Nerazumevanje na koje vernici nailaze u njihovom okruženju - zašto? - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 46 od ukupno 46
  1. #46

    Odgovor: Nerazumevanje na koje vernici nailaze u njihovom okruženju - zašto?

    Citat ARIJEVKA kaže: Pogledaj poruku
    (...)

    Razumnom coveku zasigurno nece zasmetati onaj vernik koji ce odgovore svoje religije prihvatiti kao mogucnost, ali nesumnjivo hoce onaj koji je te odgovere prihvatio kao apsolutne.
    (...)
    Tacno, pod uslovom da je razumnom coveku (verniku/manje verniku/ neverniku) jasno da su i njegovi odgovori na ista pitanja samo jedna mogucnost iz sijaset mogucnosti, a ne apsolutnost (dok se apsolutnost nepobitno ne dokaze jelTe). U suprotnom pricamo o iskljucivosti pod motom "ja mogu biti u pravu samo ako ti nisi u pravu!" Iliti moja vera je prava vera, tvoja je pogresna. Ja sam vernik, ti si nevernik. Ja sam pravi vernik, ti si krivi vernik etc pp.

    Zasto nekome smeta vera?
    Moja vera (koja je za tebe mozda nevera) vredi koliko i tvoja vera (koja je za mene mozda vera u neveru).I dok god ti meni dozvoljavas da verujem u ono u sto JA hocu da verujem bez da mi nameces TVOJ vid vere kao jedini/pravi & apsolutni, dozvolicu i ja TEBI da verujes u TVOJU veru, iako TVOJA vera nije MOJA vera. Kada bi svako religiju (svoju licnu) shvatao na taj nacin, ne bi imali o cemu da raspravljamo. Ovako, nazalost svako je dao kaparu na "apsolutnu istinu" i svako je izgradio temelje svoje vere upravu kroz negiranje drukcijeg vida od sopstvenog. Svaka svetska religija nam prvo kaze sta vera nije, ko pravi vernik nije i koji Bog nije pravi Bog, a uglavnom ni jedna ne daje validne i definitivne odgovore na vecita pitanja za sebe iskljucivo kroz sebe.

    I zato: "Sve sto je ljudsko, nije mi strano...

    Poruku je izmenio triViALna, 04.04.2008 u 00:30 Razlog: layout...
    Never confuse movement with action.

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 11.03.2010, 14:16

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •