Računi, računi, računi... - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 47
  1. #31

    Odgovor: Računi, računi, računi...

    E, računi...
    Ponesoh ja pre neki dan 8 (osam) računa - četiri iz starog stana i četiri iz ove kuće gde već stigoše računi, a mi se ni uselili nismo kako valja...
    Jedva me pokriva 20 000.Odem ja u moju banku, a ona ljubazna teta mi lepo kaže da je provizija za svaki račun po 40 dinara, a ja ih imam osam komada... Kad je nisam Izašla sam iz banke, uz pažljive poglede čuvara i ostalih teta, pošto sam vrlo tiho i fino joj odgovorila i otišla u poštu i platila bez tih provizija...

  2. #32

    Odgovor: Računi, računi, računi...

    Хвала ЈП Информатика које је једино прихватило да у Новом Саду живе и Срби и одредбу о службеној употреби језика и писма у Србији, те рачуне за новембар по први пут послало писане ћирилицом.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #33

    Odgovor: Računi, računi, računi...

    Već odavno mrzim plaćanje računa, a otkad sam počela da ih nosim sa sobom iz kantona u kanton i plaćam dodatne provizije, mrzim još više.

    Već dva mjeseca pokušavam da ih natjeram da mi isključe fixni, jer drugog načina da se smanji potrošnja istog nema. Uz silne mobilne uspijemo mama i ja nabaciti još 40-ak eura fixnog i ja pokušala sve..ali jok, oni sačekaju da ja platim...neće da isključe.

    Ovaj mjesec sam platila net a mb nisam potrošila. Struja se plaća skoro pa unaprijed, tu su rigorozni..a štedne sijalice dijele i šakom i kapom a mene oči bole od te prigušene svjetlosti. Većina sijalica u stanu mi je od 100 vati...kad je bal ...

    Nekako mi najmanje žao dati pare za net ...sve ostalo mi skupo..kad skontam da za tel moram dati 10 eura pričala ili ne.... dođe mi da vrisnem.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  4. #34

    Odgovor: Računi, računi, računi...

    Renta: 1350$
    Struja, voda, grejanje: oko 350$
    Kablovska TV, internet i fiksni tel: 128$
    Mobilni:110 $
    Long distance: oko 40 $
    Osiguranje za kucu, aFto i motor: oko 150$

    Ako se dobro secam podatka da je prosecna plata 2.500 $, onda sam ja u debelim go**ima.
    Neko rek'o 'ladno, al' standard?

  5. #35

    Odgovor: Računi, računi, računi...

    Plaćam redovno, doduše, više zbog svoje nemarnosti okasnim. Uglavnom, od kako sam se davnih dana jedva iskobeljala iz gomile neplaćenih računa, ne gomilam račune za više meseci.

    Upravo sam plaćala svoje račune. I videh da mi je cifra na Informatici veća taman za iznos računa za telefon što me natera da, posle ne znam ni ja kog vremena, bacim pogled na detalje.
    Telefon - nekih 100 dindži manje nego prošli mesec zahvaljujući što sam zbog poskupljenja usluga Telekoma prestala da naručujem buđenje, pa stižem na posao sa motom "Kad god došla - dobro došla". Time sam valjda amortizovala ono poskupljenje od prvog februara.
    Struja - Iznos kao prošli mesec. Ali, nešto mi odnos one "jeftine" i "skupe" tarife mnogo u korist prve. Dobro, i to nema veze.
    Ali, Informatika.
    Potrošnja vode po članu domaćinstva u zgradi iz meseca u mesec varira, udvostručuje se ili prepolovljuje (iako je broj članova u zgradi konstanta). Sad, ne verujem da se jednog meseca ne kupamo, a drugog se davimo u vodi.
    A tu se pojaviše i neke nove stavke, pa zavirih na sajt informatike.
    A tamo obaveštenje:
    Citat MožeImSe kaže:
    Na priznanici za februar mesec biće dve nove stavke
    25. Održavanje groblja
    i
    26. Sistem video nadzora
    Mesečni iznos za održavanje video nadzora iznosi 30 dinara po stanu, a odredilo ga je Gradsko veće. Na osnovu Odluke Skupštine grada od decembra 2009. godine o video nadzoru Grada Novog Sada uređuje se održavanje sistema, planiranje, nadzor i kontrola, a poslove održavanja obavlja JKP INFORMATIKA.
    Na februarskoj priznanici biće iskazana opomena za dugovanje i poziv da se izmiri dugovanje za period maj 2009.-decembar 2009. Rok za izmirenje dugovanja je 31.mart 2010.
    Stavka 04 - Poskupljuje hladna voda (osnovna cena za individualne potrošače je 51,68 din/m, osnovna cena za poslovne potrošače je 121,68 din/m, blok tarifa za individualne potrošače 94,67 din/m).
    Stavka 18 - Poskupljuje naknada za zaštitu i unapređenje životne sredine
    (vlasnici/korisnici stanova plaćaju 1 din/m, vlasnici/korisnici poslovnih prostorija 3 din/m)
    Stavka 10 Poskupljuje Gradska renta
    Grad Novi Sad: 0,089196 din po bodu, po m2, godišnje
    Za Sremske Karlovce cena se ne menja.
    Dakle, od prošlomesečne moguće 24 stavke na priznanici, dve su još pridodate, a tri poskupele.
    A posebno mi je zanimljivo ovo održavanje groblja. Dva najstarija zanimanja su grobari i kurve. Ne znam šta to mi plaćamo preko objedinjene naplate što već nije uključeno u redovne cene Lisja.

    Kad svemu tome dodam poskupljenje SBBa (i njihovo (prazno) obećanje da će povećanje cene dovesti i do povećanja kvaliteta programa) i ubacim ga u matematiku sa prosečnom platom....
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #36

    Odgovor: Računi, računi, računi...

    Placam sve redovno...Jednostavno, odrasla sam u porodici gdje možda taj dan neće biti voća, ali će sve dadžbine biti na vrijeme i uredno izmirene...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  7. #37

    Odgovor: Računi, računi, računi...

    ..kasnim. shta chu jbg..... dete mora da jede a od drzzave kradu shakom i kapom oni koji i ne znaju koliko imaju, tak da moji na silu placheni rachuni neche mnogo da joj pomognu. kad mi dinkich nadje posao s redovnim primanjima neche ni rachuni da kasne....
    & underpaid......

  8. #38

    Odgovor: Računi, računi, računi...

    pojedose me racuni
    i tako svakog meseca
    zlatno doba u kome su me bolele usi kad je skupa a kad jeftina struja,davno je proslo
    takodje i doba kad je keva isla subotom na pijacu
    dakle,prvo tresnem kiriju,pa kintu za racune sto je ukupno izmedju 250 i 300 evrica,ne racunajuci mobilne
    ondak idem u nabavku sira,jaja i mesa za mesec dana,hemije i sitnih gluposti za kujnu
    ostatak mi natera suze na oci.....
    ali teramo....

    nije mi zao kad dam pare za racune,ne volim kad se nagomilaju
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #39

    Odgovor: Računi, računi, računi...

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Plaćam redovno, doduše, više zbog svoje nemarnosti okasnim. Uglavnom, od kako sam se davnih dana jedva iskobeljala iz gomile neplaćenih računa, ne gomilam račune za više meseci.
    Posto se i meni to isto desilo i hteli smo glavom kroz zid, sada vodim racuna i sve na vreme.... Od skora sam primetila na racunu "Hvala sto redovno izmirujete svoja dugovanja".....to me je toliko iznerviralo ......bar da su nam i plate redovne pa da im se placa.....
    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    pojedose me racuni
    i tako svakog meseca
    ali teramo...

    nije mi zao kad dam pare za racune,ne volim kad se nagomilaju
    Kad se nagomilaju prosto nema adekvatnog resenje.......sem velike glavobolje

  10. #40

    Odgovor: Računi, računi, računi...

    najbolje je dati pare za racune odmah posto ih dobijete
    provereno
    jos vam se nisu odomacile u dzepu a niste imali kad ni da zverate po radnjama i zalepite se za nesto sto neizostavno "morate imati"

    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #41

    Odgovor: Računi, računi, računi...

    Ja kucne racune ni ne gledam odmah uplatim ali mislim da ne prelaze sa grejanjem sve zajedno vise od 40 000 dinara.
    Medjutim vise dajem paznju na troskove firme i 2 hale koji su veliki potrosaci el.energije i grejanja.A o cifri necu,neko za to radi 2 godine bukvalno

  12. #42

    Odgovor: Računi, računi, računi...

    Dobar dan- 50 $

    Kirija-1250$ voda i grejanje uključeni
    Struja-80$
    Mobilni telefoni-oko 300$ fixni nemam
    Osiguranje za afto-100$
    Gorivo-160$
    Kablovska-140$
    Pranje i sušenja veša, jerbo nemam mašine u stanu...oko 100$
    YMCA-100$
    Hrana i hemija-oko 1 000$
    Rakija-80$
    Rata za kamion-5 000$
    Gorivo za kamion-20 000$



    Kažem ja _dedi:Ko kanda ću poklone za Srbiju pokupovati u dolarami.
    A on: Ko kanda ni ove godine ne'š ići u Srbiju.

    Znaaači...kod nas je uvek...50% da idemo i 100% da ne idemo.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  13. #43

    Odgovor: Računi, računi, računi...

    U pismu gospode iz Telenora, pored tri pasusa "bla, bla, bla" stoji i sledece:"Nadamo se da cete razumeti da su ovakvi nesporazumi retki i izolovani slucajevi..."
    Da, njihov nesporazum mene kosta (sto dinara, sto zivaca), ali sam ocigledno "redak i izolovan slucaj" i kod gospode u EPS Snabdevanje.......da ih metnem sve djumle na krasni.
    Ali, i dalje, najveca stavka je kredit...
    Suma sumarum, dve trecine plate DAJEM...pufff...ode iz kuce......ko da potomak i ja na luft zivimo...
    Ne znam, iz meseca u mesec, ko mali majmun mislim, ae, ovaj mesec da prodje, pa sam sledeceg na konju......ali, nikako da zajasim...

    ps. ne kukam.....sve to me iznervira ali pokrene inat da se snalazim i cupam kako znam i umem...

  14. #44

    Odgovor: Računi, računi, računi...

    odem lepo u banku i kazem onom siljokuranu da mi skine placanje sa talk-talkom posle one zajebancije sa internetom.
    sutradan ranom zorom stize pismo . ko da pisu najblizoj familiji toliko se volimo , eto desilo se , al nije u redu da ne placam .
    sva alarmna svetla crvene , roze i ostalih boja su ukljucena . ne placam .
    sad ih ja ostavljam par meseci na ignore . cetiri puta vise nego oni mene kada sam svakodnevno zvao da srede jebeni internet napravivsi £ 75 kilometara dug racun na mobilnom .
    rese li da tuze , ok , jos bolje, bar cu da se ratosiljam tog slatkorecivog indijskog olosa . nadjem drugog provajdera .
    racun koji su mi poslali , mesecni ,plus usluge popravke £50 !!!! / bio crnja 5 min promenio filter i otisao / mogu da zadenu tamo
    gde im ne dopiru suncevi zraci tj . nisu osuncani .
    retki primerci idiota .
    Poruku je izmenio rusty nail, 25.01.2014 u 20:53
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  15. #45

    Odgovor: Računi, računi, računi...

    Mesečna cifra, kad sve saberem, nije nimalo naivna s' obzirom na to koliki su nam mesečni prihodi u kući, ali nekako pokušavam da sve platim, ili da za sve uplatim bar deo, pa onda ostatak vučem, plaćam kamatu na kamatu... i tako. Sve teže mi je da ih plaćam, i iskreno ne znam dokle ću moći ovako, dok ne popadamo i pocrkamo verovatno.
    I may not be perfect but I'm always me

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •