Jelena Jankovic - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 23 od ukupno 23
  1. #16

    Odgovor: Jelena Jankovic

    Kako najbolje opisati Jelenu Jankovic?




    Poruku je izmenio irnik, 10.01.2009 u 17:51
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #17

    Odgovor: Jelena Jankovic

    Svaka joj čast!Zaslužila je prvo mesto, neka uživa!
    trebalo je da skrenem levo kod Albukerkija

  3. #18

    Odgovor: Jelena Jankovic

    Jankovićeva se razbolela


    Najbolja teniserka sveta Jelena Janković nije odigrala poslednji meč u Hong Kongu.

    Ona je u odelu izašla na teren, kako bi se izvinila gledaocima i informisala ih da je već nekoliko dana bolesna. Ona nije imala dovoljno energije da se sastane sa Kineskinjom Ži Ženg.

    23-godišnja Srpkinja je izgubila prvi meč sezone od Venus Vilijams, a potom je i u dublu doživela poraz.

    "Veoma sam slaba i bolesna nekoliko dana. Trudila sam se mnogo na terenu, ali sam delovala sporo. Nisam imala prave reakcije i to je predstavljalo veliku borbu za mene. Bila je to lepa šansa da odigram nekoliko mečeva i uđem u formu pred Australijan Open, ali neki put neke stvari ne možete da kontrolišete", rekla je Jankovićeva.

    Prvi gren-slem sezone počinje u Melburnu za devet dana, a Jankovićeva je već govorila o problemima koje ima sa ulaskom u fizičku kondiciju posle izuzetno rigoroznih treninga u Meksiku tokom prethodnih mesec dana.

    "To je individualna stvar. Neko može da se oporavi posle nekoliko dana, nekome treba nešto više. Moram da ostanem pozitivna. Postoji još više od nedelju dana do početka Ozi Opena i nadam se da mogu da uđem u ritam što pre i da radim na mojoj igri kako bi maksimalno spremna dočekala takmičenje. Moj cilj je da se što pre vratim na teren i spremam za Austaliju. Dugo se ne osećam dobro. Pao je moj imuni sistem. Lako se razbolite kada menjate vremenske zone, klime, kada ste u okruženju mnogo ljudi. Telo mora da se prilagodi. Nadam se da će se to dogoditi što pre", istakla je Jankovićeva.

    Najbolja svetska igračica prošle godine upisala je najviše pobeda u WTA turu 65, a osvojila je i četiri titule, uz prvo gren slem finale na US Openu.

    Ona je 2008. počela četvrtfinalom u Sidneju, a na Ozi Openu je porašena od kasnije šampionke Marije Šarapove u polufinalu.

    "Nikad se u životu ne predajem, bilo na terenu ili van njega..."

    (Mondo)
    Poruku je izmenio irnik, 10.01.2009 u 20:46
    Sutra je novi dan!

  4. #19

    Odgovor: Jelena Jankovic

    Dragi moji fanovi,
    Dobrodošli u moj prvi dnevnik u 2009. godini! Pišem vam iz Melburna (Australija) gde vladaju izuzetno visoke temperature, naročito u poređenju sa Hong Kongom odakle sam upravo stigla. Prošle nedelje sam tamo igrala egizibicioni turnir i bilo je prilično hladno. Kao što ste verovatno već čuli tamo sam se i razbolela. Osećala sam se iscrpljeno, imala sam temperaturu i izubila sam energiju. Nažalost, nisam mogla da odigram neke od mojih mečeva. Bila sam jako razočarana jer sam u Hong Kong otišla sa ciljem da odigram nekoliko dobrih mečeva pred Otvoreno prvenstvo Australije, ali zbog virusa nisam uspela u tome.

    U Hong Kongu sam upoznala možda mog najvećeg fana koji je učinio da se usred svega što mi se izdešavalo osećam bolje. Reč je o jednoj maloj devojčici koja je došla da gleda moj meč i rekla mi je da je to bio njen životni san koji joj se upravo ostvario. Ona zna mnogo o meni, čak i neke podatke koje čak ni ja sama ne znam! Haha. Napravila je album sa velikim brojem mojih slika, u kome se nalaze čak i fotografije dok sam bila beba, koje mislim da nikada do sada nisam ni videla. Zaista zadivljujuće. Veoma sam srećna zbog podrške koju sam imala i koju imam od velikog broja fanova u Hong Kongu, ali i širom sveta. Oni su uz mene uvek, bez obzira na to kako igram i to je sjajan osećaj, jer znaš da su oni uvek tu. Prenose mi pozitivinu energiju i ulivaju novu snagu da nastavim dalje, da budem bolja i jača. Veoma to cenim!

    Stigla sam u Melburn u nedelju popodne. Bila sam kod doktora i uzela neke lekove, što mi je dosta pomoglo. Pokušala sam ponovo da treniram u ponedeljak, ali ništa mi nije išlo od ruke. I dalje nisam imala snage i loše sam se osećala na terenu. Vratila sam se lekaru i uzela još lekova. Prestala sam sada da uzimam antibiotike, i danas mi je već dosta bolje. I dalje sam otečena, i pomalo kašljem, ali u poređenju sa onim kako je bilo pre, veoma sam srećna. Na današnjem treningu konačno sam mogla da udaram loptice i krećem se po terenu kako treba. Prethodnih dana, noge su mi bile nestabilne, a imala sam osećaj kao da držim reket težak deset kilograma u rukama. Srećna sam što sam se vratila na teren i što se trudim da vratim ritam što je pre moguće, jer je do početka turnira ostalo pet ili šest dana. Moram da budem maksimalno spremna i zdrava zbog toga.
    Jedna stvar koja je drugačija ove godine je moja snaga. Radila sam jače nego ikada u pripremnom periodu, i osećam se mnogo snažnije sada. Telo mi se promenilo - imam više mišića i više sam spremna na napore. To je novost za mene da se tako osećam, i možda će mi biti potrebno neko vreme da se naviknem na sve, ali nadam se da će mi to pomoći u ovoj sezoni.

    U stvari, mama mi je bila bolesnija nego ja. Mislim da smo bolovale od iste stvari, ali njeno stanje je bilo znatno gore. Nisam sigurna zašto, možda jer sam mlađa i što se oporavljam brže od takvih stvari. Tri dana nije mogla da ustane iz kreveta! Sada se, pak, oporavlja, i nadam se da će sutra moći da izađe i da me gleda kako treniram. I tata mi je ovde sa nama, kao i moj trener. Lepo je što su uz mene, i što čine jedan pravi mali tim.

    Neki ljudi se pitaju koju odeću ću da nosim ove godine jer sam u Hong Kongu nosila haljine na kojima su stajali moji inicijali JJ. To su bile haljine koje sam sama kreirala. Ali, ne mogu da vam kažem šta ću da nosim u Australiji jer još nisam potpisala nikakav ugovor. Ne smem ništa da kažem dok ne postane zvanično. Opet, nadam se da će vam se dopasti. Takođe, moj ugovor sa Prinsom je istekao, tako da ću uskoro menjati i rekete, ali to se neće desiti odmah. Potrebno mi je vreme da se naviknem na novi reket, i verovatno nije najbolja stvar da se on menja neposredno pred gren slem. Nisam još odlučila koji reket ću uzeti, ali nadam se da ću uskoro izabrati. Reći ću vam kada saznam.

    Pisaću kolumnu za novine tokom Australian opena, za "The Age". Izlaziće svaka dva dana, posle svakog od mojih mečeva. Plaćaju me za to, ali sav novac će ići u humanitarni fond UNICEF. Ako budete u prilici, molim vas čitajte. Nadam se da ćete uživati.

    Danas je ove zaista vruće. Ima 37 stepeni. Nije bilo lako oporaviti se od bolesti proteklih par dana, ali sada moram i na to da se navikavam, na visoke vremenske temperature. Jedva čekam da počnem da igram moj prvi turnir u sezoni. Nadam se najboljem.

    Hvala za svu podršku koju mi pružate i uskoro ću vam opet pisati!
    Voli vas
    JJ
    Sutra je novi dan!

  5. #20

    Odgovor: Jelena Jankovic





    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  6. #21

    Odgovor: Jelena Jankovic

    Jecina reklama za orbit
    Sutra je novi dan!

  7. #22

    Odgovor: Jelena Jankovic

    Na jednom teniskom forumu slucajno naidjoh na jedan interesantan post:


    Lady Jaja feat. Reeyonce
    "Stop Hitting" (Telephone)
    Song By: Young_Gunner913
    Graphics By: Reetard (GOAT of all Graphic Makers)


    Lady Jaja: Hello, hello Rena, Shino called,
    the right foot fault thing.
    I was in the front row and
    I could not believe what I was seeing.
    Your big ta-ta-toe was on the service line you see.
    And after that call you went bat shit crazy.

    Bat shit crazy.
    Bat shit crazy.
    Sorry girl, but you went bat shit crazy.

    You shook your racket,
    and I knew that you would cause a stir.
    I cannot believe she said that,
    You was gonna kill her.
    Shouldve just ace that bitch so that now you could be,
    sitting with grand slam number 13.

    Stop hitting, stop hitting.
    I dont wanna run anymore.
    Im on my period and my throat is really sore.
    Stop hitting, stop hitting.
    I dont wanna run anymore.
    Just give me that error you stupid whore.

    Eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh
    Stop hitting back to meh-
    Eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh
    Ill go bat shit craze-
    Eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh
    Stop hitting back to meh-
    Eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh

    Can hit all you want,
    Youre not gonna get it by me,
    And youre not win this match you see.
    Onto the floor,
    And I need a medic quickly,
    And youre not winning this match you see.

    Can hit all you want,
    Youre not gonna get it by me,
    And youre not winning this match you see.
    Onto the floor,
    And I need a medic quickly,
    And youre not winning this match you see.

    Reeyonce: Girl, the way you blow me up on court,
    wont make me leave any faster.
    Bring her to net and hit past her.
    Your chances will dwindle faster.
    I shouldnt always stay at home,
    cause the tours a disaster.
    I stomp these bitches like crackas.
    They know Im the master!

    Lady Jaja: Its not like you can beat me.
    Im just too good you see.
    And Im sick and tired
    of you trying to hit past me.

    Reeyonce: Sometimes I feel like
    Im too hungry to give a beating.
    Tonight Im tankin, so I can
    so I can spend my time eating.

    Spend my time eating.
    Spend my time eating.
    Tanking this quarterfinal so I can start eating.

    Lady Jaja: Stop hitting, stop hitting.
    I dont wanna run anymore.
    Im on my period and my throat is really sore.
    Stop hitting, stop hitting.
    I dont wanna run anymore.
    Just give me that error you stupid whore.

    Stop hitting, stop hitting.
    I dont wanna run anymore.
    Im on my period and my throat is really sore.
    Stop hitting, stop hitting.
    I dont wanna run anymore.
    Just give me that error you stupid whore.

    Eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh
    Stop hitting back to meh-
    Eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh
    Ill go bat shit craze-
    Eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh
    Stop hitting back to meh-
    Eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh

    Can hit all you want,
    Youre not gonna get it by me,
    And youre not winning this match you see.
    Onto the floor,
    And I need a medic quickly,
    And youre not winning this match you see.

    Can hit all you want,
    Youre not gonna get it by me,
    And youre not winning this match you see.
    Onto the floor,
    And I need a medic quickly,
    And youre not winning this match see.

    Stop hitting!
    S-s-stop hitting!
    Can hit all you want,
    Youre not gonna get it by me,
    And youre not winning this match you see.

    Stop hitting!
    S-s-stop hitting!
    Onto the floor,
    And I need a medic quickly,
    And youre not winning this match you see.

    Shino: FAULT!
    Reeyonce: WHAT DID YOU SAY?!
    Lady Jaja: Go get her, Honey Ree.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  8. #23

    Odgovor: Jelena Jankovic

    Jelena otvorila dušu: Džaba sve bez ljubavi

    "Novac, kola, kuće, sve materijalno je nebitno ako nema ljubavi, zdravlja, skladne porodice i prijatelja", otkrila je Jelena Janković šta je pokreće u životu.



    U banci ima milione, automobile marke Porše koje poseduje prestala je da broji posle četvrtog, skupocen nakit i haljine dobija na svakom koraku, gradi velelepnu kuću u San Dijegu. Sve to, međutim, ne čini Jelenu Janković srećnom, koja najveću radost pronalazi na skroz drugoj strani - u ljubavi, ali i zdravlju bliskih joj ljudi.

    Jelena je posle poraza na Vimbldonu otvorila dušu pokazavši na ruci zlatni "kartije", prsten koji je dobila u Londonu.

    "Poklonila ga mi je jedna draga žena, čije ime ne bih otkrivala. Rekla mi je da je to za dobar rad. Devojkama u svlačionici je bilo krivo što one nisu u mojoj poziciji. Ali, koliko god to bilo lepo, to su sve materijalne stvari, koje meni ne predstavljaju neku radost. Kada dobijem nešto, srećna sam pet minuta i to je to. Nisam opterećena time, niti sam od onih koji vode računa koliko čega imaju", izjavila je Džej Džej za "Novosti".

    Ona je otkrila da postoje mnoge stvari koje je raduju u životu.

    "U sportu, radujem se pobedama. U privatnom životu, tu je ljubav, radujem se zdravlju svoje porodice i prijatelja. To me čini zaista srećnom. Džaba mi i kuće i kola i pare, ako nemam ljubav, odnosno ako nemam sa kim to da podelim, ili ako su mi dragi ljudi bolesni ili bilo šta trpe. Zato je zdravlje najbitnije".

    Ona je detaljno opisala prvi susret sa svojim dugogodišnjim dečkom Mlađanom Janovićem, crnogorskim vaterpolistom.

    "Srela sam ga Olimpijskim igrama u Pekingu 2008. Izgubila sam meč, i išla u Mekdonalds, gde sam uzela ogroman bigmek, koka-kolu, pomfrit, neke pite, jer sam bila nervozna i nisam htela gladna da legnem u krevet. Sedela sam tako za stolom, skroz nesređena, obučena u trenerku koja mi je u donjem delu bila preširoka, a gore preuska. On mi je prišao i pitao da li sam prošla ili ne, iako je znao za rezultat. Nevoljno sam odgovorila, ali je Mlađan bio uporan, seo za sto i nastavio da ćaska. Tada sam ga prvi put malo bolje pogledala i shvatila da je veoma zgodan. Krenuli smo da pričamo, i tako je sve počelo. Hteo je da mi priđe i ranije, ali nije smeo od mog trenera Sančeza, koji je nosio trenerku sa natpisom Srbija. Mislio je da je to neki naš čovek, pa nije hteo pred njim da pokušava bilo šta. Tome smo se posle oboje smejali", otkrila je Jankovićeva



    Srpska teniserka rekla je da je veliki deo zarađenog novca uložila u porodičnu kuću u San Dijegu.

    "Radimo na kući u San Dijegu, dosta je velika i zahteva mnogo posla. Ima 2.000 kvadrata, i unutra i spolja će imati sve o čemu sam sanjala - osam soba, teretanu, betonski teniski teren, đakuzi, vinariju, bioskop, i koji će moći udobno da se smesti 12 ljudi, trofejnu sobu, biblioteku i radni salon koji je već kaparisala moja mama, garažu za 10 automobila. Svi ćemo tu živeti, ali plašim se da ćemo se retko viđati, jer je dosta velika kuća".

    Interesantno je da Jelena nije znala tačan broj automobila koji poseduje u svom voznom parku.

    "Znam da imam šest poršea, koje sam osvajala na turnirima, jer je to bila glavna nagrada. Doduše, možda imam i četiri, jer sam dva prodala", kazala je Jankovićeva.

    Uprkos izobilju, ona tvrdi da je i dalje motiviše igranje tenisa.

    "Tenis igram ceo život i vredno radim svaki dan da budem najbolja što mogu. Nekada, ipak, stvari ne idu po očekivanju. U tim trenucima se treba izboriti za povratak na put pobeda. Normalno je da mi, kada izgubim, nije ni do čega, pa mi padaju samo crne misli na pamet, i govorim kako ima i drugih stvari koje me zanimaju. Nije uvek lako putovati, menjati zone iz nedelje u nedelju, buditi se po hotelima, igrati i kada vam nije do toga, trpeti sav taj pritisak godinama. Ali, borim se svom snagom da opet budem ona stara Jelena i izboriću se, sigurna sam. Nadam se dobroj sezoni".

    Jelena je izjavila da će posle Vimbldona otići na sasluženi odmor kako bi povratila poljuljano samopouzdanje.

    "Sleduje mi pravi odmor, i psihički i fizički. Želim da zaboravim na poraze i da čiste glave krenem u pripreme. Ne branim mnogo poena, prošle godine sam bila druga do Portoroža, posle čega sam rano izgubila na nekoliko turnira. To je bilo najviše zbog povrede zgloba. Zato mislim da mogu da napredujem i da vratim samopouzdanje koje mi nedostaje".

    Jankovićeva obožava slatkiše. Najbolja potvrda za to je izjava sparing partnera Serene Vilijams, Saše Bajina koji je bio iznenađen kada je Jelenu u Londonu video kako nosi čak 25 krofni.

    "Sreo me je, istina je. Išla sam iz supermarketa, nosila sam namirnice. Mama i ja smo iznajmile kuću ovde u blizini do kraja turnira, i nikako da ostanem malo duže na Vimbldonu pa i da iskoristim prednosti toga. Tek, videla sam u prodavnici paketiće sa krofnama, i rekoh da uzmem najveći, sa 12 komada. Volim krofne još otkako sam bila mala, volim i slatkiše, i ko me ne zna sigurno bi rekao 'koliko ova jede', a, srećom, mogu da jedem šta hoću i koliko hoću jer imam brz metabolizam", otkrila je Jelena i dodala da najviše voli kad njena mama kuva, iako je ovog puta hrana bila neukusna, jer je gospođa Snežana u London zaboravila da ponese vegetu "zbog silnih cipela koje je morala da spakuje".

    Izvor: Mondo

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Jelena Lengold
    Autor tetkaD u forumu Književnost
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 16.12.2012, 18:23
  2. Jelena Jankovic vs Ana ivanovic sta mislite?
    Autor BLue stAR u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 22.03.2012, 14:41
  3. Jelena Karleuša se kandiduje na izborima
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 24.08.2011, 08:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •