Бесплатна подела акција - Strana 4

Prikaz rezultata glasanja: Kako je pravedno podeliti državnu imovinu?

Učesnika ankete do sada
39. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Državnu imovina pripada svim građanima

    38 97.44%
  • Radnici boljih preduzeća zaslužuju masne novce a radnici lošijih ništa

    1 2.56%
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 52 od ukupno 52
  1. #46

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    Nisu oni lagali sto su 'teli,nego sto su morali.
    Ovim 'silnim"novcima su se bas svi obradovali i strpljivo cekali izgazeni u redovima...
    A sta mari sto je prodato za bagatelu....Ta nece narod jos i zbog toga da se sekira ....Nema kad,,brinu ga drugi nameti koji se spremaju...
    harac ,harac,,otkud raji harac.....

  2. #47

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    Citat AmIa kaže: Pogledaj poruku
    Nisu oni lagali sto su 'teli,nego sto su morali.

    Onog trenutka kad je Dinkić izgovorio reči "1000" i "evra" jednu za drugom, znao sam da će to u nekom trenutku da mu se vrati kao bumerang.*

    Građani neupoznati sa načinom funkcionisanja tržišta i berze su se uhvatili za te dve reči kao pijani plota, i uspeh/neuspeh akcije mere prema tih hiljadu evra. Svako sa bar malo više znanja iz tih oblasti je istog momenta znao:


    - da će vrednost akcija biti utvrđena na berzi
    - da Mlađan nema načina da tu vrednost zna unapred
    - da je Mlađan to rekao u jeku predizborne kampanje, da bi skupio poene


    A ubrzo posle toga je gosn. Koštunije sklopio dogovor s Rusima i prodao NIS za 5 puta manje para od njegove vrednosti i stavio omču oko vrata nesrećnom Mlađanu.*

  3. #48

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    Uglavnom,misija je uspela ,covek je i dalje na svom tronu...
    narod srecan sto je bar koju kintu imao za praznike,,,,tajming je bio bitan,,,,(a pogodio ga ko prstom u ....)
    I ko Sakarlet ,,,mislice o tome sutra ..ili malo sutra ...
    E narode moj...

  4. #49

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    Posle NIS-a, i besplatne akcije „Telekoma“ i aerodroma



    Vlada Srbije usvojila je juče Predlog za izmenu Zakona o besplatnim akcijama i Zakona o Agenciji za privatizaciju, što će omogućiti da građani dobiju akcije državnih preduzeća pre privatizacije.



    Kako se navodi u saopštenju Ministarstva ekonomije Srbije, građani će ove godine dobiti besplatne akcije "Telekoma" i Aerodroma "Nikola Tesla", a akcije Elektroprivrede Srbije (EPS) 2011. godine.

    Izmenama zakona uvodi se zakonska obaveza da se veliki državni sistemi organizuju kao otvorena akcionarska društva, a predviđene su novčane kazne za nepoštovanje te obaveze.

    Formiraće se akcionarski fond u kojem će biti objedinjene akcije i udeli iz Privatizacionog registra iz sadašnjeg Akcijskog fonda i iz drugih javnih preduzeća i privrednih društava sa državnim kapitalom za koje Vlada donese odluku o tome.
    Navodi se da će tako objedinjene akcije Akcionarskog fonda biti podeljene građanima ove godine i njima će moći da se trguje. Akcionarski fond neće imati organe upravljanja, niti zaposlene, a njegovim portfeljom akcija i udela u firmama upravljaće Agencija za privatizaciju, piše u saopštenju.

    Izmenama i dopunama Zakona o Agenciji za privatizaciju predviđeno je pripajanja Akcijskog fonda Agenciji, što će doprineti smanjenju broja zaposlenih i rashoda.
    Podela besplatnih akcija javnih preduzeća počela je 6. januara kada su građani dobili besplatne akcije privatizovane Naftne industrije Srbije (NIS).

    NIS je dužan da postane otvoreno akcionarsko društvo i izađe na Beogradsku berzu do 30. juna 2010, posle čega će građani moći da trguju akcijama NIS-a na berzi, piše u saopštenju Ministarstva ekonomije Srbije.




    izvor: blic.rs

    ___________________
    I may not be perfect but I'm always me

  5. #50

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    Ova poslednja odluka nema drugu ulogu osim da utiče na svest građana, da donese malo političkih poena, eventualno predupredi neku demonstraciju nezadovoljstva građana koji pojma nemaju o tome šta u stvari dobijaju i kako to da iskoriste.

    Građanima je, iz ugla sticanja neke koristi, potpuno svejedno da li će potvrdu dobiti sad ili za nekoliko meseci. Samo da privatizacija Telekoma ne bude još jedna farsa u kojoj ni građani ni država neće imati koristi, ali će bogati pojedinci postati još bogatiji...

    Μορφεύς

  6. #51

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    ___________________
    Da potvrdjujem iz prve ruke.
    Posto ja tamo imam dosta akcija za mene ce biti ova podela preskocena,jer ih ja ne dajem za tu sicu,naravno cekamo kraj godine

  7. #52

    Akcije NIS-a

    Treba li ih čuvati?
    Da li ih treba kupovati?



    Cena akcija NIS-a raste....
    Poruku je izmenio Cecara, 11.01.2013 u 08:18 Razlog: link ka drugom forumu

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •