Danas nesto caskam sa koleginicom i ona mi pomene njenog druga koji je svojevremeno sa nekim volonterskim centrom otisao u neku tamo zemlju, tamo se brinuo o ugrozenim vrstama zivotinja, imao dnevnu obavezu od par sati i ostatak dana slobodan, obezbedjen smestaj i hrana. Tako ja dodjem na ideju da se raspitam malo. Naidjem na domaci sajt Volonterskog centra Vojvodine i skinem spisak medjunarodnih kampova ( Spisak mozete i vi preuzeti ovde ) i krenem ozbiljno da razmisljam o ovoj opciji.
Posebno me odusevila varijanta, ako se ne varam, sa Danskom - u pitanju je volonterski rad sa decom koja su socijalno, drustveno i finansijski ugrozena, a poreklom su sa prostora Irana, Saudijske Arabije i Jugoslavije... Razmisljam ja tako, pa co'ece - ovo je lepo i korisno u isto vreme. Platis samo kartu do zemlje za ciji si se kamp prijavio, spavas u vrecama za spavanje (ako imas srece dobijes i hostel - sto je sasvim OK varijanta), hranis se u kantinama za volontere, pomazes ljudima, a vidis mnogo stvari za male pare.

Naravno, ne mozete imati manje od 18 a vise od 28 godina, koliko se najcesce smatra za granicu.

Da li ste razmisljali ikada o ovoj varijanti?