Problemi u Status Baru-"thumbnails" nefunkcionise!!!
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Problemi u Status Baru-"thumbnails" nefunkcionise!!!

    Na ADSL-u sam od 29.11.
    net mi je sad,malo duze od uobicajenog,otvoren,a samim ti i mogucnost upada jos brza
    od pre desetak dana sam izgubio funkciju -Thumbnails-
    pokasavao razne stvari,tj,koliko ovo moje znanje dozvoljava,ali shipak
    ovaj problem pustam u promet,u nadi da se neko vec sreo sa slicnim ili istim s... problemom,da ga je resio,pa...
    zaista je neverovatno koliko je ta funkcija banalna stvar,ali se bez nje nemoze,kao ni bez palca!!
    unapred zahvalan
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  2. #2

    Odgovor: Problemi u Status Baru-"thumbnails" nefunkcionise!!!

    Citat jega kaže: Pogledaj poruku
    Na ADSL-u sam od 29.11.
    net mi je sad,malo duze od uobicajenog,otvoren,a samim ti i mogucnost upada jos brza
    od pre desetak dana sam izgubio funkciju -Thumbnails-
    pokasavao razne stvari,tj,koliko ovo moje znanje dozvoljava,ali shipak
    ovaj problem pustam u promet,u nadi da se neko vec sreo sa slicnim ili istim s... problemom,da ga je resio,pa...
    zaista je neverovatno koliko je ta funkcija banalna stvar,ali se bez nje nemoze,kao ni bez palca!!
    unapred zahvalan
    nisam za to čuo
    ajd za početak budi malo odredjeniji. Gde si je izgubio:
    na kompu, ili na netu ?
    TJ, gde je nemaš, u browseru (mozilla, IE, Opera)
    ili u ACDSee, Explorer, Commander

  3. #3

    Odgovor: Problemi u Status Baru-"thumbnails" nefunkcionise!!!

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    nisam za to čuo
    ajd za početak budi malo odredjeniji. Gde si je izgubio:
    na kompu, ili na netu ?
    TJ, gde je nemaš, u browseru (mozilla, IE, Opera)
    ili u ACDSee, Explorer, Commander
    Na kompu!!
    Imam W-xp i nema veze sa netom to sto sam izgubio.Valjda nema.
    Udjem u svoje foldere sa slikama i na ekranu samo ikonice formata u kom su memorisane.
    Nebi to ni primetio,da nisam hteo u mailu da atachujem neku sliku.
    E tada muke,jer niko nezna imena svojih slika,pa je sve totalno nepregledno bez thumbnailsa.
    Medjutim to se desava u bilo kom segmentu,bilo koja partija-i "c" i "d"!!Gde god postoji i jedna slika,pa makar i iz setupa neke instalacije,nemogu da vidim sta je.
    Moram da otvorim sliku sasvim,pa mishem,tj,tockicem da listam do besvesti.
    Nije problem da tako pregledam,ali to nije resenje,jer je ta funkcija preko potrebna.
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  4. #4

    Odgovor: Problemi u Status Baru-"thumbnails" nefunkcionise!!!

    Pogledaj sliku.



    Da li ta opcija postoji kod tebe?
    Klikni na nju.

  5. #5

    Odgovor: Problemi u Status Baru-"thumbnails" nefunkcionise!!!

    Da prika,postoji,nigde se nije izgubila,ali nefunkcionise ama nigde,ni u jednom prozoru.ACDSee mi je program za slike,tj,formati su mi svi u njemu.Otvorim folder sa slikama,opcija je na thumbnailsu,ali su slike i dalje u ikonama.Da bi imao bolji pregled,sortirao sam ih po imenu,pa zatim otvorim prvu po redu i onda ih listam,sve dok nedodjem do koje treba.Neizgleda strashno,ali nervira i umara.Medjutim,kad kliknem dva puta na,vec otvorenu,sliku,tada mi se pojave sve slike u tumb... na novom i drugacijem ACDSeee-u.Tada imam pregled,ali je komplikovan i nedostupan kad saljem sliku na mail,atachujem ili dodajem u pismu ili bilo sta da radim.Bilo sta sto mi se pojavi na malom izbornom prozoru,takodje nefunkcionise thumbnails!!!
    Nadam se da sam bio jasniji.
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  6. #6

    Odgovor: Problemi u Status Baru-"thumbnails" nefunkcionise!!!

    Citat jega kaže: Pogledaj poruku
    Da prika,postoji,nigde se nije izgubila,ali nefunkcionise ama nigde,ni u jednom prozoru.ACDSee mi je program za slike,tj,formati su mi svi u njemu.Otvorim folder sa slikama,opcija je na thumbnailsu,ali su slike i dalje u ikonama.Da bi imao bolji pregled,sortirao sam ih po imenu,pa zatim otvorim prvu po redu i onda ih listam,sve dok nedodjem do koje treba.Neizgleda strashno,ali nervira i umara.Medjutim,kad kliknem dva puta na,vec otvorenu,sliku,tada mi se pojave sve slike u tumb... na novom i drugacijem ACDSeee-u.Tada imam pregled,ali je komplikovan i nedostupan kad saljem sliku na mail,atachujem ili dodajem u pismu ili bilo sta da radim.Bilo sta sto mi se pojavi na malom izbornom prozoru,takodje nefunkcionise thumbnails!!!
    Nadam se da sam bio jasniji.
    Pa donekle mi je jasnije, iako moram priznati ne previše ali reći ću ti šta mi nije jasno pa ćemo se sporazumeti ...

    Sudeći po delu rečenice koji sam boldovao i obojio u plavo rekao bih da ti je problem sa thumbnails-om prisutan na nivou Windowsa ... ali sudeći po tvojoj poruci gde potenciraš na programu ACDSee deluje mi da je problem u tom programu ... pa probaj kada uključiš ACDSee da odeš na Tools/Options i dobićeš ovaj panel gde treba da resetuješ podešavanja u ACDSee-u


    Nije mi jasan onaj deo koji sam obojio u crveno, odakle ti novi ACDSee?! Da li si možda instalirao neku verziju tog programa u zadnje vreme?

    • Zanima me da li kada otvoriš Windows Explorer i izabereš da se fajlovi vide kao Thumbnails to dobiješ na ekranu?

    Šta se dešava u ACDSee programu kada izabereš opciju Thumbs + Details?


    Delovalo mi je u jednom momentu kao da ti Refresh ne radi kako treba a pada mi na pamet kako bi taj nedostatak Thumbnailsa mogao biti posledica slabije mašine prilikom ulaska u neki folder gde ima puuuno slika. Tada računaru treba dati malo vremena da on to obradi i prikaže ... probaj malo da sačekaš kada upališ ACDSee pa posle nekog vremena pritisni F5 i vidi da li je pokazao sličice ...

  7. #7

    Odgovor: Problemi u Status Baru-"thumbnails" nefunkcionise!!!

    Zahvaljujući Arthur Dent-ovoj poruci, kapiram da je problem do Windows-a ...
    preporučiću ti rešenje koje bi trebalo da ti pomogne.

    Pokreni komandu Run... na start baru i ukucaj: regsvr32 /i shimgvw.dll
    potom pritisni ENTER i restartuj računar.

    Ovo isto rešenje je pronašao i Zmax na netu pa mi je poslao na pm ... pa joj se u to ime zahvaljujem, kao i #42.


    Javi da li je uspelo, vidiš da nas je više koji smo mislili na tebe ... nemoj nas ostaviti u nedoumicama jer volemo kada uspemo da lociramo i otklonimo neki kvar.

  8. #8

    Odgovor: Problemi u Status Baru-"thumbnails" nefunkcionise!!!

    RAAADIIIII!!!!!
    SVE RADI!!!!!
    VIDIM SLIKE,VIDIM SLICICE!!!
    KOGA DA IZLJUBIM???
    IMAM DOBAR FILING ZA NESTO NA PRVU LOPTU,PA SAM ODMAH OBAVIO OVO SA "RUN"-om!!!
    Iz prve je uspelo!!!
    Neverovatno je kako ste me usrecili!!!
    Hvala.
    Znam da je malo ta kratka rec,ali necu vam ostati duzan,to vam jega kaze.OBECAVAM!!!!!
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  9. #9

    Odgovor: Problemi u Status Baru-"thumbnails" nefunkcionise!!!

    Samo sam propratila problem-nikad pre cula za isti..
    i tako se radujem da ste pomogli Jegi! E, cestitke od sveg srca!
    Svakoga dana u svakom pogledu...
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  10. #10

    Odgovor: Problemi u Status Baru-"thumbnails" nefunkcionise!!!

    Citat fiona kaže: Pogledaj poruku
    Samo sam propratila problem-nikad pre cula za isti..
    i tako se radujem da ste pomogli Jegi! E, cestitke od sveg srca!
    Svakoga dana u svakom pogledu...
    Mnogo je problema za koje mi svi zajedno nismo čuli, na sreću gde ima problema ima i rešenja ... a na forumima smo valjda i zato da bi se uzajamno pomagali.

    Hvala ti na čestitkama, sledeći put se slobodno uključi u priču ... pozdrav.

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •