Mamurluk - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 46

Tema: Mamurluk

  1. #31

    Odgovor: Mamurluk

    mamurluk je bolje spreciti

    piti pre sljokanja bar pola litre obicne vode.
    kad se nazdravlja preskakati ispijanja na eks
    izbegavati sedenje pored zvucnika ili neke peci
    i ne jesti grasak, pasulj, rusku salatu, mak testo pre pijanke
    ne mesati zestinu sa pivom


    jesti masline ili sto slaniju hranu kao cips, smoki, sunku pre pijanstva,..ublazava mamurluk kako kome
    A mamurluk je samo ono sto se brzo unese u organizam a malo veca kolicina koja prelazi i u muku a ponekad i da se soba vrti.

    Biti mamuran nije bas zanimljivo a treba bar pola dana ako ne i vise da se dodje sebi.

    najgore je lezati po ceo dan. Najbolje je setnja, lagana i izbegavanje zadimljenih prostorija


    a nabaviti od brace rusa tablete protiv mamurluka!
    kazu da pomazu
    Poruku je izmenio robert ns, 11.11.2008 u 18:32 Razlog: wc solja nije IN kad se grli uz mamurluk

  2. #32

    Odgovor: Mamurluk

    Svi ti saveti zvuce logicno,ali poznajem jednoga kojem nista od toga ne pomaze.Covek~jutro posle~umire svaki put.Med,aspirin,razne corbe il cajevi ne pomazu.Ja licno se trudim da ne preteram,mada mi zene svakako manje i cirkamo,ali nikada ne pocnem sa jednim picem pa ga posle promenim,uvek i pre i posle klope pijem isto,sa dosta vode,negazirane,ali mene ubiju cigare,jer ispusim tonu.
    U,bas iskusno debatujem o vrlo zenstvenoj temi...jebiga!

  3. #33

    Odgovor: Mamurluk

    piti pre sljokanja bar pola litre obicne vode.
    kad se nazdravlja preskakati ispijanja na eks
    izbegavati sedenje pored zvucnika ili neke peci
    i ne jesti grasak, pasulj, rusku salatu, mak testo pre pijanke
    ne mesati zestinu sa pivom
    Pa ti bolje reci izbegavajte alkohol i nema mamurluka loool

  4. #34

    02 Odgovor: Bonton - lepo ponašanje

    Kako ublažiti mamurluk

    Praznici ce se redjati, a oni iskusniji vec su pripremili sva sredstva za borbu protiv jedne opake napasti - mamurluka. Ako niste u toj kategoriji, a ne možete da se držite izreke da je najbolji lek za mamurluk da ne pijete, onda probajte da primenite neke od sledecih saveta. Dakle, pre nego što krenete negde, popijte dve caše vode. Jedan od glavnih uzroka mamurluka je dehidratacija, pa se unapred napunite tecnošcu. Zatim, pojedite hamburger ili cevape. Iako ovo i nije zdrava hrana, masni hamburger ili cevapi pre zabave ostace duže u želucu nego jelo koje nije bogato proteinima. Hamburger ili cevapi, dakle, usporice apsorpciju alkohola. Kada pijete, držite se bezbojnog alkohola. Tamne rakije kao što su konjak ili viski sadrže više toksina, koji ce sutradan izazvati tutnjavu u glavi i mucninu. Izbegavajte napitke koji su pojacani kofeinom, kao što je "red bull". Kofein ce samo pospešiti dehidrataciju organizma
    Nikad ne raspravljajte s budalom, ljudi možda neće primjetiti razliku.

  5. #35

    Odgovor: Mamurluk

    12 mitova o mamurluku

    Da li Vas boli glava nakon preterivanja s vinom ili pivom? Može li doći do mamurluka i ako prebrzo popijete manje količine pića? Dugačak je spisak supstanci koje navodno leče mamurluk. Šta je zabluda, a šta istina?

    1. MIT: mamurluk nije bitan
    Istina: mamurluk je reakcija tela na intoksikaciju alkoholom. Pijenje većih količina alkohola oštećuje centralni nervni sistem, dovodi do glavobolja, vrtoglavica, mučnina i šalje vas trčeći u kupatilo tako često da možete dehidrirati. Cena jutra posle još uključuje umor, suva usta, osetljiv želudac i oslabljen imunološki sistem.

    2. MIT: mamurluk je isti kod oba pola
    Istina: budite oprezni uživajući u onih nekolika pića s prijateljicama. Naučnici kažu da postoji dobar razlog za to. Muškarci imaju veći procenat vode u telu koji pomaže razređivanju alkohola koji konzumiraju. Kad žene piju istu količinu, više alkohola se nakuplja u krvi.

    3. MIT: samo obilno pijenje stvara mamurluk
    Istina: iako je istina da obilno i brzo pijenje ubrzava put do mamurluka, ne morate toliko piti kako bi platiti cenu sjedećeg jutra. Samo nekoliko pića može izazvati glavobolju i ostale simptome mamurluka. Pijenje vode ili bezalkoholnog pića između svakog piva ili žestine može pomoći da smanjite ukupnu količinu alkohola koju ćete konzumirati.

    4. MIT: vino je najfiniji izbor
    Istina: crveno vino sadrži tanine za koje se zna da aktiviraju glavobolju kod nekih ljudi. Likeri, kao viski, takođe imaju tendenciju stvaranja jačeg mamurluka. Ako ste zabrinuti oko toga kako ćete se osećati ujutru, možda je bolji izbor pivo i svetla žestoka pića, kao što su votka i džin.

    5. MIT: dijetalni kokteli su siguran izbor
    Istina: dijetalna pića mogu pomoći ako brojite kalorije, ali ne ako pokušavate da izbegnete mamurluk. Istraživanje sugeriše da konzumacija voća, voćnih sokova ili drugih šećera koje sadrže pića može smanjiti intenzitet mamurluka.

    6. MIT: kad se pije piće pre piva neće biti problema
    Istina: bitna je količina alkohola koja se konzumira - nije bitan redosled pića. Redosled uzimanja bi ipak mogao da utiče na to koliko ćete popiti. Ako se nakon alkoholnih koktela prebacite na pivo za ostatak noći, to će usporiti unos alkohola. Ako pređete s piva na žestoki alkohol možete ubrzati svoj put do pijanstva.

    7: MIT: jedite testeninu prije spavanja
    Istina: ovde nema istine. Prvo, jesti pre spavanja (nakon što ste već pijani) ne pomaže. Hrana mora biti u želucu pre nego što Happy Hour postane aktuelan. Drugo, iako sva hrana može usporiti apsorpciju alkohola, masnoća to čini najbolje. Pojedite biftek ili picu pre svog prvog Martinija i možda izbegnete mamurluk. Jedan savet pre spavanja koji pomaže pijte vodu u borbi protiv dehidracije.

    8. MIT: uzmite tablete protiv bolova pre spavanja
    Istina: učinak većine lekova protiv bolova ima svoj vrhunac za oko četiri sata, tako da će učinak doze pre spavanja nestati do jutra. Bolji plan je da uzmete tablete kad se probudite. Izbegavajte uzimanje paracetamola nakon alkoholne noći . Alkohol ometa razgradnju paracetamola u jetri što može dovesti do trajnih oštećenja jetre.

    9. MIT: alkohol omogućava bolji san
    Istina: alkohol ometa san. Iako vam piće pre spavanja može pomoći da brže zaspite, ono ugrožava kvalitet vašeg sna. Ako ste jako pijani, mamurluk vas može pogoditi u poslednjem delu noći i ostaviti vas budnim.

    10. MIT: jutarnji koktel je lek
    Istina: više alkohola ujutru ne radi ništa drugo osim što produžava mamurluk. Najgori simptomi su kada u krvi nivo alkohola pada na nulu. Ako imate potrebu da pijete alkohol za doručak, ovaj trenutak će se jednostavno dogoditi kasnije tokom dana. Ali ako ne možete da funkcionišete bez koktela za buđenje, trebalo bi da se obratite vašem lekaru i dogvorite se o lečenju.

    11. MIT: kafa je lek
    Istina: kafa dovodi do dehidracije i može pogoršati mamurluk. Nakon noći opijanja najbolje je izbegavati bilo šta sa kofeinom. Umesto toga, pijuckajte vodu i sportske napitke za suzbijanje dehidracije i nadoknadite izgubljene elektrolite. To je posebno važno ako ste povraćali.

    12. MIT: biljni lekovi mogu pomoći
    Istina: britanski istraživači proučavali su dostupne studije o tabletama za mamurluk, kao npr. od kvasca i ekstrakta artičoke. Zaključili su da ne postoji uverljiv dokaz o snazi lečenja. Još jedan britanski tim je otkrio da lek od bodljikavih plodova kaktusa može smanjiti mučninu i suva usta, ali ne i strašnu glavobolju. Jedini dokazani lek je vreme.

    021
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #36

    Odgovor: Mamurluk

    Uvek kad pročitam nešto o mamurluku pitam se da li sam ikad u stvari bio pijan. Nikad nisam imao glavobolju posle pijane noći. Posle nekoliko "problematičnih iskustava" s vinom otkrio sam da mi smeta, pa sam ga prestao piti u većim količinama. Što se ostalih pića tiče, jedina posledica po moj organizam je logična - dehidracija.

  7. #37

    Odgovor: Mamurluk

    Pila sam dok sam bila klinka, od srednje škole pa i malo kasnije
    i opijala se ponekad
    sećam se kako je baba umela da me trezni i bdi nadamnom celu noć,
    a ujutru me budi za školu...
    Pila sam uglavnom nekvalitetna pića,
    ali nikad nisam bila mamurna.
    Mislim da je štos u dosta vode dan posle i obilnom, kvalitetnom doručku..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  8. #38

    Odgovor: Mamurluk

    jednom sam gledala neku emisiju o Sibiru ili tako nekom delu Rusije
    gde locu ko nezdravi
    a nemaju muku,ni povracanje,ni glavobolje
    recept?
    kriske limuna ili jabuke

    i onda smo moja cimerka i ja,jedno vece otisle u Rodic,kupile votku i kilo limuna
    cele noci smo sedele,pricale,jele kriske limuna i pile votku
    do pola sedam ujutru
    a onda sam se istusirala i lagano otisla na posao
    bez problema
    ukoliko se neispavanost ne racuna u neki veliki problem

    dakle,limun je spas
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #39

    Odgovor: Mamurluk

    4. MIT: vino je najfiniji izbor
    Istina: crveno vino sadrži tanine za koje se zna da aktiviraju glavobolju kod nekih ljudi. Likeri, kao viski, takođe imaju tendenciju stvaranja jačeg mamurluka. Ako ste zabrinuti oko toga kako ćete se osećati ujutru, možda je bolji izbor pivo i svetla žestoka pića, kao što su votka i džin.
    Ah to vino crveno.
    Popila malo vise za sinov imendan. Fino neko vino, taman rashladjeno, dobro mi leglo. A ujutru - majko moja - mamurluk propracen uzasnom glavoboljom. I ceo dan nisam bila sposobna ni za sta.


  10. #40

    Odgovor: Mamurluk

    vino kaze,, ti idi ja cu te stici,, Sigurno je bilo u pitanju malo brze ispijanje vina,nesto kao sledovanje ili norma. Vino teba pratiti , kontrolisati a uzivanje dolazi usput.





    Inace vino bistri um i jaca karakter.

  11. #41

    Odgovor: Mamurluk

    ...gospodo...sve je stvar treninga...nekada davno,dok sam pio k'o prasici iz valova,nisam osecao mamurluk...a sada...
    ...hell ain't a bad place to be......

  12. #42

    Odgovor: Mamurluk

    jes ,u pravu je gdin angus sve je stvar treninga.


    sledeca je olimpijada 2012 u mojoj varosi, pa odo' na trening gospodo....
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  13. #43

    Odgovor: Mamurluk

    Mozda je mamurluk i stvar treninga.Mislim da i godine igraju vaznu ulogu kod podnosenja mamurluka.Ja sam oduvek slabo podnosio pice i mamuran sam ujutru ako prethodno vece popijem i samo casicu dve pica.Od recepata za mamurluk nista mi ne pomaze.Tek sutradan od mamurnog jutra sa koliko toliko vratim u normalu.

    Vidjao sam ljude koji mogu da puju cim se propude iz pijanstva.Ja to ne mogu razumeti.

  14. #44

    Odgovor: Mamurluk

    Kazhu neki ljdu za mamurluk nishta bolje od rasola ...e sad,koliko je to tachno ..proverite.

    P.S : Samo sachekajte vreme turshije.
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  15. #45

    Odgovor: Mamurluk

    Nema mamurluka...kad piješ tri noći zaredom.

    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •