Земун - Strana 3
Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 92

Tema: Земун

  1. #31

    Odgovor: Земун

    ди сам вас и питао поред ове две свезналице, ко да су из земуна па знају све то

    океј, погодиле сте, пет бамбија за вас две.

    лево од ћошка је вукова улица, као што неухватљива рече, болница, право па лево је рабина алкалаја, где живи мој другар, е, нећу да вам кажем како се зове

    ај, да видим да л то знате- како се зове добар друг вашег познаника са војводина кафеа који живи у тој улици, у згради на другом спрату?
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  2. #32

    Odgovor: Земун

    Kažeš ime tvog drugara ... pa, to bar nije problem pogoditi

    Ako uzmemo pouzdanu i proverenu matematičku metodu zasnovanu na pretpostavkama i polazeći od toga da ste vas dvojica veliki džavolčiči vrlo lako dolazimo do matematičke vrednosti 666 od koje poznatim postupkom oduzimamo tvoje ime i dolazimo do rešenja ove jednačine sa jednom nepoznatom a to je da se tvoj drugar zove broj365 iliti ako to prevedemo na opštepoznate narodske nazive onda Goran

    PS.
    Pa, iako mi možda kranji rezultat nije baš totalno tačan nemoj da dobijem negativnu ocenu, trudio sam se da pravilno postavim zadatak ...

  3. #33

    Odgovor: Земун



    ...парче бежанијске...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  4. #34

  5. #35

    Odgovor: Земун

    Ваљда ће једнога дана то опет бити онај лепи и господски Земун.

  6. #36

    Odgovor: Земун

    ...ево мало земуна из птичије перспективе, са једног од оних солитера на кеју... верујем да ми завидите на угођају ког сам доживео горе, доле је карађорђев трг, иза је парк а у даљини нови град... скроз лево, на хоризонту су солитери код тошиног бунара (за оне који се слабије сналазе)


    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  7. #37

    Odgovor: Земун

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Opstina Zemun se prostire na oko 44 000 km2 na kojoj je zivi oko 200 000 stanovnika.

    Oko 50% teritorije Srbije
    Prostire se na 154km2, da ispravimo ovu nenamernu gresku...

    I evo rzaglednica iz nekadasnjeg Zemuna:
    Poruku je izmenio ToshinBunar, 09.05.2008 u 15:00

  8. #38

    Odgovor: Земун

    мало да освежимо ову тему са две сличице од предходног викенда и излета на лидо...


    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  9. #39

    Odgovor: Земун

    Ajd, osveži je još malo, pa dodaj koju sličicu...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  10. #40

    Odgovor: Земун



    са задовољством, нови кеј у земуну кога ће валда завршити једног дана...

    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  11. #41

    Odgovor: Земун



    ...вече се спушта на гардош... једно дивно јулско вече
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  12. #42

    Odgovor: Земун

    Sa sam se odusevila kad sam videla da na forumu postoji tema zemun, slucajno sam usla na srem da pogledam da nema zemuna, al sam zatekla uveliko razradjenu temu...


    prezadovoljna sam sto ima ljudi koji pisu (tako lepo) o mom gradu

  13. #43

    Odgovor: Земун

    Zemun NIJE grad.To je Beogradska opstina,i nije mi jasno zbog cega stoji u temi Srem....

  14. #44

    Odgovor: Земун

    Zemun NIJE grad.To je Beogradska opstina,i nije mi jasno zbog cega stoji u temi Srem....
    Историјски гледано Земун није Београд што се данас примећује само по архитектури старијих објеката. Географски Земун не припада тзв. Београдском платоу већ припада Срему (ето откуд на овој теми).

    Административно Земун данас припада Београду и једна је од београдских општина, Географски данас припада Београду јер са Новим Београдом и Београдом чини својеврстан Балкански мегалополис који се зове - град Београд.

    Културно Земун данас припада Београду јер данашњи проценат правих земунаца је мањи од 10% (минимум пет генерација треба да буде у Земуну па да се сматрају "земунцима") као што у Београду је мање од 20% "правих" Београђана ... али на жалост у Србији свуда влада тај неки примитивни локал трибализам, па се делимо на припадност насељима (Земунац,Дорћолац,Вождовчанин), покрајинама (Косовари, Војвођани),областима (сремци,банаћани...), засеоке (Горње Коњувце, Доње Коњувце) и то доживаљавамо као неку политичку поделу... по правилу најгласнији "земунци" или "Војвођани" или "Београђани" имају најмање права ако културно, демографски и историјски посматрамо да се називају тако ... они прави то носе са поносом и на њима се види да су прави, немају потребе да то потенцирају у некој комуникацији или на форумима, то обично раде они искомплексирани који врло добро знају да имају најмање права да потенцирају тако нешто!Ово не важи само за земунце већ за све оне који насилно потенцирају ма коју одредницу!Ако ћемо да терамо мак на конац, данашњи земунци баш и нису неки пример, прослављени су по криминалцима, пробисветима који важе за "жестоке момке" у Београду, радикалима и киосцима као и дивљој градњи и мега процентом дођоша са свију страна Србије и бивше Југе тако да данас баш и немају чиме да се поносе у том погледу да форсирају назив "земунци"!
    Poruku je izmenio FlekicaSkupusom, 27.11.2008 u 15:37

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  15. #45

    Odgovor: Земун

    Citat Irena Bg kaže: Pogledaj poruku
    Zemun NIJE grad.To je Beogradska opstina,i nije mi jasno zbog cega stoji u temi Srem....
    Poznajes li ti geografiju uopste,mozes li da razlikujes politicku podelu na okruge i opstine ,i geografske pojmove? Da li se Skandinavsko poluostrvo zove bas tako ili se zove Svedsko,Norvesko i Finsko? Bez obzira kojem politickom pojmu pripada ono je geografski Skandinavsko...i da dodam,Zemun (Taurunum,Zeugmion,Zemln) bio je grad pre nego sto je Beograd i postojao...a poznajem dosta Zemunaca koji NE ZELE uopste da privire u Beograd...toliko.

Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Омиљени позоришни глумци
    Autor broj310 u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.08.2013, 08:39
  2. Најлепше село у Срему
    Autor broj310 u forumu Srem
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 29.01.2013, 20:43
  3. Докази о времену
    Autor broj310 u forumu Filozofija
    Odgovora: 149
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 13:25
  4. Ми смо деца комунизма...
    Autor yossarian u forumu Spomenar
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 01.11.2009, 22:07
  5. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 08.10.2007, 12:34

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •