Koliko nas stranci poznaju!? - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 40
  1. #31

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Ma ti njima samo objasni na latinskom i saznace Turci sta je demokratija!!!

    Demos-Narod

    Cratein-Vladati...(Vladavina naroda)
    Obican zivot je jaci od mudrijih knjiga...

  2. #32

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Prije neki dan se upoznajem sa jednim Kinezom i kad sam rekla odakle dolazim, on odusevljeno kaze da su Jelena Jankovic i Novak Djokovic su jedni od njegovih omiljenih tenisera/teniserki . Na kraju me pita kakva je razlika izmedju Serbian i Serb i zasto mi koristimo cas jedno, cas drugo?
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  3. #33

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    imam i ja novih bisera
    pred jedno mesec i kusur dana drug radio zhurku.. i doshla neka Amerikanka.. i ja josh iskomentarishem drugarici, kako za chudo, eto, doshao i Amer medj' nas.. pa valjda onda ima bar malo pameti.. i tako mi neshto prichamo.. i izmedju ostalog ona je godinu dana zhivela u Budimpeshti.. prema njenoj prichi Madjari uopshte ne spominju Srbiju bash cesto () mislim, prichaju i o Slovachkoj i o Hrvatskoj.. ali Srbiji "Madjarska granichi sa Srbijom?" mi kao a ona ce na to: "a zar nije Srbija ostrvo?" ()
    a mi samo shto nismo popadali sa stolica


    p.s. jedan od satarijih bisera je kad sam upoznala druga iz Mexico Citija.. kad sam mu rekla odakle sam, on je na to rekao "Underground"
    moomoo meee jooouu

  4. #34

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    imam i ja novih bisera
    pred jedno mesec i kusur dana drug radio zhurku.. i doshla neka Amerikanka.. i ja josh iskomentarishem drugarici, kako za chudo, eto, doshao i Amer medj' nas.. pa valjda onda ima bar malo pameti.. i tako mi neshto prichamo.. i izmedju ostalog ona je godinu dana zhivela u Budimpeshti.. prema njenoj prichi Madjari uopshte ne spominju Srbiju bash cesto () mislim, prichaju i o Slovachkoj i o Hrvatskoj.. ali Srbiji "Madjarska granichi sa Srbijom?" mi kao a ona ce na to: "a zar nije Srbija ostrvo?" ()
    a mi samo shto nismo popadali sa stolica


    p.s. jedan od satarijih bisera je kad sam upoznala druga iz Mexico Citija.. kad sam mu rekla odakle sam, on je na to rekao "Underground"
    Pa sad....ili je ne spominju...ili im je neki kratak spoj u glavi.Ipak mislim da je ovo drugo.
    Pre nekako sam gledala kviz Milioner kod Madjara.Postavljeno im je bilo pitanje
    koji je glavni grad Srbije.Verovali ili ne...nisu znali.Ovo pitanje je bilo postavljeno za neku vecu cifru(ne secam se vise koju tacno).Uzas!
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  5. #35

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    u italiji kada kazem da sam iz srbije prvo sto mi je vecina rekla bila je:
    aaa serbi cattivi (srbi zli)
    i onda moram da im objasnjavam da nije tako...

    neki uspeju da mi kazu po neku informaciju (onda pitanja u vezi rata itd)...neki ne znaju cak ni koji je glavni grad srbije... ima gi razni
    all we need is love...

  6. #36

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    englezi obavezno pitaju " which part of FY "? da bi mogli da nas svrstaju u" bad gays" verovatno......ostali evropljani su vise informisani i imaju realniju sliku o nasim balkanskim prilikama......generalno slabo smo nesto poznati...
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  7. #37

    08 Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Kad raspalim engleski al' s' laloskim akcentom ta samo sto se ne "upisadu", salu na stranu ima ih kao i nas takvih i onakvih (al' namaju toliko politickih partija).

  8. #38

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    ja ovde dosad nisam imala tih "problema" da neznaju gde se nalazi Srbija. O tome su dovoljno bili "informisani" 90-tih. ali se nonstop nalazim u situaciji da me pitaju koji jezik pricam, jedno vreme sam govorila "jugoslovenski", jer nemam volje da se o toj temo razglaba. ali cesto onda pitaju; a jel to "hrvatski". znala sam da ih pitam, dal bi oni prepoznali razliku kad bi ja sad pricala hrvatski ili srpski.naravno ne bi. tako da im onda kazem, pa sta te onda briga.
    a isto tako sam cesto puta cula, ti si iz srbije?! a pa to su sve ratni zlocinci.
    za njih su Hrvati super, tamo idu na more , a Srbi hmm..... ili se cude kad cuju da se druzim sa hrvatima, bosancima.... znali su da pitaju, pa vi se mozete sporazumeti? ili, zar niste vi neprijatelji?

  9. #39
    Citat Sladja26 kaže: Pogledaj poruku
    a isto tako sam cesto puta cula, ti si iz srbije?! a pa to su sve ratni zlocinci.
    za njih su Hrvati super, tamo idu na more , a Srbi hmm..... ili se cude kad cuju da se druzim sa hrvatima, bosancima.... znali su da pitaju, pa vi se mozete sporazumeti? ili, zar niste vi neprijatelji?
    Kod mene vrlo slicna prica. Oni koji ne znaju ne znaju. Poneki pitaju je li to u Siberiji ili da li je to blizu Kosova ili Bosne

    Vecina onih koji znaju, odmah pricaju o zlim Srbima, ratnim zlocincima i diktatoru Slobodanu Milosevicu. Onda se zacude kako to da se Srbi, Hrvati i Bosnjaci ne vole i ratuju na Balkanu, a ovamo se svi druze i raduju se jedni drugima. Mnogi opet ne razumiju (i nece da razumiju) podjele izmedju nas i kazu da ma sta mi pricali mi smo isti.




    Prije neki dan se nadjoh u drustvu nekih Rusa... I tako u toku razgovora rekose kako ne kontaju u cemu je razlika izmdju Srba, Hrvata i Bosanaca. Kazu: "Sve su to nasi."

    Neki dan rekose da su na udarnom dnevniku na njihovoj drzavnoj televiziji uoci fudbalskog meca Njemacka-Hrvatska, novinari rekli: "Drzite fige za nase" (misleci na Hrvate).

    Meni se cini da su se Rusi nameracili da polako "porobe" sve Slovenske narode
    Poruku je izmenio euridika, 26.07.2009 u 14:07 Razlog: uzastopne poruke
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  10. #40

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Prije neki dan se nadjoh u drustvu nekih Rusa... I tako u toku razgovora rekose kako ne kontaju u cemu je razlika izmdju Srba, Hrvata i Bosanaca. Kazu: "Sve su to nasi."

    Meni se cini da su se Rusi nameracili da polako "porobe" sve Slovenske narode
    pa da, meni se obavezno deshava kad pricham sa Rusima da mi se oni obavezno obracaju na ruskom i kad im kazhem da to jesu slichni jezici po toj liniji da oba spadaju pod slavenske jezike, ali da ja bash ne kuzhim shta prichaju.. dzabe divanim, oni i dalje teraju po svom
    moomoo meee jooouu

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Na muci se poznaju junaci
    Autor Mish u forumu Muška kafana
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 19.02.2010, 09:12
  2. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 15:20
  3. Stranci oru vojvođansku zemlju
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 26.06.2008, 10:46
  4. Stranci vole trubu i Guču
    Autor makilli u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.08.2007, 04:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •