Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom? - Strana 2
Strana 2 od 10 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 141
  1. #16

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    ... ali ga svako prisvaja ko da je njegovo lino i tumai kako mu odgovra da ostvari neku dobit ...
    Da li se moze verovati u boga bez posrednika ?
    Zaşto dave ti Jehovini , vi s crkvom i Yossa s politikom ?
    İma i nas koji smo dobri , odani , (doduşe udan mi je smisao za humor ) verni , vredni , poşteni ... i verujemo da je jedan stvoritelj ...
    i onda poinju da nas vrbuju da im plaamo lanarine razne crkve dzamije svedoci politiari udruzenja sekte da mi ne zalutamo
    Ja mislim da je moj prav
    ac dobar i slediu ga !
    Ko je za jednu voznjicu

  2. #17

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    ... ali ga svako prisvaja ko da je njegovo lino i tumai kako mu odgovra da ostvari neku dobit ...
    Da li se moze verovati u boga bez posrednika ?
    Zaşto dave ti Jehovini , vi s crkvom i Yossa s politikom ?
    İma i nas koji smo dobri , odani , (doduşe udan mi je smisao za humor ) verni , vredni , poşteni ... i verujemo da je jedan stvoritelj ...
    i onda poinju da nas vrbuju da im plaamo lanarine razne crkve dzamije svedoci politiari udruzenja sekte da mi ne zalutamo
    Ja mislim da je moj prav
    ac dobar i slediu ga !
    ako verujes u Njega i postujes Ga,kako mozes uporedjivati carstvo Njegovo sa "carstvima" koja si osvojio jezikom...na tu uvredu sam mislio...to nije fer prema verujucim ljudima...a slobodno veruj u sta hoces..tvoje pravo...

  3. #18

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    ako verujes u Njega i postujes Ga,kako mozes uporedjivati carstvo Njegovo sa "carstvima" koja si osvojio jezikom...na tu uvredu sam mislio...to nije fer prema verujucim ljudima...a slobodno veruj u sta hoces..tvoje pravo...
    E vidiş ... da sam ja napisao taj tvoj post do sada bi mi Ga ve obrisali jer sam ja nedobar a ti si dobar ...
    i şta ja koga uopşte ima da vredjam mojim mişljenjem ?
    Vaşe mişljenje je da ste dobri a ja nisam ? Ja nemam pravo da mislim a vi imate jer su vas tako nauili i vi sve ve znate napamet ?
    uvajte vi da vam sluajno ko ne poremeti to şto imate i ako se pojavi odmah ga osudite jer je to dobro
    Ko je za jednu voznjicu

  4. #19

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    ... ali ga svako prisvaja ko da je njegovo lino i tumai kako mu odgovra da ostvari neku dobit ...
    I to se vjerovatno nikada nece promijenit ali je to za tvoje vjerovanje nebitna cinjenica.
    Da li se moze verovati u boga bez posrednika ?
    Nekim ljudima je lakse Bogu dati neki ljudski oblik da bi ga razumijeli. Nesto opipljivo, da se tako izrazim. Ako ce im to pomoci da vjeruju onda je taj posrednik pozitivan.
    Zaşto dave ti Jehovini , vi s crkvom i Yossa s politikom ?
    Zasto obracas paznju?
    İma i nas koji smo dobri , odani , (doduşe udan mi je smisao za humor ) verni , vredni , poşteni ... i verujemo da je jedan stvoritelj ...
    Sve dok se pitamo zasto on/a, a ne ja ?!?.. Zato. Sebican covijek nikada nece biti sretan covijek pa ma kako male i opravdane te potrebe u nasim ocima izgledale.
    i onda poinju da nas vrbuju da im plaamo lanarine razne crkve dzamije svedoci politiari udruzenja sekte da mi ne zalutamo
    Ako dajem, dajem od srca i nepitam se sto ce se sa tim parama desiti. To je nepovjerenje u Boga. Ja ZNAM da ako moj kapelan odluci kupiti sebi novog Tourega umijesto pomoci nekome tim novcem ON je taj koji ce se pred njim morati opravdati. Unaprijed nedati iz uvjerenja kako to i onako nece dospijeti u prave ruke je obican izgovor.
    Ja mislim da je moj prav
    ac dobar i slediu ga !
    Slijedi ga... Kako netko uopce moze NE vjerovati?!
    Zatekla sam se prije nekoliko tjedana u Nacionalnom prirodoslovnom muzeju u Washingtonu. Izlozene su bile neke skoljke stare nekoliko miliona godina (tko to zapravo zna?). Zagledala sam se u te savrsene linije, oblik izrazen do perfekcije u svemu sto nas okruzuje. Sve ima svoj smisao, svoje mjesto, svoju svrhu...Kako ne vjerovati kad samo otvorenih ociju pogledas oko sebe...?!
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  5. #20

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    E vidiş ... da sam ja napisao taj tvoj post do sada bi mi Ga veç obrisali jer sam ja nedobar a ti si dobar ...
    i şta ja koga uopşte ima da vredjam mojim mişljenjem ?
    Vaşe mişljenje je da ste dobri a ja nisam ? Ja nemam pravo da mislim a vi imate jer su vas tako nauçili i vi sve veç znate napamet ?
    Çuvajte vi da vam sluçajno ko ne poremeti to şto imate i ako se pojavi odmah ga osudite jer je to dobro
    e vidis Kel_el,meni su obrisali neke od prethodnih postova,a ne tebi...postujem ja tebe kao sagovornika,samo nemoj vredjati licna osecanja,misli sta hoces,ali bez uvreda...eto i ja sad mislim,pa ti kazem da trebamo biti korektniji jedni prema drugima...svi

  6. #21

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    ... ali ga svako prisvaja ko da je njegovo lino i tumai kako mu odgovra da ostvari neku dobit ...
    Da li se moze verovati u boga bez posrednika ?
    Zaşto dave ti Jehovini , vi s crkvom i Yossa s politikom ?
    İma i nas koji smo dobri , odani , (doduşe udan mi je smisao za humor ) verni , vredni , poşteni ... i verujemo da je jedan stvoritelj ...
    i onda poinju da nas vrbuju da im plaamo lanarine razne crkve dzamije svedoci politiari udruzenja sekte da mi ne zalutamo
    Ja mislim da je moj prav
    ac dobar i slediu ga !
    Ne imponuje mi uopšte da nastavljam prepisku sa tobom,sa čovekom koji je vređao i moju decu,koji je dobar,vredan,veran i pošten...Ako i davim sa crkvom,kako kažeš...davim na forumu predviđenom za to.A za tebe se već zna sa čime daviš...i pozdravi ekipicu .

  7. #22

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    ... problem?

    Zavisi da li se čita pravoslavno izdanje Biblije,ili neko drugo...i naravno veoma je bitan način na koji se tumači pročitano.
    Ja čitam hebrejski Stari Zavet po Jamnijskom Kanonu (to je osnova i "pravoslavnog Starog Zaveta") i starogrčki Novi Zavet (ovo koristi i SPC samo prevedenu).
    Suština: ne bih citirao tako da ne čitam i "originale".
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  8. #23

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Ja čitam hebrejski Stari Zavet po Jamnijskom Kanonu (to je osnova i "pravoslavnog Starog Zaveta") i starogrčki Novi Zavet (ovo koristi i SPC samo prevedenu).
    Suština: ne bih citirao tako da ne čitam i "originale".
    Veoma je jednostavno:ne shvatamo i ne tumačimo svi na isti način.

  9. #24

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    E vidiş ... da sam ja napisao taj tvoj post do sada bi mi Ga ve obrisali jer sam ja nedobar a ti si dobar ...
    i şta ja koga uopşte ima da vredjam mojim mişljenjem ?
    Vaşe mişljenje je da ste dobri a ja nisam ? Ja nemam pravo da mislim a vi imate jer su vas tako nauili i vi sve ve znate napamet ?
    uvajte vi da vam sluajno ko ne poremeti to şto imate i ako se pojavi odmah ga osudite jer je to dobro
    Govoriš o podeli na mi/vi.
    Ali mislim da o tome govoriš na osnovu toga šta kažu učenjaci.
    Probaj da govoriš o toj podeli na mi/vi na osnovu toga šta kaže Sveto Pismo, Reč Božja. I onda probaj odrediti svoje mesto: u koju grupu spadaš?
    Posle toga se brini ili budi bezbrižan, zavisno gde se nađeš.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  10. #25

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Ja čitam hebrejski Stari Zavet po Jamnijskom Kanonu (to je osnova i "pravoslavnog Starog Zaveta") i starogrčki Novi Zavet (ovo koristi i SPC samo prevedenu).
    Suština: ne bih citirao tako da ne čitam i "originale".
    nemoj molim te ponoviti da imas Novi zavet na starogrckom i da ga razumes,pa jel' znas da u srbiji ima mozda dva do tri coveka koji ga mogu pravilno shvatiti..postujem tvoje opredeljenje ,ali nemoj preterivati...za hebrejski,mozda i mogu da poverujem,ali starogrcki,ne mogu....

  11. #26

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    nemoj molim te ponoviti da imas Novi zavet na starogrckom i da ga razumes,pa jel' znas da u srbiji ima mozda dva do tri coveka koji ga mogu pravilno shvatiti..postujem tvoje opredeljenje ,ali nemoj preterivati...za hebrejski,mozda i mogu da poverujem,ali starogrcki,ne mogu....
    Imam Novi Zavet na starogrčkom i razumem ga. Čak i gramatiku imam za nju, pa i rečnike. Zamislite korišteni su! Naravno od mene..
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  12. #27

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Imam Novi Zavet na starogrčkom i razumem ga. Čak i gramatiku imam za nju, pa i rečnike. Zamislite korišteni su! Naravno od mene..
    daj nemoj vise,molim te.....sta na starogrckom znaci DIOTA i gde se pominje u Novom Zavetu?,...nemoj covece,smesno je....pa kako mozes to da tvrdis,licno bih voleo da je to istina,ali nemoj vise....nego,nisi mi odgovorio ,jos uvek,gde se one "ruzne reci" (psovke) tacno nalaze u Starom Zavetu....pa posle toga mozemo da pricamo....
    Poruku je izmenio felix, 15.08.2008 u 13:32

  13. #28

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    daj nemoj vise,molim te.....sta na starogrckom znaci DIOTA i gde se pominje u Novom Zavetu?,...nemoj covece,smesno je....pa kako mozes to da tvrdis,licno bih voleo da je to istina,ali nemoj vise....nego,nisi mi odgovorio ,jos uvek,gde se one "ruzne reci" (psovke) tacno nalaze u Starom Zavetu....pa posle toga mozemo da pricamo....
    Nije "diota" nego "dioti", a značenje je "pošto", "jer". Gde se pominje u Novom Zavetu? - Luka 1:13; 2:7; 21:28; Dela Ap. 13:35; 18:10; 18:10; 20:26; 22:18; Rim 1:19; 1:21; 3:20; 8:7; 1 Kor 15:9; Fil 2:26; 1 Tes (ili Solunjanima) 2:8; 2:18; 4:6; Jevr 11:5; 11:23; Jak 4:3; 1 Pet 1:16; 1:24; 2:6;
    By the way: ne znam šta će ti ovo oko reči "dioti"?

    Ako si toliko pametan reci mi ti na kom je jeziku napisan Novi Zavet? Da nije možda na novogrčkom?

    I nisam govorio o psovkama nego o ružnim rečima, i ne u Starom Zavetu, nego u celom Svetom Pismu.

    O čemu hoćeš da pričamo? Tema ovde je Carstvo Božje. Moj stav je da ono uopšte ne može da se osvoji.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  14. #29

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    ...al' je naslov ove teme dvosmislen...

  15. #30

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    O čemu hoćeš da pričamo? Tema ovde je Carstvo Božje. Moj stav je da ono uopšte ne može da se osvoji.

    Hmm....

    Bio bi ti u pravu, da nam Bog nije poslao sina svoga, Isusa. . . .Kroz njega i samo kroz njega osvajamo carstvo Božije. . . .



Strana 2 od 10 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Farma - VIP zivotinjsko carstvo
    Autor Lilith_021 u forumu Spomenar
    Odgovora: 288
    Poslednja poruka: 03.01.2010, 17:46
  2. Najveći osvajači i najveće vojskovođe
    Autor memento u forumu Istorija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.08.2009, 14:43
  3. Sudoku osvaja svet
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 14.08.2009, 17:43
  4. Osvajači
    Autor Crazy Angel u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 02.10.2007, 21:15
  5. Rimsko Carstvo
    Autor blueella u forumu Istorija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 26.11.2006, 10:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •