Saobraćajne nesreće u Srbiji - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 66
  1. #46

    Odgovor: Saobraćajne nesreće u Srbiji

    ko zurio vrat slomio ...

    uzrok ovih nesrea su prevelka brzina i alkohol u 99% sluajeva
    trebalo bi te prezivele krivce krivino goniti i kaznjavati da ne ubijaju motorima i drzavnim vozilima siromaşni narod
    Ko je za jednu voznjicu

  2. #47

    Odgovor: Saobraćajne nesreće u Srbiji

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    uzrok ovih nesreça su prevelka brzina i ...

    To je tačno - tehnički gledano.

    Suštinski - masovno smo svedoci bezobzirnog ponašanja u saobrćaju. To radari ne beleže, a policiji je lakše da stoje uvek na ista dva - tri mesta i naplaćuju kazne onima koji nisu odatle (ovdašnj vozači jurišaju do i posle mesta gde se radar obično nalazi). Za složenije dokazivanje prekršaja od radarskog snimka policija izgleda uopšte nije raspoložena.

    A prevelika brzina je uvek u kombinaciji sa više prekršaja: preticanje na nedozvoljenom mestu, preticanje kolone, ubacivanje neposredno ispred drugog vozila, pravljenje 'makazica', nedržanje rastojanja ... Naravno, takvo ponašanje je po pravilu sa jakim i skupim vozilima, a ja kad god vidim da je neko zaustavljen, zbog prekršaja ili samo zbog kontrole, to nisu takva vozila (ili se to meni samo čini?).

    Što se motorista tiče, to je posebna priča. Trke bulevarima usred noći, ili jurcanje i po gustom saobraćaju, vožnja na zadnjem točku (i ispred policiske stanice!) se svakodnevno dešavaju.

    Interesantno je jedno prethodno pitanje na koje na znam odgovor: državi je moralo biti jasno da niko ne kupuje sportske motocikle da bi vozio na trkačkim stazama ili 80 km/h na uobičajenim putevima tj. 40-60 km/h kroz naseljena mesta. Nije ništa sistemski - zakonski preduzeto da se predupredi nemonovno veliki broj nesreća koji iz takve situacije proističe.

    Najvažniji činilac u politici kažnjavanja nije visina kazne već verovatnoća (izvesnost) da će prekršilac biti kažnjen.

    Kod nas je u igri i pitanje da li će prekršilac uopšte biti 'vidjen' pri prekršaju od strane policije, pogotovu ako nije u nekom starom kršu ili jeftinim kolima. Da ovde ne uplićem pitanje korupcije.

    Očigledno da je vreme da dodje do neke korenite promene.

  3. #48

    Odgovor: Saobraćajne nesreće u Srbiji

    Prevencija.
    Treba nam strozi zakon, da, ali treba znati da on nece kod nas imati isti efekat kao u evropskim zemljama jer narod nema da plati. A i tamo ima ogranicen domet, zato se preduzimaju vaspitne mere, razne obuke, savetovanja, nesto sto je ovde pocela da radi NAVAK.

  4. #49

    Odgovor: Saobraćajne nesreće u Srbiji

    Za 24 sata 166 saobraćajnih nesreća i petoro poginulih

    Saobraćajna policija je saopštila da je prethodnog dana na putevima u Srbiji evidentirano 166 saobraćajnih nesreća, u kojima je pet osoba poginulo, a 81 teže i lakše povređena.

    U Beogradu je zabeležena 81 saobraćajna nesreća, u kojima je 15 osoba povređeno, preneo je jutros Auto-moto Savez Srbije.

    -blic-

    Citat Gromovnik kaže:
    Prevencija.
    Treba nam strozi zakon, da, ali treba znati da on nece kod nas imati isti efekat kao u evropskim zemljama jer narod nema da plati.
    Ne razumem.
    Mislis da policija ne naplacuje kazne zato sto se sazali na narod koji nema da plati? A nije im zao da guraju crvendace u dzep? Vazi
    E kad bi se saobracaj normalno kontrolisao i naplacivale kazne za nepostovanje istog, da vi'sh kako bi vozaci bili oprezniji. Ako ne zbog bezbednosti, onda sigurno zbog averzije prema 'tankom' novcaniku. Pogotovo narod koji nema da plati.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  5. #50

    Odgovor: Saobraćajne nesreće u Srbiji

    E kad bi se saobracaj normalno kontrolisao i naplacivale kazne za nepostovanje istog, da vi'sh kako bi vozaci bili oprezniji. Ako ne zbog bezbednosti, onda sigurno zbog averzije prema 'tankom' novcaniku. Pogotovo narod koji nema da plati.
    prica pre neki dan Slovenac koji je bio u gostima kako je kod njih.. za pojas koji nije vezan naplati se 280 evra, pa ti gledaj.. a ja platila na licu mesta jednu chrUvenu i pustili me da idem opusteno za prekoracenje brzine naplacuju najmanje 450 evra.. i nije ni cudo sto onda ljudi paze i ne jurcaju kao muve bez glave.. a takve kazne treba deknuti i ovde, pa ce biti oprezni.. oni koji nemaju da plate su vec oprezni dovoljno, makar sto se tice pojasa
    mada, u ovoj drzavi prvo valjda treba promeniti nesto bitnije da bi tek saobracaj mogao da se regulise..
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #51

    Odgovor: Saobraćajne nesreće u Srbiji

    baba, zaista ne razumeš, policija će naplaćivati kazne ali narod neće imati para da ih plati, pa će onda morati u izvršnom postupku da se naplaćuju a to jako dugo traje i jako puno košta te je stoga društveno neprihvatljivo. S druge strane, saobraćajne nestreće jesu društveno prihvatljive bez obzira da li se to nekom sviđa ili ne, pa čak i u ovom obimu, a treba primetiti da svakog leta broj saobraćajki raste.

  7. #52

    Odgovor: Saobraćajne nesreće u Srbiji

    Citat Gromovnik kaže: Pogledaj poruku
    baba, zaista ne razumeš
    Pa to sam i otkucala.

    policija će naplaćivati kazne ali narod neće imati para da ih plati
    E lako je reci-nemam da platim. Zato i ne razumem.
    Ako znam da postoji sansa da me zaustavi policija i naplati mi kaznu zbog prebrze voznje, a uz to ce mi i tesko pasti da se odvojim od crvendaca, pa lakse mi je da smanjim gas.
    Problem je u napaljenoj balavurdiji kojima su mame i tate kupili dobra kola, pa je eto gre'ota voziti sporije od 100km/h.
    Problem je sto poloze i oni koji nemaju pojma s voznjom.
    Problem je u pijanim vozacima koji nemaju savest. Jos kad kazu da bolje voze pijani, nego kad su trezni...
    Problem je u totalnom rasulu.
    I nazalost ljudi se promene tek kad ih zadesi nesreca.
    Mislim, mozes ti da pazis i budes maksimalno oprezan u saobracaju i da te spuca auto koji se pojavio niotkuda...ali o tome i pricam..kazne, regulisanje...blablabla
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  8. #53

    Odgovor: Saobraćajne nesreće u Srbiji

    Čitam članak o lošem, ozbiljno narušenom zdravlju vozača američkih komercijalnih vozila i setila sam se naših provera zdravstvenog stanja vozača. Mene je, na primer, lekar pitao da li dobro vidim i to u sred očnog kabineta, sve mu je bilo pri ruci da za 10 minuta proveri. I nisam bila pametna kao što savetujem druge (jovuk juče, recimo), pa da mu kažem šta treba jer sam ... žurila! Isto je bilo i kod interniste - jeste mi izmerila pritisak, ali srce nije poslušala. Psihijatar je tek za priču... pitao me je čovek o poslu, da li je tamo kolega taj i taj...

    Kako li su tek pregledali vozače koji se ponosno fotografišu u automobilima sa limenkama piva, otvorenim flašama alkoholnog pića, sedativima?
    Ono što je do nas i na šta možemo da utičemo je polazna tačka za što manje saobraćajnih nesreća, sigurna sam. Kasnije je svaka ljutnja i psovanje Boga licemerna, u najmanju ruku.

    Paralela između ovog što piše u članku ispod i stanja kod nas ipak postoji, bez obzira na njihove bolje uslove na putu, bolje i novije automobile... Hoću da kažem : pođi od sebe i u ovom slučaju. Pogotovo u ovom, kada mnogo njih zavisi od tebe.
    _____________

    Revizorska služba američke vlade saopštila je da, širom zemlje, više od pola miliona vozača komercijalnih vozila, kao što su kamioni i autobusi, ima medicinske probleme koji bi mogli da ih kvalifikuju kao invalide. I dok izveštaj vladine kancelarije navodi da invaliditet ne čini, sam po sebi, komercijalne vozače nesposobnim da izadju na put, zagovornici bezbednosti na drumovima kažu da ti medicinski problemi povećaju rizik za sve.

    Američki putevi su zakrčeni velikim kamionima i autobusima koji prevoze robu i putnike širom zemlje. Federalni i državni zakoni pomažu da se osigura da komercijalna vozila budu u dobrom stanju i da njima upravljaju sposobni ljudi.

    Medjutim, u novoj studiji Revizorske sužbeameričke vlade nagoveštava se da možda negde postoji skriveni problem. U izveštaju se navodi da neki vozači imaju medicinske probleme koji bi mogli da dovedu do sudara i žrtava.

    Američki Sekretarijat za saobraćajje saopštio da su tokom 2006. autobusi i kamioni bili umešani u sudare u kojima je poginulo pet hiljada trista ljudi. U maju 1999. u sudaru autobusa u blizini Nju Orleansa poginule su dvadeset dve osobe. Vozač je imao ozbiljne probleme sa srcem i bubrezima. I pored toga, imao je komercijlanu vozačku dozvolu. Takve dozvole ima više od 12 miliona ljudi u Sjedinjenim Državama. Od njih, 563 hiljade, sudeći prema podacima Revizorske službe, kvalifikovano je da dobije beneficije povezane sa invaliditetom.

    U toj grupi, navodi se dalje, više od hiljadu ima teškoće sa vidom ili neke druge probleme, dovoljno ozbiljne za oduzimanje komercijalne vozačke dozvole. I dok Sekretarijat za saobraćaj ističe da su 2006. u samo 3 odsto sudara bili umešani komercijalni vozači sa medicinskim problemima, bezbednost na putevima ozbiljno zabrinjava grupe kao što je organizacija Javni gradjani, koju vodi Džoan Klejbruk.

    Mi smatramo da su takva vozila tempirana bomba, zato što će sigurno pobiti ljude ako dođe do sudara, kaže ona.

    Lobistička organizacija kamionske industrije, Američko kamionsko udruženje, smatra da se sa medicinskim problemima preteruje, kaže njen predsednik Dejvid Oseki.

    Priče da industrija i vozači kamiona imaju ozbiljne probleme u smislu medicinskih, nisu poštene i nisu prikladne, kaže Oseki.

    Portparol kamionske industrije je izjavio za Glas Amerike da su medju onima sa medicinskim nedostacima i oni koji imaju probleme koji nisu u vezi sa vožnjom, kao što su na primer problemi sa hodanjem. Komitet za transport i infrastrukturu Predstavničkog doma američkog Kongresa raspravljaće o mogućnostima bolje kontrole vozača kamiona i autobusa u zemlji i načinu da se oni koji nisu sposobni - uklone sa puta.



    www.voanews.com

  9. #54

    Odgovor: Saobraćajne nesreće u Srbiji

    Vozila na putevima kod nas ne služe samo za prevoz robe i putnika,već i za ubijanje.Bilo koje vozilo u rukama ubice je odlično oružje za ubijanje.Dobro znamo da se ubica ne postaje,ubica se rađa,on u genima nosi želju i potrebu za ubijanjem.Ništa lakše,nekom ko je ubica da sedne u kamion ili auto i ubije,ili pešaka ili motociklistu,ili drugog učesnika u saobraćaju.Zaprećena kazna je za onoga ko određenom radnjom u saobraćaju prekrši saobraćajne propise i izazove smrt jednog i više lica,od jedne do osam godina zatvora.Za svako drugo ubistvo,to bi bilo od dvadeset pa do četrdeset godina zatvora.
    Tako ubice bez imalo straha idu putevima i ubijaju nevine,jer imaju potrebu za ubijanjem,kao normalni ljudi za ljubavlju.Oni znaju da se istraga vuče godinama,i da ponekad umru i prirodnom smrću,ne dočekavši ni tu malu kaznicu od društva,za agresivnost,bahatost,nepoštovanje propisa,nepoštovanje tuđih života,za ubistva koja su počinili.
    Veliki broj ubica koji idu putevima,nikada se i ne otkriju,pobegnu sa mesta zločina,znajući da će uvek u istrazi da bude greški i nestručnosti.
    Sve dok društvo ne pooštri kaznene mere u saobraćajnim propisima,imaćemo situaciju da loši vozači i ubice ubijaju po putevima najbolje od nas.Te nesreće i tragedije se sada dešavaju nekom drugom!Ne zaboravite da se to može desiti i vama,vašem voljenom biću ili nekom koga volite i ljubite,bez koga ne bi mogli zamisliti život.
    Ljudi!!!!čuvajte se,pazite se,mnogo je ubica na putevima.Bog da vas sačuva uvek kada pođete na put!!!

  10. #55

    Odgovor: Saobraćajne nesreće u Srbiji

    Вечерас поново говоре о саобраћајним незгодама у Србији и Београду. По извештајима ТВ Авала настрадало је, на улицама Београда, дете од 12 година под точковима камиона Краљевачих регистарских ознака....

    Докле.....докле да слушам овакве вести !?
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  11. #56

    Odgovor: Saobraćajne nesreće u Srbiji

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    ko zurio vrat slomio ...

    uzrok ovih nesrea su prevelka brzina i alkohol u 99% sluajeva
    trebalo bi te prezivele krivce krivino goniti i kaznjavati da ne ubijaju motorima i drzavnim vozilima siromaşni narod
    e slazem se u potpunosti......
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  12. #57

    Odgovor: Saobraćajne nesreće u Srbiji

    Cetiri vrste prekrsilaca i izazivaca saobracajnih nesreca ,po mom skromnom misljenju:
    -Napirlitani tatini sinovi u tatinim kolima,
    -Pijane tate istih tih sinova,sa bar 2 promila alkohola u krvi...moze im se..dace panduru 10 evra,
    -Drzavni sluzbenici koji pice 200 na sat da bi stigli na neki upravni odbor po dodatnu kintu,
    -Ljudi sa mukom u zivotu koji u odredjenom trenutku pomisle na brigu koja ih muci i.....kvrc.

  13. #58

    Odgovor: Saobraćajne nesreće u Srbiji

    Saobraćajci pojačali kontrole na ulicama

    Za volanom uhvatili čak 334 pijana vozača





    NOVI SAD - Novosadski saobraćajci su u samo u prve tri nedelje novembra uhvatili 334 pijana vozača za volanom, što se nije desilo ni u januaru, mesecu najvećeg broja proslava. Ovakva poražavajuća statistika je, kažu u policiji, prvi rezultat akcije koju sprovode na nivou grada jer je evidentno da je alkohol jedan od glavnih uzročnika saobraćajnih nesreća.

    Saobraćajci su nedeljno isključivali iz saobraćaja i kažnjavali od 120 do 180 vozača sa nedozvoljenim promilom alkohola u krvi od početka novembra, kada je pojačana kontrola, odnosno dvostruko više nego pri redovnim proverama.
    - Statistika pokazuje da je u saobraćajnim nezgodama u najvećem broju slučajeva neprilagođena brzina, zatim neustupanje prvenstva prolaza i nepažnja vozača, a potom vožnja pod uticajem alkohola. Međutim, iako alkohol nije uvek glavni, on se često pojavljuje kao sekundarni uzročnik. Naime, ispostavi se da je uzrok nezgode prekoračenje brzine, prolazak kroz crveno svetlo, nepropisno preticali ili nešto drugo, pa se alkohol zbog toga statistički ne pojavljuje, ali je u znatnoj meri doprineo da vozač napravi potez koji dovede do nezgode - pričaju u saobraćajnoj policiji.
    Da alkohol, često i u jako malim količinama, kriv za sudare, potvrđuje i predsednik Udruženja novosadskih instruktora vožnje Lazar Jeremić. On podseća da alkohol umanjuje fizičke i mentalne sposobnosti, a iako se osobi povećava samopouzdanje u stvari mu se stvara lažna slika da može bezbedno da vozi.
    - Prvo se gubi osećaj za odstojanje, pa za brzinu. U prvom slučaju vozač misli da može da prođe ili da je drugi objekat dovoljno daleko, a u drugom mu se čini da misli da ide sporije nego što vozi pa stalno povećava brzinu. Posle bude navedeno da je uzrok neustupanje prvenstva prolaza ili prekoračenje brzine, a zapravo je svemu kumovao alkohol. Vozači moraju izbegavati da voze kada i malo popiju, jer ni 0,3 promila, ili negde oko dva piva, granica je za prve jasne efekte umanjenja fizičke i mentalne sposobnosti, a ona se i ne manifestuje isto kod osobe koja ima 70 kilograma i kod onog što ima 100 kilograma - priča Jeremić.
    On napominje da je sigurnije voziti bez ikakvog uticaja alkohola, jer ni situacija u saobraćaju nije ista danas i pre 20 godina.
    - Čak i 0,1 promil može da bude koban, jer sada imamo mnogo više saobraćajne nekulture i bahatosti, odnosno sitnih incidenata koje prave vozači na drumu. Zato treba biti više koncentrisan i bilo kakva umanjena moć zapažanja ili reakcije može biti vrlo kobna - navodi Jeremić, uz ocenu da je akcija saobraćajne policije dobra i da treba da ih ima što više.

    Bez dozvole zbog jednog promila

    Važeći zakon o bezbednosti u saobraćaju dozvoljava 0,5 promila alkohola u organizmu, a kazna za vožnju u pijanom stanju je od 5.000 do 25.000 dinara ili 60 dana zatvora. U predlogu novog zakona predviđena je donja granica od 0,3 promila, mada ima i predloga da u konačnoj verziji bude nula ili 0,1 promila. Novčane kazne će biti znatno povećane po nivou alkohola u krvi će biti dodavani i kazneni bodovi. Uz to, ako vozač bude imao jedan ili 1,2 promila, zavisno od toga kako zakonom bude određeno, policija će privoditi vozača i uz kaznu mu oduzimati vozačku dozvolu. Za količinu veću od dva promila biće podnošene krivične prijave, uz višemesečne kazne zatvora.

    Blic
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #59

    Odgovor: Saobraćajne nesreće u Srbiji

    Beograd, 11.06.2009.

    Press


    Braća poginula u renou"
    Miloš Marković iz Zemuna, koji je juče proslavljao 25. rođendan, i njegov brat od tetke Damjan Janićijević (22) poginuli kada su reno kliom" udarili u bankinu kod Bubanj potoka



    Miloš Marković iz Zemuna, koji je juče proslavljao 25. rođendan, i njegov brat od tetke Damjan Janićijević (22) poginuli su u saobraćajnoj nesreći kod Bubanj potoka. Reno klio" koji je vozio Damjan probio je bankinu, prešao u suprotnu traku i prevrnuo se na krov. Damjan je ostao na mestu mrtav, dok je Miloš preminuo na putu za bolnicu.

    Tragedija se dogodila juče ujutru oko 5.30 časova oko 500 metara od naplatne rampe u Bubanj potoku u smeru ka Beogradu. Kako Press saznaje od izvora bliskog istrazi, pretpostavlja se da je do udesa došlo zbog prebrze vožnje.

    - Reno klio", kojim je upravljao Damjan Janićijević iz Zemuna, kretao se autoputem iz pravca Niša ka Beogradu. Miloš Marković bio je na mestu suvozača. Do nesreće je došlo pola kilometra od naplatne rampe prema gradu. Janićijević je posle isključenja za auto-pijacu i kružni put iz zasad neutvrđenog razloga izgubio kontrolu i udario u bankinu. Automobil je potom probio drugu bankinu, prešao u suprotni smer i isprevrtao se - kaže Pressov sagovornik, i dodaje:


    Reno" je završio u suprotnoj traci i prava je sreća da nije naletelo još neko vozilo, jer bi tragedija bila još veća. Automobil je totalno uništen, a mladiće su iz olupine izvlačili vatrogasci. Janićijević je ostao mrtav na licu mesta, dok je Marković davao znake života. Nažalost, njegove povrede bile su izuzetno teške i on je preminuo u kolima Hitne pomoći na putu do Urgentnog centra.

    U policiji su nam rekli da erbegovi" koji su se otvorili u renou" nisu pomogli nesrećnoj braći.

    - Automobil je skroz smrskan, policajci koji su radili uviđaj nisu mogli da nađu dokumenta mladića, pa su oni identifikovani kasnije. Zbog ove nesreće saobraćaj na autoputu bio je obustavljen pola sata - kaže naš izvor.

    Pretpostavlja se da je Damjan Janićijević, koji je upravljao reno kliom", vozio velikom brzinom i da je mestu gde su kolotrazi izgubio kontrolu.

    - Na mestu nesreće nema tragova kočenja. Ne odbacuje se mogućnost i da je do udesa došlo zbog nekog kvara na automobilu, ali će tek posle pregleda veštaka biti poznato šta se dogodilo - kažu sagovornici iz saobraćajne policije.


    Miloš Marković juče je napunio 25 godina. On je rodom iz Aranđelovca, a živeo je u Zemunu. Miloš i njegov brat od tetke Damjan Janićijević bili su u vikendici na Kosmaju, a krenuli su ranije u Beograd jer je Miloš trebalo da otvori svoju pekaru.

    - Šta se dogodilo? Verujte mi, niko ne zna. U šoku smo! Za udes smo saznali na vestima - kaže rođak nastradalih mladića, i dodaje:

    - I Damjanov otac je saznao preko televizije da mu je sin poginuo. Kada je video prilog da se isprevrtao klio", pozvao je policiju. Mislim da su ih tako i identifikovali.

    STRASNOOOOOOOOOOOOOOOOO
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  15. #60

    Odgovor: Saobraćajne nesreće u Srbiji

    Zabrinjavajuća pojava među novosadskim vozačima

    I lekari beže s mesta nesreće

    Novi Sad - Novosadski vozači sve češće beže sa mesta saobraćajne nesreće i ostavljaju povređene da leže na putu. Samo u prethodnih sedam dana policija je identifikovala dvojicu vozača koji su teško povredili dvoje ljudi, od toga jednu desetogodišnju devojčicu, a zatim pobegli. Nesreća u saobraćaju se, kažu stručnjaci, može dogoditi svima, ali samo nesavesni ljudi pokušavaju da je prikriju i pobegnu od odgovornosti.


    Pijani vozač udario troje ljudi na pešačkom prelazu, pa pobegao: Ugao Futoške i Bulevara oslobođenja

    Novica N. (38 ) iz Novog Sada je tri dana pokušavao da umakne policiji koja ga je sumnjičila da je prošlog četvrtka na Veterniku naleteo na desetogodišnju I. O. dok je prelazila ulicu. U sudaru devojčici su polomljene obe noge. Uprkos tome što je sigurno uvideo da je dete teško povređeno, Novica N. se nije zaustavio, već je dao gas i pobegao.
    - U situacijama kada vozač izazove nesreću u kojoj ima povređenih ideja o begu se pojavi impulsivno, kao prva reakcija. Taj gest se donekle može protumačiti kroz strah koji vozač oseti u tom momentu - kaže Sonja Raletić-Dotlić, osnivač mreže za borbu protiv kriminala nskriminal.net.
    Ona, međutim, ističe da nakon impulsivne reakcije savestan vozač na kraju ipak reaguje korektno.
    - Često se događa da se vozači koji su izazvali nesreću nakon sat-dva, kada ih adrenalin popusti, sami prijave policiji i priznaju šta su uradili. Verujem da su takvi slučajevi u većini, ali, nažalost, ima i onih koji će pokušati da sakriju svoj identitet i pobegnu kako bi izbegli krivičnu odgovornost - kaže Dotlićeva.
    Sa mesta nesreće 17. septembra pobegao je i Mirko V. (45), koji je, kršeći saobraćajne propise, oborio biciklistu, teško ga povredio, a zatim pobegao. Mesec dana ranije slično je postupio i jedan vozač Super taksija koji je u centru grada naleteo na mladića od 16 godina, polomio mu nogu i nestao, dok je početkom juna pijani vozač na Bulevaru oslobođenja udario tri pešaka koja su čekala da pređu ulicu, a zatim pobegao u pravcu Futoga...
    Ukoliko ih policija identifikuje, vozači koji su napustili mesto nesreće terete se za krivično delo nepružanja pomoći osobi povređenoj u saobraćajnoj nesreći. Mada za ovo krivično delo naš zakon predviđa i mogućnost zatvorske kazne, ona se u praksi novosadskog suda izriče u retkim situacijama.
    - Zatvorske kazne za krivična dela u saobraćaju se izriču uglavnom ukoliko je došlo do smrtnog ishoda, mada se i tada gledaju olakšavajuće okolnosti. Ukoliko je vozač koji je izazvao nesreću i sam teško povređen ili je u nesreći izgubio nekog bliskog, to mu se računa kao posebno olakšavajuća okolnost - objašnjava advokat Dragoljub Martinović, priznajući da novosadski sud ima prilično blagu kaznenu politiku u ovim slučajevima.
    Najslikovitiji primer blage kaznene politike prema odbeglim vozačima odigrao se krajem maja prošle godine pred Opštinskim sudom prilikom izricanja kazne Dejanu Đuriću, hirurgu Instituta za plućne bolesti u Sremskoj Kamenici.
    Đurić je, kako je i sam priznao, sporne večeri pijan vozio audi kada je u Ulici heroja Pinkija naleteo na dvojicu dečaka koji su uz kolovoz gurali motor. Tom prilikom, L. S. (14) zadobio je teške povrede glave, ali to nije sprečilo hirurga da doda gas i pobegne, ostavljajući dečaka da leži na kolovozu. I dok je Đurić osuđen uslovnom kaznom na godinu dana, L. S. se i dalje oporavlja od teških povreda.

    I policajci prikrivaju udese
    Bežanje sa mesta nesreće, prema rečima advokata Peđe Bogavca, nije strano ni pripadnicima policije. Početkom avgusta Bogavcu je javljeno da je njegov džip, propisno parkiran u centru grada, poprilično oštećen kada je na njega naleteo navodni nepoznat vozač. Istragom je ustanovljeno da je sporne večeri pripadnik policije dao volan svojoj neukoj devojci, koja je izazvala nesreću. Prema rečima očevidaca, policajac je nakon sudara seo na mesto vozača, dodao gas i pobegao.

    Blic
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. I habe ajne seksuališe perverzion problem
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 10.02.2011, 01:09
  2. Saobraćajni znaci
    Autor zmax u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 30.05.2010, 23:34
  3. Nesrećni brakovi
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 14.10.2009, 23:53
  4. Nesrećne ljubavi
    Autor yossarian u forumu Ljubav
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 15.04.2009, 13:24
  5. Zakon o bezbednosti saobraćaja.
    Autor alokin74 u forumu Spomenar
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 09.08.2008, 09:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •