Kako se prepoznajemo?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 20
  1. #1

    Kako se prepoznajemo?

    Proslog vikenda u Majamiju,cekam na semaforu,pogledam u levo i zemljak prelazi ulicu u dresu kosarkaske reprezentacije.Ja samo dignem tri prsta i dobijem isti odgovor sa druge strane.Covek je imao dres meni jako prepoznatljiv tako da nije bilo problema da ukapiram da smo istog porekla.Medjutim,desavalo mi se da jednostavno vidim coveka i da osetim da je zemljak,da pocnem razgovor na cistom srpskom na njihovo iznenadjenje,ne znam zasto ali osetim da je covek iz nasih krajeva.Ili mi se desavalo da klijenti automatski pocnu razgovor sa mnom na nasem bez neke introdukcije.Da li vam se desilo nesto slicno?Kako se prepoznajemo
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  2. #2

    Odgovor: Kako se prepoznajemo?

    Bas proslog mjeseca dok sam bila u Orlandu, sjedim u restoranu i dok prilazi konobar ja pomilih "Ovaj mora da je neki nas, pa ajde da mu kazem - Zdravo! Kako se zoves? Ako odgovori nas je". Kad stvarno, covjek odgovorio...
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  3. #3

    11 Odgovor: Kako se prepoznajemo?

    ovo mi je pricao drug dok je bio u londonu. on i drugarica isli na neku "costume party" i maskirali se nesto strasno, on u neki "sljokice - disco fazon", a ona u neki dark fazon (a izmedju sebe pricaju na engleskom). cekaju lift, kad neka dvojica nasih, isto cekaju lift. natravno, kad su ih takve vidjeli, oni odmah nabacili ogovaranje na cistom srpskom, te vidi pedercine, a ona je garant narkomanka, i tako sve nesto u tom stilu. e, onda kad je ovo dvoje maskiranih trebalo da izadje, oni njima - dovidjenja na cistom srpskom, a ova dvojica su se valjda prenerazila, jer su ih ovo dvoje naravno sve razumjeli, pa su jos krenuli da se izvinjavaju, kao nisu oni tako mislili, i sve nesto u tom stilu.
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: Kako se prepoznajemo?

    Mene je pre petnaestak godina blizu Kelna zaustavio covek nasred ulice, prepoznao sam ga mada ne volim narodnjake, Milos Bojanic ... trebalo mu je nekih dva minuta da me na "nemackom" pita gde je obliznja ciganska svadba ... nase ljude je inace lako prepoznati po izgovoru, kao i grke ... druga mogucnost je faca ... vec po faci se videlo da su npr. Petar Radenkovic, Gojko Mitic ili Bata Ilic nasi ljudi, a ne nemci ...

  5. #5

    Odgovor: Kako se prepoznajemo?

    Kad odem u neki trzni centar prepoznajem nase zene jer imaju ukusa u oblacenju..po sparenoj boji cipele, i tasne, po ponasanju za stolom dok jedu, pogotovo na javnom mjestu...po tome sto nisu nakindjurene i usarane u svim mogucim i nemogucim bojama. Par puta mi se desilo, vidim zenu lijepo s ukusom obucenu, pomislim da nije nasa....i cuh kako govori srpski..

  6. #6

    Odgovor: Kako se prepoznajemo?

    Moj prijatelj inace taxista ex doktor je imao bliski susret trece vrste kada je sa standa pokupio Japanca nakon duzeg cekanja.Japanac je rekao adresu i posto je adresa bila bukvalno par stotina metara od standa moj drugar mu rece,na Srpskom naravno"Ma kud bre mene zapade jebo te otac zuti".Ovaj ce takodje na Srpskom"Ja se izvinjavam ali mi se jako zuri".E sad zamisli sok i facu kad u sred Australije naletis na Japanca koji prica Srpski.Japos studirao u Bg.Poznajemo se po hrabrosti.Secate se RADOVANA III

  7. #7

    Odgovor: Kako se prepoznajemo?

    Uglavnom po facama i drzanju na javnim prostorima.
    Uopste se ne dvoumim odmah nekoga pitati po naski ako npr. pitam za neku ulicu a nailazi covek koji mi nalici na nase.
    Do sada sigurno 88% sam pogodio.
    Ali kada pokraj mene prodje automobil sa otvorenim prozorom i treste nasi narodnjaci onda mi je sve jasno
    I tako u beskrajno!

  8. #8

    Odgovor: Kako se prepoznajemo?

    prepoznajemo se po natpisima na majicama
    u ponedeljak smo bili u nekoj Cheshkoj pivnici i ulazi neki tip u majici sa Titovim likom moze bude da je Argentinac!? hau jes nou a moj drug je imao majicu sa natpisom na cirilki "Nasha Srbija".. da li je potrebno reci da smo ukapirali da smo s istih prostora
    moomoo meee jooouu

  9. #9

    Odgovor: Kako se prepoznajemo?

    Citat yige_gui kaže:
    prepoznajemo se po natpisima na majicama
    u ponedeljak smo bili u nekoj Cheshkoj pivnici i ulazi neki tip u majici sa Titovim likom
    a ima nas ondak i crnaca
    naime jedna nasa kolegica u Cinciju kaze da je pre neko vece vidjela tipa u lokalu sa natpisom "Josip Broz" a na ledjima je pisalo "Bio je dobar skroz" i to ni manje ni vise lik je crnac... ja sam se odusevio kad sam cuo... znaci prepoznavanje po natpisima zanemari
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  10. #10

    Odgovor: Kako se prepoznajemo?

    Skoro sam organizovala grupno kanuisanje i pozvala neke prijatelje sa prostora bivse YU. Oni malo poranili, a ja malo kasnila . Oni se prepoznali prije nego sto sam ja dosla. Jedni su skontali da su ovi drugi sa nasih prostora po Trerra Nova kesi , a ovi drugi po "tipicno Balkanskoj faci" .
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  11. #11

    Odgovor: Kako se prepoznajemo?

    uglavnom po stilu oblacenja, naglasku ali ima i onih tipicno balkanskih stvari . kad prodje i pljune nasred ceste mora da je nash.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  12. #12

    Odgovor: Kako se prepoznajemo?

    Pa moje prepoznam sa tamburicom u ruci al' ih je malo

  13. #13

    Odgovor: Kako se prepoznajemo?

    Poznat glas mi saopstava preko telefona da ce mo biti svedoci dolaska nekog samozvanog konzula sa porodicom pa da ga ugostimo kako to red dolikuje.Posto uvek odgovaram spremno na postavljene zadatke,za domovinu s' kitom,napred...psihicki pripremljen i odmereno stalozen cekam i prepoznajem nju...konzulova zena je bila lepo obucena,sa nosem na 45 stepeni i zahtevom izrecenim na tvrdo akcentiranim engleskim jezikom,a znam da je upucena u moju snalazljivost balkanskim jezicima.Konzula sam video na kilometar,izgledao je ko selektor fudbalske reprezentacije,okropljen zlatom i prazilukom sa par Havani spremnih na gotovs koje su virile iz prednjeg dzepa,promasio je ulaz i podsetio me zasto sam ovde gde sam.
    Fini su to ljudi,sto se iz narednih razgovora sa doticnima ispostavilo ali se na kilometar vidi da su "nasi".
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  14. #14

    Odgovor: Kako se prepoznajemo?

    Nase fizionomije su drugacije - (slovenske) i skoro da uvek (95%) na ulici prepoznam nekog naseg a da nisam cula na kom jeziku prica. Naravno,i odevanje nas nekada odaje.

  15. #15

    Odgovor: Kako se prepoznajemo?

    Pa slazem se...fizionomija lika, pogled, sve to...i jeste, odaje nas i stil, ali ne bas u vek u pozitivnom smislu

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako krešete?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 12:30
  2. Kako ste otišli?
    Autor euridika u forumu Dijaspora
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 18.04.2015, 14:29
  3. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  4. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  5. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 13:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •