Ćutanje je / nije zlato... - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 63
  1. #31

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Mnogo puta do sad,sam platila visoku cenu,
    jer nisam ocutala ,a sigurno bi mnogo bolje
    prosla da jesam.Ja jednostavno nemogu da
    ocutim i klimam glavom,ako znam da sam u pravu.
    Mada postoje situacije,kad treba ocutati,ali
    ja jednostavno,nisam od te fele,kod mene je
    sta na umu,to na drumu,pa kako mi bude.

  2. #32

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    nikad ne cutim, moj ego to ne trpi...i retko kad upotrebim prave reci i u pravo vreme, jezik mi je brzi od pameti, posle se ziva pojedem.....
    dreamhunter...

  3. #33

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Sve mogu da kazem i sve kazem. U pitanju je samo nacin. Imam kocnicu samo da u sekundi ne bih rekla i ono sto ne mislim, ali cim se priberem - gotovo, kazano. A najvise od svega volim da pitam, pa pitam sve sto mi nije jasno.
    I mrzim cutologe, i nemam zivaca da mi neko danima duva i da nemam pojma sta misli. To pravljenje misterije od cutanja je predstava... kao ja sam zrtva, mene niko ne razume, trt mrt... Saberi jedove u recenicu, pa kud puklo...

    Ali postoje i cutnje vredne postovanja, zlatne reklo bi se. To je kad precutimo neke svoje dileme, pa ne smaramo previse svoju okolinu bas sa svim sto nam padne na pamet, cutnje koje se zovu tajna, cutnje koje izaberemo kao odluku da sa nekim naprosto ne mozemo ili ne zelimo vise da pricamo...
    Vrag odneo šnalu...

  4. #34

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    ...i na dupe bih progovorio... ...ali oćutao nekome..

  5. #35

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    e widi,ja kad se razbalawim,jezik u usta ne umijem uwuc.

  6. #36

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Traba znati kad je pametnije ćutanje,a kada ''lajanje''.

    Kada lete varnice,bolje je pustiti da se slegne prašina,jer uzburkane emocije mogu da naprave mnogo goru situaciju.
    Treba lepo razmisliti...sagledati iz više uglova...ne suditi prerano.
    Kad su neke budale u pitanju,ne volim uopšte da se raspravljam.Jednostavno nisu vredni da trošim reči na njih.Sa takvim osobama svaka rasprava je neuspešna zbog njihove ograničenosti.
    U drugim situacijama,i sa drugom vrstom ljudi,trudim se da ispoštujem sve i svakog,ali ne dam mnogo na sebe.Moraju se znati granice.Nije ni mene mama našla na ulici!
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  7. #37

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    cutanje je zlato...al treba znati cutati

  8. #38

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Po prirodi sam cutljiva....al kada kazem onda sam rekla....
    Sto u sustini nije dobro, jer ponekada u nakupljenom cutanju kada reci provale promaknu se neke i kojima uopste tu nije mesto...
    Nije cutanje zlato, pre je neki teret...talog...
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  9. #39

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Ne precutim ono sto mislim da je ocigledno.Ne volim da otcutim
    i da smeskom glmim budalu zarad nekog mira.
    Kosta to svakako,al kazem i placam.

  10. #40

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Ocutim jedino kad vidim da mi se sa nekim ne mesaju frekvencije, da smo dva sveta.. Inace se trudim da pogodim meru, mozda mesto i vreme kad treba da kazem nesto sto pomislim da bi moglo biti neprijatno sagovorniku.
    Generalno, ne cutim ali ne kazem uvek sve i odmah..

  11. #41

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    "Ćutanje je bolje nego govoriti bilo šta je nekorisno i uvredljivo. Reći nešto korisno je bolje od ćutanja."

  12. #42

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    mislim da ponekad treba precutatiponekad je to jako tesko.a opet ne volim ni ljude koji stalno nesto precutkuju treba naci meru.pre sam za varijantu ne cutati ali naci nacin, vreme i mesto kad to reci
    Najveca vlast je vladati sobom.

  13. #43

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    U lut-ovom stilu, citirao bih :

    - Ćutanje je ukras mudroga, a maska glupoga...

    Pa bih nadovezao :

    -Govoriti pametno je često teško, a pametno ćutati većinom je još teže !



  14. #44

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Takva sam da ne umem da cutim..........Jednostavno ono sto mislim da treba da kazem kazem....mada ima i stvari ko je precutim...ali u potpunosti se slazem da je cutanje zlato.....
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  15. #45

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Hamletovska dilema ...
    Koliko puta ste se našli u situaciji da vam je bilo žao što ste nešto rekli, ili niste, a trebalo je...
    Da li ste pobornik dobre, stare mudrosti:
    '' Uvek ćeš se deset puta više kajati zbog onog što si rekao, nego zbog onog što si prećutao... ''

    Ćutanje - jeste ili nije zlato?
    ko ćuti zlo misli,...ne znam sto mi ovo pade prvo na kuckanje ali tako ispadne u zivotu da oni koji samo nesto kalkulisu koji nesto precute bolje prolaze.

    A bolje je uvek kazati sve al naravno ne svakome...lepse ja kad znas da si nekom sve rekao pa da si miran a ne da se jedes ej, trebao samo ovo ili ono reci..
    ćutanje nije zlato

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ono, što nije u nama...
    Autor Goga u forumu Psihologija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 05.07.2011, 00:15
  2. Šta nije umetnost ?
    Autor DzuPiter u forumu Umetnost
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 31.03.2010, 22:42
  3. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 01.07.2009, 11:20
  4. Zlato i rekord Čavića u Ajndhovenu
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 05.04.2008, 14:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •