U subotu sam bio u Novom Sadu da bih prisustvovao jednoj svadbi. Pre odlaska na svadbu, napravio sam sa svojim prijateljem (inače ocem od mladženje) jedan mali uvod pa smo skoknuli do Barutane na par viskića, a onda do Venca na trežnjenje (kafa bez šećera i kisela voda). U Vencu sam posle dužeg vremena video Slobodana Kačara. Na oko sjajno je izgledao, što mi je bilo posebno drago...

Ali, da se vratimo svadbi. Svadba se odigrala u objektu kafane Rubin u Temerinu. Da ne bi bilo zabune, Rubin je odmah pored kafane Stari Rubin i njegova je kućna numera 77. Svadba je bila sjajna, a ja sam bio u neku ruku umetnički fotograf (profesionalci su me s mržnjom gledali dok nisam objasnio da ja to radim iz gušta i da ne naplaćujem usluge). Moram da istaknem da su služili i belu čorbu i domaćću supu. U dilemi šta je bolje, prvo sam probao čorbu, pa zatim supu i tako dva puta. To, ipak, nije pomoglo. Ne znam šta je bilo bolje...
Društvo sa suprotne strane stola je bilo više nego zabavno pa sam tako, između ostalog, opet čuo davnu (istinitu) anegdotu o onom policajci iz Grocke koji je posle jedne intervencije napisao sledeći izveštaj:

"Išao sam trasom i smatrao. U visina džbuna začuo sam vanbračno seksualno šuškanje. Prišao sam i naredio: 'Obustavi!' Gornji subjekt mi je rekao: 'Polju bi me u dupe!' Dok sam ga privodio u stanicu, celo vreme me je vređao rečima: 'Ne tuci me, druže!'".

Ah ti policajci...