Бесплатна подела акција

Prikaz rezultata glasanja: Kako je pravedno podeliti državnu imovinu?

Učesnika ankete do sada
39. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Državnu imovina pripada svim građanima

    38 97.44%
  • Radnici boljih preduzeća zaslužuju masne novce a radnici lošijih ništa

    1 2.56%
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 52
  1. #1

    Бесплатна подела акција

    Често при овим приватизацијама чујем приче радника успешних фирми како су "они изградили те фирме" и како њима треба да припадне приличан део акција те фирме.
    Мени је то бесмислено и одвратно комунистичко размишљање. Већина фирми је била у државном власништву, иако се то звало и друштвено. Али новац за отварање и функционисање тих фирми углавном је давала држава, давала је кредите и грантове, силне паре за решавање проблема неуспешних фирми, дакле те фирме су изграђене новцем свих грађана, односно државним новцем.
    Међутим, бесмисленим законом о приватизацији дошли смо до тога да су грађани који су радили у успешним фирмама добили огромне новце приватизацијом, толико да су куповали по неколико станова у Новом Саду рецимо, док су радници у неуспешним фирмама остали малтене на улици. Нико од њих није уложио свој новац ни у Кабел ни у Југодент ни у Апатинску пивару ни у Пивару Челарево. Али су јако различито прошли. С којим правом је неко одлучио да државну имовину поклони само једном делу грађана? Они нису својим радом градили фабрике, они су радили за плату, за рад се добија плата а не удео у власништву.
    Навешћу пример како је то решено нпр. у Републици Српској.
    Сваки пунолетни грађанин је добијао по 20 ваучера. А онда су додатни ваучери добијани према радном стажу, учешћу у рату, мислим да су посебне ваучере добијали породице погинулих бораца... тако да је сваки грађанин РС добио део државне имовине, у складу са својим доприносом држави. Није било примера неједнакости само према томе ко је где био запослен.
    Шта мислите шта је боље решење?
    Да ли је неки јадничак заслужио да не добије ништа јер се запослио у Кабелу а други је заслужио стотине хиљада евра јер га је теча запослио у Апатинској пивари својевремено?
    Један текст из Курира. Још се буне радници јавних предузећа, дакле оних који су и сад у државном власништву, створени од државног новца, који би да присвоје само за себе!

    SOMA EVRA I ZA LENČUGE
    Sindikati javnih preduzeća najavljuju da će se štrajkom boriti protiv Dinkićevog predloga o podeli besplatnih akcija građanima

    BEOGRAD - Besplatne akcije, po predlogu Ministarstva ekonomije, dobiće i lenčuge bez dana staža, kriminalci ili oni koji sede u kući i ubiru plodove rentiranja pet, šest stanova. Sindikalci u javnim preduzećima upozoravaju da je ovaj model Mlađana Dinkića, ministra za ekonomiju i regionalni razvoj, nepravičan i da je samo deo predizborne kampanje.

    Veljko Milošević, predsednik Samostalnog sindikata energetike i petrohemije Srbije, smatra da je "Dinkićev predlog glupost i da je predizborni marketing".
    - U ovom slučaju akcije bi, pored onih koji nemaju ni dana staža, mogli da dobiju kriminalci, ili neko ko sedi kod kuće i rentira stanove. Sindikati u javnim preduzećima su jedinstveni i spremni na štrajk ako ne postignemo dogovor sa Dinkićem - upozorava Milošević.

    Prema njihovoj računici, građanin koji ima pravo na besplatne akcije neće dobiti oko hiljadu evra, kako je zamislio Dinkić, već maksimalno 60-70 evra.

    - Mi tražimo da, od 30 odsto akcija u preduzeću, do 15 procenata dobiju zaposleni i bivši zaposleni, a preostalo da ide u privatizacioni registar, odakle će se deliti građanima. Tako, na primer, mi možemo dobiti 11 odsto, a registar 19 - objašnjava Milošević

    Slavko Topalov, zamenik predsednika Sindikata PTT, koji je član Konfederacije slobodnih sindikata, objašnjava da su pre dve godine zaposleni u javnim preduzećima prikupili više od 400.000 potpisa kako bi se izmenila četiri zakona i kako bi postali ravnopravni.
    - Tada samo uspeli da ostvarimo da budemo ravnopravni sa svim ostalim građanima koji su do sada dobili akcije. Dinkić sada sve to poništava. Mi smo, jednostavno, obespravljeni - ističe Topalov.

    On se pita kako je moguće da se izjednačavaju oni koji su gradili centrale i druge objekte, na primer, sa onima koji nemaju ni dana radnog staža, kao što su deca od 18 godina.
    - Naš stav je da se ovde radi o predizbornim aktivnostima G17 jer se obećanja odnose na četiri miliona ljudi. I ta suma od hiljadu evra, prema našoj računici, nije realna, ona je zapravo 10 do 20 puta manja. Inače, sindikati su već doneli odluku o preduzimanju štrajkačkih aktivnosti, ali će se više znati posle susreta sa Dinkićem, koji je najavljen za sledeću nedelju.

    Podsećamo da je Dinkić izjavio da će 15 odsto akcija u 68 privatizovanih društvenih preduzeća prvo biti ponuđeno vlasnicima prodatih preduzeća ili na Beogradskoj berzi po ceni ne manjoj od one po kojoj su novi vlasnici platili akcije u privatizovanim preduzećima. I ta suma će biti podeljena na četiri miliona građana. Kada je reč o besplatnoj podeli akcija velikih javnih preduzeća (NIS, EPS, Telekom Srbija, "Jat ervejz", Aerodrom "Nikola Tesla" i "Galenika"), Dinkić je rekao da će i te akcije biti podeljene građanima koji u dosadašnjoj podeli nisu dobili besplatne akcije. Podela će biti potpuno besplatna, bez poreza na kapitalnu dobit i bez brokerske provizije.

    DINKIĆ SPUŠTA LOPTU

    U Ministarstvu za ekonomiju i regionalni razvoj potvrdili su nam da će sledeće nedelje doći do niza susreta ministra Dinkića i predstavnika sindikata javnih preduzeća. U ovom ministarstvu kažu da predlog koji je Dinkić izneo nije konačan i da je podložan izmenama. Ipak, nismo uspeli da nađemo kompetentnog sagovornika na ovu temu jer su, kao nam je rečeno, nadležni zauzeti.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #2

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    More kakve akcije, kakvi bakrachi!
    Umesto da se pare uloze u neshto pametno, opet tje da ih profutjkaju bez veze!

    I ne verujem da ce to biti po 1000 evra....

    uostalom, nebitno je!

    parma na gomili neshto moze i da se uradi, a ovim raspodeljivanjem bash nishta!
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  3. #3

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    U ovoj i ovakvoj drzavi tesko je biti pametan.
    Ja sam, na primer, radio u gigantu mesne industrije, 29. Novembar, 16 godina. Kada je 29. Novembar bio u top formi, pomagao je sve i svakoga. Secam se da smo vise puta izdvajali po neku sumu novca za pojedine firme koje su bile u "buli". Cak mi se cini da smo izdvajali i za Elektrodistribuciju. Na drugoj strani pak, nikada nam plate nisu bile prevelike. Npr. i supruga i ja smo radili u 29.Novembru kad je bio najjace firma u Subotici, a komsija iz dvorista je radio u fabrici "Zorka", koja je vecito bila u nekim dubiozama ali je zato on, kao KV bravar imao vecu platu nego nas oboje zajedno. Da ironija bude veca, nas upravni odbor je odlucio da novcano pomogne toj istoj firmi da izadje iz krize.

    Yossa je apsolutno u pravu kada kaze da su svi koji su radili, radili za platu. Sve firme su bile drzavno vlasnistvo.
    Ko je izgradio sve te firme? Drzava. A ko je stvorio taj novac drzavi? Pa firme koje su radile.
    Ispada da svi koji su radili, stvarali su nove firme, i imaju i pravo na njih.

    Privatizacija je pocela nepravilno, tako se i nastavlja. Drzava uzima novac od privatizacije. Ako su firme drustvena svojina, onda je logicno i da novac od privatizacije pripadne drustvu (koji je i stvorio te firme). Drustvo koje je stvaralo te firme su svi koji su bili zaposleni u to vreme.

    Sada, kad su na redu da budu privatizovane vrlo vredne kompanije, a shodno nacinu podele akcija, zaposleni u tim firmama bi dobili toliko novca da bi svaki ponaosob mogao kupiti osrednju firmu. Sada je odjednom problem. Sada izbija nepravda - nelogicnost na videlo. Tj. toliko je to veliko da svima pada u oci. Sada bi da nekom bedom od nekoliko desetina evra zamazu oci onima koji u ovoj igranki nisu dobili ni cvonjka.
    Sada bi da daju isti iznos i onima koji su ceo svoj radni vek proveli radeci i onima koji nisu radili nista (npr. oni koji imaju samo 18 godina). Znam da se to pravedno nemoze podeliti ali bas tolika nepravda....
    Da li njihov bezobrazluk ima granice?
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  4. #4

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    Kao i moj imenjak Pero, i ja sam radio u gigantu, NAVIP, doduše i danas radim ali odavno nije gigant. Uradili smo privatizaciju po starom sistemu, pre 1999 godine, i većinski vlasnik smo bili mi radnici (60%), a ostatak država. Nekontrolisanim uvozom, nebrigom za poljoprivredu, a i nebrigom i za njen deo država je polako uništila ovaj gigant. Pošto samo bili prepušteni sami sebi, a onemogućeni da budemo konkurentni, zbog skuplje proizvodnje u odnosu na uvezena vina, a opterećeni svim obavezama prema toj istoj državi, dolazi se u tešku krizu bez redovnih isplata plata, i radnici hoće-neće prodaju akcije u bescenje da se preživi, što vrlo kratko traje. Šta je još interesantno?, niko ne postaje većinski vlasnik, a ostatak neprodatih akcija naglo pada.
    Ovo sve ispričah zbog nečeg drugog, a da bi se stekla slika kompleta. Država nije zainteresovana za firme u koje treba ulagati, konkretno vinogradarstvo, treba pet godina ulagati da bi se izašlo na tržište, pa i potencijalni kupci koji bi hteli odmah roba-pare, nisu zainteresovani. Na drugoj strani ostaju firme koje se bave "proizvodnjom":naftna industrija, duvanska, proizvodnja el. energije, PTT i slične, vrlo se brzo lepo i lako prodadoše ili će biti prodate. Radnici koji rade u tim firmama svakako zaslužuju akcije adekvatno onoliko koliko rade i na osnovu ostalih merila. Za to vreme ljudi koji su radili u firmama i službama koje nemaju akcije ostaju prikraćeni za to pravo akcija. Ako su živeli, radili i odvajali deo za sve državne firme, posredno i neposredno, bila bi velika nepravda da ostanu prikraćeni za taj mali deo. Što se tiče komentara koliko je ko radio, bio đžabalebaroš, kriminalac ili dr., slažem se da ima i toga, ali setite se one priče iz sudstva, bolje pustiti pet kriminalca nedokazano, nego osuditi jednog nevinog.
    In vinas veritas

  5. #5

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    ...ja spadam u one jadnicke..iz sudstva,zdravstva,prosvete...i ne verujem dok ne vidim,)a proteklih godina sam se nagledala kako su se namlatili para,ovi drugi...i necu se ljutiti ako nam bace neku koskicu...

  6. #6

    Podela besplatnih akcija





    Београд, 10. јануар 2007.
    Усвојене уредбе о евиденцији за бесплатне акције

    Позив за пријаву пунолетних грађана за стицање права на бесплатне акције биће објављен 25. јануара, а пријављивање ће трајати од 28. јануара до 31. јула ове године, најавио је данас министар економије и регионалног развоја Млађан Динкић.

    Грађани ће се пријављавати лично на једном од 3.500 шалтера пошта у Србији, а лична карта и картица банке у којој имају рачун су једини документи који ће им за то бити потребни.

    За оне који немају рачун у банци Поштанска штедионица ће бесплатно отварати рачун.

    Уредбом о поступку и начину евидентирања грађана који имају право на новчану накнаду и на пренос акције без накнаде, коју је Влада Србије данас усвојила, предвиђено је да грађани који су у иностранству пријаве подносе у дипломатско-конзуларним представништвима.

    "За грађане који су непокретни евидентирање ће обављати посебна комисија", рекао је Динкић на конференцији за новинаре и додао да ће против оних који буду покушавали да посредују у пријављивању за бесплатне акције и узимали провизију бити поднете кривичне пријаве И биће кажњени затвором до три године.

    Казне за грађане који у поступку евидентирања поднесу нетачне податке су од 5.000 до 10.000 динара, а од 10.000 до 50.000 динара за раднике пошта и дипломатско-конзуларних представништава који не буду поштовали предвиђену процедуру.

    Агенција за приватизацију ће грађане који се пријаве у предвиђеном року уписати у евиденцију носилаца права на бесплатне акције и издати им потврду до 31. децембра ове године, која ће бити достављена на кућну адресу.

    Влада Србије је данас усвојила и Уредбу о поступку и начину евиденције запослених и бивших запослених који имају право на пренос акција без накнаде. Та уредба се односи на садашње и бивше раднике шест јавних предузећа чије акције ће бесплатно бити дељене пунолетним грађанима.

    Радници тих предузећа ће се пријављивати у филијалама Националне службе за запошљавање, а за то ће им, поред фотокопије личне карте и радне књижице, бити потребно уверење о држављанству и потврда о пребивалишту.

    Да би се избегле гужве, како је рекао Динкић, после објављивања јавног позива прво ће се пријављвати радници НИС-а и Јата, затим Телекома и Аеродрома "Никола Тесла", а на крају Галенике и ЕПС-а. Грађани који имају право на бесплатне акције добиће и новчане надокнаде од продаје акција из Приватизационог регистра, где су издвајане акције тендером приватизованих друштвених предузећа. Влада Србије ће усвојити посебну уредбу која ће се односити на тај поступак, а процењено је да је вредност акција у Приватизационом регистру 250 милиона евра.

    Право на бесплатне акције имају сви грађани Србије који до сада нису добили бесплтне акције, а који су били пунолетни до 31. децембра прошле године и држављанство Србије стекли до 3. јануара ове године. Услов је и пребивалиште у Србије стечено до 30. јуна прошле године, као и упис у бирачки списак.Закон о праву на бесплатне акције ступио је на снагу 3. јануара ове године.

    Power point prezentacija


    http://www.merr.sr.gov.yu/aktivnosti...d=130&lang=cir

  7. #7

    13 Odgovor: Podela besplatnih akcija

    Evo ja se zagrevam na VolksStreet berzanskoj igri

    Ako se od njihovih besplatnih akcija ne ovajdim, ne znam od čega hoću
    _________Una16

  8. #8

    Odgovor: Podela besplatnih akcija

    Evidentiranje će se obavljati na 1.400 lokacija, odnosno na oko 3.500 šaltera pošta. Ovaj posao je, prema rečima Gorana Ćirića, generalnog direktora JP PTT Srbije, najveći koji je Pošta ikada do sada radila. Zbog toga će Pošta, rekao je on, staviti svoju kompletnu logističku, kadrovsku, informatičku, softversku i hardversku infrastrukturu u funkciju posla oko besplatnih akcija:

    Očekujemo da će za sam proces prijavljivanja biti potrebno oko pet minuta po osobi. Jedan dolazak na šalter sa ličnom kartom je, dakle, dovoljan da se za tih nekoliko minuta obavi evidentiranje. Takođe, šest meseci je dovoljno vreme da se svi evidentiraju, tako da ne vidimo razlog da u prvim danima bude velika gužva. U svakom slučaju, Pošta je spremna da obavi svoj posao oko podele besplatnih akcija, tvrdi Goran Ćirić.
    Važno je znati da građani treba da ponesu samo ličnu kartu i da moraju doći lično na jedan od šaltera pošte, što znači da nema posrednika i da ih niko ne može u postupku evidentiranja zameniti. Ministar Mlađan Dinkić je kao bitnu činjenicu istakao da je ceo postupak besplatan.
    - Sve je besplatno, od prijavljivanja, eventualnog otvaranja dinarskog računa ako ga građanin nema, pa sve do prodaje akcija u zakonom propisanom roku posredstvom brokera. Svako ko se evidentira, kada radnik pošte na šalteru popuni prijavni obrazac, dobija jedan primerak prijave. Drugi primerak, oba inače građanin potpisuje, Pošta dalje upućuje na proveru. Važno je znati da će sva obaveštenja i na kraju besplatne akcije svaki građanin dobiti na adresu koja je upisana u ličnu kartu. Ako u međuvremenu, dakle, posle evidentiranja, dođe do promene adrese, to se prijavljuje Agenciji za privatizaciju. Ukoliko se neko poslom ili iz nekog drugog razloga nalazi u inostranstvu u periodu evidentiranja koji traje do 31. jula, može se prijaviti u našim diplomatsko konzularnim predstavništvima. Nepokretna lica će se evidentirati prema odredbama koje propisuje uredba, uz pomoć posebnih komisija koje će dolaziti na kućnu adresu - objasnio je ministar Dinkić.
    Izbeglice, odnosno, interno raseljena lica pored lične karte treba da donesu na uvid legitimaciju raseljenog lica ili zeleni karton u skladu sa pravilima koje propisuje Komesarijat za izbeglice. Ovo se odnosi samo na interno raseljene sa Kosova i Metohije, znači ne i na sve izbeglice koje se nalaze u Srbiji.

    blic
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  9. #9

    Odgovor: Podela besplatnih akcija

    A ko ce naebati?

    Ja.

  10. #10

    Odgovor: Podela besplatnih akcija

    Danas počinje prijavljivanje građana za besplatne akcije

    Prijavljivanje građana za besplatne akcije javnih preduzeće počinje danas u svih 1.319 pošta u Srbiji.
    Kako je ranije najavila Agencija za privatizaciju, građani se moraju prijaviti lično, a lična karta i kartica banke u kojoj imaju račun su jedini dokumenti koji će im biti potrebni.

    Za one koji nemaju račun u banci Poštanska štedionica će besplatno otvarati račun, a privremeno raseljeni sa Kosova i Metohije pored lične karte moraće da pokažu i legitimaciju raseljenog lica ili zeleni karton.

    Prijavljivanje građana će trajati do 31. jula 2008. godine, a iz PTT Srbije su apelovali da se ne prave gužve pošto će svi dobiti isti iznos akcija bez obzira na vreme prijavljivanja.

    Press
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  11. #11

    Odgovor: Podela besplatnih akcija

    posle upisa, nema se pravo prozivke, LOPOVI

  12. #12

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    "Možda bidne al' ne mora da znači!" bojim se da je to ono "dajte narodu hleba i igara"...
    I ja sam zaposlena u državnoj ustanovi i oupšte kao prvo ne smatram da su to "besplatne" akcije..čak naprotiv....sve to država i mnogo više duguje svojim gradjanima
    sve ovo meni miriše na jednu dooobru hiperinflaciju
    Poruku je izmenio TVO.JA_, 11.02.2008 u 10:14
    Ćuti i prenesi dalje....

  13. #13

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    Jeddna informacija:Gradani Srbije koji se nalaze u Madarskoj se mogu javiti za bezplatne akcije od 18.02.2008 na Ambasadi u Budimpesti.

  14. #14

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    NOVI SAD - Umesto novogodišnje čestitke, mnogi Novosađani su od države dobili obaveštenje da, ako i dalje žele da dobiju besplatne akcije, moraju da prilože i uverenje o državljanstvu. Pisma ovakve sadržine su počela da stižu pred same novogodišnje praznike, a rok za dodatno slanje uverenja je svega 15 dana. Ovakav potez Agencije za privatizaciju izazvao je ogorčenje građana i velike gužve ispred matičnog ureda i u šalter sali policije.

    Iako je za upis akcija bila neophodna samo važeća lična karta, od građana koji su to blagovremeno uradili je naknadno zatraženo i uverenje o državljanstvu, i to ne starije od šest meseci. Stotinak Novosađana je juče ujutro stajalo u dvorištu matičnog ureda u Železničkoj ulici, a još toliko se nalazilo i unutar zgrade. Hladnoća i čekanje u redu dodatno su razbesneli ionako ogorčene Novosađane koji se, kako su rekli, osećaju prevareno, ocenjujući da je cela procedura nepotrebna, a da uz dodatno maltretiranje pred šalterom treba da pripreme i novac za takse.

    _blic_

    Cudno mi je...sto se uopste nisam zacudila
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  15. #15

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    Citat GL kaže:
    Posle odluke Naftne insustrije Srbije (NIS) i Vlade Republike Srbije da se krene u obećanu podelu besplatnih akcija, pred građanima koji su stekli to pravo stoji mukotrpan proces upisa u akcionarski registar.
    Novopečeni akcionari do kraja septembra treba da se upišu u evidenciju Komisije za hartije od vrednosti i Centralni registar.
    Obaveštenja o tome trebalo bi da dobiju svi akcionari, koji će, najverovatnije, biti redovno informisani putem medija, tvrdi Aleksandar Ivanović, ovlašćeni portfolio menadžer NLB banke i šef dilerskog odeljenja Brokersko-dilerskog društva "Konvest". On dodaje da se trgovinom akcija mogu baviti samo ovlašćene brokerske kuće, pa će svi novi akcionari morati da izaberu brokera. Kako je u pitanju mnogo građana, država će taj posao, najverovatnije, dati svim brokerima kako bi se stvorila što razgranatija mreža mesta gde se mogu završiti sve procedure u vezi s upisom i prodajom tih akcija. Građani će nakon upisa u Centralni registar morati da u brokerskim kućama otvore vlasničke račune, gde će im se deponovati akcije. Država je preuzela obavezu da plati nadoknade brokerima za taj posao, tako da on neće koštati građane.
    Kada sve to bude učinjeno, trebalo bi da usledi odluka o listiranju akcija NIS-a na Beogradskoj berzi. Ivanović podseća na to da bi svaki akcionar morao znati da je početna indikativna cena akcija koje se pojave na berzi, u stvari, korigovana knjigovodstvena vrednost, koja pre svega zavisi od poslovnih rezulata firme. To praktično znači da će vrednost akcije koja sada iznosi 500 dinara biti veća, samo treba biti strpljiv.
    Prema pravilima berze, akcija prvog dana na berzi može poskupeti do 300 odsto, ili pak pojeftiniti deset procenata. Svaki naredni dan promena cene može biti od plus 20 do minus deset procenata. U Zakonu o hartijama od vrednosti, po listiranju akcija na berzi, nije predviđeno nikakovo zadržavanje prodaje, što je i logično jer cenu akcija formira ponuda i tražnja.
    Bez obzira na to, trebalo bi da se akcionari informišu o vrednosti akcija na sajtu Beogradske berze i da izjave neovlašćenih osoba ne uzimaju kao relevantne.
    Trebalo bi imati na umu da je generalni direktor NIS-a Kiril Kravčenko rekao kako će se truditi da vrednost akcija na berzi bude što veća. Inače, po Ivanovićevim rečima, Naftna industrija Srbije dužna je da tri meseca posle izlaska akcija na berzu raspiše preuzimanje akcija od malih akcionara i za to plati cenu po kojoj je "Gaspromnjeft" od države kupio većinski paket, ili tržišnu cenu ako ona bude viša. To je još jedan razlog da se ne žuri pri prodaji stečenih hartija od vrednosti.
    Iako je država propisala rigorozne kazne za one koji pokušaju da špekulišu u procesu podele besplatnih akcija, bez obzira na to što još nema čvrstih dokaza o budućem vlasništvu nad hartijama od vrednosti svih velikih javnih preduzeća, mogu se naći oglasi o prodaji i kupovini tih akcija, ili potvrda da će akcije biti dobijene. Reč je raznim ugovorima koji se sklapaju za ustupanje nepostojećih akcija, čija se cena još ne zna, ali se za njih nudi i do 1.000 evra. Iz ovoga se jedino može izvući pouka da akcije koje građani budu dobili od privatizacije preostalih velikih javnih preduzeća "Telekom", EPS, Jat, "Galenika" i Aerodrom "Nikola Tesla" mogu jednog dana zaista dostignuti visoku vrednost.
    Alaj će se narod Srbije sad obogatiti.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •