica
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 25.05.2010, 21:15
  5. Definicija za brak...
    Autor tibor u forumu Spomenar
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 18.09.2007, 21:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •