Razvesti se od dece - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 25 od ukupno 25
  1. #16

    Odgovor: Razvesti se od dece

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da je vecini izgovor, razvod je ogromna promena. I dok se moze popraviti, mora se popraviti brak. I u interesu dece i u interesu nas samih.

    Jer su ipak dvoje ljudi jednom resila da zive zajedno. Proveli najlepse godine zajedno, dobili decu, radili, mucili se, zar bas da se razidju kasnije, kada dolaze teza vremena?

    Da li je mogcuce da su dvoje takvih ljudi postala nesposobna da poprave svoj odnos? Ne verujem u to. Postoji manjak vremena, mnogo se radi danaske i to otezava brak. Ipak...

    I sta ako se ipak razvod desi?
    Ko garantuje da ce sledeca veza biti bolja? Da nece da potone kao i prva?

    Jedan moj poznanik ima sledecu uzrecicu:
    Razvesti se svaka ....... moze, teze je ostati zajedno.

    A sto ne bi probali nastaviti? Deca su nase najvece blago, a ne nova veza!
    Ja se slažem da se treba boriti i nastaviti,ali ponekad ni to ne uspijeva.A niko nikom ne može garantovati koliko će neka veza ili brak trajati.Teško je ostati zajedno,u pravu je prijatelj.Još teže je biti zajedno,a biti sam na nekoj svojoj strani života.LJudi u svakom slučaju treba da pokušaju da spase to što su godinama gradili,al ima granica...

  2. #17

    Odgovor: Razvesti se od dece

    Sa druge strane ako ne ide vise, onda treba ostaviti svu sujetu, gorcinu, zelju za osvetom, uopste sve negativne uspomene i pokusati ostati prijateljem.

    Interesantno znam nekoliko slucajeva gde se par ponovo sastao nekoliko godina posle razvoda i ponovo zive zajedno.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #18

    Odgovor: Razvesti se od dece

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Postoje razvodi. Razvodi se brak, razvode se supružnici, ne razvode se roditelji od svoje dece.
    Ono što me proganja u poslednje vreme su slučajevi razvoda od dece. Odnosno, sa razvodom braka ne samo da neko prestaje da bude supružnik već i roditelj.
    Pitam se koji su ljudski porivi za to?
    I priznaću, imam predrasudu. Strašno mi je kad otac prestaje da bude otac, ali još mi je strašnije i neshvatljivije kad majka prestaje da bude majka.
    Susrela sam se sa razvedenom decom. Njihovi mali životi su dobrim delom uništeni. U očima im se trajno uselio strah da će biti napušteni od svih onih koji im pretstavljaju neku sigurnu luku. Uvek me duboko potrese i unesreći pogled u njihove strašljive, nesigurne oči.
    Još mi je strašnije kad se bivši roditelj tu i tamo pojavljuje u dečijem životu, tek da mu donese nadu, a onda opet nestane brišuću sve tragove svog postojanja do neke nove prilike kada traže šansu da skrpe deliće svog života. Svoje krpe, pa opet cepaju, a dečije tlo ostaje trajno da podrhtava.
    A onda se pitam imam li prava da osudim takvog roditelja?
    Uvek se držim onoga "Nikad ne reci nikad". Šta da to sutra učinim ja? Šta da to sutra učini neko od mojih najmilijih?
    Kako bih onda reagovala?
    Ali, opet, samo pogled u dete mi ponovo probudi svu osudu, svo nerazumevanje, svo gnušanje ka takvim postupcima roditelja.
    Zna se da nisu sve brakovi,razvodi isti,a ni deca nisu ista,ima sasvim normalnih razvoda gde oba roditelja vode racun o detetu,skolovanje,vaspitanje,hrana,odeca itd.ali za takav razvod treba biti svestan i civilizovan,kad se vec ne moze spasiti brak,jer ima braka koja nema spasa,decji zivot,buducnost,sve zavisi u kakav brak su ziveli roditelji,kad vec dodje do razvoda,ta deca su vec videli i culi svasta kuci,ne mora da znaci da ce im to skoditi u buducnosti,mora se objasniti detetu sve lepo,znam da su roditelji krivi za razvod i za los brak,ali sve ima svoje granice,bolje razvod nego dete da raste ispod krova gde zna da roditelji se ne vole vise,da ne bi se osecao krivim da zbog njega se strpe celog zivota,kad mozda bi bili mnogo srecniji razdvojeni.
    No me toques

  4. #19

    Odgovor: Razvesti se od dece

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Možda treba da pojasnim "razvod od dece".
    Kako kome, možda treba malo da pojasniš ...

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    On rezultira time da otac 6 godina ne vidi i ne pita za svoje dete.
    On rezultira time da majka napušta svoje dete i gradi neki novi život u kom za njeno dete nema mesta.
    On rezultira time da majka nudi ocu čuvanje zajedničke dece uz nadoknadu kakva bi se platila i nekoj nepoznatoj ženi koja bi čuvala decu.
    ........
    Primera je na žalost ili na sreću prilično ...

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Nabrojala sam po nešto iz tri slučaja koje znam.
    Da li treba još da nabrajam?
    Možda,
    možda treba još da nabrajaš,
    možda treba još da pojasniš ...

    a možda ja nisam dovoljno pažljivo čitao poruke u ovoj temi pa sam dobio utisak kako je većina van teme ...


    • Tražila si odgovor na pitanje koje je jasno iskazano u naslovu, pa da počnem u tom smeru ...

    Mislim da je sasvim u redu da se neki roditelji razvedu od svoje dece, takvi roditelji nisu ni trebali da imaju decu i jedna od boljih opcija je da ih se odreknu ... lošije opcije su da ih kao kakav teret vucaju za sobom kroz život zajedno sa svim onim što im oni takvi mogu podariti.

    Nekima bi trebalo zakonom oduzimati decu, jednostavno ne zaslužuju baš svi decu ... mnogi u suštini i ne znaju šta će im deca ali eto kad su već tu mogu da posluže za razne stvari, nekome kao čuvari veze, nekome kao izgovor za patnju i muke, za žrtvovanje i ko zna šta sve ne ... mi smo maštovit narod i skloni smo da smislimo svašta i svakakva opravdanja.

    Koliko god meni bilo neprihvatljivo da neko zanemari, ne brine, napusti i zaboravi na svoje dete zdravorazumski razmišljajući primoran sam da tvrdim kao što sam gore naveo.


    PS.
    Učestvovaću i dalje u ovoj temi ...
    sada bih još samo dodao dva zapažanja, jedno kao primedbu a drugo kao pitanje, neću nikoga lično spominjati ali dovoljno je da oni koji shvate razmisle o tome što ću napisati.

    - Ne znam koliko je uputno koristiti pojmove polubrat i polusestra jer oni nemaju izgrađen stav o tome i ne vidim potrebu da im mi delimo nešto na pola, naročito ne nešto tako vredno kao što su to brat i sestra.

    - Ružno i tužno mi je kada čujem izraz žrtvovati se za dete, uvek se pitam kada će mu takav roditelj pokazati račun za to svoje žrtvovanje ... da li posle 17-te?

  5. #20

    Odgovor: Razvesti se od dece

    ja bih prije to nazwao 'odreci se djeteta/djece...mislim da termin 'razwesti' malo uwrnuto zwuchi ili djeluje....u swakom slucaju, razwod medju roditeljima znaci i odricanje od djece na neki nachim,jer dijete ne moze da ima punu i potpunu prawilnu paznju od roditelja kao i samo usmjerawanje na prawi put koje mu je znatno otezano.

  6. #21

    Odgovor: Razvesti se od dece

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    ....u swakom slucaju, razwod medju roditeljima znaci i odricanje od djece na neki nachim,jer dijete ne moze da ima punu i potpunu prawilnu paznju od roditelja kao i samo usmjerawanje na prawi put koje mu je znatno otezano.
    Vidiš, neću se složiti sa tobom.
    Razvode se supružnici, a ne deca i roditelji. Razvod ne sme biti i odricanje od dece i kod normalnih ljudi to i nije.
    A neću se ni složiti sa tobom da deca čiji su roditelji razvedeni (pretpostavljam da si pri tome mislio čiji roditelji ne žive zajedno) nemaju punu i potpunu pažnju od roditelja. Bio ti sa nekim pod istim krovom ili ne, i dalje mu možeš biti roditelj koji je posvećen roditeljskoj ulozi.
    Ova tema je upravo o onima koji sa razvodom zaboravljaju (potpuno ili delimično) da su roditelji. A rekla bih da postoje i oni kojima se najpre pred razvodom sa decom, pa potom sa supružnicima.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #22

    Odgovor: Razvesti se od dece

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Vidiš, neću se složiti sa tobom.
    Razvode se supružnici, a ne deca i roditelji. Razvod ne sme biti i odricanje od dece i kod normalnih ljudi to i nije.
    A neću se ni složiti sa tobom da deca čiji su roditelji razvedeni (pretpostavljam da si pri tome mislio čiji roditelji ne žive zajedno) nemaju punu i potpunu pažnju od roditelja. Bio ti sa nekim pod istim krovom ili ne, i dalje mu možeš biti roditelj koji je posvećen roditeljskoj ulozi.
    Ova tema je upravo o onima koji sa razvodom zaboravljaju (potpuno ili delimično) da su roditelji. A rekla bih da postoje i oni kojima se najpre pred razvodom sa decom, pa potom sa supružnicima.
    znas kako ,dok se dijete ne formira ,swaki razwod je apsurdan i pun egoizma..zasto egoizma?zato sto se na taj nacin misli samo o sebi 'a oko djece cemo se dogoworit' to je objasnjenje. znaci,dijete moze da ima traume, dijete moze da raste 'neprawilno'..jer,slozices se da ni jedan razwod nije 'fin'..jer ,znas sama kako dolazi do razwoda,i sta swe dijete trpi i 'skuplja'.zato rekoh,'neprawilan rast' je neminowan.

  8. #23

    Odgovor: Razvesti se od dece

    Egzo, opet si promašio temu.
    Hajde, to što imaš, elaboriraj ovde
    http://www.vojvodinacafe.com/forum/o...1/strana3.html.

    Na ovoj temi se priče (ili bi bar trebalo da se priča) o odnosu roditelj - dete, ne roditelji - deca.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #24

    01 Odgovor: Razvesti se od dece

    Ovo je jako osetljiva tema.Jos kad se uzme u obzir da svi imaju svoj ugao posmatranja zivota,i druge faktore kao razlicit mentalitet,genetski sklop,nacin na koji smo vaspitavani i jos puno toga.Ali,bez obzira na sve te razlike medju ljudima koje su uzrok razlicitih stavova po mnogim pitanjima,pa i po ovom pitanju,jedno je fakat: Najvise trpe,pate i ispastaju one male nezne duse,koje u svemu tome nisu
    bas nista skrivili.
    Ne mislim da sam sada izmislio "toplu vodu",niti da cu uspeti da bilo sta promenim na bolje.Ovo je samo 1 komentar,koji nisam uspeo da izbegnem,jer jako volim decu.Deca bez roditelja(smrtni slucajevi i sve ostalo) su razlog da sam vec dugo godina u "svadji" sa bogom.

  10. #25

    Odgovor: Razvesti se od dece

    T.z razvod od dece ne mora da se neminovno desi samo kad se razvode roditelji. Ima puno primera gde roditelji zive kako zive svoj zivot, a brigu o deci prepuste bakama ili rodjacima. Sta je to ako ne razvod od dece?
    Ne znaju gde im je dete, ne zanimaju se za nista u vezi njega, njegovog zivota, misle da je dovoljno da mu daju pare kad ga vide i time sve je reseno. Dete odrasta bez roditeljske ljubavi i paznje, nesto koje za ceo zivot ostavlja duboke tragove u njegovoj dusi.


Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Usvajanje dece
    Autor Kunic u forumu Porodica
    Odgovora: 72
    Poslednja poruka: 12.04.2012, 23:06
  2. Imunitet kod dece
    Autor little fairy u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 29.10.2010, 10:33
  3. Buducnost nase dece i dece oko nas
    Autor veljko yaric u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 10:55
  4. Prezasticivanje dece
    Autor artistry u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 01.03.2010, 09:42
  5. Stres kod dece
    Autor Goga u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 30.03.2009, 23:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •