Profit i troškovi nezavisnosti - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 21 od ukupno 21
  1. #16

    Odgovor: Profit i troškovi nezavisnosti

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Znaci drzava ne sme da razmislja cisto ekonomski (osim kada je to neposredan interes naroda, a cesto nije).
    Не могу да верујем, али свака част мајсторе

    Procena troskova zadrzavanja kosova data gore, nije realna, ona je visestruko veca (da, preti nam bankrot), jer nije dovolnjo zadrzati teritoriju, stimulisati reintegraciju lokalne ekonomije, vec je najveci trosak upravo dobijanje lojalnosti 3 milijona albanaca. Bez lojalnog stanovnistva ne postoji suverenitet (postoji ali to drzava Srbija ne moze da plati).
    Побогу, какве су ово теорије? Па како се то купује лојалност па је то толики трошак? Уплаћује се сваком лојалном Шиптару месечна апанажа?

    Pored ovih troskova treba jos ubrati i troskove demokratizacije celog drustva jer bez toga nece se moci izvrsiti reintegracija (vladavinu sile vecine (vladvina jaceg) odavno niko ne priznaje u Srbiji, sem te (cesto radikalne) vecine.
    Колико кошта демократизација друштва, шта се тачно плаћа?

    Cini mi se da i politicki i ekonomski zahtevi konvergiraju ka jednom jedinom resenju:
    Kosovo i Metohija pod protektorat od 50 ili 99 godina i postepeno vracanje Srbiji, naravno integracija ce se ubrzati cim se KiM i Srbija postanu clanovi unije.
    То је у супротности и са плановима државе Србије и са реалном ситуацијом.
    Решење за ову ситуацију је широка аутономија, по принципу Аландских острва или Хонг Конга. Где би надлежности шиптарске аутономије биле огромне, те би се финансирале из буџета те аутономије - који би донације добијао од ЕУ, САД... сигурно не од Србије.
    Од надлежности те аутономије би биле изузете српске општине, која би била подручја од посебне државне бриге, нешто слично подручјима посебне државне скрби у Хрватској. Те општине би добијале посебну помоћ од државе, али она не би била огромна.

    Odspajanje etnicko srpskih teritorija i pripajanje Srbiji uz odricanje ostalih teritorija je izdaja!
    Апсолутно.

    Citat vanja87 kaže: Pogledaj poruku
    Nedavno sam bas imao priliku da slusam predavanja dr Darka Trifunovica, profesora na institutu za bezbednost, Olivera Ivanovica i Vladimira Pavicevica sa FPN, na temu "KONACNI STATUS KOSOVA, EVROPSKE I NATO INTEGRACIJU U SMISLU KONACNOG STATUSA".
    Sva trojica su se slozila da je Kosovo veoma skupo po Srbiju. Bilo je perioda kada je dnevno kostalo milion dolara.
    Који су то периоди?
    И како то тачно Косово кошта Србију? Србија финансира школе на Косову, болнице, администрацију српских општина... и шта још?
    Војску и Жандармерију на админситративној линији? То није на Косову, то је безбедност уже Србије. Ако узмемо да су Прешево, Бујановац и Медвеђа трусна подручја где живи велики број Албанаца, ако узмемо да имамо случајеве муслиманског екстремизма у Рашкој области, никаква независност Косова то не би променила, не би Србију решила ни тих проблема ни тих трошкова.
    Дакле, како то Косово кошта Србију?

    Takodje sto se tice izbora. To je ubedljivo najveca glupost koju je vrh ove drzave mogao da napravi. Veoma je jednostavno. Srbi su trebali jedinstveno da izadju na izbore. Da su bili jedinstveni kao sto su bili 2002, kada je izaslo oko 80% Srba koji zive na KiM, bili bi druga partija po broju osvojenih glasova.
    Подсетићу те, пошто ме мрзи сад да тражим тачне податке, да су Срби учествовали на изборима за скупштину Косова једном, и у тој скупштини и у тој власти су били само декор. Немам појма одакле ти идеја да би се то променило.

    Plus jos DSS nije morao da baca bombe na kuce onih koji su ipak odlucili da se bore za svoje interese na trenutno najefikasniji institucionalni nacin, a to je ucestvovanjem u privremenim institucijama.
    У најбољем Чедистичком маниру, не требају ми докази, не треба ми ништа, ја ћу само лупати да је ДСС бацао бомбе, а стопут поновљена лаж...
    Учествовање у шиптарским институцијама најефикаснији начин заштите својих интереса и борбе за исте? Под којим то дрогама?

    @ Yossarion
    Da li ti smatras da KiM treba da bude integrisano u Srbiju?
    Си, натуралменте.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Profit i troškovi nezavisnosti

    -Super!
    Mi njima damo najsiru mogucu autonomiju, oni to uzmu i zivimo srecno i zadovoljno do kraja zivota.
    Ali ovo je bajka o Ivici i Metohiji.
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Profit i troškovi nezavisnosti

    Srbija finansira iskljucivo institucije na krajnjem severu KiM.

    KiM kostaju Srbiju u smislu dugova i slicnih stvari koje otplacuje, a ne ubira nikakav porez na toj teritoriji.

    Ideja da Srbi treba da ucestvuju u privremenim institucijama na KiM je proistekla od razgovora sa ljudima koji tamo zive, kao i sa politicarima, konkretno i sa Ivanovicem, kao i nekim analiticarima i profesorima koji su ucestvovali na konferencijama koje je nasa NGO organizovala. Postoje realni problemi koji su zajednicki i za Srbe koji tamo zive i za Albance sa Kosova. Srbi te probleme mogu resiti samo kroz ucestvovanje u institucijama.

    To sto sam rekao za DSS nisu neke iluzije koje su mi sinule dok sam bio "narokan" halucinogenim sredstvima, vec se to prica po KiM. Bio sam vec nekoliko puta na KiM, jedanput mesecno otprilike od jula, i poznajem veliki broj ljudi koji zive tamo, i to su mi jednostavno oni rekli. Takodje su mi i rekli da je Marko Jaksic jedna od omrazenijih osoba na severu, kao i da nikada nije bio nikakav poseban doktor, kao i da ne uziva maltene nikakvu podrsku naroda.

    Ja ne smatram da KiM treba da budu integrisani u Srbiju. Smatram bas obrnuto, da bez obzira na status nikako ne sme biti integrisano. Ja ne zelim u svom parlamentu 2 miliona Albanaca. Da nam svaka vlada zavisi od njihove milosti. Po mom misljenju, to je jedino sto ne smemo da dopustimo, jer onda tek moze da dodje do eskalacije problema.

    Tu se ogleda dvolicnost vas, simpatizera i funkcionera DSS. Zelite integraciju KiM u Srbiju, a onda raspisete referendum za Ustav, i iskljucite KiM iz tog referenduma. Ako smatrate da je KiM deo Srbije, onda se svaki izbori, a pogotovo referendum moraju sprovoditi i tamo, ali onda ovo sr**e od Ustava ne bi proslo, cak ni uz mnogo vece varanje od ovog koje je sprovedeno.
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Profit i troškovi nezavisnosti

    Citat vanja87 kaže: Pogledaj poruku
    Srbija finansira iskljucivo institucije na krajnjem severu KiM.
    Ако се не варам, финансира и институције у енклавама, Грачаница, Штрпце, Хоча, Гораждевац...

    KiM kostaju Srbiju u smislu dugova i slicnih stvari koje otplacuje, a ne ubira nikakav porez na toj teritoriji.
    Па зашто су ти генијалци чија си предавања гледао говорили колико Косово кошта Србију дневно?
    То коштање се врло лако рјешава, а Србија на томе инсистира одавно - онај ко убира порез плаћа дугове.

    Ideja da Srbi treba da ucestvuju u privremenim institucijama na KiM je proistekla od razgovora sa ljudima koji tamo zive, kao i sa politicarima, konkretno i sa Ivanovicem, kao i nekim analiticarima i profesorima koji su ucestvovali na konferencijama koje je nasa NGO organizovala.
    Како рече један клинац мами: Ово је најбољи ауто на свету... пише у њиховом проспекту.
    Професори које је твоја НВО позвала... не знам ни ко су ни која је твоја НВО.
    Но добро, боље да причамо о томе - зашто је наводно боље.

    Postoje realni problemi koji su zajednicki i za Srbe koji tamo zive i za Albance sa Kosova. Srbi te probleme mogu resiti samo kroz ucestvovanje u institucijama.
    Могу ал мало сутра. Срби су у тим институцијама само икебана. Ако се не варам, у првој влади Косова је био чак један министар Србин, мислим шумарства или тако нечега - и никад никакву одлуку није могао да донесе. Исто би било да су учествовали и на овим изборима.

    To sto sam rekao za DSS nisu neke iluzije koje su mi sinule dok sam bio "narokan" halucinogenim sredstvima, vec se to prica po KiM. Bio sam vec nekoliko puta na KiM, jedanput mesecno otprilike od jula, i poznajem veliki broj ljudi koji zive tamo, i to su mi jednostavno oni rekli. Takodje su mi i rekli da je Marko Jaksic jedna od omrazenijih osoba na severu, kao i da nikada nije bio nikakav poseban doktor, kao i da ne uziva maltene nikakvu podrsku naroda.
    Па онда лепо нагласи да се прича о гласинама које ваљда причају пријатељи твоје НВО на Косову.
    Нисам упућен у међусобне свађе српских политичара на Косову, нити сматрам да се њима треба радовати.
    Што се тиче скоро никакве подршке народа, ДСС је на последњим изборима на Косову добио 33% гласова, више од било које друге странке, чак и радикала. Нешто се не слаже.

    Ja ne smatram da KiM treba da budu integrisani u Srbiju. Smatram bas obrnuto, da bez obzira na status nikako ne sme biti integrisano. Ja ne zelim u svom parlamentu 2 miliona Albanaca. Da nam svaka vlada zavisi od njihove milosti. Po mom misljenju, to je jedino sto ne smemo da dopustimo, jer onda tek moze da dodje do eskalacije problema.
    Ето ти сад, ДСС и СРС фашисти, а теби смета да грађани твоје земље друге националности имају своје посланике у скупштини и министре у влади. Мени не би сметало.

    Tu se ogleda dvolicnost vas, simpatizera i funkcionera DSS. Zelite integraciju KiM u Srbiju, a onda raspisete referendum za Ustav, i iskljucite KiM iz tog referenduma. Ako smatrate da je KiM deo Srbije, onda se svaki izbori, a pogotovo referendum moraju sprovoditi i tamo, ali onda ovo sr**e od Ustava ne bi proslo, cak ni uz mnogo vece varanje od ovog koje je sprovedeno.
    Овде се уствари огледа безочност вас Чедиста и Чанковаца. Плаћени сте да уништавате и дестабилизујете Србију, па сте огорчени не устав јер ето не спомиње да педери могу да се жене и удају (ако сам добро разумео Наташу Мићић, то је једна од главних примедби, поред тога што Чанак нема своју приватну државу). Да бисте осигурали да још једно питање у Србији не буде решено, да буде што више нерешених питања, свађа и нестабилности, ви бисте се послужили Милошевићевим триком - искористи косовске Шиптаре.
    Овај фашистичконацистичкопатријархалноправославни устав који је вама толико грозан су ЕУ и сличне институције оцениле позитивно, тако да не знам који андрак се вама толико не свиђа. Осим што се буните по задатку. При томе наравно не мислим на тебе, ти си само пион у тој игри.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Profit i troškovi nezavisnosti

    -Jedan od problema i jesto sto se ne zna sta Srbija placa i finansira na Kosovu. Jedan od preduslova demokratije predstavlja i tranparentnost budzeta. Licno pojma nemam, u pescaniku B92 sam cuo za to pitanje. Spomenuli su kamion pun kesha koji je KFOR zaustavio pre godinu-dve za koji se ne zna ni kome ni odakle, a i Djelic je dobio po prstima kada je, ne postavio pitanje, nego kontatovao stanje.
    Shvatam potrebu za "crnim" finansiranjem, ali ne verujem ljudima i njihovim "iskrenim" namerama. Prati tok novca, kazu u krimi filmovima, to, motivi i mogucnosti za mene predstavljaju osnovanu sumnju.
    A vasa politicka prepucavanja samo idu u prilog tezi,
    Mnogo ste isti
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Profit i troškovi nezavisnosti

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    A vasa politicka prepucavanja samo idu u prilog tezi,
    Mnogo ste isti
    Тако је, сви су они исти...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Mira Alečković
    Autor starsica u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 08.06.2016, 13:47
  2. Stevan Raičković
    Autor blueella u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.10.2014, 12:18
  3. Matija Bećković
    Autor Bishop u forumu Književnost
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 29.09.2014, 17:07
  4. Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 23.02.2008, 13:42
  5. Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 22.10.2007, 19:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •