Celokupna lista dobitnika Oscara
Najbolja muška glavna uloga:
Danijel Dej Luis "Biće krvi"
Džordž Kluni "Majkl Klejton"
Džoni Dep "Svini Tod: Demonski berberin iz ulice Flit"
Tomi Li Džons "U dolini Ela"
Vigo Mortensen "Zakletva"
Najbolja muška sporedna uloga:
Havijer Bardem "Nema zemlje za starce"
Kejsi Aflek "Kukavičko ubistvo Džesija Džejmsa"
Filip Simor Hofman "Rat Čarlija Vilsona"
Hal Holbruk "U divljini"
Tom Vilkinson "Majkl Klejton"
Najbolja ženska sporedna uloga:
Tilda Svinton "Majkl Klejton"
Kejt Blanšet "Nisam tu"
Rubi Di "Američki gangster"
Serša Ronan "Pokajanje"
Ejmi Rajan "Nestala"
Najbolja ženska glavna uloga:
Marijon Kotijar "Moj život u ružičastom"
Kejt Blanšet "Elizabeta: Zlatno doba"
Džuli Kristi "Daleko od nje"
Lora Lini "Divljaci"
Elen Pejdž "Džuno"
Najbolji crtani film:
Mućkalica
Persepolis
Pravi surferi
Najbolja scenografija:
"Svini Tod: Pakleni berberin iz ulice Flit"
"Američki gangster"
"Pokajanje"
"Zlatni kompas"
"Biće krvi"
Najbolja kamera:
"Biće krvi"
"Kukavičko ubistvo Džesija Džejmsa"
"Pokajanje"
"Ronilačko zvono i leptir"
"Nema zemlje za starce"
Najbolji kostim:
"Elizabeta: Zlatno doba"
"Across the universe"
"Pokajanje"
"Život u ružičastom"
"Svini Tod: Pakleni berberin iz ulice Flit"
Najbolja režija:
"Nema zemlje za starce" Itan i Džoel Koen
"Ronilačko zvono i leptir" Džulijan Šnabel
"Džuno" Džejson Rajtman
"Majkl Klejton" Toni Gilroj
"Biće krvi" Pol Tomas Anderson
Najbolji dokumentarac:
"Taxi to the dark side"
Najbolji kratki dokumentarac:
"Freeheld"
Najbolja montaža:
"Bornov ultimatum"
"Ronilačko zvono i leptir"
"Into the wild"
"Nema zemlje za starce"
"Biće krvi"
Najbolji strani film:
"Counterfeiters" Austrija
"Beaufort" Izrael
"Katyn" Poljska
"Mongol" Kazahstan
"12" Rusija
Najbolja šminka:
"Život u ružičastom"
"Norbit"
"Pirati sa Kariba 3"
Najbolja originalna filmska muzika:
"Pokajanje" Dario Marianeli
Najbolja originalna pesma:
"Falling slowly", iz filma "Once"
Najbolji film:
"Nema zemlje za starce"
"Pokajanje"
"Džuno"
"Majkl Klejton"
"Biće krvi"
Najbolji kratki animirani film:
"Peđa i vuk"
Najbolji kratkometražni igrani film:
"Mocart među džeparošima" Filip Pole-Vijar
Montaža zvuka:
"Bornov ultimatum"
Miks zvuka:
"Bornov ultimatum"
Najbolji vizuelni efekti:
"Zlatni kompas"
"Pirati sa Kariba 3"
"Transformersi"
Adaptirani scenario:
"Nema zemlje za starce"
"Pokajanje"
"Daleko od nje"
"Biće krvi"
Originalni scenario:
Diablo Kodi "Džuno"
Nensi Olivije "Lars i prava devojka"
Toni Gilroj "Majkl Klejton"
Bred Berd "Mućkalica"
Tamara Dženkins "Divljaci"