Земун - Strana 5
Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 92

Tema: Земун

  1. #61

    Odgovor: Земун

    ...epitaf jednog samca....



    ... umro je u neznanju kol'ko je srechan bio...
    & underpaid......

  2. #62

    Odgovor: Земун

    terca - zemun

    & underpaid......

  3. #63

    Odgovor: Земун

    gardosh....zemun.....

    & underpaid......

  4. #64

    Odgovor: Земун

    Prelep Gardos, samo jednom stigoh da odem ovog leta...
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  5. #65

    Odgovor: Земун

    U Zemunu sam rođen, završio srednju školu, dugo radio u njemu...
    Iako ne živim u Zemunu, mnogo ga volim i dobar deo mog života je vezan za njega.
    Zato - Munze konza, vaistinu konza

  6. #66

    Odgovor: Земун

    Pozdrav svima.Rodeni sam Zemunac i odmah da kazem da je u Zemunu jos mnogo,mnogo pravih zemunaca.Zadnjih godina se ovde natalozilo dosta ljudi koji ne pripadaju ovde,mislim na kriminalce i njima bliske ljude,ali njih je jako malo...oni dodju i odu,a zemunci ostaju.U Radeckom,Širokoj stazi,Šaranu,Veneciji,keju,Gardošu,u svakoj ulici od kaldrme se oseti ta duša ovog GRADA(jer je on oduvek bio grad,a ne opština).I neko reče kako zemunci ne vole da idu u Beograd.I to je tačno,barem iz mog i primera mnogih prijatelja odavde.

  7. #67

    Odgovor: Земун

    upoznao sam dosta zemunaca i po koju zemunku / comi dusho/ i mogu reci da su svojevrstan fenomen na kapiji beograda./ u + narafski..../
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  8. #68

    Odgovor: Земун

    I neko reče kako zemunci ne vole da idu u Beograd.I to je tačno,barem iz mog i primera mnogih prijatelja odavde.
    a zasto je to tako?

  9. #69

    Odgovor: Земун

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    a zasto je to tako?
    Zasto je tako? Zato sto ljude mrzi da se probijaju kroz uzasnu saobracajnu guzvu na Brankovom mostu - to je jedino relevantno objasnjenje.

    Uzgred, preterivanje sa posebnoscu Zemuna u odnosu na Beograd su svakom pravom Zemuncu i smesna i mucna, Zemun se razlikuje od drugih delova Beograda geografskim polozajem, arhitektonskim nasledjem i nicim vise. U samom Zemunu cete naci vrlo malo Zemunaca u nekoliko neprekidnih generacija ali i to ne garantuje da ce nosilac te titule biti kulturan, obrazovan ili boem.

    U Beogradu, samim tim i u Zemunu su velike migracije stanovnistva, za 30-40 godina se izmeni maltene ceo kraj. Zemun je jos karakteristicniji po tome, veliki broj stanovnika Zemuna je bio nemacke narodnopsti, ceo gornji grad izmedju danasnje Ugrinovacke i zeleznicke pruge - Franstal, je bio nastanjen njima. Posle II sv.rata nije ostao nijedan, kuce su im okupirali oni dosli vlakovima bez voznog reda pa su i ulice dobile odgovarajuca imena Hercegovacka, Krajiska... 40-tak god posle toga se desila nova masovna promena stanovnistva u Zemunu. Uz te velike mehanicke prilive novog stanovnistva zbog ratova velik priliv stanovnistva u Zemun je bio iz bog velike industrijske zone (najvece u Srbiji) i ogromnog broja radnih mesta, zatim zbog velikog broja kasarni i obliznjeg barajnickog aerodroma - dolazili su ljudi iz cele Srbije i SFRJ da rade i zive u Zemunu (tako da sam ja u skolu isao i sa Slovencima, Hrvatima, Muslimanima, Makedoncima).

    Po svemu tome sledi da je Zemun po demografskom osnovu ekstremno slican recimo N.Beogradu ( i on ima gomilu ljudi doslih sa raznih strana i deo koji je u panonskom stilu - Bezaniju) i da po nicemu nije poseban.

    Da se vratim na to da Zemunci ne idu u Beograd, ne idu ali samo ako nemaju potrebe za skolovanjem, pozoristem, izlozbama, bioskopima - sto onda daje sliku kakvom sloju pripadaju ti koji tako govore.

    I ja sam rodjen u Zemunu (moji roditelji su inace poreklom Sremci), zavrsio sam od osnovne skole, preko ZIG-a, da bi na dalje skole otisao preko reke i mogu reci da ne trpim kada neko ko je recimo zi Budisave odvaja Zemun od Beograda, takvima porucim da ne pricaju o onome sto ne znaju.

    Da, inace i sad zivim u Zemunu, svakodnevno se krecem njegovim ulicama, malopre sam se vratio iz setnje Njegosevom, Kejom i centrom... Zemun je moj deo Beograda.

    Edit.
    Proletos smo slavili 25 god mature (ZIG), od nas 30-tak iz odeljenja (20-tak nas je bilo iz Zemuna, ostali sa N.Beograda ili sremskih sela) danas samo nas 4-ro zivi u Zemunu. Ostali su rasejani po svetu, od Australije, Kanade, Evrope pa do Banovog Brda i Zvezdare.

  10. #70

    Odgovor: Земун

    Ja sam takodje fakultetski obrazovan covek,kolega,ne znam o kakvom sloju ljudi pricate.U Beograd idem na koncerte i ponekad u pozoriste,nista vise od toga.Nemam razloga za to....

  11. #71

  12. #72

    Odgovor: Земун

    Evo, ovim prvim postom na ovom forumu, pozivam Vas
    da pogledate blog o zaštiti i očuvanju Starog Zemuna.

    Na njemu je i link za blog o 'odbrani' Keja od parkinga.

  13. #73

    Odgovor: Земун

    Toliko puta sam prosla kroz Zemun, nikako da se prosetam njime, po keju i da odem na Gardos. Planiram sledece nedelje da to ispravim.
    Mislim da biti normalan nije uvek vano.
    Ponekad biti normalan nije ba ni zdravo.

  14. #74

    Odgovor: Земун

    Kratko vreme sam na obodu Zemuna, ali sve ga vise volem
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  15. #75

    Odgovor: Земун

    ...zemun. od muhara ka groblju....danas....

    & underpaid......

Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Омиљени позоришни глумци
    Autor broj310 u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.08.2013, 08:39
  2. Најлепше село у Срему
    Autor broj310 u forumu Srem
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 29.01.2013, 20:43
  3. Докази о времену
    Autor broj310 u forumu Filozofija
    Odgovora: 149
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 13:25
  4. Ми смо деца комунизма...
    Autor yossarian u forumu Spomenar
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 01.11.2009, 22:07
  5. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 08.10.2007, 12:34

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •