Nacionalni projekat Beba dolazi
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    01 Nacionalni projekat Beba dolazi

    Projekat „Beba dolazi“ ima za cilj unapređenje nivoa zdravstvene kulture žena Srbije u reproduktivnom periodu, kao i omogućavanje opšte dostupnosti zdravstvene informacije o svim aspektima trudnoće, putem korišćenja savremenih sredstava komunikacije i internet tehnologija.

    Buduće mame putem slanja SMS poruke, od 1. februara. 2007. godine, mogu postati korisnice jedinstvenog SMS servisa "Beba dolazi", a u okviru razvoja i realizacije Nacionalnog projekta "Beba dolazi".

    Reč je o savremenom elektronskom informisanju trudnica o svim medicinskim aspektima trudnoće tokom njenog trajanja, putem SMS poruka preko mobilnog telefona i e-mail poruka.

    Da bi koristile ovaj sistem trudnice se moraju prijaviti na propisani način. Svaka regularno prijavljena trudica do kraja trudnoće, gotovo svakodnevno, dobija SMS poruke i e-mail poruke o promenama koje se mogu očekivati sa njenim organizmom, šta se događa sa bebom, koje preglede bi trebalo da obavi, kako da se ponaša u svakoj fazi trudnoće, kako bi na svet donela zdravu bebu.


    Više informacija o pomenutom projektu možete dobiti ovde


    Projekat su izmedju ostalih podržali:

    Evropska agencija za rekonstrukciju
    Ministarstvo zdravlja Republike Srbije
    Narodna kancelarija Predsednika Republike
    Crveni krst Srbije





    preuzeto sa neta

    Šta mislite o projektu?

    Da li je ovo dobra ideja i da li će zaživeti?
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Nacionalni projekat Beba dolazi

    Da sam trudnica, mislim da bi mi ovo mnogo znachilo...
    Narochito za zene koje radjaju prvi put i koje ne znaju shta ih sve cheka u trudnotji, mislim da je ovo prilichno dobra stvar......

    Podrzavam ovakav projekat, ma koliko se na prvi pogled chinio bleskast....
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  3. #3

    Odgovor: Nacionalni projekat Beba dolazi

    ...s obzirom da je moja tetka direktno bila ukljucena u ovaj projekat,znam detalje i reci cu vam da je ideja odlicna,namere su prave,pogotovo u ovo vreme bele kuge...ideja nije uopste "bleskasta",vec jako dobra i treba je podrzati...savetujem trudnicama i buducim majkama da se ukljuce u ovaj projekat...
    ...hell ain't a bad place to be......

  4. #4

    Odgovor: Nacionalni projekat Beba dolazi

    Valjda sam ja malo čuknuta u glavu

    ...ali da je mene neko smarao skoro svakodnevnim SMS-ovima ili mailovima o promenama koje se dešavaju u mom telu dešavaju u najmanju ruku bih...poludela
    Obzirom da mi je blizanačka trudnoća spadala u kategoriju rizične trudnoće pa sam morala nešto češće da idem na kontrole to me je izludjivalo Stalno su me bockali, vadili mi krv, snimali ...smor žešći
    Ali ja se nisam opterećivala time
    Medjutim, kada sam se porodila i u bolnici videla kakavih slučajeva ima pomislila sam...jbt pa ja sam super prošla

    Tako da...okej je biti upućen u sve znati šta te čeka sve dok nema opasnosti od pojave straha i paranoje

  5. #5

    Odgovor: Nacionalni projekat Beba dolazi

    Po meni ovo je super ideja

  6. #6

    Odgovor: Nacionalni projekat Beba dolazi

    Ovo je stvarno dobra i pametna ideja. To ce buducim majkama mnogo znaciti,i verovatno ce biti mirnije..
    "Za mene postoji samo putovanje putevima koji imaju srca. Tuda ja putujem, i jedini dostojan izazov je da se taj put pređe sav, do kraja. I tuda putujem, gledajući, gledajući bez daha".

  7. #7

    14 Odgovor: Nacionalni projekat Beba dolazi

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Valjda sam ja malo čuknuta u glavu

    ...ali da je mene neko smarao skoro svakodnevnim SMS-ovima ili mailovima o promenama koje se dešavaju u mom telu dešavaju u najmanju ruku bih...poludela

    Ali ja se nisam opterećivala time
    Medjutim, kada sam se porodila i u bolnici videla kakavih slučajeva ima pomislila sam...jbt pa ja sam super prošla

    Tako da...okej je biti upućen u sve znati šta te čeka sve dok nema opasnosti od pojave straha i paranoje

    Samo da potpišem ...

    Bile su mi zamorne te priče o tome šta bi bilo , kad bi bilo...
    Uživala sam u trudnoći - osluškivala Kikija.
    Imala sam dovoljno pregleda, analiza, vađenja krvi i ostalih stvari koje sam morala da uradim, tako da bi me dodatne informacije samo opteretile.
    Naravno ,nismo svi isti, ili sve iste ( naročito kada je '' drugo stanje '' u pitanju ) , što da ne?
    Ideja je sasvim ok, ne vidim razlog da ne zaživi.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #8

    Odgovor: Nacionalni projekat Beba dolazi

    Meni je ovo skroz super, i da sam ranije saznala prijavila bih se, ali sam saznala negde kad sam bila 27-28 nedelja i već sam sve te stupnjeve u razvoju pratila na internetu. Ali ću im definitivno poslati sms sledeći put kad budemo čekali bebu .
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

Slične teme

  1. Nacionalni park Srbija
    Autor HLEBmaster u forumu Spomenar
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 18.07.2010, 22:01
  2. Šljivovica zvanični nacionalni brend
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 03.10.2007, 14:02
  3. Prodaja beba
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 19.05.2007, 22:36
  4. Osip kod beba
    Autor dndr u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 11.05.2007, 07:30
  5. Prehlada kod beba
    Autor dndr u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.04.2007, 11:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •