Ruma - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 43

Tema: Ruma

  1. #16

    Odgovor: Ruma

    Idemo u Rumu na vasar....lep gradic
    svidjaju mi se oni 5 kafica spojenih jedan do drugoga u centru ne znam da li to jos uvek postoji ili su izmenili...

    kako se bese zvase, da li neko zna?

  2. #17

    Odgovor: Ruma

    Ima jedan kucerak u sremu........
    VOGANJ ,selo nadomak Rume,tamo sam provela najlepse dane detinjstva i jos uvek ,kad osetim miris lipe u mislima se vracam tamo.

  3. #18

    Odgovor: Ruma

    Pre nekih mesec dana, posle pijanke, sedim sa drugom na klupi na tom renoviranom trgu. Zelene lampice su pogasili, bilo je 6 ujutru, tako da nije izgledao kao pista. Tad sam svratila u Rumu posle godinu, i vise... Malo prolaznika, nedelja. Neka baka nam se priblizava, onako sa cegerom, valjda je posla u ducan. I kaze zena lepo, sa osmehom: Dobro jutro! E, to je Ruma. Trg se izmenio, ljudi nisu.
    a ne putujem ja. to beskraj po meni hoda

  4. #19

    Odgovor: Ruma

    Polovina krvi u mojim zilama je rumskog porekla, ali me nikada nije privlacila, sem poseta vasaru i pijaci. One carobne selendre pod Fruskom, skrivene u zelenim nedrima, nosim u srcu. Zivio vinski Srem...

  5. #20

    Odgovor: Ruma

    Citat Rohalj Baze kaže: Pogledaj poruku
    Idemo u Rumu na vasar....lep gradic
    svidjaju mi se oni 5 kafica spojenih jedan do drugoga u centru ne znam da li to jos uvek postoji ili su izmenili...

    kako se bese zvase, da li neko zna?
    ...kafići su tu.. menjaju se vlasnici i imena, al kafića je sve više.... možda i previše...
    Da ima Ruma svojih čari...mnogo, al zabrinjavajuće je porast kriminala, droge ....
    zapitam se jel vuda sad tako ili samo ovde.....
    ODLAZIM ZAUVEK
    ali vratiću se....

  6. #21

    Odgovor: Ruma

    U Rumi mi se najviše sviđa grupa VRELO em što devojke lepo izgledaju nego i fantastično pevaju(slušao sam ih na danima besedništva u SM) Uživo mi još bolje zvuče
    bolje biti malo lud ,...
    nego biti malo pametan!!!
    heheheheh...hihihihi

  7. #22

    Odgovor: Ruma

    Izgubila je sjaj koji me je odusevljavao svaki put kad bih je posetila.

    Prosli vikend sam se posle duze pauze ,ponovo obrela u Rumi i ostala sam zapanjena.

    To nije vise onaj gradic,koji je nudio ususkanost i mirnocu svakodnevnice.

    Nakitili su je kaficima i klubovima,uzeli joj cari zbog kojih je za mene bila posebna.
    Suvise brzo zele da je urbanizuju , a ne shvataju da joj uzimaju duh...

    Ne,ova jesen u Rumi ,definitivno nije ni nalik onim koje ja pamtim,ali je ipak cuvam u srcu...

    Jer Ruma je gradic mog detinjstva,tamo me jos drze koreni cvrsto i tamo jos uvek mogu vikendima pobeci da uzivam u svojoj kucici i miru i da se sa mojim Sremcima nadmudrujem uz dobro vino iz domace radinosti...

  8. #23

    Odgovor: Ruma

    radi li jos onaj cafic "casablanca"....na spratu iza robne kuce.....

  9. #24

    Odgovor: Ruma

    Ruma je uvek bila za mene najlepsi i najbolji grad,tu sam uvek maksimalno ispostovan.Tu sam proveo najlepse trnutke u svom zivotu.Inace tamo imam puno familije i prijatelja.Kad sam bio skolarac,svaki sam raspust tamo provodio i to su bili nezaboravni trenutci a i dan danas kad imam vremena odem do Rume.Pozdrav svim Rumljanima i svim sremcima,najacim ljudima.Pozdrav od Spaleta iz Knjazevca.-Istocna Srbija...

  10. #25

    Odgovor: Ruma

    podseti me komentar kucerak... nadomak rume.......... miris lipe kako vraca vreme...... jutros sam procitala i od tada ne prestajem da mislim na to... kao da sam ja pisala. najlepsi dani detinjstva.... nisam bila tamo od kako su mi baka i deda umrli.
    hvala belissima sto si me podsetila na neke obaveze koje imam prema sebi i tom secanju na miris lipe i sedenju na "soru" ispod duda

  11. #26

    Odgovor: Ruma

    imam pitanje za belissimu,
    da li si jos u kontaktu sa nekim u vognju?
    moji baka i deda su ziveli u sasinackoj ulici, volela bih da malo saznam kako je tamo sada..
    javi se ako si raspolozena

  12. #27

    Odgovor: Ruma

    Hehe kada vas slusam i meni pocinje da nedostaje i ako zivim u njoj

  13. #28

    Odgovor: Ruma

    Citat drazesnaSkorpij kaže: Pogledaj poruku
    hvala belissima sto si me podsetila na neke obaveze koje imam prema sebi i tom secanju na miris lipe i sedenju na "soru" ispod duda
    Podseti me ...
    Moj Srem.
    Sto ga volim, uvek mi srce jace zalupa pri samom ulasku u Rumu.
    Neko vece dok sam se vracala iz Podgorice,novim autoputem zastaneh pri ulasku u Rumu,otvoriih prozor da udahnem te mirise.

    A Ruma je bila u dubokom snu, ulice puste,ulicne svetiljke trepere u daljini ...
    Ostadoh tako zagledana u njene obrise dugo, dugo ... i onda naprasno odlucih da ipak skrenem u nju i prespavam noc u Vognju.

    I nisam mogla spavati.
    Docekala sam zoru na terasi.
    Tisina,iz komsijskog dvorista tihi lavez psa.
    Nema buke, mir ...
    Osetih mirise jeseni u vazduhu.
    Ne volim jesen.
    Al tog jesenjeg jutra u mom Sremu, htela sam da ukradem svaki trenutak nadolazeceg dana.
    Vetric.
    Lisce koje opada.
    Svezinu u vazduhu.
    Tiho iskradanje prvih suncevih zraka.
    Miris ruza tik uz kapiju.
    Pogled na prezrele smokve.
    Jabuku koja se savila od tereta.

    Moj Srem se budio ...
    Pozeleh mu dobro jutro ... i nastavih dalje ...

  14. #29

    Odgovor: Ruma

    belissima. ti baš znaš da "udariš po čežnji"..
    već se danima spremam da odem u voganj, razmišljam da dedinu kuću renoviram.. još je sve samo nekakav plan u glavi..
    želim ona jutra u "prednjoj sobi" sa odškrinutim pendžerima, zvuk gugutke, miris svežeg hleba iz pericine pekare, uhhhhhhhhh
    čini mi se da ću ovaj vikend da odem

  15. #30

    Odgovor: Ruma

    Ja volim Rumu zbog jedne meni drage osobe koja tamo zivi

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •