Koliko nas stranci poznaju!? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 40
  1. #16

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ako si mislio na Srbu i Vešticu... razmisli ponovo
    Samo chu josh neshto da kazhem. Ma ti si meni k'o bombona
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  2. #17

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da ima glupih ljudi svugde i totalno je nebitno kako ćeš se ti o nečemu informisati, da li kroz filmove, da li kroz sport (pa moraš da znaš gde je ta Srbija ako ti 10000 navijača onako urla na basketu u sred USA ), muziku, literaturu itd... meni je samo neverovatno da neko ko sa tim svim ima dodira, nema opštu kulturu... toliko
    tih 10 000 ljudi su uglavnom bili nasi ljudi, jer Amerikanci ne prate svjetska prvenstva. Mogu da se kladim da 95% Amerikanaca nije ni znalo da je tada bilo neko SP. Nijedna veca televizija nije prenosila niti je objavljivala rezultate. Za njih je finale NBA ravno prvenstvu svijeta.


    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Pa ne moraš da znaš površinu u metrima kvadratnim države Maine ili Rhode Islanda, ali svakako znaš da su u USA
    Vjeruj mi da pola ljudi ne zna je l' se te drzavice nalaze na istocnoj strani USA ili na zapadnoj strani USA. Ovdje i oni koji ne znaju gdje je ta Srbija, pomisle da je negdje blizu Rusije. A Rusiju obicno svrstavaju u Evropu . Eto bar su "blizu", jer to je mnogo blize nego recimo - promasiti istocna obala i zapadna obala Amerike. Nasi ljudi znanje o USA i Evropi imaju uglavnom iz filmova. Ali bas me zanima koliko nasi ljudi poznaju geografiju Indije ili Kine, koje su najmnogoljudnije zemlje svijeta. Pitaj nekog je l' zna gdje je Tamil Nadu ili Karnataka, drzavice u Indiji koje su po povrsini mnogo vece od nasih banana drzava.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  3. #18

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Ma, razumemo se mi i slažemo, nego aj' da se i dalje citiramo

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    tih 10 000 ljudi su uglavnom bili nasi ljudi, jer Amerikanci ne prate svjetska prvenstva.
    Znam ja ko su bili tih 10000 ljudi, ali bilo je još nekih navijača tu, na njih sam mislila

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Ali bas me zanima koliko nasi ljudi poznaju geografiju Indije ili Kine, koje su najmnogoljudnije zemlje svijeta. Pitaj nekog je l' zna gdje je Tamil Nadu ili Karnataka, drzavice u Indiji koje su po povrsini mnogo vece od nasih banana drzava.
    Pa eto konkretno kod te dve bih i ja počela da mucam, ali znala bih otprilike da ubodem. Mislim, ja i pričam da je to mnogo manji horor nego da misliš da je severni pol u Evropi.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #19

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Citat Papak kaže: Pogledaj poruku
    Ko od vas zna gdje je Rhode Island ili Maine. Ili kakva je razlika izmedju Washington DC i Washington.

    ma pitaj Amere iz Tenesija ili Misisipija gde je Main ili Rhode Island, pa da vish' sta ce ti kazu.. ajmo da se okladimo da bi vecina ne bi ni spomenula 'meriku

    slazem se da glupih ljudi ima svegdje, al' sto reche Dzi, bar da znas ubodes kontinent, ako nista drugo


    Citat Dzi kaže:
    Ako si mislio na Srbu i Vešticu... razmisli ponovo
    jesi ti to htela nesto da kazes izmedju redaka?
    moomoo meee jooouu

  5. #20

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?


    Jedan deo koji je letovao kod nas zna dosta o nama. Starije generacije takodje znaju cak znaju da su 30-tih /gladne godine kod njih/ dobijali na poklon brasno iz Vojvodine
    ali mladi slabo jedan deo koji prati dogadjaje i politiku samo po ovom ratovanju
    a drugi deo nema pojma gde se nalazimo
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  6. #21

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    ... pa kako nas ne bi znali kad smo im robovali 500 godina ...
    a sad iz Istanbula i Burse vuemo svo tekstilno djubre za Srbiju ...
    a uvene po NS Panucci cipele nosimo kao Italijanske
    ustvari mi nişta ne znamo !
    Ko je za jednu voznjicu

  7. #22

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Vecina zna gde se nalazimo, ali to je stvarno indiviualno... Bilo je tu svakakvih bisera!

    pr 1. Pita me jedna Kineskinja odakle sam. Ja kazem iz Srbije (na francuskom je izgovor serbi). Kad sledi njeno pitanje: "A jel' isto sto i Sirija (izgovara se siri)?" E tu kad nisam umrla od smeha... Jeste da je samo promasila kontinent, ali bar se trudila...

    pr. 2 Upoznam jednog studenta iz Sirije. Zna on za Srbiju, Jugoslaviju (prvo sto mi je rekao bilo je Tito!). A onda sledi pitanje "Vama je glavni grad Grozni?"

    Medjutim, ima i onih koji su ranije dolazili u Jugoslaviju (mislim na Francuze), neki su isli u Hrvatsku na more, znam neke koji su poslom isli u Ljubljanu... Uglavnom, svi znaju za Tita i Milosevica...

    Slucajno sam upoznala i neke momke koji su bili u plavim slemovima na Kosovu, tj. u Kosovskoj Mitrovici! Njihova prva recenica je bila na srpskom kad su me upoznali: "Dobar dan! Ima rakija?"

  8. #23

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    manje nego mi nji u svakom slucaju . mi u osnovnoj skoli ucimo vise nego oni na faxu.

  9. #24

  10. #25

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Ma oni su svi glupi i jadni a mi najpametniji i sve znamo !
    Prvo smo nauçili njihove jezike (jer oni naş neçe nikad) pa otişli da im sluzimo i sad im se s ponosom smejemo i dokazujemo kako je kod nas bolje nego kod njih
    Uz to smo bolji u svim sportovima od njih a i vojniçki smo jedna od najmoçnijih drzava sveta i oni to ne znaju ??? Kakvi glupaci I NATO smo pobedili i joş samo to verujemo naşem pokojnom predsedniku ) ...
    Ustvari kod nas ako neko nije dobar mi ga ili poşaljemo u inostranstvo na robiju da tamo crkne ili ga odma sami ubijemo
    Ko je za jednu voznjicu

  11. #26

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Bas lepa tema i nisam mogao da odolim da i ja ne dodam nesto.

    Kao profesionalni pripadnik Vojske Srbije trenutno se nalazim u mirovnoj misiji UN-a u DR Congo.
    U proteklih par meseci koliko ovde boravim imao sam priliku da se upoznam kako sa vojnim tako i sa civilnim personalom UN-a,personalom raznih nevladinih organizacija i lokalnim stanovnistvom.
    Stvari izgledaju ovako:
    Vojno osoblje tj. oficiri i vojnici nama dobro paznatih NATO zemalja neskriveno se odusevljavaju nasim angazovanjem u periodu 99 godine za vreme bombardovanja.(Ili se jako dobro pretvaraju)
    Prvo su kao vojnici odusevljeni time kako smo imali hrabrosti
    ( da nebudem vulgaran) da se uopste suprostavimo takvoj sili u tako dugom periodu i kako smo uspesno odolevali njihovim udarima brzim manevrima, premestanjem jedinica i maskiranoscu.
    Odusevljeni su time i kako je narod bio slozan i cuvao svoje mostove, masovnom odzivu u vojsku i radnom angazovanoscu.
    Personal NVO kao i kod nas, u vecini slucajeva, nisu bili zainteresovani za neko druzenje, a i vecina njih zna za Jugoslaviju, Milosevica i rat ali neznaju bas geografiju.
    Sto se tice lokalnog stanovnista, tu je ista prica. Serbia-nemamo pojma.Jugoslavija-to znamo, a jel znate gde je bila Jugoslavija-e to neznamo.
    Mogu slobodno da kazem sledece, ili su svi jako uljudni ili nas svi vise cene nego mi sami sebe.
    Sto se tice ljudi sa prostora bivse SFRJ, a koji su zaposleni u UN-u i trenutno se nalaze sa nama u Congu da se vecina nalazi na visokim i vaznim funkcijama zbog intetektualnih sposobnosti i predanosti u radu.
    Normalno, najvise funkcije su obezbedjene za Amere i njima bliske saveznike.

  12. #27

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Koliko nas poznaju!?Ma siroti oni nemaju pojma nista o nama. Po akcentu se poznajemo i kada me pitaju odakle sam, samo promumlaju sa osmehom na licu "auooooooooooauaaaa" a pojma nemaju.
    Oni ne znaju ko im je predsednik drzave, a kamoli da se sada zamaraju gde to bese Evropa i sta to bese Srbija, tupeglavci!
    Obican zivot je jaci od mudrijih knjiga...

  13. #28

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Citat MamAna kaže: Pogledaj poruku
    Koliko nas poznaju!?Ma siroti oni nemaju pojma nista o nama. Po akcentu se poznajemo i kada me pitaju odakle sam, samo promumlaju sa osmehom na licu "auooooooooooauaaaa" a pojma nemaju.
    Oni ne znaju ko im je predsednik drzave, a kamoli da se sada zamaraju gde to bese Evropa i sta to bese Srbija, tupeglavci!
    Mislim da su srećni ljudi zato što ne zanju kako im se zove predsednik države. To znači da im ta informacija ne treba.

    O Evropi ne znaju mnogo ni mnogi Evropljani, to nije neki veliki greh, mnogi ljudi u Srbiji ne znaju mnogo o Srbiji i nekima je čak teško nabrojati susedne zemlje.

    Ali zato smo mi tamo, mi jesmo ambasadori naše lepe Srbije po svetu i kako je mi opišemo i objasnimo tako će nas stranci i znati i takvu sliku stvoriti
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  14. #29

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku

    Ali zato smo mi tamo, mi jesmo ambasadori naše lepe Srbije po svetu i kako je mi opišemo i objasnimo tako će nas stranci i znati i takvu sliku stvoriti

    ovo sam samo kopirao u slucaju da je neko previdio u prethodnom postu

    sretao sam ljude koji ne znaju ni u kojoj drzavi zive a kamo li gdje je neka druga... ali isto tako i ljude koji odlicno poznavaju nase podneblje

    Mislim da sam vec pisao o liku iz jedne trgovine, to mi je bio prvi takav slucaj i bukvalno sam ostao u soku. Posle toga kada je Pipak dozivio male prelome noge sestra nam je odusevljeno pricala o srpskim manastirima koje je nekada davno posjetila. Sef na poslu kaze da jos uvjek osjeca miris gibanice koje je nekada pravila mama njegovog druga, ince poijeklom iz Kraljeva kaze da su. A sad jedan od mojih trenutnih profesora je sredinom 70ih bio na razmijeni studenata u Beogradu. Skoro na svakom predavanju pomene Beogad i opise malo o srpskoj dobrodoslici. Kako nam se blizi zima neki dan je prokomentarisao da nikada se nije bolje proveo na zimovanju ko u bivsoj Jugi. Jahorinom je prosto odusevljen a na Kopaoniku mu je jedna Srpkinja malcice pomutila razum. Interesanto je da ponekada posle predavanja me pitaju o mojoj zemlji, jer sam ponosno svima rekao da sam porijeklom sa tih prostora. Porotekle nedjelje prilazi mi djevojka i kaze kako je ona cula da mi pijemo kafu da obara sa nogu . Nisam imao drugog izbora vec da je pozovem u moj skromni dom da se sama uvjeri ... ako je ne obori kafa ondak ce nesto drugo ...sljiivovica naravno
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  15. #30

    Odgovor: Koliko nas stranci poznaju!?

    Meni obino kazu : A ti si iz Srbije vi ili ubijate ili hapsite predsednike
    I şta sad ovek da im objaşnjava kad debili ne znaju şta je demokratija
    Ko je za jednu voznjicu

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Na muci se poznaju junaci
    Autor Mish u forumu Muška kafana
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 19.02.2010, 08:12
  2. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 14:20
  3. Stranci oru vojvođansku zemlju
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 26.06.2008, 09:46
  4. Stranci vole trubu i Guču
    Autor makilli u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.08.2007, 03:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •