Čavić: Dokazao sam da mogu


Najbolji srpski plivač posle osvajanja zlata na EP istakao da je važnije od vremena i medalje to što je posle operacije sebi pokazao da opet može biti najbolji.


Milorad Čavić okitio se zlatnom medaljom na Evropskom prvenstvu u Debrecinu u disciplini 100 metara delfin stilom.

Najboljim rezultatom u svetu ove godine (51,45) Čavić je "uterao strah u kosti" rivalima uoči Olimpijskih igara.

Skromni i umorni Čavić ističe da to nije najvažnije, jer mnogi plivači tempiraju formu upravo za početak takmičenja u Londonu.

"Ne mora to ništa da znači. Najbolji, poput Felpsa, Černijaka i ostali tempiraju formu za London, tako da je sigurno da će se granica spuštati. Ja znam da ja moram da plivam ispod 51 sekunde. Najveći napredak mogu da napravim u drugoj 'pedesetici'. Kada brzo krenete, u finišu trke mnogo boli. Sada je najvažnije da nađemo način da nekako ignorišem taj bol", istakao je za "Žurnal" Čavić.

On je istakao da će do 3. juna boraviti u Beogradu, a onda će pripreme za Olimpijske igre ponovo nastaviti u SAD.

"Vraćam se u Mičigen. Tamo ću biti nekih mesec dana i raditi sa trenerom Botomom, a onda će početkom jula ceo tim doći u Španiju. Možda ću na kratko posle toga skoknuti u Srbiju, a 24. jula pravac London", rekao je najbolji srpski plivač, koji je u Debrecinu stigao do ukupno 13. odličja na velikim takmičenjima.

Čavić je istakao da je veoma zadovoljan onim što je postigao na Evropskom šampionatu.

"Najvažnije u celoj priči nisu ni medalja ni postignuto vreme, već to da sam sebi dokazao da mogu. Operacija, oporavak, silni problemi... nisu me zaustavili. Ako si spreman da se boriš za svoje snove, oni će se ostvariti. Na sopstvenom primeru sam video da je to moguće", rekao je Čavić, koji je sa evropskim zlatom oko vrata napravio odličnu uvertiru za poslednje Olimpijske igre u karijeri.

(MONDO)