Godišnji odmor/slobodni dani - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 55
  1. #16

    Odgovor: Godišnji odmor/slobodni dani

    Imam 25.dana godisnjeg odmora,ali kad su dezurstva,onda se delimo medjusobno,pa imam i nesto vise slobodnih dana.Nije lose sto se toga tice,ostalo nije bas sjajno.

  2. #17

    Odgovor: Godišnji odmor/slobodni dani

    Dal' da pevam il' da plačem, dal' da bijem il' da pijem imam 33 dana godišnjeg ovogodišenjeg, i propalo mi 10 dana prošlogodišnjeg, i kako stvari stoje iz sve te računice sa danima, uspeću da ne radim jedno petnaestak...ne znam dal' spadam u radoholičare, ili u kandidate za lokalnu blentaru, ili u konja koji vuče, ili sam postala genetska mešavina i papazjanija svo troje...help me...imam krizu identiteta pod stare dane

  3. #18

    Odgovor: Godišnji odmor/slobodni dani

    Citat jedna kaže: Pogledaj poruku
    Dal' da pevam il' da plačem, dal' da bijem il' da pijem imam 33 dana godišnjeg ovogodišenjeg, i propalo mi 10 dana prošlogodišnjeg, i kako stvari stoje iz sve te računice sa danima, uspeću da ne radim jedno petnaestak...ne znam dal' spadam u radoholičare, ili u kandidate za lokalnu blentaru, ili u konja koji vuče, ili sam postala genetska mešavina i papazjanija svo troje...help me...imam krizu identiteta pod stare dane
    Prvo - dani nisu stari

    Drugo - hajde na more
    pod a - sama
    pod b - ako nećeš sama zovi mene
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  4. #19

    07 Odgovor: Godišnji odmor/slobodni dani

    Citat jedna kaže: Pogledaj poruku
    Dal' da pevam il' da plačem, dal' da bijem il' da pijem imam 33 dana godišnjeg ovogodišenjeg, i propalo mi 10 dana prošlogodišnjeg, i kako stvari stoje iz sve te računice sa danima, uspeću da ne radim jedno petnaestak...ne znam dal' spadam u radoholičare, ili u kandidate za lokalnu blentaru, ili u konja koji vuče, ili sam postala genetska mešavina i papazjanija svo troje...help me...imam krizu identiteta pod stare dane
    E vidiš i ja sam imala ove dileme,nedavno...dal ovo dal ono,a sve u vezi sa godišnjim i slobodnim danima,čak i jedno prijateljstvo nije više što je bilo,bar što se mene tiče...tačnije,moja prijateljica je menjala šeficu,dok je ova bila na godišnjem.

    Dođem na posao posle godišnjeg,pravi se raspored za naredni mesec...i po nekakvoj za mene nepoznatoj matematici,zamenica šefice,izračuna da ja od 7.05. pa do kraja meseca imam cela dva slobodna dana .
    Moram napomenuti da sam zaposlena u državnoj firmi,ispunjavam svoj fond sati za taj mesec,a dobih velikodušno cela dva slobodna dana,uz napomenu,da joj dođem još tri sata ili e na kraju je bilo te ja lepo završih u pravnoj službi,kad već ona ne zna da računa fond sati i slobodne dane,pa ljubazno zamolih pravnika da joj pojasni kako to ide...s' time da će uvažena mi šefica (čuvajući svoju goozu sad),prelistati radne liste od januara pa na ovamo...tako da će biti slobodnih dana,još kako sve zahvaljujući njenoj matematici .

  5. #20

    Odgovor: Godišnji odmor/slobodni dani

    Citat alokin74 kaže: Pogledaj poruku
    Prvo - dani nisu stari

    Drugo - hajde na more
    pod a - sama
    pod b - ako nećeš sama zovi mene
    Na more mož' da se ide, al bez tri nedelje ne vredi da krećemo na put, jer:
    a) red bi bio da potrošim makar 15 dana odmora
    b) nedelju dana nam treba da ludiš ti od mene
    c) nedelju dana treba da ludim ja od tebe
    d) nedelju dana treba da ludimo oboje zbog činjenice da se treba vratiti na posao

    Mada, kad se vratimo na posao, ima da iskoristimo prednosti pravne službe kao duga12, te zahvaljujem istoj za iscrpan recepat kako povećati broj dana i prisiliti poslodavca da te pusti na odmor

  6. #21

    Odgovor: Godišnji odmor/slobodni dani

    Prilog 1589
    Ja imam cele godine godišnji odmor
    jel ja sam u penziji. Svim onima koji rade
    želim lep godišnji i najlepše vreme bez
    Kiše i problema.
    Svaki dan bez smeha je izgubljeni dan. Carly Caplin

  7. #22

    Odgovor: Godišnji odmor/slobodni dani

    Ma ne žalim se...kome jbt
    Kakvih ima,dobro sam i prošla da kucnem vo drvo ,konkretno ovaj GO 29 dana,( 4 nedelje letnjeg i nešto manje od 2 nedelje zimskog )ne računam sl.dane,koje u principu i ne mogu da dobijem,zbog posla koji radim jelte ( to samo pamtimo i patimo ),ali jedna drugu pokrivamo tako da se i to da izvesti kad zagusti...

    Bolovanje....a šta to beše toga nema
    Ćuti i prenesi dalje....

  8. #23

    Odgovor: Godišnji odmor/slobodni dani

    21 radni dan....kada god hocu....

    Od toga sam 10 vec spucala
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  9. #24

    13 Odgovor: Godišnji odmor/slobodni dani

    Od 1.-og Jula vec koristim prvi deo odmora.Tri nedelje.A o drugom delu ne razmisljam.Jos je rano.

  10. #25

    Odgovor: Godišnji odmor/slobodni dani

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Moram napomenuti da sam zaposlena u državnoj firmi,ispunjavam svoj fond sati za taj mesec,a dobih velikodušno cela dva slobodna dana,uz napomenu,da joj dođem još tri sata ...
    Zbog toga lepo uzmeš zakon o radu i kreneš redom.

    Prednost nas što radimo u državnim firmama je ta što možemo da isteramo sve po zakonu.
    Radne sate, prekovremeni rad, noćni rad, rad praznikom - sve je to lepo regulisano i sve se to plaća, plus slobodni sati.
    Borim se sa šefovima i polako dobijam. Sreća pa nisam sam u toj borbi. Ima nas par "starijih" u firmi. A ovu decu ništa živo ne interesuje.
    Kod mene je problem što pravno odelenje koje bi trebalo da zna i ukazuje šefovima na poštovanje zakona, to ne radi već se svi oni ulizuju šefovima, tako da, ili sam ili nikako. Zakon u ruke i čitaj, pa se žali. Ali sve na kraju izađe onako kako treba.

    E da, u mojoj firmi je donet novi zakon koji je regulisao, između ostalog i trajanje godišnjeg odmora, tako da mi je smanjen godišnji za 5 radnih dana u odnosu na prošlu godinu. Sreća je to što me smanjenje kači samo uvu godinu. Sledeće se vraćam na staro zbog godina staža.

    A sada odoh da se pakujem. Putujem u Grčku za koji dan. I, samo da znate, lepo ću da se odmorim.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  11. #26

    Odgovor: Godišnji odmor/slobodni dani

    Citat alokin74 kaže: Pogledaj poruku
    Zbog toga lepo uzmeš zakon o radu i kreneš redom.

    Prednost nas što radimo u državnim firmama je ta što možemo da isteramo sve po zakonu.
    Moram samo da dodam, da to mogu i oni zaposleni u privatnom sektoru.
    Uz malo volje, diplomatije i takta.
    Mislim u sutini zakon je isti za sve.
    U svkom ugovoru o radu mora da pise tacno koliko vas slobodnih dana pripada, i uvek se mozete pozvati na njega.

    Ako bas niste sigurni sta je vase pravo slobodno pozovite inspekciju rada i pitajte ih za savet , raspolozeni su da ga daju i to nece imati nikakvih posledica ni po vas ni po poslodavca.

    p.s. mozda sam malko udavila, al me nervira koliko poslodavci koriste cinjenicu da je tesko naci posao i koliko smo i mi toga svesni pa cutimo i trpimo i kada ne treba.
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  12. #27

    Odgovor: Godišnji odmor/slobodni dani

    Kad bi nekako moglo obrnutim redosledom da se ide, pa da pred penziju imaš godišnji kao neko ko ima, recimo, 5-10 godina staža(i obratno ). Za moje sam sigurna da bi voleli tako, u stvari tata bi, jer se za to vreme koje je meni premalo, odmori i uželi posla. Majka i tako ima raspust. A ja ovo što imam "iscepkam" na par komaTa, pa uz slobodne dane i eventuano bolovanje, izguram ono što hoću.

  13. #28

    Odgovor: Godišnji odmor/slobodni dani

    Ја имам 30 дана годишњег одмора и користим га у два дела по 15 дана. То ми је довољно за море, а слободних дана имам отприлике исто толико. Задовољан сам јер сам по природи скроман !
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  14. #29

    Odgovor: Godišnji odmor/slobodni dani

    26-radnih...ali ne mogu da ih dobijem kada bih zelela,nego kada mi "oni" dozvole,a to ce biti nadam se u septembru....mozda!
    .............a ja bih sadaaa!!
    "....svet kakav zelimo,treba izgraditi u sebi...."

  15. #30

    Odgovor: Godišnji odmor/slobodni dani

    Trenutno sam na raspustu, pa mi to dođe kao produženi godišnji

    Što se slobodnih dana tiče, mogu da ih dobijem kada god želim (takav mi status ). Međutim, uzimam ih samo u extremnim slučajevima


Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš savršen odmor...
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 16.01.2016, 14:21
  2. Slobodni zidari = Masoni
    Autor Nennad u forumu Religija
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 17.02.2011, 14:01
  3. Vršac - slobodni razgovori
    Autor Becar u forumu Banat
    Odgovora: 217
    Poslednja poruka: 30.10.2009, 07:28
  4. Deca i godišnji odmor
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 20.07.2009, 14:36
  5. Odmor za znakove zodijaka
    Autor DanijElla u forumu Astrologija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 12.02.2009, 17:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •