Ziveti ili raditi
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 31
  1. #1

    Ziveti ili raditi

    Ima osoba, doduse retke su, koje svoj zivot posvecuju samo poslu. Koje ne znaju za odmor, rade od jutra do sutra, ne idu u penziju...
    Ima, sa druge strane, ljudi koji rade da bi ziveli, ili preziveli!
    Pitanje koje vam postavljam je:
    Da li radite da biste ziveli ili zivite da biste radili?
    neunistiva zlojebaba!

  2. #2

    Odgovor: Ziveti ili raditi

    Ja volim svoj posao, ali mnogo vise volim svoj privatni zivot!
    Tako da radim kako bih zivjela!
    Savrseno normalna djevojka

  3. #3

    Odgovor: Ziveti ili raditi

    Živim da bi živela, radim da bi preživela

    Elem, ranije sam volela svoj posao, istraživala, učila sa entuzijazmom preuzimala nove zadatke a onda...paf...pa opet...paf...paf...niko ti ne kaže ni hvala, ni za dobro odradjen posao ni za prekovremene sate, ni za trud......sada kada znam da nije dovoljno, da ću biti kriva kako god...odradim bez emocija i pravac kući u......život

  4. #4

    Odgovor: Ziveti ili raditi

    Samo sam godinu i po radio za platu...

    Shvatim da niko ne moze zaraditi i za sebe i svoju decu , a i za menu i moju...Jos ako se prohtevi ne podudaraju sa nagradjenim trudom...da prezivljavam necu...

    Sam gutam svoje i dobre i lose poteze sto zivotne,sto poslovne...Usput i ne radim nista koliko imam ...sada povratka nema,zamenio sam dan za noc,ne mogu da ustanem,ne mogu medju ljude osim kada moram...sve je stvar navike i principa ili se covek takav rodi,mada sumnjam da se sa principima radjamo...

  5. #5

    Odgovor: Ziveti ili raditi

    radim jer uzzivam
    & underpaid......

  6. #6

    Odgovor: Ziveti ili raditi

    Radim zato što moram, nisam Japanac


  7. #7

    Odgovor: Ziveti ili raditi

    Skoro od kad znam za sebe, zelela sam da radim ovo sto radim. Ali, sad kad sam tu, ne mogu vise u tome da se pronadjem...

    Slazem se ovde sa Najgorom....Kad se samo setim koliko sam se trudila u svom poslu, mastala, zelela da rezultati budu sto bolji, imala volje da ucim, ma, davala 120% sebe.... A onda sam shvatila da to nicemu ne vodi. To niko ne ceni. Nismo mi na tom nivou da se ceni trud i kvalitet... Ne, ne odradjujem svoj posao, to ne volim. Uradim sve kako treba, ali tu se sve zavrsava.

    Radim jer moram, kao i svi. Radila bih i da ne moram jer ne bih mogla sedeti kuci. Ali ne zivim za svoj posao. On je samo tu da mogu da zivim koliko - toliko pristojno.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  8. #8

    Odgovor: Ziveti ili raditi

    Ž I V E T I !!!

    Razmišljam da se kandidujem na predsedničkim izborima. Imam odličan program. Obrati pozornost ... 'vamo ... sad ...

    Naterati mlade da završe školu, obavezno srednju, a fakultet ko hoće. Naravno za sve odrediti rokove, tako da u osnovnoj i srednjoj nemaju pravo da ponove ni jednu godinu, a za fakultete da mogu "samo" jednom. Nakon toga PENZIJA, 12 godina. Da mogu da proputuju i prožive malo. E, kada završe sa penzijom, koja mu dođe kao neki kredit, na posao ... do smrti ... da sve odrade i vrate što su potrošili kao penzioneri, a i da nešto zarade za MENE.

    U svakom slučaju manje rada, a više života.

    Živeo život!!!
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  9. #9

    Odgovor: Ziveti ili raditi

    neko je rekao: "radi ono sto volis, ne voli ono sto radis"...

    primorani smo da radimo da bismo ziveli, odnosno preziveli...

    zivimo u materijalnom svetu gde bez novca nema zivota, realno, dok opet neki drugi sustinu mogu ostvariti begom u divljinu gde ce jesti sto uberu ili ulove i ziveti u onome sto sagrade, ali ni to nije nikakvo resenje, svaka cast onima koji u tome uspeju.... gledao sam reportaze o ljudima koji su otisli na neki salas, ili planinu, gde skoro da nemaju kontakta sa "spoljnim svetom", srecni su, mirni, takodje usamljeni, onda opet ljudi koji se takodje odreknu materijalnog, zamonase i ceo svoj zivot i sebe posvete veri, ili umetnici koji se isto tako odreknu svega zarad svog stvaranja, ali to su retki primeri i sebe kao i vecinu nikako ne ubrajam medju njih, vec u one koji rade da bi ziveli....
    Tesko je danas naci pravu formulu, koliko raditi i kada ziveti, kada sam poceo da radim, secam se tog prvobitnog entuzijazma, zelje za znanjem, zelje za napredovanjem, zelje za dokazivanjem, da bi relativno brzo posle nekoliko godina uvideo da se takav zivot pretvara i svodi na posao, a zivot kao takav ne postoji, a u nekim slucajevima postaje i smetnja.... vremenom, "ispekao" sam zanat i nemam vise bojazni sta cu raditi i gde, i dalje mi sa infostuda nedeljno stize po nekoliko konkursa na koje bih odmah mogao da se prijavim sa 99% sigurnosti da bih bio primljen, ali poenta je da sad gledam da radim posao koji ce sto manje da me trosi, za vecu kintu, i to je otprilike neki balans, sigurno je da bih i sad mogao da nadjem posao za vecu platu, ali znam da bi to onda znacilo svakodnevno ostajanje prekovremeno, rad subotom, pritisak, rokovi i slicno, a to je ono sto ne zelim...
    Takodje, osetio sam i onaj, negde sam cuo da ga nazivaju, "nemacki sindrom", dakle preko nedelje radis, docekas petak i do nedelje popodne se ne treznis, u nedelju popodne malko padnes u depresijicu a u ponedeljak ujutro si opet obrijan i "skockan" na poslu na vreme .... faaaak, jel to zivot?

    Trenutno mi se cini najbolja varijanta, iskljuciti se u 8 a 16 ponovo ukljuciti a svako poslepodne preko nedelje osmisliti i ispuniti, provesti vreme s nekim, prosetati, spremiti nesto po stanu.... jedno vreme dok sam furao s slusalicama mp3 plejera u usima (iz nekih razloga to vise ne radim) imao sam skroz dobar trip, pri ulasku u zgradu u 8 ujutro ga iskjucim, a u 16 cim izladjem nastavljam onu pesmu tacno tamo gde sam je prekinuo i kao da nigde nisam bio i nista nisam radio, zivot se nastavlja....
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  10. #10

    Odgovor: Ziveti ili raditi

    Srećom, život mi je (profesionalno) išao u dva (dijametralno različita) pravca:
    - Jedan sa "uzemljenjem" ... konkretan, realan, siguran
    ("socijalno,zdravstveno i redovna plata "...al' nisam mogla bez RokEnRola) ... u kome sam volela samo formu,
    - Drugi totalno u "vazduhu" ... u kome sam volela apsolutno sve.čak i kada nema dovoljno vazduha

    Sada vidim da sam se izgleda "malo" zaletela, kad sam onom "formalnom" dala otkaz.

    Jeste da:
    ovaj posao volim 100put' više,
    mogu u jednom poslu zaraditi deset onih plata,
    mogu da spavam kad hoću,
    da ne radim kad neću,
    da radim šta 'oću i danju i noću
    da sama sebi "krojim kapu"
    da ... bla bla ...

    ali,
    i onaj prvi mi ... (po)nekad ... (po)malo fali ...



    Mada ... glasala sam, glasam (i talasam) uvek za: živeti !
    i tada
    i sada.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  11. #11

    Odgovor: Ziveti ili raditi

    -Nuzno zlo, da li je?
    I kad imam kesha nemogu dugo bez rabote, sav se ulenjim, dugo spavam pa me boli glava. Nemam ni: molim te mama jos 5 minuta, frku, ustanem na zvono koliko god komiran bio. Nijedan posao nije stigao da mi dosadi posle par godina jer je upravo jedan par godina i najvise do sada na istoj raboti.
    Pre 10-tak dana sam zapoceo novu i cenim da ce me "drzati" do nekako s'proleca.
    Nisam umetnik, nisam ni religiozan i ne tragam za smislom zivota. Ja sam co'ek sa misijom: palata i jahta (onda trosim bahato...)

  12. #12

    Odgovor: Ziveti ili raditi

    Raditi, raditi, raditi.... Ja jako dugo ne radim i znam kako se grozno osecam zbog toga! Bar mene licno rad veoma ispunjava i ne osecam se zivom ako nemam obavezu da odlazim na posao svaki dan. Verujte mi da je najbolji zivot kad svakog jutra imas obavezu da odes medju ljude. Za mene je to zivot.

  13. #13

    Odgovor: Ziveti ili raditi

    Živeti, a ne raditi! To bezuspešno pokušavam čitav život. Nikada nisam prilazio poslu sa nekim velikim emocijama. Niti pozitivnim, niti negativnim. Trudio sam se da sa što manje napora postignem neke optimalne efekte. Uopšte ne verujem u tu foru da je rad stvorio čoveka. Muka ga je napravila čovekom, ma šta to da značilo...

    Rad je nužan i to je jasno. Zavidim svakom ko još pri tome uživa u njemu...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #14

    Odgovor: Ziveti ili raditi

    Citat minnie kaže: Pogledaj poruku
    Raditi, raditi, raditi.... Ja jako dugo ne radim i znam kako se grozno osecam zbog toga! Bar mene licno rad veoma ispunjava i ne osecam se zivom ako nemam obavezu da odlazim na posao svaki dan. Verujte mi da je najbolji zivot kad svakog jutra imas obavezu da odes medju ljude. Za mene je to zivot.
    Razumem te potpuno. Ja sam radila dvadeset godina i skontala da nemam vremena za sebe. Da napomenem, dok sam radila išla sam svaki dan u teretanu, na trčanje, imala predivnu baštu...ali trebalo mi je mnogo vremena za to. I dam ti ja otkaz. Ej, od prvog dana otpala teretana, trčanje kroz koji mesec, bašta se zapustila. Osećala sam se kao najveći looser, dve godine sam umirala za poslom. Hvala Bogu sad opet radim, i radila bih po ceo dan samo da više ne budem onako jadna. Užas jedan, izgubila sam sebe načisto. Kada radim na sve gledam drugačije, ponovo sam se vratila sebi i ima nade.
    ...il smo samo tu zbog ravnotee među zvezdama...

  15. #15

    Odgovor: Ziveti ili raditi

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Ima osoba, doduse retke su, koje svoj zivot posvecuju samo poslu. Koje ne znaju za odmor, rade od jutra do sutra, ne idu u penziju...
    Ima, sa druge strane, ljudi koji rade da bi ziveli, ili preziveli!
    Pitanje koje vam postavljam je:
    Da li radite da biste ziveli ili zivite da biste radili?
    zivim i radim da bi uzivao pa sta se poklopi

    isto je pitati nekoga da li jede da bi ziveo ili zivi da bi jeo)
    Poruku je izmenio robert ns, 05.11.2008 u 18:41 Razlog: prvo jesti pa raditi il?

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta ćete raditi nakon što se izlogujete sa Vcafea?
    Autor kissigirl u forumu Pričaonica
    Odgovora: 3283
    Poslednja poruka: 22.01.2014, 17:52
  2. Ziveti sa roditeljima?
    Autor Ivana-psy u forumu Porodica
    Odgovora: 72
    Poslednja poruka: 09.02.2012, 17:59
  3. Država će raditi na suzbijanju piraterije
    Autor Turkmenbashi u forumu Softver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 11.09.2011, 13:22
  4. 10 stvari koje možete (u)raditi u ili na...
    Autor PersonaGrata u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 174
    Poslednja poruka: 04.08.2010, 00:33
  5. Kako ziveti na Balkanu
    Autor HLEBmaster u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 28.03.2008, 14:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •