Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 141

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Pomaze Bog,citam ovde razne teme i odgovore,volela bi da cujem sta vi mislite o tome.Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?Moje misljenje je srcem...jer sadrzina srca zavisi od onoga sto mislimo i govorimo kada je rec o veri u carstvo Bozije.

  2. #2

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Moje mišljenje je da što više spoznajemo svoju ulogu na planeti,u društvu i okruženju proporcionalno tome koliko smo istom zadovoljni ili ne više ili manje tražimo odgovore ili utehu u pitanjima koja su duhovna,filozofska i koja potrebne odgovore,a i utehu mogu da nam daju,jer ako verujemo i nadati se boljem možemo nastaviti...kako za sebe tako i za svoje najbliže...

    Pošto kao Neron nemam više afiniteta prema bilo čijim carstvima i moje mi nije više interesantno tako i pišem...

    p.s. da li znate zašto je pomenuti Neron tripovao da je Bog?..ako niste znali evo napisaću da je i pored činjenice što je činio sve ono što je samo Bogu dozvoljeno ostajao nekažnjen,čak nagrađivan,nije ništa drugo mogao ni da pomisli,a kako bi ostao u pravu nije Bogu niti ikom od smrtnika dao pravo na oduzimanje sopstvenog života,pa je i to priuštio sebi kao zadovoljstvo svestan istine da je drugima i on uzimao previđajući slepo verovanje da na to samo Bog ima pravo..

  3. #3

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    'Дође једанпут игуману Антонију неки човек са болесним ногама и каже: - Баћушка, ноге ме боле, не могу да чиним поклоне и то ме смућује. О. Антоније му рече: - Па, у Светом Писму је речено: Сине, дај ми срце, а не ноге.'

  4. #4

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Ono što je u srcu, to je ono što čini veru, mada i jezik pomaže, ili mnogo više odmaže! Reči kako izraz artikulacije ljudi može uz srce da umnogome da pokaže stvarno pripadanje veri i Bogu.
    In vinas veritas

  5. #5

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Svakako iz srca izlazi sve, kaže Isus. Siloviti ulaze u carstvo kaže krstitelj. Uzak je put i uska vrata, navalite da uđete, Reči su Hristove. Neće svaki koji mi govori, gospode, gospode ući u Carstvo. To je rečima ne srcem. Ustima se priznaje, a srcem veruje. I đavo veruje da je jedan Bog. No ljudi veruju da imaju Tri Boga.
    Poruku je izmenio euridika, 25.02.2008 u 07:49 Razlog: spojene reči, mala-velika slova, znaci interpukcije

  6. #6

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Срцем...али не само срцем...већ и целокупним животом.

  7. #7

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    verujem u Boga...ne pricam o tome drugima,niti svoje prijatelje agnostike preobrazavam u vernike.....
    srcem,da
    bez velikih reci o dobroti,cojstvu i veri
    ne verujem recima....ni samohvalama......
    ko sto neko ovde rece,Reci su samo kremen koji se izlize....ili kako vec...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #8

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    1. U pocetku bese Rec, i Rec bese u Boga, i Bog bese Rec.
    2. Ona bese u pocetku u Boga.
    3. Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje nista nije postalo sto je postalo.
    4. U Njoj bese zivot, i zivot bese videlo ljudima.
    5. I videlo se svetli u tami, i tama Ga ne obuze….

    Kao sto mozemo videti iz Jevandjelja po Jovanu, Logos je pocelo svega. On je apsolut, sam Bog, koji je tek delic sebe nama dao na upotrebu, bas kao sto nam je isto tako, dakle privremeno, podario i sam zivot.

    Iako je Bog stvorio coveka prema svom liku, covek je nesavrsen ali ima priliku da i sam postane Bog, a to se moze jedino u Bogu i samo kroz Boga Hrista.

    Reci su, dakle, sami mi. One su savrseni odraz nasih karaktera, temeramenata, moralnih, genetskih, stecenih i svekolikih drugih osobina koje posedujemo. U vecitoj interakciji nasega ega, super ega i ida, a u kontekstu prethodno navedenih brojnih cinilaca, mi nastupamo u socijalnim odnosima (oni su sustina i razlog nastanka reci) sa pozicija licnih interesa trudeci se da ih zadovoljimo u sto vecem stepenu i u sto visem suglasju sa opstim drustvenim normama. Naravno da je socijalna sfera realno konfliktna sredina upravo sto se sukobljavaju brojni pojedinacni i grupni ljudski interesi. Izmedju ostalog i zbog toga je i nastala drzava, kao organizacija da te socijalne sukobe, ako ne moze vec da spreci, bar odrzava na podnosljivom stepenu….

    Upravo u tim sukobima, koji su najcesce posledica primitivizma, sebicnosti, gordosti, odnosno nase nesavrsenosti, rec dobija svoju antitezu i kontekst koji joj nije bio prvobitno namenjen. Da li je to slucajno? Nemojmo se zavaravati da jeste. Dakle, taj primitivizam odnosno neljudsko i zivitinjsko u nama sto, po meni, predstavlja primarni motiv za samoodrzanjem u jednoj rudimentnoj formi, stvara uslove onima koji su bogati duhom da se izdignu iznad toga kala i to kroz konacnu sintezu reci kao najviseg stepena ljudskosti i bliskosti Bogu samom….

    Dakle, rec je misao i ona ne mora biti ozgovorena ili napisana da bi bila vazeca. Svaku nasu misao Bog registruje, bas kao i svako nase delo, ucinjeno ili neucinjeno. I da zavrsim. I recima i delom se zasluzuje carstvo Bozije….
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  9. #9

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Iako je Bog stvorio coveka prema svom liku, covek je nesavrsen ali ima priliku da i sam postane Bog, a to se moze jedino u Bogu i samo kroz Boga Hrista.

    Dakle, rec je misao i ona ne mora biti ozgovorena ili napisana da bi bila vazeca. Svaku nasu misao Bog registruje, bas kao i svako nase delo, ucinjeno ili neucinjeno. I da zavrsim. I recima i delom se zasluzuje carstvo Bozije.
    Sa najvećom ljubaznošću vas molim da mi ukažete gde to u Bibliji piše da čovek može da postane Bog.
    I, onda,.. pitanje je bilo: "srcem ili jezikom?", a ne rečima ili delom.. Hrist kaže: "Neophodno vam je da se ponovo rodite..", "Carstvo Božje je u vama." U Bibliji se takođe govori i o tome da Božje zapovesti trebaju biti zapisani u mesu ljudskoga srca (nešto kao: "ne na kamenim tablama, nego na mesnatim tablama ljudskog srca"). Srce se uzimalo kao centar osećanja, ali nekad se govorilo o njemu i kao o centru misli. Tako da misli nam moraju biti usmerene ka Bogu uvek i u svačemu što činimo. Ako donesemo ovakvu odluku u životu, onda će nam Bog po obećanju podariti Carstvo Božje.
    Ima jedan problem: ..Carstvo Božje se ne osvaj niti zaslužuje,.. ono se dobija kao milostivi dar od Boga (vidi uspenje Isusovo kad on daje obećanje: "Otići ću kod Oca moga da vam obezbedim dom u Njegovom Carstvu").

    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  10. #10

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Pomaze Bog,citam ovde razne teme i odgovore,volela bi da cujem sta vi mislite o tome.Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?Moje misljenje je srcem...jer sadrzina srca zavisi od onoga sto mislimo i govorimo kada je rec o veri u carstvo Bozije.
    Carstvo Bozije se dobija na poklon, zato sto je sve Bozija volja a ne ljudska.
    Srce je organ koji pumpa krv, a jezik (ukoliko mislis na rec/Srpski jezik) je kazna Bozija, a ne nesto sto donosi pozitivan ishod.
    Evo mesta u Svetom Pismu, koji to objasnjava, ( iz Engleske Biblije, posto Srpsku
    nemam ), Mark 10:15, Genesis 11:7

    piter

  11. #11

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Carstvo Bozije se dobija na poklon, zato sto je sve Bozija volja a ne ljudska.
    Srce je organ koji pumpa krv, a jezik (ukoliko mislis na rec/Srpski jezik) je kazna Bozija, a ne nesto sto donosi pozitivan ishod.
    Evo mesta u Svetom Pismu, koji to objasnjava, ( iz Engleske Biblije, posto Srpsku
    nemam ), Mark 10:15, Genesis 11:7

    piter
    Znaci u svetom pismu srce smatraju samo organom koji pumpa krv?!Ni u kakvom drugom kontekstu se ne pominje?!

  12. #12

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Znaci u svetom pismu srce smatraju samo organom koji pumpa krv?!

    Ni u kakvom drugom kontekstu se ne pominje?!
    Ne, to je nesto sto je nauka odavno objasnila.

    Srce u sv. pismu, je metafora za veru, verovanje.
    Postoje dve grupe ljudi koji se spominju u vezi sa ulaskom u Carstvo Bozije.
    ( Carstvo Bozije je sve sto je kreirano u fizickoj materiji, zivoj ili mrtvoj.
    Ulazak u Carstvo Bozije je besmrtnost u krvi i mesu i vlasnistvo nad svim sto je stvoreno. )
    Prva grupa su oni koji veruju da je Isus Hrist bio Mesija i Sin Boziji, da je umro i dig'o se iz (klinicke) smrti posle 48 sati.
    Oni imaju sansu da postanu besmrtni, ali ukoliko su svedocili protiv volje bozije,
    i promovisali "slobodnu volju", umrece.
    Druga grupa su oni koji vole jednog jedinog Boga, vole sebe, i bliznjeg
    kao sto vole sebe, tim njuskicama je zagarantovana vecnost, u krvi i mesu.

    piter

  13. #13

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ne, to je nesto sto je nauka odavno objasnila.

    Srce u sv. pismu, je metafora za veru, verovanje.
    Postoje dve grupe ljudi koji se spominju u vezi sa ulaskom u Carstvo Bozije.
    ( Carstvo Bozije je sve sto je kreirano u fizickoj materiji, zivoj ili mrtvoj.
    Ulazak u Carstvo Bozije je besmrtnost u krvi i mesu i vlasnistvo nad svim sto je stvoreno. )
    Prva grupa su oni koji veruju da je Isus Hrist bio Mesija i Sin Boziji, da je umro i dig'o se iz (klinicke) smrti posle 48 sati.
    Oni imaju sansu da postanu besmrtni, ali ukoliko su svedocili protiv volje bozije,
    i promovisali "slobodnu volju", umrece.
    Druga grupa su oni koji vole jednog jedinog Boga, vole sebe, i bliznjeg
    kao sto vole sebe, tim njuskicama je zagarantovana vecnost, u krvi i mesu.

    piter
    Znaci katar,pataren,bogumil...bilo ih je mnogo tokom vekova...stvar slobodne volje,ali ne i vredjanja tudjeg uverenja....na klinicku smrt ,mislim....cak Ga i Svetonije pominje u kontekstu verovanja u vaskrsenje,cak i Tacit,,i Flavije Josif Ga pominje i kaze :" ne znam ko je on,ali covek sigurno nije.."..A Flavije je bio onaj jedini preziveli iz Masade,i sigurno bi drugacije opisao dogadjaje da je znao za nekakvu prevaru,jer je bio veoma realan u svom pisanju.Znaci volis bliznje i nazivas ih njuskicama,lepa ljubav...za sve ljude...

  14. #14

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Znaci katar,pataren,bogumil...bilo ih je mnogo tokom vekova...stvar slobodne volje,ali ne i vredjanja tudjeg uverenja....na klinicku smrt ,mislim....cak Ga i Svetonije pominje u kontekstu verovanja u vaskrsenje,cak i Tacit,,i Flavije Josif Ga pominje i kaze :" ne znam ko je on,ali covek sigurno nije.."..A Flavije je bio onaj jedini preziveli iz Masade,i sigurno bi drugacije opisao dogadjaje da je znao za nekakvu prevaru,jer je bio veoma realan u svom pisanju.Znaci volis bliznje i nazivas ih njuskicama,lepa ljubav...za sve ljude...
    Sve sto sam ja rekao su reci Isusa Hrista, a ne moje.
    Postoje samo lazi i istina, ja samo potvrdjujem lazi istinom.
    Deca imaju uverenje da je deda Mraz pravi lik, ako im ja kazem da nije, jel ih
    ja vredjam ?

    "Njuska" je u novosadskom slengu "Vrhunski igrac" u bilo kojoj "igri", ili
    sto je u SAD "Player" u Hip-Hop slengu.

    piter

  15. #15

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ne, to je nesto sto je nauka odavno objasnila.
    Srce u sv. pismu, je metafora za veru, verovanje.
    piter
    U koju grupu spadaš ti?...šta je za tebe srce?

    Nauka je izuzetna...nego da li se uvek u životu vodiš isključivo naukom..ili možda i srcem nekad?

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Farma - VIP zivotinjsko carstvo
    Autor Lilith_021 u forumu Spomenar
    Odgovora: 288
    Poslednja poruka: 03.01.2010, 17:46
  2. Najveći osvajači i najveće vojskovođe
    Autor memento u forumu Istorija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.08.2009, 14:43
  3. Sudoku osvaja svet
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 14.08.2009, 17:43
  4. Osvajači
    Autor Crazy Angel u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 02.10.2007, 21:15
  5. Rimsko Carstvo
    Autor blueella u forumu Istorija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 26.11.2006, 10:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •