Facebook, Myspace...imate li profil na njima?

Prikaz rezultata glasanja: Imate li profil na Facebooku, Myspace-u ?

Učesnika ankete do sada
111. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, na oba!

    28 25.23%
  • Samo Myspace

    3 2.70%
  • Samo Facebook

    43 38.74%
  • Ne, samo tipkam po forumu i preko maila!

    37 33.33%
Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 91
  1. #1

    Facebook, Myspace...imate li profil na njima?

    Imam profil na oba. Na myspace-u poslovni, a na facebooku privatni. Ne provodim puno vremena online jednostavno jer mi je vreme luksuz kojeg nemam, a ti su siteovi ocito novi socijalni plato bez kojeg se nemoze. Koristite li ih i u kojoj meri?
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  2. #2

    Odgovor: Facebook, Myspace...imate li profil na njima?

    Imam oba no myspace nikako da zaživi. Svi poznanici su mi na facebooku a i vise mi se dopada facebook. Verovatno zbog toga provodim bezobrazno mnogo vremena na njemu
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  3. #3

    Odgovor: Facebook, Myspace...imate li profil na njima?

    Ja sam odgovorio sa ne, iako imam, ali nema nista na tim nalozima. Ne posecujem web2.0 stranice. Cak su mi i blog-ovi zanimljiviji. Jednostavno me ne privlaci. Tako da je odgovor mnogo priblizniji ne nego da.

  4. #4

    Odgovor: Facebook, Myspace...imate li profil na njima?

    Imam profil na Facebook-u...I uglavnom se tamo dopisujem sa jako bliskim prijateljima i rodbinom koja je rastrkana po svetu...

  5. #5

    Odgovor: Facebook, Myspace...imate li profil na njima?

    Nem' ni jedno ni drugo... Imam Hi5... Koji, blago recheno, retko kad posetjujem... Slichno kao eboye, nisam neki fan MySpace-a, FaceBook-a, i slichnih Web2.0 sajtova, vishe volim klasichne metode, tipa e-mail, IM i slichno...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  6. #6

    Odgovor: Facebook, Myspace...imate li profil na njima?

    I ja mislim da je to za komunikaciju sa strancima pre nego li za nesto drugo...Znam mnoge koje su uspele...

    hi5 je ekstra za marketinsku promociju,uverio sam se,ali ne za sve oblasti tj. za sve one poslove koji su vezani za klinceze bolja kampanja vam ne treba...

  7. #7

    Odgovor: Facebook, Myspace...imate li profil na njima?

    Baš suprotno!

    Preko facebook-a sam pronašla svoju najbolju prijateljicu iz srednje škole, koja se udala i odselila dok sam ja bila u inostranstvu.
    Preko istog komuniciram sa svojom rodjakom, obe imamo klince - mobilni su totalno out (ko ima malo dete zna o čemu pričam).
    Niko nema pristup mojim informacijama, ako ja to ne dozvolim - a dozvoljavam meni bliskim ljudima i onima koje procenim da mogu da verujem.
    Ovde gomila nickova, tamo prave informacije.
    Logovanje po imenu i prezimenu.
    Ovde svako može da zaviri u moj profil, tamo samo ako dopustim.

    Ako hoću da dejtujem - aplikacija koliko hoćeš - chat sobe, ko je online itd.itd.

    Hi5 nije ni prići, a za myspace ne znam, ne koristim.
    _________Una16

  8. #8

    03 Odgovor: Facebook, Myspace...imate li profil na njima?

    Ako bih toliko razmisljao o sakrivanju ne bih bio nigde... Ako sam vec negde onda sam do kraja , pa i telefon mi je dostupan , pa ne videh da je iko pomislio da zloupotrebi...

    Od svega najbolji je forum,a sve ostalo su takve gluposti da bi trebalo otvoriti temu sa socio patoloskim poimanjima gluposti koje ne sluze nicemu osim eto kao sto koleginica rece da pronadjes prijateljicu iz osnovne skole,ako je i to nesto,jer da treba da se pronadjemo pronasli bi se bez pomenutih vrsta potraga...

  9. #9

    Odgovor: Facebook, Myspace...imate li profil na njima?

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Od svega najbolji je forum,a sve ostalo su takve gluposti da bi trebalo otvoriti temu sa socio patoloskim poimanjima gluposti koje ne sluze nicemu osim eto kao sto koleginica rece da pronadjes prijateljicu iz osnovne skole,ako je i to nesto,jer da treba da se pronadjemo pronasli bi se bez pomenutih vrsta potraga...
    Tacno tako, ni ja ne vidim svrhu web2.0 stranica.

    "Ja tebi nesto napisem na tvojoj strani, pa ti onda meni" Nekako ne vidim smisao takvog nacina komunikacije. Nema dijaloga, samo komentari. Mozda sam mator

  10. #10

    Odgovor: Facebook, Myspace...imate li profil na njima?

    Citat eboye kaže: Pogledaj poruku
    Tacno tako, ni ja ne vidim svrhu web2.0 stranica.

    "Ja tebi nesto napisem na tvojoj strani, pa ti onda meni" Nekako ne vidim smisao takvog nacina komunikacije. Nema dijaloga, samo komentari. Mozda sam mator
    Niko ne komunicira,samo se salju slicice i gluposti,kvizovi i sl.

    Na hi5 koji je isto tako glup za konverzaciju bar mozes da pustis reklamu ciljnoj grupi i nije mala stvar kada za noc 1000 klinki sazna bas ono sto im treba... ili isto toliko ljudi koji nemaju adekvatnu konekciju,pa im ponudis alternativu... Uverio sam se koliko odziva ima...

  11. #11

    Odgovor: Facebook, Myspace...imate li profil na njima?

    Imam na oba! Zaražen facebook-om. u početku mi delovao totalno bezveze, sada... Ima par korisnih stvari, uglavnom to što se svi pretstavljaju svojim imenom i prezimenom. Tako sam našao par davno izgubljenih poznanika.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  12. #12

    Odgovor: Facebook, Myspace...imate li profil na njima?

    Koristim YUWIE, mada sam i na Myspace
    Na Yuwie-u mi je jednostavno zabavnije, a imam i jedan blog sa dodatnim razlozima OVDE

  13. #13

    Odgovor: Facebook, Myspace...imate li profil na njima?

    Web 2.0

    Druženje i korist
    Poslednje dve godine svuda oko nas pominje se Web 2.0. Razvoj internet okruženja i sve relevantne promene na tehnološkom nivou u najširem mogućem značenju opisali smo pre godinu dana, ali se od tada malo šta u percepciji Interneta u Srbiji promenilo. Iako je u više navrata pokušano da se dokaže da su domaće web aplikacije i sajtovi napredni i u skladu sa tokovima globalne mreže posebno kada je primena Web 2.0 standarda u pitanju sa kvalitetom prezentacija i dalje stojimo veoma loše. Svetu možemo da prikažemo samo nekolicinu projekata za koje sa sigurnošću možemo da kažemo predstavljaju nešto više od pukog hvalisanja i šminke, i to imajući u vidu samo jednu, najprepoznatljiviju odliku Weba 2.0: njegov socijalni aspekt!
    Dugo se smatralo da razvoj Interneta zavisi od tehničkog napretka i da je ograničen isključivo njime; jednostavna snaga mnoštva, odnosno interakcija njegovih korisnika nije se ubrajala u adute. Ipak, vrlo brzo je i u virtuelnom svetu prepoznata moć ljudi; ono što je postala perjanica novog internet poretka definisano je kao social network, odnosno virtuelna zajednica. Raspoložive online zajednice razlikuju se jedna od druge po interesovanjima i aktivnostima, odnosno različitim načinima na koje se odvija interakcija njihovih članova. Bio u pitanju blog, sajt, diskusiona grupa, fajl ili video sharing, svaka od zajednica koristi različite načine za međusobnu razmenu informacija i komunikaciju članova. To su do perfekcije doveli trenutno najpopularniji sajtovi ove vrste, MySpace (www.myspace.com) i Facebook(www.facebook.com).
    I bi SNS
    Početak social networkinga, odnosno soc-neta ili SNS-a (social networking service) nalazimo tokom devedesetih godina prošlog veka na prvim Usenet i BBC grupama i na IRC kanalima. Sećate se, dugo godina je kod nas najpopularniji bio chat servis SerbianCafea (www2.serbiancafe.com/lat/chat). Početkom novog milenijuma forumi i blog zajednice krče sebi put ka uspehu, i gotovo ništa im ne stoji na putu. Ono što je 2004. godine postigao MySpace s pravom se smatra utemeljenjem punokrvnih soc-net servisa i uspehom prvih online zajednica, a daleko od toga da je u pitanju poslednji sličan primer! Ideja virtuelnih grupacija dobija zamah. Facebook (o kome smo detaljnije već pisali SK 6/2007) postaje popularan primarno u SAD, među studentima i srednjoškolcima, pa vrlo brzo dobija nekoliko desetina miliona korisnika... Orkut (www.orkut.com), koji je u vlasništvu kompanije Google, postaje najpopularniji u Južnoj Americi i u Indiji i broji oko 68 miliona korisnika. Veoma blizu njemu je hi5 (www.hi5.com), zajednica 50 miliona članova primarno iz Srednje Amerike, Perua, Portugala i Rumunije(!). Isto toliko članova broji i Friendster (www.friendster.com), mada se nezvanično smatra najvećim promašajem u polju social network fenomena. Friendster je bio najpopularniji servis do aprila 2004. godine, kada ga je prestigao MySpace. Samo nekoliko meseci ranije, to jest krajem 2003. godine, kompanija Google je ponudila da otkupi Friendster za u to vreme neverovatnu cifru od 30 miliona dolara, ali je bila odbijena. Sve ovo ne bi bilo toliko čudno i ne bi se toliko pominjalo da nije posledica greške u proceni i viziji samih osnivača, koji su izabrali da ostanu privatna (i zatvorena) zajednica i baziraju svoj razvoj na krugu prijatelja; i to baš u trenutku kada korisnici Interneta nisu želeli ništa drugo do da se međusobno povežu i posmatraju dešavanja globalno otvorenih očiju! Bolje bi prošli da su posao prepustili Googleu...



    Nekoliko puta manje korisnika, ali i dalje veliku popularnost na nivou Interneta, imaju soc-net grupacije koje povezuju određena interesovanja. Na primer, Flickr (www.flickr.com) povezuje oko četiri miliona zaljubljenika u fotografiju koji međusobno prikazuju i komentarišu svoje fotografske radove. Da biste otvorili nalog na Flickru, dovoljno je da imate email nalog na Yahoou. StumbleUpon (www.stumbleupon.com) je zajednica koja se okuplja oko same ideje surfovanja Internetom interakcija njenih članova (stumblera, kako se nazivaju) odnosi se na komentarisanje i preporučivanje interesantnih web sajtova, odnosno samih stumblera, kojih ima nešto više od četiri miliona. Gaia (www.gaiaonline.com) primarno okuplja zaljubljenike u manga i anime svet, njih 9.300.000 na svetu. Skoro 13 miliona korisnika Interneta koristi LiveJournal (www.livejournal.com), virtuelnu zajednicu koja komunicira putem blogova i svojevrsnih žurnala, a jedna od glavnih tema i interesovanja korisnika je književnost. Zapravo, LiveJournal koriste mnoge poznate ličnosti za promociju svojih dela: svoj žurnal ovde imaju Brem Koen, tvorac BitTorrenta, Bili Korgan, osnivač benda The Smashing Pumpkins, Pamela Din, poznata književnica i pisac fantasy literature, Pol Dini, jedan od tvoraca popularne serije Lost i mnogi drugi. Oko 20 miliona korisnika imaju LinkedIn (www.linkedin.com) i Last.fm (www.last.fm). Prvo je mreža poslovnih ljudi i njihovih kontakata, koja, sudeći po izveštajima objavljenim prošlog meseca, obuhvata predstavnike 150 različitih industrija i više od 400 ekonomskih regiona, dok je sledeća popularna muzička platforma koju koristi članstvo iz preko 230 zemalja sveta. Krajem maja ove godine, Last.fm je otkupio CBS Interactive za 140 miliona funti, što je najveća suma dosad data za jednu Web 2.0 virtuelnu zajednicu u Evropi. A iako je imao veliki uticaj na socijalizaciju Interneta, YouTube se ne smatra social networking servisom, već video blogom, odnosno sajtom koji omogućava video sharing među svojim korisnicima. Ne pitajte nas zašto je to tako...


    Šta dalje?
    S obzirom na to da je Internet živ medij, mnogi web analitičari (uključujući i yours truly) smatraju da će se postojeća struktura SNS-a dalje razvijati, u pravcu koji nam je samo donekle jasan i vidljiv. Ako je prethodna decenija označila početak Interneta kao takvog i sa njim prve Web 1.0 definicije, a ako prethodnih nekoliko godina pokušavamo da iscrtamo okvire novih modulacija virtuelnog razvoja, od 2010. godine bi trebalo da usledi Web 3.0, gde će oblik internet prezentacije i interakcije dostići sasvim novi nivo! Možda možemo da očekujemo rasplinjavanje ograničavanja i uticaja koje na nas mogu imati različiti web browseri, inkorporiranje novih servisa, još bržu konekciju i razvoj novih tehnologija možda 3D web? Možemo da nagađamo i neke druge stvari, ali jedna stvar je jasna i logična sve će se vrteti oko soc-net aplikacija. Internet će sigurno postati otelotvorenje socijalizacije, bukvalno živo telo koje će nam omogućiti komunikaciju na mnogo višem nivou (zaboravite na administraciju, šaltere, banke, pošte...). Da li je to dobra stvar, kada će i da li uopšte doći i do nas, ne možemo da znamo, ali možemo da očekujemo. I da se nadamo. Jer niko od nas ne želi da stoji u mestu, kad može da vidi ceo svet kroz internet oči.






    izvor: www.sk.rs

  14. #14

    Odgovor: Facebook, Myspace...imate li profil na njima?

    Myspace
    ...Postoje u nama neke neprevodive dubine...
    ...Postoje u nama neke stvari neprevodive u reci...
    ...Ne znam...

  15. #15

    Odgovor: Facebook, Myspace...imate li profil na njima?

    Ne, nemam profil ni na jednom od njih. Licno, meni je najvaznija direktna komunikacija i razmena misljenja, pa mi je favorit forum. Chat mi je jos i najdrazi.
    Stvari se menjaju nabolje, hteli mi to ili ne... [SIGPIC][/SIGPIC]

Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najludji Facebook statusi
    Autor ELA u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 05.01.2015, 22:45
  2. Trepavice i sve o njima...
    Autor Goga u forumu Lepota
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 18.01.2012, 09:54
  3. Psihološki profil
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 23.06.2011, 08:49
  4. Ljubavni profil horoskopskih znakova
    Autor Goga u forumu Astrologija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 24.04.2009, 01:36
  5. Tašte - kako se nositi s njima
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 09.04.2007, 11:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •