Da li biste se vratili? - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 52
  1. #31

    Odgovor: Da li biste se vratili?

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    " Vojvodina nije geografski pojam nego i nain zivota " ... mozda mnogi baş zbog toga odudaraju od nas

    Ko odudara?
    Po chemu?
    Od koga?
    Ko smo mi, a ko ste vi?
    Da li smo mi i vi isto ili nismo isto?

    Da li biste se vi vratili i gde i zashto, ili zashto ne?

    Shta ova rechenica o Vojvodini koja jeste nachin zhivota govori o tome?

    Bash bih volela da znam...
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  2. #32

    Odgovor: Da li biste se vratili?

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Ko odudara?
    Po chemu?
    Od koga?
    Ko smo mi, a ko ste vi?
    Da li smo mi i vi isto ili nismo isto?

    Da li biste se vi vratili i gde i zashto, ili zashto ne?

    Shta ova rechenica o Vojvodini koja jeste nachin zhivota govori o tome?

    Bash bih volela da znam...
    Şto samu sebe prozivaş ?
    Meni ne odgovara da postanem ovdaşnji i da zivim kako oni zive . I zato se vraam nazad !
    Ovde je lepo , sasvim OK , prihvaen sam kao stranac i to poştuju ali ja zelim na Dunav da odem
    Zelim da vidim one s kojima sam odrastao , s kim sam se kupao na Dunavcu i vozio amcem po Dunavu ...
    Ja ne pripadam ovde gde jesam sada i shvatio sam da ne zelim toliko da se menjam zbog toga ...
    jer ako bih ostajao ovde morao bih da prihvatim u potpunosti njihov jezik , kulturu i nain zivota ...
    ne mogu ja njih menjati i uiti moj ekavski i terati u crkve zapravo mogu ali mi ne bi mi uspelo ...
    DA upravo je tako ... tamo gde odeş promeni se i uklopi se da ne budeş CRNA OVCA medju njima !
    P.S.
    A ko si ti ? E na to pitanje treba sama sebi da daş odgovor
    Ko je za jednu voznjicu

  3. #33

    Odgovor: Da li biste se vratili?

    ne mogu ja njih menjati i uiti moj ekavski i terati u crkve zapravo mogu ali mi ne bi mi uspelo ...
    Izvinjavam se što upadam, al' što bi ti ikog terao u crkvu? Bio tamo ili ovde? Tebe neko tera da klanjaš, pa si crna ovca? Na taj način se uklapaš u sredinu? Ako živiš u Švajcarskoj moraš da jodluješ? Jel si ti uopšte otišao da nekog menjaš, pa si shvatio da ti nije uspelo?

    A ako si nesrećan, vrati se, niko ti ne brani
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #34

    Odgovor: Da li biste se vratili?

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Şto samu sebe prozivaş ?
    Uh, opet moram da odgovaram red po red, da ne bude nesporazuma... Nisam se prozivala, postavila sam ti pitanja u vezi onoga sto si napisao. Nije mi bilo jasno. Samo to.

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Meni ne odgovara da postanem ovdaşnji i da zivim kako oni zive . I zato se vraçam nazad !
    Srecan ti put i zelim ti da postanesh ili ostanesh ono shto jesi.

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Ovde je lepo , sasvim OK , prihvaçen sam kao stranac i to poştuju ali ja zelim na Dunav da odem
    Na Dunavu ces biti domacin, nadam se i to ti zelim.

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Zelim da vidim one s kojima sam odrastao , s kim sam se kupao na Dunavcu i vozio çamcem po Dunavu ...
    Nadam se da ces uzivati sa svojima na svome, mnogo ti to zelim.

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Ja ne pripadam ovde gde jesam sada i shvatio sam da ne zelim toliko da se menjam zbog toga ...:
    Ako ti mislis da se samo menjanjem sebe samog mozes uklopti u sredinu u kojoj zivis onda je ovo najbolja moguca odluka koju mozes da doneses. Ne daj im da te menjaju.

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    jer ako bih ostajao ovde morao bih da prihvatim u potpunosti njihov jezik , kulturu i naçin zivota ...
    E vidis, tu se nas dvoje razlikujemo.
    Meni je prijatno to sto cu nauciti drugi jezik (kad tad, ali naucicu ga), i to sto cu nauciti drugi ne znaci da cu ikada zaboravti svoj, trudim se svojski da negujem svoj sto je bolje moguce. Mislim da ga govorim i pisem bolje od mnogih koji sede u domivini od svog rodjenja, zao mi je sto ovo kazem, ali mislim da je tako.


    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    ne mogu ja njih menjati i uçiti moj ekavski i terati u crkve zapravo mogu ali mi ne bi mi uspelo ...
    Ovde je neko vec odgovorio umesto mene, hvala

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Izvinjavam se što upadam, al' što bi ti ikog terao u crkvu? Bio tamo ili ovde? Tebe neko tera da klanjaš, pa si crna ovca? Na taj način se uklapaš u sredinu? Ako živiš u Švajcarskoj moraš da jodluješ? Jel si ti uopšte otišao da nekog menjaš, pa si shvatio da ti nije uspelo?
    A ako si nesrećan, vrati se, niko ti ne brani


    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    DA upravo je tako ... tamo gde odeş promeni se i uklopi se da ne budeş CRNA OVCA medju njima !
    I ovde je neko vec odogovorio, ali moram da odgovorim i licno.

    Uklapati se u sredinu ne znaci nuzno menjati se. Mozda smo dobri dovoljno da bi nas mogle prihvatiti razne sredine, onakvima kakvi jesmo?


    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    P.S.
    A ko si ti ? E na to pitanje treba sama sebi da daş odgovor
    Ovo te uopste nisam pitala. Mislim da znam delimicno odgovor na ovo pitanje. Hvala
    Poruku je izmenio euridika, 06.11.2007 u 16:20
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  5. #35

    Odgovor: Da li biste se vratili?

    Ovo şto sam napisao ne odnosi se na mene i Tursku i to jako dobro znaş
    A inaçe Turski sam zavrşio na Ankara Univerzitetu ...
    i drago mi je takodje ali ti nikad nisi nauçila ekavski i takodje ti je drago .
    Poruku je izmenio Kal_el, 06.11.2007 u 14:10
    Ko je za jednu voznjicu

  6. #36

    Odgovor: Da li biste se vratili?

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Ovo şto sam napisao ne odnosi se na mene i Tursku i to jako dobro znaş

    Naravno da ne znam. Kako bih znala?

    Necu znati dok mi tacno ne objasnis sta mislis, zao mi je ali ne umem da citam misli.

    Mozes li, molim te, da mi, nama, koji ovo citamo i pokusavamo da diskutujemo, objasnis sta tacno mislis i na sta se odnosi sve sto pises?




    ps. Kakve vezi ima ekavski sa citavom ovom pricom? Da li ti to sudis o meni na osnovu toga da li govorim ekavicu ili ijekavicu. Nikada me nisi cuo kako govorim.

    Ja ovde vise nista ne razumem, stvarno...

    Nadam se da smo nekako zavrsili ovu pricu, bar ja jesam, jer sta god pitam ne dobijem odgovor na to pitanje vec mi se otvore nova. Ne mogu na ovaj nacin da izmenjujem misljenja sa nekim zao mi je.....
    Poruku je izmenio euridika, 06.11.2007 u 14:25
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  7. #37

    Odgovor: Da li biste se vratili?

    Ja ne bih nikako!! Ne bih mogla vise tamo da zivim!

  8. #38

    13 Odgovor: Da li biste se vratili?




    Pravo pitanje ! Ovde ima dosta razmišljanja sa kojima se slažem . Ne shvaćam samo one koji se ne žele vraćati . Ali poštujem njihov stav . Da imam materijalnih mogućnosti , vratio bih se danas . Zbog zaposlenja sam i otišao . Još kao dete od nekih desetak godina , javila mi se misao ( sedeo sam na ulici , u travi , razigran sa svojim prijateljima ) da će mi najveća greška u životu biti ako napustim svoj kraj ! Da li je ta misao tačna ?? Ne znam . Puno se toga dogodilo u međuvremenu . Tugovao sam, iako sam često dolazio kao gost . Puno bola prođe kroz ljudsku dušu i taj odlazak nije lak . Naj veća radost mi je bila kad sam pri dolasku ugledao svoju Bačku Topolu ! Kad sam ugledao svoje najmilije u dvorištu kuće . Ulice po kojima ste šetali do škole , po kojima ste se igrali , pravili svoje prve korake ! Ništa vam to ne može zameniti . Ni jedna druga nova sredina . A da ne govorim o rastancima pri povratku u tuđinu ! Tada mi se bukvalno kidalo srce od tuge ! Deda je bio u godinama , odhranio me je i bio mi je kao otac ! Razmišljao sam pri rastanku , hoću li ga ponovo sresti živog , kada drugi put dođem ??To su sve bolni udarci života i samo oni jaki , bez puno emocija , to lako prebole ! A život bez emocija ?? Vredi li on uopšte takav !!??
    Znam samo jedno , da je moj zavičaj ( Vojvodina i njeni gradovi Subotica , Bačka Topola , Novi Sad ) jedna velika lepota i ništa ih ne može zameniti !

    Kamo sreće u životu , da nikad nisam morao otići !


    Pozdrav svim ,,strancima,, i onima u matici Srbiji !!
    ,,Kad pripadam tebi,tad konačno pripadam i samome sebi,, -Michelangelo Buonarotti-

  9. #39

    Odgovor: Da li biste se vratili?

    za sad ne razmisljam .....kad podetinjim mozda ...ko zna...
    Poruku je izmenio Misha SHKOT, 21.11.2008 u 05:38

  10. #40

    Odgovor: Da li biste se vratili?

    Uvek ce biti onih koji zele da se vrate i onih koji to ne zele. Vidim da je i ovde to izazvalo polemiku i pomalo svadju, bas kao i "real" zivotu, kada se povede razgovor na ovu temu. Obicno dodje do "pljuvanja" s obe strane, a u sustini nepotrebno.
    Ko zeli i moze neka se vrati. Onaj ko ne zeli neka zivi tu gde je. Zasto bi zamerali nekome ko ima potrebu da bude opet tamo gde su mu koreni. Isto tako je nepotrebno zamerati onima koji misle da je tu gde su lepse nego tamo gde su rodjeni. Svako ima svoj smisao zivota. Svako zna sta ga ispunjava. Nekom je vazan pun fizider, a nekom puna dusa. Nekom je vazan auto, a nekom socijalni zivot...tako bi mogli u nedogled. Razni su ljudi, pa tako i njihove potrebe.
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  11. #41

    Odgovor: Da li biste se vratili?

    Naravno da cu da se vratim.....tamo.....gde....java....lici....na...sa n...

    Tamo na jugu u divnom kraju
    U gnezdu sreće u cvetnom maju
    Tamo gde java lici na san
    Tamo gde ceznes za danom

    Tamo je proleće
    Tamo su najlepse boje
    Tamo je zavicaj
    tamo su misli moje

    Tamo gde svicu rumene zore
    Tamo je nebo plavo ko more
    Tamo gde sunce ljubavi sja
    Tamo me cekas vracam se ja

    Tamo je proleće
    Tamo su najlepse boje
    Tamo je zavicaj
    Tamo su misli moje

    Tamo gde zivot istinu piše
    Polako tiho necujno tise
    Tamo pod lipom dubok je hlad
    Tamo kraj tebe umrecu mlad......
    Ono za cim zudimo,a ne ono sto dobivamo, govori o nama kakvi smo.

  12. #42

    Odgovor: Da li biste se vratili?

    Jok. Kad se do sada nisam vratila vala sad neću iz inata.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  13. #43

    Odgovor: Da li biste se vratili?

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Jok. Kad se do sada nisam vratila vala sad neću iz inata.
    haha baba, baba... ubi me

    Otkud znam, trenutno ne razmisljamo o povratku ali nismo eleminisali tu ideju u potpunosti. Videcemo sta ce da donese buducnost. Iskreno nisam nikada razmisljao o povratku uvjek je bilo "e dok jos ovo". Tako da imamo jos par "dok jos ovih" a posle cemo vidimo.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  14. #44

    Odgovor: Borislav Pekić, "Pisma iz tudjine", odlomak...

    Samo ako dobijem glavni zgoditak na LOTTOu. A ne igram Lotto.

    Dakle, ne.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  15. #45

    Odgovor: Borislav Pekić, "Pisma iz tudjine", odlomak...

    Vratila bih se.... Vraticu se!
    neunistiva zlojebaba!

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:31
  2. Kad biste bili...
    Autor Kill Bill u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 2284
    Poslednja poruka: 18.09.2013, 20:37
  3. Da li biste se upgrade-ovali?
    Autor game_enginer u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 20.03.2013, 13:22
  4. Kad biste mogli...
    Autor bellissima u forumu Ljubav
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 15.01.2012, 20:02
  5. Šta biste menjale na sebi?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 23.02.2010, 01:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •