5 omiljenih rasa pasa - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 72 od ukupno 72
  1. #61

    Odgovor: Koju rasu pasa vise volite?

    i ja volim rotFajlera
    Poruku je izmenio Bombica, 15.08.2009 u 14:20

  2. #62

    Odgovor: 5 omiljenih rasa pasa

    Komondor
    Puli
    Bobtejl
    Bergamski ovčar
    Kavkaski ovčar

  3. #63

    Odgovor: 5 omiljenih rasa pasa

    1. Aljaški malamut (jednog dana....ooo da)
    2. Doberman (sa dva imala bliske susrete, prelijepi psi, maze velike)
    3. Shi-tzu (takvog jednog medicu bi ja u stan...preslatki)
    4. Njemački ovčar..(valjda su svi pametni kao Rex)
    5. onaj maleni cukica bijeli iz Cezar reklame....valjda mali bijeli terijer nešto diiivno....

    Ustvari...sve dolazi u obzir osim rotvajlera i pitbula i boksera. Takve pse ni u ludilu.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  4. #64

    Odgovor: 5 omiljenih rasa pasa

    No.1
    Sarplaninac

    No.2
    Kangal

    No.3
    Srednje Azijski Ovcar

    No.4
    Srpski pastirski pas-Homoljac

    No.5
    Kavkaski ovcar

    Poruku je izmenio Bombica, 15.08.2009 u 19:22 Razlog: video

  5. #65

    Odgovor: 5 omiljenih rasa pasa

    1. Cane Corso
    2. Njemacki ovcar
    3. Rottweiler
    4. Pitbull
    5. Sarplaninac


  6. #66

    Odgovor: 5 omiljenih rasa pasa

    Sve kere su lepe, manje il' više. Gazde su oni što ih čine ružnima.

    Upravo ovih dana se spremam da napokon "deci" nabavim kuče. Pa evo mog razmišljanja, a uskoro i odluke.

    Najlepši primerci pasa za koje znam su razni Dodževi koje sam sretao ili gledao na slikama i filmovima. Na žalost buduću lepotu i kvalitete Dodža je nemoguće odrediti u štenećem obliku. Zato ću se ipak odlučiti za neko štene, koliko toliko, proverenog porekla. Rodovnik mi nije neophodan.

    Ali evo 5 rasa koje bi voleo da imam:

    1. Border koli
    Sve NAJ. To je baš ono što bi voleo. Ali to je pas koji zahteva veliko usklađivanje vlasnikovih navika i kerećih potreba. Pošto nisam siguran da ću moći obezbediti dovoljno kretanja i akcije koliko mu je potrebno, verovatno ga neću nabaviti. Na žalost. Ko zna. Možda jednog dana.

    2. Pudla
    I Pudla važi za zahtevnog psa, ali sam uveren da ćemo kao familija daleko lakše ispuniti kereće zahteve. Lično mi se gade frizure koje se viđaju po izložbama, ali one su propisane. Pet varijanti i drugačije ne može. Pa pošto ne planiram da je vodam po izložbama, imaće frizuru s kojom mnogo više liči na kera. Inače koliko sam čitao i raspitivao se veoma su druželjubive, izuzetno inteligentne i privržene.

    3. Aljaski malamut
    Prvi put kada sam video uživo tog psa i saznao kako se rasa zove, pa po tome potražio i fotografije istog, zaprepastio sam se koliko on liči na psa kakvog sam ja crtao "iz glave" kao klinac. Znači po obliku moja definicija psa. Jedino što mi se po malo ne sviđa, a što do duše može da bude i prednost, je što se ne oglašava pravim lajanjem. Već neko šaptanje, cvilenje ili kako bi nazvao. Za moj izbor psa za držanje mu je minus i duga dlaka i linjanje. Možda to i nije toliko mnogo, ali pošto imamo nameru da psa vodimo sa nama na putešestvije, morao bi usisivati auto mnogo češće no što sam voljan. A i malo je veći no što je poželjno za čest transport.

    4. Labrador ritriver
    O Labradorima se sve zna, a i imali smo nekoliko 3 žuta (legendarni Viski, sin mu Blanko i Brendi) i jednog braon (Blankova mama Romika). Trenutno je kod keve i ćaleta blesavi Brendi. Tako da ne bi da se ponavljam.

    5. Norvič terijer
    Veoma me privlače temperamentom i terijeri. Norviča sam "izabrao" zbog izgleda. Vremenom sam se odlučio da imam malo većeg psa, a ne maleckog kao što je Norvič terijer. Ipak, da imam uslova za čopor, bio bi i on deo familije.

    Eto toliko. Za sada najverovatnije je da ću nabaviti Pudlu.

    Da, ne rekoh i da mi se čini da je za moje potrebe najbolje da uzmem kujicu. Sećam se velikih problema sa Viskijem i Blankom, koliko su puta bežali od kuće. Viski je od bežanije i uginuo. Odnosno, posle desetak dana, kada smo ga pronašli, bio je prepun, ali prepun, krpelja, tako da mu nikakva medicina nije mogla pomoći. Romika nikada nije bežala. Pa pošto imam "šupljikavu" ogradu oko kuće, mislim da ću s te strane imati manje problema sa kujicom.

    Ako neko ima iskustva sa Pudlama i sa odlukom mužjak-ženka, a smatra da grešim u nečemu, molim da me posavetuje na PP.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  7. #67

    Odgovor: 5 omiljenih rasa pasa

    1. Engleski bull-terrier (bez konkurencije...imam dva ali nameravam da im nabavim josh drushtva.
    bezobrazni su lenji, neposlushni, prde, mljackaju, skachu u krilo, kradu keks sa stola...jednom
    rechiju Savrshen pas )

    2. Alaski malamut (pored njega mozhesh uvek mirno spavati...ujutro samo pokupish ostatke onih
    koji su pokushali uchi u dvorishte)

    3.Madjarska vizhla (stalno je pored tebe i cheka da se igrate...a usput je i predivna)

    4. Smooth fox-terrier (lud je ko struja...nervozan, hiperaktivan, ima ga svuda...a uzput, kad god
    ga pogledash morash se smejati)

    5. Tosa-inu ( nije neki drugar ali zato izuzetan telohranitelj...u japanu su ga samuraji uzgajali za
    lov na ljude ako choveku vech treba pas chuvar, onda neka bude profi)

  8. #68

    Odgovor: 5 omiljenih rasa pasa

    broj 1,zna se,Napuljski mastiff....

    nenormalno kuce.....lenj,svojeglav,ima nenormalan apetit,manjoj deci sluzi kao poni,odan i pametan....imamo jednog....nikad nije bio vezan,niti u boksu.....svaki dan sidje do grada,obidje parohiju pa se vrati kuci.....najBolje voli kad sedi u kujni i gleda kako moja majka kuva....


    (mi nasem nismo sekli usi,nije nam bilo potrebno da izgleda opasno)

    broj 2 ; Engleski buldog



    broj 3 : Francuski buldog



    nadam se da cemo jednog dana imati jednog....

    broj 4: Americki baset

    nas se zvao Olivera....zdipili su ga.....ne mogu da prezalim.....


    broj 5: Bul-terijer.....gotivim ih ..ruzni,imaju karakter i pomalo posesivni...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #69

    Odgovor: 5 omiljenih rasa pasa

    1. rotvajler
    2. bordoska doga
    3. sibirski haski
    4. argentinska doga
    5. bernadinac

  10. #70

    Odgovor: 5 omiljenih rasa pasa

    1. Samojed
    2 Japanski špic/Nemački špic
    3. Šelti
    4. Maltezer
    5.Kovrdžavi bišon

  11. #71

    Odgovor: 5 omiljenih rasa pasa

    1. Patuljasti pinč
    2. Srednji šnaucer
    3. Patuljasti šnaucer
    4. Koker španijel
    5. Zlatni retriver

    ps. prvog trenutno imam, ova tri sam imala, a ako jednog dana budem imala veliko dvorište, peti će biti tu...
    Budućnost će se desiti, bili mi spremni ili ne.

  12. #72

    Odgovor: 5 omiljenih rasa pasa

    Moj Top 5 je sledeći:
    1. mesto je naravno American Stafordshire Terrier
    2. mesto Bull terrier, mnogo su gadni, ali ih obožavam
    3. mesto Cane Corso
    4. mesto Argentinska doga, jer mnogo moćno izgledaju
    5. mesto Engleski buldog

    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Slične teme

  1. Izložbe pasa
    Autor SQUAW u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 158
    Poslednja poruka: 19.02.2015, 19:59
  2. Pogodi koja je ovo rasa?
    Autor silvia u forumu Rase pasa
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.02.2015, 10:00
  3. Top 5 omiljenih jela
    Autor cvishna u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 30.08.2010, 18:10
  4. Bolesti pasa
    Autor SQUAW u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 02.08.2010, 12:25
  5. Uspavljivanje pasa
    Autor nattydread u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 15.07.2009, 20:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •