Sta (ko) je pravi vernik? - Strana 6
Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikaz rezultata 76 do 87 od ukupno 87
  1. #76

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    E sada ako vam ovo neko ponavlja iz dana u dan...voleo bih da vidim
    dokle ćete biti tolerantni.
    Pa zavisi...
    Pod 1, mene strasno iritira kada u toku izlaganja svog ubedjenja napravis stranputicu u dijalogu i predjes u suptilno i skriveno karakterisanje mog mentalnog i psiholoskog stanja. Mislim, ne volim te odavno provaljene prljave trikove u dijalogu, ili smo ravnopravni ili cu da trazim tvoje slabe tacke i seckat cu tvog Manitua na delice!


    Pod 2, nemoj nikada da ulazis sa sirokim osmehom kroz moju kapiju a da nisi pozvonio! Ako su moji psi u tom trenutku vezani, ja cu da rezem na tebe!

    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  2. #77

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Možda je pravi vernik onaj čovek koji svojim verovanjem ne dovodi u pitanje opstanak temelja tuđih verovanja i ni na koji način ne pokušava da nametne svoje uverenje u jedinu istinu drugima?Iskazivanje vere je onaj segment na kome se utvrđuje koliko jedna osoba ima tolerancije prema drugima,strpljenja i trpeljivosti što bi trebale da budu osnovne vrline onoga što se zove ljubav i koje se mogu primenjivati i bez obaveznog verovanja u neko od božanstava koje je iznedrila celokupna,ljudska vrsta do sada.

    Pravi vernik je onaj vernik koji se drzi Deset Bozijih Zapovesti,i u svom srcu nosi reci i zapovesti Hristove i izvrsava njegove zapovesti koje nam je ostavio za spasenje nase duse! A vezano za post koji sam citirao,duhovnici pravoslavne crkve su duzni da propovedaju pripadnicima drugih vera pravu veru u Boga zivoga za njihovo dobro da pokusaju da ih izvedu na pravi put,naravno ne na silu,a opste je poznto da ni jedna pravoslavna crkva nikad nije vrsila nasilna pokrstavanja,kao sto su to radili rimokatolici i islamisti!

  3. #78

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Pa, ako cemo pitati Bibliju da nam da odgovor na pitanje ko je pravi vjernik, onda mislim da odgovor na to pitanje nece biti narocito tezak.

    1 Jovanova 2
    6. Koji govori da u njemu stoji, mora i sam tako ziveti kao sto je on ziveo.


    Dakle, polazeci od gornjega, sasvim je nebitno koliko ko ostavlja novaca u crkvi, koliko puta se pomolio, i tome slicnih sporednosti.

    1 Petrova 4
    1. Kada je, dakle, Hristos stradao telom, i vi se tom istom mislju naoruzajte - jer, ko je stradao telom, prestao je da gresi
    .

    Opet, polazeci od gornjeg, nebitno je koliko je ko novca ostavio u crkvi, koliko je puta posjetio istu, koliko se puta pomolio i tome slicno, jer to, polazeci od gornjeg, nema nikakve veze sa sljedjenjem Hristova puta.
    čovek je sve rekao kako piše,ne kako crkva izbriše pa dopiše!

  4. #79

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    Pravi vernik je onaj vernik koji se drzi Deset Bozijih Zapovesti,i u svom srcu nosi reci i zapovesti Hristove i izvrsava njegove zapovesti koje nam je ostavio za spasenje nase duse! A vezano za post koji sam citirao,duhovnici pravoslavne crkve su duzni da propovedaju pripadnicima drugih vera pravu veru u Boga zivoga za njihovo dobro da pokusaju da ih izvedu na pravi put,naravno ne na silu,a opste je poznto da ni jedna pravoslavna crkva nikad nije vrsila nasilna pokrstavanja,kao sto su to radili rimokatolici i islamisti!
    slobodane,slobodane, pravoslavna crkva nije...!

  5. #80

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    slobodane,slobodane, pravoslavna crkva nije...!

    Zao mi je,dao sam sve od sebe da ti pokazem gde je istina Hristova,na ovoj i na ostalim temama,mislim da se vise ne vredi truditi,samo ti mrva treba da se nadjes na pravom putu,krstis se,pricestis se krvlju i telom Hristovim i prihvatis ucenje Hristovo onako kako ga nam je sam predao! Po tvojim postovima vidim i verujem da nisi gresnik,nedaj Boze neki veliki,jer svi smo gresni,znaci samo ti malo treba!


    NA KUCI SE ODZAK PUSI,NA TAVANU MESO SUSI,JA SAM SELJAK U SRCU I DUSI


  6. #81

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    Tesko je komentarisati o ovome jer svako za sebe misli bez obzira kojoj religiji pripada da je pravi vernik.....mislim da je ispravno ako covek svakodnevno kroz zivot i u odnosu sa drugim ljudima reflektuje Bozije osobine i ljubav kroz dela.....Bog je svuda oko nas u svim njegovim delima koje je stvorio tako da mislim da ne treba covek robovati nekim nametnutim zakonima i obredima da bi spoznao Boga.....niti da negira verovanja drugih.....

  7. #82

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    Citat artistry kaže: Pogledaj poruku
    .mislim da je ispravno ako covek svakodnevno kroz zivot i u odnosu sa drugim ljudima reflektuje Bozije osobine i ljubav kroz dela.....
    Za ljubav se slažem. Ali, pitam se šta su Božje osobine...
    Da li se Bog nekome moli? Da li je Bog bogobojažljiv? Da li čovek treba da vaspitava svoju decu tako što će ih prepustiti stihiji, i pretiti im strašnim sudom, ako greše?
    Imaju li uopšte ljudi takva svojstva, i da li bi trebali da ih imaju?

    Valjda je pravi vernik onaj ko ne postavlja sebi takva pitanja...
    Vrag odneo šnalu...

  8. #83

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    Mozda se nismo razumele....zao mi je.....mislila sam na osobine kao sto su ljubav,strpljenje,dobrota,razumevanje drugih ljudi,oprastanje......Boga ne dozivljavam kao nekoga ko kaznjava i preti nekim kaznama,ne verujem u pakao gde Bog muci ljude i kaznjava....mislim da je covek kreator svog zivota gde je normalno da i gresi ali je bitno da nauci nesto iz tih gresaka.....Za mene put i komunikacija sa Bogom nije klecanje pred nekim idolima ili ponavljanje nekih napamet naucenih recenica.....sa Njim kontaktiram kao sa prijateljem,sa nekim ko razume da covek ima i svoje slabosti,mane i dobre strane ali covek koji se trudi da svoju decu nauci da pre svega budu ljudi......drzim se onoga da sto ne zelim sebi da to ne cinim ni drugima....to je neko moje vidjenje i put a postujem tudje misljenje

  9. #84

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    Citat artistry kaže: Pogledaj poruku
    Mozda se nismo razumele....zao mi je.....mislila sam na osobine kao sto su ljubav,strpljenje,dobrota,razumevanje drugih ljudi,oprastanje......Boga ne dozivljavam kao nekoga ko kaznjava i preti nekim kaznama,ne verujem u pakao gde Bog muci ljude i kaznjava....mislim da je covek kreator svog zivota gde je normalno da i gresi ali je bitno da nauci nesto iz tih gresaka.....Za mene put i komunikacija sa Bogom nije klecanje pred nekim idolima ili ponavljanje nekih napamet naucenih recenica.....sa Njim kontaktiram kao sa prijateljem,sa nekim ko razume da covek ima i svoje slabosti,mane i dobre strane ali covek koji se trudi da svoju decu nauci da pre svega budu ljudi......drzim se onoga da sto ne zelim sebi da to ne cinim ni drugima....to je neko moje vidjenje i put a postujem tudje misljenje
    Nije problem, aristry.

    Citirala sam deo tvog teksta samo da bih izdvojila osnovu za svoje dileme. Naprosto mislim da su pobrojane osobine dovoljno ljudske i da im ne treba pripisivati ništa više od onoga što jesu.
    Volim da verujem u čovekove maksimalne mogućnosti, ali nemam pojma da li me to čini vernikom, ili nevernikom.
    Vrag odneo šnalu...

  10. #85

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    Mislim da te to sigurno cini vernikom jer covek treba da veruje i u sebe i svoje sopstvene mogucnosti a ne da sedi i ceka od nekoga ili od neke sile resenje a da sam nista ne menja u zivotu......mislim da cesto nismo ni svesni kolike su nam mogucnosti date samo ih trebamo pronaci u sebi i upotrebiti.....knjiga Secret ili Tajna upravo o tome govori

  11. #86

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    DA LI JE BOŽIJI ZAKON PROMENJEN

    Pre nego što će narodu dati zakon u pisanoj formi, Bog Mojsiju. naređuje da narodu kaže a sada ako dobro uzaslušate glas moj i uščuvate zavet moj..bićete mi carstvo svešteničko i: narod svet( 2Moj. 19:5,6),
    Ako se ovo ne prihvati ,onda su objašnjenja koja slede sasvim izlišna.
    Bog nikog ne proglašava za sveca jednom za uvek,Svet je samo onaj ko čuva i poštuje Božiji zavet. U 5 Moj. 4:13 čitamo: I objavi vam zavet svoj koji vam zapovedi da držite deset reči, koje napisa na dve ploče kamene
    ..napisa Gospod na ploče reči zaveta, deset reči( 2Moj. 34:28).
    Za Hristove sledbenike ovo je jedini Vjeruju i to je ta pravedna vera jedanput data svetima( Juda 3).
    Izgovorivši ovo Mojsiju na gori Sinajskoj ,dade mu dve ploče svedočanstva ,ploče kamene pisane prstom Božijim. Ove ploče kamene pisane prstom Božijim, su dakle nazvane i zavetom i svedočanstvima i stavljene su u kovčeg: I vrativ se siđoh s gore, i metnuh ploče u kovčeg koji načinih ,i ostaše onde kao što zapovedi Gospod( 5Moj. 10:5)
    Reči promenljivog zakona napisao je sam Mojsije a ne Bog: Kad napisa Mojsije reči ovoga zakona u knjigu, sve do kraja,govoreći: Uzmite ovu knjigu zakona i metnite je pokraj kovčega zaveta Gospoda Boga svojega, da bude svedok na vas( 5Moj.31:24-26).
    Kako se starozavetni narod,baš kao i današnji, nije držao tog Božijeg zaveta,Bog bez uvijanja kaže: Rod su pokvaren, sinovi u kojima nema vere( 5Moj.32:20).Tamo gde se krši Božiji zakon ne može se govoriti o veri, već samo o neveri.
    Lažni vernici zamišljaju da se vera nalazi u nekoj deklaraciji, kredu(vjeruju)koja je najčešće samo mrtvo slovo na papiru.
    Obraćajući selicemernim Valovim sveštenicima Hristos im kažeOstaviste što je najvažnije u zakonu: pravdu, i milost i veru(Matej 23:23).
    Hrist kaže da je vera u zakonu, dok antihristi svoju veru formulišu na kojekakvim sinodima i saborima; tamo donose obično odluke koje ni sami ne poštuju.
    Lažni vernik uvek nastojava da se oslobodi pravednih zahteva Božanskog zakona.Takav vernik je u stvari samo jedan običan bezbožnik.Jedan francuski prevod kao sinonim za bezbožnika stavlja: bez vere i zakona.
    Shvativši da je nezakonsko delovanje nerazumno ,Psalmista kaže: Urazumi me, i držaću se zakona tvojega, i čuvati ga svim srcem( Psalam 119:34).
    Antihristi umesto da ga čuvaju, oni ga menjaju.Psalmista kaže :sve su zapovesti tvoje istina( Psalam 119:151), dok crkveni bezbožnik(vidi Psalam 50: 16,17) kaže da su zapovesti istina sve dok ih on ne zameni nekim svojim zapovestima.
    Dok Psalmista kaže: Pojte Bogu( Psalam 68:4) antihristi poje sebi sličnom Svetitelju Savi .Psalmista još kaže: Zakon je Gospodnji savršen( Psalam 19:7).
    Unapred znajući da će crkveni bezbožnici pokušati da rasture taj zakon, Hristos Jehova kaže: sveži svedočanstva, zapečati zakon mojim učenicima ( Isaija 8:16).Ako je skidanja pečata sa jednog običnog strujomera krivično delo ,šta tek reći za nekoga ko se usuđuje da skine pečat sa jedinog dokumenta koji je napisao sam Bog.
    A eto, oni što misle da, zastupaju jedino ispravan concept Hrišćanstva, sebi su dozvolili da skinu pečat sa zapečaćenog Božijeg zakona, misleći da niko neće primetiti da tako nešto može da učini samo lupež koji ne dolazi ni za što drugo nego da ukrade i ubije(vidi Jovan 10:10) Tipičan zastupnik jedino ispravnog koncepta hrišćanstva Iguman Simeon, pošto je usavršio zanat leva ruka desni džep na ovom terenu, zbrisao je u Grčku da malo i Grke nauči tom cenjenom i unosnom poslu.
    Sada da vidimo da li je u Novom zavetu došlo do bilo kakve promene u pogledu zakona
    Odmah na početku svoje službe Hristos svima daje do znanja da nije došao da pokvari zakon( Matej 5:17) Svi koji smo čitali Jevanđelje znamo da Hristos nije menjao Božiji zakon; ne samo da nije menjao zapovesti za vreme svoje službe,nego nije izrazio nameru da se zapovesti menjaju ni posle uskrsnuća.On svojim učenicima preporučuje: Molite se Bogu da bežanje vaše ne bude ni u zimu ni u subotu, προσευxεσθε δε ινα μη γενηται η φυγη υμωυ xειμωυος μηδε σαββατω ( Matej 24:20),Za novopečene zakonodavce stvar je potpuno izgubljena zbog te podvučene reči na grčkom. Da bi oni bili u pravu umesto da piše:μηδε σαββατω trebalo bi da piše Τη δε μια των σαββατων ( u prvi dan nedelje, Jovan 20:1). Napominjem da termin το σαββατον znači odmor, dok termin upotrebljen u Jevrejima 4:9, ο σαββατισμος znači odmaranje.Dakle trebalo je da piše da se učenici mole da bežanje ne bude u prvi dan nedelje( sedmice), ali na žalost svih sinova protivljenja u tekstu toga nema. Uzgred budi rečeno, pored značenja odmor termin το σαββατων znači i sedmica( nedelja).U Božijem planu spasenja za nedelju nema mesta. U 1Moj.2:2,3 vidimo da je Bog počinuo u sedmi dan i što je vrlo značajno, Bog je blagoslovio i posvetio sedmi dan.
    Molim sve pristalice svetkovanja prvoga dana da me obaveste kada i kako je to Hrist skinuo blagoslov i posvećenje sa sedmoga dana da bi blagoslovio i posvetio prvi dan. A kada i kako je to učinio antihrist Konstantin dobro je poznato.
    Pred vama je da izaberete: Hrista ili barabu Konstantina. Valovi sveštenici i njihove pristalice su svoj izbor već davno izvršili i Hrista odbacili.
    Umesto da shvate i priznaju da su oni varalice, oni tu svoju titulu podmeću Hristu. Na osnovu njihove logike Hristos je prevario bogatog mladića time što mu je rekao da treba da drži zapovesti ne napomenuvši da će svetkovanje sedmoga dana biti zamenjeno svetkovanjem prvoga dana. Lapsus memorije! Rekao bi neki Valov pobornik.Isti smatra da je papi potrebno Hristovo odobrenje da bi mogao da se proglasi nepogrešivim, ali mu nije potrebno Hristovo odobrenje da ukida subotu i umesto nje silom nametne nedelju. Nemoj imati u torbi svojoj dvojaku meru, veliku i malu.Jer je gad pred Gospodom Bogom tvojim ko god čini tako, ko god čini krivo(5Moj.25:13,16).
    Ako neko nije u stanju da poštuje Mojsijev zakon kako će poštovati Hristov zakon?
    VRSTE ZAKONA

    Postoje dve osnovne vrste zakona. Zapečaćeni i nepromenljivi Božiji zakon koji je, kao što smo već pročitali, stavljen u kovčeg zaveta (5moj.10:5) i ostali zakoni zapisani u knjizi zakona , koja je stavljena pokraj kovčega zaveta Gospodnjeg ( 5Moj.31:24-26).
    Kada apostol Pavle govori o nepromenljivom Božijem zakonu on kaže: Tako je dakle zakon svet i zapovest sveta i pravedna i dobra...znamo da je zakon duhovan... (Rimljanima 7:12,14). Pred Bogom nisu pravedni oni koji slušaju zakon, nego će se oni opravdati koji ga tvore( Rimljanima 2:13)
    Kada apostol Pavle govori o zapovestima zabeleženim u knjizi zakona, koja je bila pokraj kovčega Zaveta, on kaže : Izgubiste Hrista, vi koji hoćete zakonom da se opravdate, i otpadoste od blagodati ( Galatima 5:4).
    O jednoj od tih zapovesti( u vezi sa davanjem desetka) on kaže : Tako se ukida pređašnja zapovest, što bi slaba i zaludna, jer zakon nije ništa savršio (Jevr.p.7:18,19).
    Pitanje za sve idolopoklonike : ako su oni u pravu po pitanju svetkovanja nedelje, zašto onda isti apostol te citirane reči nije izrekao kada je u četvrtoj glavi iste poslanice govorio o zapovesti u vezi sa sedmim danom???
    VRSTE SUBOTA

    Postoje trajne i nepromenljive sedmične subote, koje se slave na svršetku svake sedmice svakog sedmog dana.Tu je reč o Gospodnjim subotama iz četvrte zapovesti Božijeg nepromenljivog zakona.
    Takođe postoje i privremene subote zapisane u knjizi zakona, stavljene pokraj kovčega Zaveta.
    Kada apostol Pavle govori o sedmom danu odmora (suboti) iz četvrte Božije zapovesti Božijeg zakona on kaže: Daklem je ostavljeno još počivanje(odmaranje) narodu Božijem (Jevrejima 4:4,9).Kakvo razočaranje za obožavaoce nedelje!!! Subotarski apostol Pavle umesto i ovde da kaže: tako se ukida pređašnja zapovest,što bi slaba i zaludna on kaže, citiram katolički prevod na francuskom, poznat kao Jerusalimski prevod gde čitamo : Cest donc quun repos, celui du septieme jour, est reserve au peuple de Dieu. Daklem je odmaranje sedmoga dana zadržano za Božiji narod.
    U 2 Timotiju 3:12,13 čitamo: svi koji hoće pobožno da žive u Hristu Isusu biće gonjeni, a zli ljudi i varalice napredovaće VARAJUĆI I VARAJUĆI SE..
    Oni koji se odmaraju prvoga dana umesto da to čine sedmoga, vrlo su mnogobrojni, i u taj broj ulaze katolici, pravoslavci, i ogroman deo protestanata; oni su ti koji brojčano napreduju i na različite načine progone zanemarlivo mali broj onih koji hoće pobožno da žive u Hristu Isusu.
    Ovima što varaju i sebe i druge Hristos poručuje:Znam tvoja dela,da nisi ni studen ni vruć. O da si studen ili vruć!Tako, budući mlak,i nisi ni studen ni vruć, izbljuvaću te iz usta svojih jer govoriš: bogat sam ( duhovno) i obogatio sam se, i ništa ne potrebujem;
    A ne znaš da si ti nesrećan i nevoljan,i (duhovno) siromah i slep i go. Svetujem te da kupiš u mene zlata žeženoga u ognju,da se (duhovno) obogatiš, i u bele haljine, da se obučeš, i da se ne pokaže sramota golotinje tvoje; i masti očinjom pomaži oči svoje da vidiš( svoju duhovnu bedu) ( Otkrivenje 3:15-18).
    A onom, zanemarljivo malom broju Isusovih sledbenika On poručuje: Ne boj se malo stado! Jer bi volja vašega oca da vam da carstvo( Luka 12:32; vidi i Matej 7:13,14).
    Kada apostol Pavle govori o mesečnim subotama i nekim drugim praznicima koji su zapisani u knjizi zakona, stavljene pokraj kovčega Zaveta ( vidi 3 Moj.23:23-32; Prva Dnevnika 23:27-32 ; Nemija 10: 32,33), on kaže: Da vas dakle niko ne osuđuje za jelo ili za piće, ili za mladine, ili za subote; koje je sve bilo sjen od onoga što šćaše da dođe, i telo je Hristos.(Kološanima 2:16,17)
    Samo neko kome je čulo vida oštećeno, može da kaže da je sjen, Hristovo stvaranje neba i zemlje, na šta nas sedmi dan u sedmici podseća.
    Preklinjem sve koji čitaju ove redove da nespremni ne dočekaju da vide kako se otvori crkva Božija na nebu, i pokaza se kovčeg zaveta Njegova u crkvi Njegovoj; i biše sevanja munja, i glasova, i gromova, i tresenje zemlje, i grad veliki ( Otkriv. 11: 19), jer će tada biti kasno za sve, jer je to vreme kada će se čuti : Ko čini nepravdu, neka čini još nepravdu; i ko je pogan, neka se još pogani; i ko je pravedan, neka još čini pravdu; i ko je svet, neka se još sveti( Otkrivenje 22:11).
    Tvrdo dakle stoji temelj Božiji imajući ovaj pečat: poznaje Gospod svoje, i : da odstupi od nepravde svaki koji spominje ime Gospodnje ( 2Timotiju 2:19).
    Treba napomenuti i šta je nepravda.Za vreme svoje službe na zemlji Hristos je rekao: znam da je zapovest Njegova život večni ( Jovan 12:50).
    Valovi sveštenici u to ne veruju i zato ne poštuju Njegove zapovesti.
    Kao što poslušnost Bogu i njegovim zapovestima vodi u večni život, tako i preziranje bilo koje zapovesti vodi u smrt.( vidi Jakov 2:10-12).
    O danu danas nema se šta mnogo raspredati. Taj dan treba razumeti onako kako je u tekstu naznačen.U Jevrejima 3:10 čitamo : Oni ne poznaše putova mojih.
    Značenje reči put dato je u Jeremiji 5:.4 (oni) ne znaju puta Gospodnjega, zakona Boga svojega ; istima pošto su prezirali subotu, Bog je postavio pitanje koje ostaje do dan-danas bez odgovora:Dokle ćete se protiviti zapovestima mojim i zakonima mojim? Vidite Gospod vam je dao subotu, zato vam daje šestoga dana hleba za dva dana.Stojte svaki na svom mestu, i neka ne odlazi niko sa svojega mesta u 7-mi dan.
    Zbog toga što su jednako kršili te zakone, čitamo u Jevrejima 3:11, Zato se zakleh u gnevu svojemu da neće ući u pokoj moj.
    One koji su gazili Božije zapovesti, Bog je mrzeo 40 godina baš kao što je obećao u
    3 Moj.26:15,30. Kršenjem zakona čovek vređa Boga ( 4Moj.14:23), a takođe ga i sramoti
    ( Rimljanima 2:23). U Psalmu 95:6 upućuje se poziv da se poklonimo Bogu.Ta poruka, deo je večnog Jevanđelja zabeleženog u Otkrivenju 14:6,7 gde se posebno podvlači da treba da se poklonimo onomee koji je stvorio nebo i zemlju, što je opet sastavni deo četvrte zapovesti koja zahteva da to klanjanje bude posebno sedmoga dana, premda mu se moramo klanjati celog svog života.
    Šta znači čuti Božiji glas danas ( Jevrejima 3:7)? U 2Moj.19:5 Božiji glas poistovećen je sa njegovim zavetom, t.j. sa 10 zapovesti.( 5Moj.4:13). Zato je i zaključak Starog i zaključak Novog zaveta potpuno isti ( vidi Propovednik 12:13; Otkrivenje 22:14).
    Čuti Božiji glas danas , znači početi danas sa poštovanjem svih deset zapovesti, uključivši i poštovanje sedmog a ne prvog dana u nedelji, jer se takva praksa protivi četvrtoj zapovesti: u Isaiji 58:13 sedmi-dan Gospodnji subota, nazvana je milinom, okvalifikovan je kao slavan i za slavljenje, dok jedan drugi dan Gospodnji iz Amosa 5:18 je mrak a ne videlo.Očigledno, to je strašni dan Božijeg obračuna sa bezakonicima.
    Da je ovo bilo jasno t.z.v. svetom Pafnutiju Borovskom nisam siguran da bi on na dan svoje smrti uzviknuo: Evo dana Gospodnjega, veselite se ljudi, evo dođe mi dan željeni( Vladika Nikolaj:Kula radosti, str.73; vidi i Psalam 118:24).
    U ovaj dan ne želim da uđem a na poziv iz Jevrejima 3:7,8 trudim se da odgovorim svakoga dana.Božiji glas je razgovetan,samo ga treba čuti.Dostojevski je jednom prilikom rekao: Niko nije tako gluv kao onaj koji neće da čuje. i niko nije tako slep kao onaj koji neće da vidi.
    Koga slušati,otpalu crkvu ili Hrista? Ovo je sin moj ljubazni,koji je po mojoj volji;
    Njega poslušajte: gde su dva ili tri sabrani i ime moje,onde sam ja među njima Matej 17:5; 18:20.
    Onome što sedi na prestolu, i jagnjetu blagoslov i čast i slava i država va vijek vijeka( Otkrivenje 5:13).

  12. #87

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    Citat artistry kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da te to sigurno cini vernikom jer covek treba da veruje i u sebe i svoje sopstvene mogucnosti a ne da sedi i ceka od nekoga ili od neke sile resenje a da sam nista ne menja u zivotu......mislim da cesto nismo ni svesni kolike su nam mogucnosti date samo ih trebamo pronaci u sebi i upotrebiti.....knjiga Secret ili Tajna upravo o tome govori
    Dobra knjiga...
    Nego, vera je prevashodno poverenje u nekog/nešto ko/što ti daje sigurnost i mir.
    Možda su to ljudske osobine. Materijalne stvari.
    I za ljudsko i za materijalno se svaki dan uveravamo da su prolazni. A čovek traži nešto što je neprolazno (zato ima mauzoleja na svetu - da ostavi znak za memento). Vernici su ljudi koji veru polažu u nešto transcedentalno, u nešto više od ljudskog i materijalnog.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456

Slične teme

  1. Da se o mom zivotu pravi film...
    Autor silvia u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 25.09.2013, 20:04
  2. Da se o mom životu pravi film :)
    Autor Sokica u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 14.04.2009, 15:44
  3. Avanturisti...pravi tvorci istorije
    Autor felix u forumu Istorija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 13.03.2009, 17:40
  4. Pravi Garfield
    Autor Goga u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.04.2008, 04:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •