Ćutanje je / nije zlato... - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 63
  1. #16

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Uvijek sam zbog dugog jezika,kao klinka dobijala batine.Jednom sam mamu pitala šta znači kad neko ima kratak jezik...
    Međutim,sa odrastanjem sam shvatila da je najbolje da čovjek ima neku ravnotežu između toga šta,kada i kome treba reći,jer ima ona narodna da jezik kosti nema,ali kosti lomi.
    Za okolinu važim kao strpljiva osoba i mogu dosta toga da stavim pod tako da mnoge stvari mogu da prećutim.E onda mi pukne film pa kažem ono što mislim i ne mislim...iako sam takva, divim se ljudima koji mogu da kažu sve svakom odmah u lice,bez obzira koliko će to nekoga u datom momentu povrijediti...treba reći,ne treba ćutati,ali ponekad ipak trebaš odvagati težinu riječi koje trebaju biti izgovorene,jer nisu svi ljudi isti...a najteže su one prećutane riječi...ponekad...

    ...onaj ko voli tih je,odzvanja samo prazna posuda...

  2. #17

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    ćutanje je njesra!
    Nisam dobar u ćutanju, ne umem to da radim




    Srodni su mi oni sa jednom glavom a hiljadu ustiju!
    I jezika

  3. #18

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    cutanje ume ponekad da bude zlato,ali to su samo posebni trenuci,ali treba reci sve sto se misli il uradi ,pa makar se obilo o glavu...ume i cutanje isto tako da se obije o glavu..lol
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  4. #19

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Najgori način da me neko uvredi je da odbije da me sasluša. Tuđe reči i mogu da oprostim, a ako neko ljutito ćuti onda neizgovorene reči protumačim kao najgore uvrede, koje ni ja sam se ne bih usudio da izgovorim.
    Discovery is dangerous… but so is life. A man unwilling to take risk is doomed never to learn, never to grow, never to live.

  5. #20

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    mnogo je gore precutati.. tisina ume da bude neprijatnija od hiljadu ruznih reci..
    bolnija..

    vaspitanje mi nalaze da ne smem nekoga svojim recima da uvredim, isto kao sto mi nalaze da se npr. ustanem starijima u busu, pomognem, saslusam etc..
    ne umem uglavnom da kazem sve ono sto mislim, jer se plasim da nekoga moje reci ne povrede, ne zelim da zadam bol.. i kad kazem, to bude dobrano ulepsano, retko kad prozborim i kazem od A do SH bas sve ono sto mi je na pameti.. ne smem..
    jednom sam progovorila tako i usrala se.. i dan danas sa tom devojkom ne pricam jer sam rekla sve sto sam o njoj mislila..

    neko je pominjao prejaku rec..
    to je nesto sto sam osetila i na sopstvenoj kozi par puta..
    ali nisam zagovornik cutanja.. volim kad su iskreni prema meni, pa se trudim da i ja budem iskrena prema drugima, iako ne u meri u kojoj bih volela..
    kako sam starija, ucim da zadrzim loptu, promislim, pa onda delam..
    nije dobro negativno zadrzavati u sebi.. jednom ces puci, uglavnom na pogresnoj osobi i sta si dobio? Jedno veliko razocarenje u sebe..

    cutanje je zlato samo onda kad maksimalno povredjujes nekoga svojim recima..
    znaci.. crkni pukni, ali reci sta imas..
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #21

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    U ćutanju je sigurnost. Koliko li je samo vekovne mudrosti i životne istine sabijeno u ovoj Andrićevoj rečenici. Na žalost, moji temperament i karakter su me često „terali“ na drugačije postupke i sukobe, čak i onda kada to možda i nije trebalo. Mnogo puta sam zbog toga platio visoku cenu...

    Verujem da je najbolje biti umeren. Ali, izgleda da je to i najteže. U Hercegovini kažu da je ponekad bolje pojesti nešto, nego reći nešto. Nije teško zamisliti šta se podrazumeva pod prvim „nešto“. U visokom postotku se slažem sa tim....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #22

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...



    Oduvek sam imala sa tim problema,ali mislim da je najbolja zlatna sredina.Naravno da niko ne voli ni mutavost a ni da ceka milion godina da kaze nesto.Zao mi je sto nekad bez razmisljanja kazem nesto sto ne zelim ili bar ne zelim tako da ispadne na kraju ali...posle je vec kasno.

    Sto na umu to na drumu pa kako bude,vazno mi je vise kako cu reci ako necu nekog da povredim.To se jako obije kad-tad...Nazalost.

    ....ne...brze od zivota.....

  8. #23

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Ћутање може да буде и као неко бекство а и као лукавост. Понекад ћутљиви делују и опасно. Као, шта ли смерају.

  9. #24

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Mogu da cutim i "mutim".
    Mogu i da kazem sve sto mi padne na pamet.
    Zavisi od osobe i situacije.
    Kad nekog ne mogu da pobedim, ja me se pridruzim, zlatno pravilo.
    Nekako uvek znam ustvari, kad treba da cutim, a kad mogu da istresem sve iz sebe.
    Kad malo bolje razmislim, nemam neki problem sa tim, ali ako treba da se pokajem onda cu se pre pokajati za nesto sto nisam rekla, nego za ono sto jesam.
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  10. #25

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    U komunikaciji sa ljudima koji me dobro poznaju,
    primećujem da ćutanje ima mnogo više efekta. Zbunjujućeg efekta.
    Tada postaju svesni da zaista nešto nije u redu.
    Mada, kažem, pre ili kasnije - što je veoma relativan pojam.
    U suprotnom bih na progovorila.


    Reči su vetar..
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  11. #26

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Zavisi od situacije u kojoj se čovek nalazi kao od toga sa kakvim ljudima je okružen.

    Ako se priča o nečemu o čemu nemam blage veze, naravno da ću uglavnom ćutati, možda eventualno ponešto priupitati.Mada ponekad imam utisak da ljudi koji ćute ustvari su foliranti koji osmatraju da vide kome bi se prišljamčili.
    Kada sam sa ljudima koje poznajem ništa ne prećutim, jer nemam dlaku na jeziku i oni to znaju.
    Ponekad nekome prećutim nešto, čisto da ne započinjem svađu.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  12. #27

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Ko me je vukao za jezik?
    Ko me je vukao za jezik?


    Mislim da jako diplomatski govorim uvek i trudim se da ne povredim.
    Ne volim nekom da saspem u lice njegove mane a ne volim ni da blago ukazujem na to.
    Desi se nekada da osoba kome kazem nesto, kroz prizmu subjektivizma to shvati negativno.
    Tada krene protivnapad, durenje cak se stvori i zivotni neprijatelj. Jako su mucne te situacije jer covek bi trebao da dokaze da je ``cist``.
    Ako sam zeleo da budem korektan, ko i uvek, zasto to jos i da dokzujem?

    Sve manje imam strpljenja za takve ljude. Sve je lakse zalupiti vrata.
    Poruku je izmenio Kalina, 22.11.2008 u 10:23 Razlog: Caps Lock
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #28

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Ponekad je mudro ocutati ali je cesce bolje reci sta se ima da kaze.
    Ja obicno biram ovo drugo.

  14. #29

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Sve je lakse zalupiti vrata.

    Nije lako zalupiti vrata nekome kome si verovao, kome si dao sebe.
    Ali ako te neko dovede do krajnje granice jedino rešenje prekinuti sve kontakte.
    Neke stvari je besmisleno prećutati ukoliko to narušava naš lični integritet ili prosto rečeno ako neko od tebe pravi budalu.
    Nije ćutanje uvek zlato ali neke ljude jednostavno moraš postaviti pred zid ćutanja jer su zaslužili to.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  15. #30

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Ja obicno ocutim ocutim kad bi trebao nesto da kazem
    a pricam kad ne treba

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ono, što nije u nama...
    Autor Goga u forumu Psihologija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 05.07.2011, 00:15
  2. Šta nije umetnost ?
    Autor DzuPiter u forumu Umetnost
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 31.03.2010, 22:42
  3. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 01.07.2009, 11:20
  4. Zlato i rekord Čavića u Ajndhovenu
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 05.04.2008, 14:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •