Noć i vi.
Strana 1 od 10 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 137

Tema: Noć i vi.

  1. #1

    Noć i vi.

    ...imao sam desetak godina kad sam sa dedom otisao da prenocim u kolibi (u Shumadiji, koliba je obicno gradjevina od drvenih stubove pokrivena senom i slamom)...on je cesto spavao tamo, pazeci da sve bude u redu sa kravom koja dobije tele i sl., pa je resio da odvuce i mene, cisto da vidim kako to izgleda...moja koliba je u dolinici, pored nje protice potok, a jasenje je toliko visoko da mi se tada cinilo kako dodiruje nebo...elem, mrak je padao, a moj deda mi je pricao price o zmajevima, o vilama i ostalim cudesima koje su se nekada davno dogadjale na livadama, ispod starih divljih krusaka...tako da mi bas i nije bilo svejedno slusajuci ga. Onaj ko je spavao na otvorenom,zna koliko se sumova cuje nocu...i koliko menjaju zvuk i oblik, dajuci vasoj masti na volju da smisli bilo sta...i od fazana koji zuri kroz travu da nadje svoju granu za spavanje napravi zver sa desetoro ociju...i tako sam ja zaspao, sa raznim mislima u glavi...kad sam se probudio, mog dede nije bilo pored mene...strah koji sam tada osetio ne moze da se uporedi ni sa jednim kasnije...nisam smeo da ga pozovem, plaseci se da ne dozovem to NESTO sto vreba iz tame...culi su se samo sumovi noci...i ustao sam,i krenuo napred...i usavsi u noc, shvatio sam da tamo nema nicega sto bi moglo da me povredi...i nasmejao sam se...i krenuo sam dalje, i dalje, i nasao moga dedu kako donosi jos sena za krave...i opet sam usao u noc, sam...a ona me je ogrnula svojim mekanim plastom, okupanim mesecinom...od tada, ne plasim se mraka...volim ga...on me menja, menja sve nas, i dozvoljava nam da budemo ono sto danju mozda nikada ne bismo bili...

    ....moj deda vec dugo...ORE NEBESKE NJIVE, potok leti presusuje, tako da u njemu vise nema krkusa i cikova (jeste,tu sam naucio da pecam) ,a od moje kolibe je ostala samo drvena konstrukcija (koju cu, nadam se, jednoga dana obnoviti), tu su jos jasenovi,livade...i moje secanje na trenutak kada je noc zauvek postala deo mene.

    Ovako sam jednom objasnio kako sam zavoleo noc. Kakav je vas odnos sa njom?

  2. #2

    Odgovor: Noc i vi.

    пааа. не би ја сад ту причу о... деди и унуку
    много бре волем то доба дана- ноћ гомила лепих ствари се одигравала ноћом. месечина, идила. или ове снежне ноћи.
    ноћу се све боље види.
    нисам ја џаба ноћна тица

    број 310, морнар из гибралтара, револуционар из доњега срема, питате га да л воли ноћ?
    он вам је бре синоним за ноћ-------
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  3. #3

    Odgovor: Noc i vi.

    Ja volim noc. Ali cim vidim da svice volim da sto pre legnem i spavam. Ne volim kad svane, a ja jos ne spavam. Izuzetak su one divne tople letnje noci kad je milina docekati jutro i prvi zrak sunca....

  4. #4

    Odgovor: Noc i vi.

    ovu noc provodim bezveze...potomak ima temperaturu.....pa me strah da zaspim ko covek....
    a ko za inat.....ne vidim na oci...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #5

    Odgovor: Noc i vi.

    Nekada zaboravljeni deo zivota ...
    Probudjen ...
    Shvatio da noc daje svoje slatke plodove onima koji ih zele ...
    Manje spavam ...
    Ali zato vise zivim ...
    U potrazi za sobom, pronasao sam nesto mnogo lepse ...

  6. #6

    Odgovor: Noc i vi.

    Noć i ja smo stari drugari

    S obzirom da patim od nesanice već godinama, noć nikako da izbegnem

    Tada mi mozak radi ubrzano i razne gluposti prođu kroz njega, ali se nađe i po koja lepa stvar koja se obično uguši košmarima onog trenutka kada zaspim ( pred zoru)

  7. #7

    Odgovor: Noc i vi.

    ...prava nockica.....sto bi pesma rekla:"cuvam noc od budnih"...

  8. #8

    Odgovor: Noc i vi.

    Rekli su mi da sam u srednjoj zamenila dan za noć.
    A nisam.
    Samo sam uzela neprikosnoveno pravo za samo moju noć.
    Noć za čitanje.
    Svojevremeno noć za nas radioaktivne manijake (kako su nekad bili dobri noćni radio programi, tačno smo znali kojim noćima prebacujemo skalu na koju stanicu, i neverovatno, nekako se okupljala ista ekipa skupljena ko zna iz kojih delova zemlje).
    Noć koju sam sebično čuvala za sebe i okretala se nekim sitnim zadovoljstvima kojima sam punila baterije.
    Još uvek smo noć i ja dobri drugari. Nekad je podelim sa meni dragim noćnim 'tičicama.
    Samo,....
    Jutro je mnogo ljubomorno na naše dugogodišnje drugarstvo. Ubija me svojim alarmom, saznanjem da se mora ustati uprkos neispavanosti.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #9

    Odgovor: Noc i vi.

    Volim noc... Posebno ljeti... Cesto budu velike vrucine,pa ne mozes da ne otvoris prozor,a napolju se cuju cvrcci,i kojekakve zivotinjice... Ali ljeti rijetko kad zaspim rano... Izadjes napolje,noc,zvijezde sijaju tako jako... Uf,kako to volim
    A i zimi,kad lijepo zaspis uz pucketanje vatre...
    Noc mi je omiljeno doba dana...
    Poruku je izmenio coolgirl, 21.08.2011 u 16:13 Razlog: slova u boji
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  10. #10

    Odgovor: Noc i vi.

    Ne volim bas zimske noci...nema puno toga sto hladnoca moze da donese...ali nebo...nebo zna da bude kao umiveno, posuto rojevima zvezda i njihovim cuvarem Mesecom, tu, nadohvat prsta...

    ...prolecne noci su vec nesto sasvim drugo...jedva cekam da se ponovo sretnemo...

  11. #11

    Odgovor: Noc i vi.

    Pokusavam da citam....ali nije vreme za citanje. Noc uznemirava i covek se u sutonu lako izgubi!
    Sve je nekako bez granice sve oduzima dah sve zbunjuje.
    Palim svetlost i suton se pred mojim ocima rasipa stvarnost zausima mesto fantazije igra bojama...slikanje neke nove slike se radjaju u glavi.... neki novi redovi, neke nove igre reci!

    Naslikacu noc garavu...divlju ...mirisnu...prolecnu
    nemirnu naslikacu ljude u njoj ...naslikacu secanje ...

    Slika ce biti
    plavicasta izmaglica i tezina noci
    teska je ova noc mozda preteska ,a opet neobicno lepa
    noc posle kise...

    Sto bi rekao Djole reči jesu moje igracke
    ali nocas iz mene slabo teku ...


    pokusaj slikanja noci ali...
    Ćuti i prenesi dalje....

  12. #12

    14 Odgovor:Noc i vi.

    ... noć - savršeno doba dana, kada mogu da se posvetim sebi i nekim dragim ljudima ... Počelo je sasvim slučajno, kao i sve velike ljubavi ...
    Pubertet - doba kada je trebalo učiti
    ( istovremeno biti zaljubljen, zabrinut zbog lutajućih potkožnih čimbulja, strah od tate '' da li će da oseti duvanski dim u prostoriji )...
    Od tada je noć samo moja i '' delim '' je sa samo meni bliskim osobama...

    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  13. #13

    Odgovor: Noc i vi.

    Kao po nekoj oprobanoj formuli,nikad me ne iznenadi,dodje,odradi svoje,pregrst nasmejanih i pijanih lica,poneki namrgodjeni coveculjak,
    pesma za kraj je uvek i pesma za poslednji ples,zveket metala koji para granit sa Balkana,ugasena fontana,sirene u daljini,koje nose nevolju na drugu stranu,bezvezno cavrljanje i poznata skripa vratima,
    moje cipele koje odzvanjaju kao koraci stranca,
    i ostanemo ona i ja,
    najlepsa avenija ovog malog grada,
    imam tu cast da te uspavam,vise i na znam da li je to moja ili tvoja slabost,pre ce biti da imamo tajni,nepisani dogovor,ponekad je izlet do glasnih Iraca,ponekad do ustrojenih Francuza,buvara mi vise ne prija,smrad oznojenih tela i prosutog piva se ne uklapa u zakljucak te price,
    nekad se ona ko lego kockica nadovezivala,sad su to neke sa slikom ali bez tona ili bolja varijanta,
    cafe sa imenom meni dragim i ljudima jos drazim
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  14. #14

    Odgovor: Noc i vi.

    Noci i ja smo u dugogodisnjoj, vrlo idilicnoj vezi...
    Misli su mi tada sredjene i jasne...kad kad bih ostajala budna do zore vodeci unutrasnje rasprave sama sa sobom....Mada sam istini za volju najveci broj svojih budnih noci provela citajuci....

    I posmatrati dan kako se bori sa noci mi je jedan od najlepsih prizora....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  15. #15

    Odgovor: Noc i vi.

    ne volim mrklu noc.. onu od 10 do 4 ujutru.. obicno sam sama tada..
    volim momenat kad se pojave zvezde i kad nestaju, kad se desava ona prevlast izmedju noci i dana.. Sunca i Meseca..
    u sadasnjem periodu, taj deo noci kad je potpuna tmina, vreme volim da iskoristim citajuci ili lunjajuci netom..
    volim da praskozorje docekam na terasi.. puko praskozorje pijuci caj dok mi se macke sunjaju oko nogu

    ali ako nisam sama.. sve me to podseca na pregrst veselih lica koja se vesele zajedno sa mnom uz flasu nekog pica.. uz muziku.. uz smeh..
    ili na zagrljaj.. odnosno.. na guzvanje posteljine..

    najbolje funkcionisem nocu..
    Krek, krek.. Ne gudra

Strana 1 od 10 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •