Бесплатна подела акција - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Kako je pravedno podeliti državnu imovinu?

Učesnika ankete do sada
39. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Državnu imovina pripada svim građanima

    38 97.44%
  • Radnici boljih preduzeća zaslužuju masne novce a radnici lošijih ništa

    1 2.56%
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 52
  1. #16

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    A poşto su te deonice
    Ko je za jednu voznjicu

  2. #17

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    trebalo bi da ih tuzimo... Strasburu

    garant bi dobili parnicu
    jer vecina ljudi ima papir
    na kojem im pise
    "u vrednosti od minimum 1000 evra"



    a koliko ja znam, sledi nam beda od 2500 dinara,
    prvi deo od prodaje NIS-a


    a 2500, ni po jednom kursu, nije 1000 evra
    nemam obične sreće i nemam obične grehove

  3. #18

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    Citat Grunt kaže: Pogledaj poruku
    trebalo bi da ih tuzimo... Strasburu

    garant bi dobili parnicu
    jer vecina ljudi ima papir
    na kojem im pise
    "u vrednosti od minimum 1000 evra"



    a koliko ja znam, sledi nam beda od 2500 dinara,
    prvi deo od prodaje NIS-a


    a 2500, ni po jednom kursu, nije 1000 evra
    Tuziti Dinkica jedino je on pricao o akcijama koliko se secam

  4. #19

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    Citat Grunt kaže: Pogledaj poruku
    trebalo bi da ih tuzimo... Strasburu

    garant bi dobili parnicu
    jer vecina ljudi ima papir
    na kojem im pise
    "u vrednosti od minimum 1000 evra"
    Niko nema papir na kome piše "u vrednosti od minimum 1000 evra". A nema ga iz prostog razloga što niko ne može da zna kolika će biti vrednost jedne akcije onog momenta kad se nađe na berzi. Akcije će možda imati nominalnu vrednost od tih 2500 dinara, a nominalna vrednost nije ono što se računa, već realna. Ta realna cena će biti utvrđena na berzi, jednog dana.

    Ni u jednom zvaničnom dokumentu ne stoji vrednost od 1000 evra. To je samo nešto u vezi čega se ministar Dinkić jednog trenutka zaleteo, pa lupio cifru. Odmah je bilo jasno da je iznos nerealno visok, a i najnovija kretanja na berzi će uticati na to da vrednost bude dodatno manja.

    Uostalom, podela koja sledi, odnosi se samo na akcije jednog, od 5 preduzeća čije će akcije biti podeljene.

  5. #20

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    lepo sam ja to jos rekao ondak...
    eto kad su svi nagrnuli, pa reko sebi ako svi idu, mozda ja gresim, pa i ja navalio...
    odrek`o se akcija svoje bivse firme koje vrede manje nego troskovi za registraciju kod brokera...
    pa sam vadio potvrde, stajao u redovima...
    eto sada ce svi kod brokera, da se registruju, platit ce troskove... a na kraju?
    ko je ovde lud?
    i koliko puta se moze narod nasamariti?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #21

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    Tuziti Dinkica ...
    Slomiti mu gla.. glasovir ... il' još bolje - Gitaru!





    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #22

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    NOVI SAD - Umesto novogodišnje čestitke, mnogi Novosađani su od države dobili obaveštenje da, ako i dalje žele da dobiju besplatne akcije, moraju da prilože i uverenje o državljanstvu. Pisma ovakve sadržine su počela da stižu pred same novogodišnje praznike, a rok za dodatno slanje uverenja je svega 15 dana. Ovakav potez Agencije za privatizaciju izazvao je ogorčenje građana i velike gužve ispred matičnog ureda i u šalter sali policije.

    Iako je za upis akcija bila neophodna samo važeća lična karta, od građana koji su to blagovremeno uradili je naknadno zatraženo i uverenje o državljanstvu, i to ne starije od šest meseci. Stotinak Novosađana je juče ujutro stajalo u dvorištu matičnog ureda u Železničkoj ulici, a još toliko se nalazilo i unutar zgrade. Hladnoća i čekanje u redu dodatno su razbesneli ionako ogorčene Novosađane koji se, kako su rekli, osećaju prevareno, ocenjujući da je cela procedura nepotrebna, a da uz dodatno maltretiranje pred šalterom treba da pripreme i novac za takse.

    _blic_

    Cudno mi je...sto se uopste nisam zacudila
    E bas tako...i ja dobila ovakvo pisamce, s' tim da ja po uverenje o drzevljanstvu moram ici u BG...
    Nije mi palo na pamet da se cimam...
    Budi pametan i pravi se lud

  8. #23

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    Da vidimo šta kaže "Kurir" (omiljeni Dinkićev list) na ovu temu :

    Naplatite akcije
    Obećanjem da će dobiti besplatne akcije u vrednosti od 1.000 evra Dinkić prevario pet miliona građana i pričinio više krivičnih dela



    BEOGRAD - Kurir danas objavljuje kupon pomoću kojeg ćete moći da se pridružite krivičnoj prijavi protiv potpredsednika Vlade Srbije Mlađana Dinkića, koji nam je svima obećao besplatne akcije u vrednosti od 1.000 evra, a advokatske troškove ove prijave snosiće dnevni list Kurir.
    Potpredsednik Vlade Dinkić obećao je 7. juna 2007. godine na konferenciji za novinare da će svim punoletnim građanima koji do tada nisu učestvovali u procesu privatizacije naredne, 2008. godine biti podeljene besplatne akcije u vrednosti od 1.000 evra. Danas, 20. jula 2009. godine, niko od građana nije dobio ni jednu jedinu besplatnu akciju. Koalicija stranaka u kojoj je učestvovao i Dinkićev G17 plus zahvaljujući ovom lažnom obećanju ostvarila je izvanredan izborni rezultat, a Dinkić je s mesta ministra ekonomije i regionalnog razvoja napredovao na mesto potpredsednika Vlade.
    Ugledni beogradski advokati smatraju da je Dinkić na taj način zloupotrebio službeni položaj i ostvario materijalnu korist sebi i koaliciji u kojoj je učestvovao. Prema Krivičnom zakonu Republike Srbije, ukoliko neko lice zloupotrebi službeni položaj i ostvari sebi ili drugim licima imovinsku korist koja prevazilazi iznos od milion dinara, može da očekuje kaznu do minimum dve godine, a najviše dvanaest godina.
    Advokat Svetozar Vujačić smatra da je Dinkić počinio krivično delo lažnog obećanja nagrade i prevare, i da se protiv njega zbog toga može pokrenuti krivična prijava.
    - Koliko znam, od 1. januara akcije bi trebalo da dospeju na naplatu, ali ništa od toga. Ko zna koliko je ljudi glasalo za njega zbog tog obećanja. On se radi pribavljanja koristi sebi služio lažnim obećanjima. Korist je dobio, potpredsednik je Vlade, ali nije ispunio obećanje. Prevario je pet miliona ljudi, i mene među njima - ističe Vujačić.
    On napominje da tu ima i zloupotrebe službenog položaja, jer je obećanja davao s mesta ministra.
    - Tom prevarom je oštećena i država, koja je angažovala ljude u poštama, štampala obrasce, obrađivala zahteve, proveravala, slala obaveštenja ljudima o tome da li ispunjavaju uslove. Pa, koliko samo vrede poštanske markice za pet miliona ljudi? Najmanje što Dinkić može da uradi jeste da se iz moralnih razloga povuče, ne s položaja, nego iz javnog života - predlaže Vujačić.
    - Dinkić je javnim obećanjem s mesta ministra ekonomije i regionalnog razvoja zloupotrebio službeni položaj i profitirao u izbornoj kampanji, njegova koalicija ostvarila je zapažen izborni rezultat, a on dobio mesto potpredsednika. Dinkić sigurno to ne bi postao da nije bilo obećanja o besplatnim akcijama. Sada građani imaju pravo da ga tuže za zloupotrebu službenog položaja, ali i da tuže državu za naknadu materijalne štete - kaže advokat Nebojša Anđelković.



    [*]Dinkić može i u zatvor
    [*]Prema slovu Krivičnog zakona Republike Srbije, član 359 stav 3, osoba koja zloupotrebi službeni položaj i pribavi sebi ili drugom materijalnu korist veću od 1,5 miliona dinara, kazniće se zatvorom od dve godine do dvanaest godina.[*]Javnim obećanjem da ćemo dobiti besplatne akcije Dinkić je sebi pribavio korist, ali u zatvor neće ići ukoliko država do okončanja sudskog postupka ispuni njegova obećanja s mesta ministra ekonomije.[*]Advokat Branko Pavlović, međutim, smatra da će Dinkić, čak i ako se ovaj put na sudu izvuče, platiti cenu budućim političkim neuspehom.

    Antić: Država mora da plati

    Profesor Pravnog fakulteta Oliver Antić u izjavi za Kurir kaže da kada ministar ekonomije javno obeća besplatne akcije, to obećanje ima obligacionu snagu istu kao i potpisani ugovor.
    - Na osnovu takve izjave država se obavezala da nam da besplatne akcije u rokovima koji su obećani, a sada kada oni nisu ispoštovani, građani imaju pravo da tuže državu i traže naknadu materijalne štete od 1.000 evra - smatra Antić.
    On objašnjava da je to javno obećanje bilo izrečeno u vidu javne nagrade, s tim što je druga strana bila u obavezi da ispuni sve elemente.
    - Dakle, državu sada može da tuži svako ko se upisao za besplatne akcije, a nije ih dobio u nekoj prethodnoj privatizaciji. Koliko se sećam, takav uslov je ispunilo oko pet miliona građana Srbije - kaže Antić.


    Kurir




  9. #24

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    Na osnovu čega će da ga tuže? Na osnovu toga što je pogrešno procenio moguću vrednost akcija?

  10. #25

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    Tacno se secam, covek nije obecao, on je samo rekao...
    Ja sam odmah rekao da nema sanse da te akcije toliko vrede...
    Cak su i mediji bili oprezni...
    I sta je sad problem?
    Sad ce huskanje i pljuvacina po Dinkicu?
    Kao da niko nije cuo sa politicki samomarketimg...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  11. #26

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    Čovek je u svrhu kampanje rekao da očekuje da će vrednost dostići 1000 evra. Valjda je svakom normalnom čoveku odmah bilo jasno da je to samo marketing, da će akcije imati neku vrednost, ali da ona ni izbliza ne može dostići 1000 evra. Nije izneo nikakvo obećanje.

  12. #27

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    Ma teško da će iko i da ga tuži. Narod se ne zamajava sa takvim stvarima, nema ni novca i vremena. Ja sam još onomad kada je NIS prodat sa prijateljima računao koliko bi otprilike mogle da vrede te akcije, kakvih 1000 evra. Na osnovu cene za koju je NIS prodat i broja ljudi koji su upisali besplatne akcije, koiko može da vredi što je svako obio? Negde 4-5 evra...



  13. #28

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    Ma njega treba država da hapsi,a ne građani da ga tuže...imam neki čudan osećaj da je ovo varanje najsitnija stvar koju je uradio...jbg,ipak je onomad služio novinare iz rasparenih šoljica,eto,videli smo kako nema ni za jedan komplet set

    mamlaz...

  14. #29

    06 Odgovor: Бесплатна подела акција

    U momentu donošenja prvog Zakona o privatizaciji, sva imovina je bila društvena, a ne državna. Prema tome - svi građani Srbije (ili ondašnje Jugoslavije) imali su podjednako pravo na nju. Ako su jedni proizvodili novu vrednost, drugi su im svojim radom to omogućavali.

    Vaučerska privatizacija bila bi jedino pošteno rešenje. Sve ostalo je pljačka, naročito onih građana koji su radni vek proveli u prosveti, zdravstvu i upravi. Ponuditi 'iljadu evra takvim osobama isto je što i pljunuti im u lice. To nije uradio samo Dinkić, već kompletna skupštinska garnitura u poslednjih dvadesetak godina. Nije bitno ko je glasnogovornik kad je isti princip svojstven i poziciji i opoziciji.
    ...

  15. #30

    Odgovor: Бесплатна подела акција

    Ma sve i da je isplaćena ta (tričava) 'iljadarka - volela bi baš, tambura da mu se slupa



    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    mamlaz...
    bilmez

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •