Fotografijom kao oružjem. - Odbranimo se od đubreta i zagađivača!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 17

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    04 Fotografijom kao oružjem. - Odbranimo se od đubreta i zagađivača!

    Evo da i ja po prvi put u zivotu zapocnem jednu temu

    Naziv teme ste mozda culi na nasoj RTV, ali za one koji nisu culi, evo o cemu se radi.

    Ideja je da se salju slike razlicitog otpada koji nas okruzuje a na koji svakodnevno nailazimo i da pokusamo na neki nacin da ljudima skrenemo paznju da treba bolje da se ponasaju prema svojoj okolini, nekako da uticemo na ekolosku svest Vojvodjana i da paze sta rade i gde i na koji nacin bacaju djubre.

    Moj prilog su slike, koje sam snimila na putu izmedju Kisaca i Rumenke a verujem da su ljudi, koji putuju na ovoj relaciji imali cesto prilike da vide sledece: cisterna, koja je izvukla sadrzaj septicke jame (u Kisacu i/ili Rumenci), ispusta taj isti sadrzaj pored puta!

    Ovaj prizor se moze videti svakodnevno a i slike, koje vam saljem su snimljene u nekoliko razlicitih dana!

    Sta da radimo? Ja sam bez teksta, kada vidim ovako nesto!

    Prilog 1172

    Prilog 1173

  2. #2

    Odgovor: Foto djubre

    Evo jos slika. Obratite paznju da se radi o razlicitim cisternama!

    PS: Slike su snimljene mobilnim telefonom, dok sam vozila, tako da nisu bas najboljeg kvaliteta

    Prilog 1174

    Prilog 1175

  3. #3

    Odgovor: Foto djubre

    Nema potrebe daleko tražiti, djubreta ima svuda oko nas ... prosto smo zasuti njime i sve ga je više iz dana u dan.

    Najviše me nervira i zabrinjava naša ravnodušnost i nezainteresovanost tom problematikom. Ponašamo se kao da priroda koja nas okružuje nije naša briga i kao da će neko doći sa čarobnim štapićem i sve nekim čudom dovesti u red.

    Na žalost takva mogućnost ne postoji iako bih i ja voleo da to može nekom magijom da se reši.

    Jedina moguća magija smo mi sami. Prvi od uslova da se nešto uradi na zaštiti prirode je prestanak svakodnevnog prljanja i uništavanja. Treba zaustaviti sve one koji se prema zajedničkoj nam okolini ponašaju onako kako se ponašaju, a svi vrlo dobro znamo kako se ponašaju i kako se mogu zaustaviti.

    Jedan od načina je da ih primećujemo u njihovim zločinačkim akcijama trovanja i prljanja, pa potom da im to ne dozvoljavamo da rade.

    Ne smemo nezainteresovano i ravnodušno posmatrati i zanemarivati ... priroda ne može sama da se odbrani, moramo se pokrenuti i činiti sve što je u našim moćima.


    • Sve češće kada se odlučim da snimim neki deo ove prelepe Vojvođanske ravnice imam problem da uhvatim kadar bez parčeta plastičnog đubreta i ostalih nepoželjnih sadržaja deponovanih po jendecima, poljima, obalama i sl.
    Često mi je potrebna prava akrobatika na nekim mestima da izvučem kadar bez smeća kojim smo okruženi, ponekad posegnem i za photoshopom, kao skoro kada sam snimao Frušku Goru u daljini kako je legla na blatnjave njive ... tek kada sam očitao slike na računaru zapazio sam plastičnu flašu u oranju.

    Nisam ni do sada zanemarivao smeće pa sam ga snimao ali ću to sada pažljivije početi da beležim.

    Evo jedan detalj sa kanala, moram primetiti da i nije preterano zaprljan kako to inače u stvarnosti zna da izgleda ...


  4. #4

    Odgovor: Foto djubre

    Ako se pitate gde je smeće na ovoj fotografiji ...




    Pa, smeće je u glavama onih koji su to uradili.

  5. #5

    Odgovor: Fotografijom kao oružjem. - Odbranimo se od đubreta i zagađivača!

    Pošto sam pozvao što veći broj članova da učestvuje na ovoj temi, želeo bih samo još da uputim jednu molbu.


    Molim Vas postavljajte samo svoje fotografije, na žalost nije problem pronaći potrebne kadrove u našoj okolini ... tako da nema potrebe skidati tuđe fotke sa neta.


    PS.
    Ovo sam morao da napomenem da ne bi u žaru borbe protiv zagađivača i sami spamovali sopstvenu temu. Ovu temu smatram našim skromnim doprinosom akciji za čistiju i zdraviju životnu sredinu, potrebno znanje i snagu za borbu imamo ... a da je potrebno boriti se i da je dogorelo što bi narod rekao ''do nokata'' više je nego očigledno.

  6. #6

    Odgovor: Fotografijom kao oružjem. - Odbranimo se od đubreta i zagađivača!

    Ove fotke nisu sa teritorije Vojvodine ali se uklapaju u ovu temu.

    Fotke su uslikane pre 2-3 meseca u Banji Vrujci. Da, to je ona banja poznata po fabrici Voda Voda. Par kilometara od fabrike uzvodno, na samo 3 metara od potoka kroz koji tece ta ista voda uslikala sam ovu fotografiju.



    Iza ovog djubreta je potok na samo 3 metra!!!

    A kada uvelicamo natpis na ovoj fotografiji dobijamo ovo:



    Sta onda reci?

  7. #7

    Odgovor: Fotografijom kao oružjem. - Odbranimo se od đubreta i zagađivača!

    iz supljeg u prazno .. ..

  8. #8

    Odgovor: Fotografijom kao oružjem. - Odbranimo se od đubreta i zagađivača!

    Za mene je i ovo jedno veliko smeće,a toga ima na svakom koraku.





    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  9. #9

    Odgovor: Fotografijom kao oružjem. - Odbranimo se od đubreta i zagađivača!


  10. #10

    Odgovor: Fotografijom kao oružjem. - Odbranimo se od đubreta i zagađivača!

    Citat lily66 kaže: Pogledaj poruku
    Kakae veze ima EXIT sa smećem?!
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  11. #11

    Odgovor: Fotografijom kao oružjem. - Odbranimo se od đubreta i zagađivača!


  12. #12

    01 Odgovor: Fotografijom kao oružjem. - Odbranimo se od đubreta i zagađivača!

    Pa slabo ce to tako ici,ljudi su stoka,samo gledaju svoje dvoriste a za prirodu ih boli uvo,lako je postviti kante na svakih 100metara,ali te kante se jos lakse uniste,napije se ekipa dripaca i ajd da rusimo,kad bi se uvele kazne za bacanje otpada tamo gde nije predvidjeno drzava bi profitirala a smece bis se i dalje bacalo gde ko stigne..tesko je pronaci resenje za ovaj ozbiljan problem jer ga vecina ljudi ne shvata ozbiljno...

  13. #13

    Odgovor: Fotografijom kao oružjem. - Odbranimo se od đubreta i zagađivača!

    Ne bih da budem bezobrazna i da se nešto hvališem, ali ja te odvratne slike koje gledam ovde bogami ne viđam u ovim krajevima, mislim na Horgoš, Kanjižu, Čoku, Sentu, Adu, Mol, Petrovo Selo, ali kad se približimo Bečeju, eeee, tada već počinje da mi se okreće stomak, a o Novom Sadu (najlepšem gradu na svetu), pa ne bih...
    jele vas buve celu noc

  14. #14

    Odgovor: Fotografijom kao oružjem. - Odbranimo se od đubreta i zagađivača!

    Citat cilika mihic kaže: Pogledaj poruku
    Ne bih da budem bezobrazna i da se nešto hvališem, ali ja te odvratne slike koje gledam ovde bogami ne viđam u ovim krajevima, mislim na Horgoš, Kanjižu, Čoku, Sentu, Adu, Mol, Petrovo Selo, ali kad se približimo Bečeju, eeee, tada već počinje da mi se okreće stomak, a o Novom Sadu (najlepšem gradu na svetu), pa ne bih...
    os' da kazes da smo strokavi?

  15. #15

    Odgovor: Fotografijom kao oružjem. - Odbranimo se od đubreta i zagađivača!

    Citat AmIa kaže: Pogledaj poruku
    os' da kazes da smo strokavi?
    Ta otkud bih ja, eto sama si kazala
    jele vas buve celu noc

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Hoću i ja da napravim nešto sa fotografijom, ali kako?
    Autor SQUAW u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 17.08.2009, 21:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •