CPU Temperatura
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    CPU Temperatura

    Zanima me koja je Temperatura najvaznija odnosno koju treba procitati kod Dual-Core Procesora?
    CPU 35 C (95 F)
    1. CPU / 1. Kern 30 C (86 F)
    1. CPU / 2. Kern 22 C (72 F)
    I zanima me ovo AUX(sta bi to moglo da bude?)
    Aux 30 C (86 F)

  2. #2

    Odgovor: CPU Temperatura

    Citat Dupont kaže: Pogledaj poruku
    Zanima me koja je Temperatura najvaznija odnosno koju treba procitati kod Dual-Core Procesora?
    CPU 35 C (95 F)
    1. CPU / 1. Kern 30 C (86 F)
    1. CPU / 2. Kern 22 C (72 F)
    I zanima me ovo AUX(sta bi to moglo da bude?)
    Aux 30 C (86 F)
    Ovo CPU 35C bi mozhda bila neka globalna temperatura procesora...
    1. Kern je prvo jezgro, i poshto je verovatno vishe u upotrebi od drugog, ima temperaturu od 30 C, a drugo jezgro ima temperaturu od 22 C...

    Ono Aux mozhe biti termalna dioda koja meri temperaturu chipseta, ili mozhda temperaturu unutar kutjishta, ili tako neshto... Auxiliary, iliti pomotjno... Pishe u knjizi koja ide uz plochu shta meri Aux...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  3. #3

    Odgovor: CPU Temperatura

    Ali kako je onda moguce da je "Globalna" Temperatura veca od oba jezgra?
    Ovo za AUX cu sad da pogledam u knjizi(ako uopste pise).
    NE PISE zato sto su ove Temperature izmerene od EVERESTA a u knjizi pise samo O CPU i System Temperature!Dakle neznam sta to AUX predstavlja?

  4. #4

    Odgovor: CPU Temperatura

    Pa, mogutje je, zato shto postoje dva jezgra u jednoj "kutijici" i zajedno greju.. Shta znam... Mozhda ima neki fizichar da bolje to objasni

    Ono su temperature pojedinachnih jezgara, a ona globalna je temperatura unutar procesora, odnosno samog chipa...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  5. #5

    Odgovor: CPU Temperatura

    Zanima me da li RAM(ako mu se poveca voltaza)utice na Temperaturu Maticne ploce?

  6. #6

    Odgovor: CPU Temperatura

    Ovaaaaaj, a gde čitate tu temperaturu? I koja je normalna?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: CPU Temperatura

    Citat Dupont kaže: Pogledaj poruku
    Zanima me da li RAM(ako mu se poveca voltaza)utice na Temperaturu Maticne ploce?
    Da, i RAM utiche na povetjanje temperature ploche, mada milsim da je to u nekom manjem obliku, mozhda povetja temperaturu 1 do 2 ˚C... Nije loshe nabaviti hladnjake za RAM, oni su obichno za dzh, do 5€, i samo se stave na RAM modul, i dosta smanje temperaturu RAM-a, a time mu ujedno i povetjavaju performanse...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ovaaaaaj, a gde čitate tu temperaturu? I koja je normalna?
    Temperatura se gleda iz BIOS, kada se upali rachunar, pa ima deo Hardware monitor, ili neshto slichno... Normalna radna temperatura procesora, kad nije po opteretjenjem je negde oko 30˚C za starije procesore, a noviji rade na oko 20 do 25 ˚C... Najvetja dozvoljena temperatura procesora varira, ali vetjina automatski smanjuje takt, oglashava alarm, ili eventualno gasi rachunar na oko 60 do 80 ˚C

    Postoje i aplikacije za Window$, koje se obichno nalaze na CDu koji je doshao uz matichnu plochu, iz kojih mozhe da se pogleda temperatura, i ostale informacije o plochi, i eventualno o sistemu...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  8. #8

    Odgovor: CPU Temperatura

    Tako sam i mislio da utice!Sto se tice RAM kulera nbjih vec imam pa me cudi zasto mi je Temperatura Maticne"visoka"?
    Evo ovo imam od RAM-a(ukupno 4GB):
    http://geizhals.at/a258829.html
    http://geizhals.at/a203549.html
    Ovo mi je Maticna:http://geizhals.at/a199169.html

    Evo ovo imam u Kucistu od Kulera i Ventilatora:
    CPU Kuler:http://geizhals.at/a219559.html
    HDD Kuler:http://geizhals.at/a199405.html
    GRAKA Kuler:http://geizhals.at/a188995.html
    Chip (North Bridge) Kuler(skinuo sam original sa maticne i ubacio ovaj jer kazu da je mnogo bolji):http://geizhals.at/a219574.html
    i jos 4 Ventilatora(koji sluze za dobro strujanje vazduha u kucistu):http://geizhals.at/a132997.html
    (i za ove Ventilatore kazu da su jedni od najboljih).
    Pa mi je Temperatura Maticne trenutno 43!
    Da li je to stvarno zbog povecanja voltaze kod RAM-a jer u BIOS-u sam povecao na 2,1(jer tako pise na Linkovima od RAM-a da je za njih potrebna ta Voltaza).Inace u BIOS-u je belom bojom(brojke za voltazu RAM-a) obelezeno do 2,0,pa je onda od 2,0 do 2,2 obelezeno zutom bojom i od 2,2 crvenom.Ako bi stavio RAM voltazu na 1,9 da li bi se onda smanjila Temperatura Maticne i da li bi sve radilo kako treba?
    @Galahad
    Ne bih se slozio sa tvojom izjavom oko CPU Temperature jer kao sto znas stariji Procesori poput Athlona i Semprona rade na "normalnoj" Temperaturi izmedju 40 i 50,a sto se tice novijih kako je moguce da rade na 20 ako je recimo Temperatura okoline(sobe) recimo 22?
    Tu nema Logike zar ne?

  9. #9

    Odgovor: CPU Temperatura

    Meni nema neke logike kada se korisnici cimaju toliko oko raznih detalja u računaru, osim ako im to nije hobi.

    To čačkanje svega i svačega mi obično ukazuje da im računar ne koristi ni za šta i da imaju previše vremena da se njime bave ...
    Često me takav način ophođenja prema računaru podseća na penzionere koji svaki čas vade krv, pročavajući najsitnije promene u laboratorijskim analizama ... da ne spominjem merenje pritiska na po pola sata i ostale pretrage i proučavanja sopstvenog organizma ... a za to vreme život teče i prolazi.


    Moj savet vam je da podesite sve vrednosti na default, pa da kantu lepo zatvorite i upalite. Udrite po njemu iz sve snage raznim programima, radite maksimalno i tako ga mučite neko vreme pa ako počne da se puši i zapali ne daj Bože, lepo aktivirajte garanciju, pa još uz to i tužbu za pretpljeni strah, izlaganje opasnosti sebe i svoje okoline itd. Novci vam ne ginu u tom slučaju, što znači da nema prostora za zabrinutost.

    Sva stručna podešavanja koja su udaljena u bilo kom smeru od fabrički podrazumevanih vrednosti, automatski vas udaljavaju od garancije koju posedujete. Treba biti pažljiv i razmisliti koliko se isplati čačkanje.

    Naravno, da vešti serviseri garantnog roka mogu da ustanove kada je korisnik i na koji način nešto sam spalio i uništio ... postoje razni načini za to.

  10. #10

    Odgovor: CPU Temperatura

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    Meni nema neke logike kada se korisnici cimaju toliko oko raznih detalja u računaru, osim ako im to nije hobi.

    To čačkanje svega i svačega mi obično ukazuje da im računar ne koristi ni za šta i da imaju previše vremena da se njime bave ...
    Često me takav način ophođenja prema računaru podseća na penzionere koji svaki čas vade krv, pročavajući najsitnije promene u laboratorijskim analizama ... da ne spominjem merenje pritiska na po pola sata i ostale pretrage i proučavanja sopstvenog organizma ... a za to vreme život teče i prolazi.


    Moj savet vam je da podesite sve vrednosti na default, pa da kantu lepo zatvorite i upalite. Udrite po njemu iz sve snage raznim programima, radite maksimalno i tako ga mučite neko vreme pa ako počne da se puši i zapali ne daj Bože, lepo aktivirajte garanciju, pa još uz to i tužbu za pretpljeni strah, izlaganje opasnosti sebe i svoje okoline itd. Novci vam ne ginu u tom slučaju, što znači da nema prostora za zabrinutost.

    Sva stručna podešavanja koja su udaljena u bilo kom smeru od fabrički podrazumevanih vrednosti, automatski vas udaljavaju od garancije koju posedujete. Treba biti pažljiv i razmisliti koliko se isplati čačkanje.

    Naravno, da vešti serviseri garantnog roka mogu da ustanove kada je korisnik i na koji način nešto sam spalio i uništio ... postoje razni načini za to.
    Ovo ti je dobro!
    Ali ja kao sto rekoh volim hladjenje PC-a i tako me jako interesuje zasto Maticna toliko "GORI"(da nema Gripu pa samim tim i Temperaturu)

  11. #11

    Odgovor: CPU Temperatura

    Ne znam zashto je temperatura ploche 43˚C, chini mi se da je malo prevelika... Pitanje je da li AUX zaista meri temperaturu ploche, ili nesht drugo... Mozhda temperatura chipseta? Ko zna... Meni je pod punim oteretjenjem, temp ploche maximalno do 35˚C, u dooobro zagrejanoj sobi...

    A shto se tiche logike CPU temperature... Naravno da CPU mozhe da bude ispod sobne temperature, jer se CPU ne hladi sobnom temperaturom Al' sam ga srochio...

    Naime, ventilatori prave strujanje vazduha, koje odvodi vishak toplote sa rebara hladnjaka... Dobar hladnjak odlichno provodi toplotu, i tako CPU lagano mozhe da bude na 20ak ˚C, kad nishta ne radi... Naravno, kod klokovanja, temperatura se povetjava, povetjavanjem voltazhe jezgra... Zato su neophodni bolji i jachi hladnjaci, ventilatori, vodeni sistemi, hladjenje sa technim N2, i slichno...

    Povetjanje voltazhe za 0.1 na RAM modulima ne bi trebalo da utiche tako drastichno na temp ploche... Smanjenjem voltazhe, smanjuju se performanse...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  12. #12

    Odgovor: CPU Temperatura

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ovaaaaaj, a gde čitate tu temperaturu? I koja je normalna?
    http://www.almico.com/speedfan.php

    mozes ovo da skines i instaliras, ocitace ti sve temperature na tvom kompu.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •