Ta teška, strana reč "izvini" - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 34
  1. #16

    Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Kada se nađemo u konfliktnim situacijama sa ljudima do kojih nam je stalo, na ovaj ili onaj način, nisu više slučajni prolaznici, ovu spasonosnu rečcu ne izvlačimo baš tako jednostavno. Onda se postavljaju pitanja tipa, ko je taj ko to treba da uradi i ko je zapravo u celoj priči povređen?

    Da li ste tvrdoglavi u teranju svoje priče ili jedan osmeh menja sve?
    Kako se izvinjavate? Koliko vam je važno da se izvinite? Koliko i kako čekate na izvinjenja, da li ih čekate, da li ih primate?

    Nije mi tesko da se izvinim, kada je to potrebno....Kriva sam, zbrljala sam nesto izvinucu se....

    Skoro sam imala zestoku, zestoku svadju sa prijateljem , i to na javnom mestu .....Oboje samo bili krivi, ali sam ja cekala da se on prvi izvini.......tako se poklopilo da sam smatrala da je na njemu da to prvi uradi...Izvinuo se i ja sam.....
    Tvrdoglava jesam ako smatram da sam upravu.....
    Cini mi se da umam da procenim kada nisam, i tim slucajevima se izvinem...

    Nacin na koji to radim zavisi od odnosa sa osobom kojoj se izvinjavam i tezine onoga zbog cega to radim

    Na neka izvinjenja jos cekam......sta cu kada pamtim....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  2. #17

    Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    Huh, tesko mi je reci izvini. Valjda neki odbrambeni mehanizam. Ne mogu sam sebi da priznam da sam dosao u situaciju da povredim osobu do koje mi je stao. No svakako da cu to pokazati djelima i uzeti pouku za buducnost. Isto tako i ne ocekujem da mi neko kaze izvini.
    U sustini ne pridajem puno paznje rijecima, mozda gresim. Rijetko cete od mene cuti volim te, izvini, pogresio sam i sl., al cete zato osjetiti
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #18

    Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    nikada mi nije bilo tesko da se izvinim,ali iskreno

  4. #19

    Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku

    Da li ste tvrdoglavi u teranju svoje priče ili jedan osmeh menja sve?
    Kako se izvinjavate? Koliko vam je važno da se izvinite? Koliko i kako čekate na izvinjenja, da li ih čekate, da li ih primate?
    Imam sreću te sam jako ubedljiva, i ne moram da se tvrdoglavišem..kad sam u pravu, onda imam i jake argumente i jaku priču koja ne trpi ubedjivanje sa druge strane..

    isto tako, ako sam nešto pogrešno shvatila ili uradila, izvinjavam se istog momenta, uz istu tu ubedljivost, osmeh, poneki dodir.. i zaista sam potpuno iskrena kada se izvinjavam, nije čista kurtoazija..

    izvinjenja primam, naravo, ali ih ne čekam..ako izvinjenje ne dobijem odmah, prvom prilikom, posle mi nije ni potrebno..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  5. #20

    Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    nije mi tesko da kazem izvini, samo ako znam da sam zasluzila da ga kazem.. ne izvinjavam se za tudje postupke i ne izvinjavam se kad znam da sam u pravu retko mi se desi da pregazim liniju, pa da preteram i samim tim sebe stavim u situaciju koja ce me dovesti do toga da treba da se izvinim.. nije mi tesko da kazem izvini onda kad znam da je greska moja i da sam pogresila..
    verujem da su mi moralne vrednosti pravilno rasporedjene i da umem da ocenim kad ga preteram.. pa stoga, gledam da izvini ne trosim..
    izvinjenje primam uvek, samo zavisi sa kolikom zadrskom i od koga neka izvinjenja mogu da dodju onda kad je slucaj odavno vec prosao.. ali je doslo.. a to ne zaboravljam.. uglavnom, ne zaboravljam nekoga ko ispadne fer prema meni a isto tako, i ko se ponese kao djubre..
    preko reci mi je tesko da predjem, jer su valjda jedine pored vremena koje ne mogu da se vrate.. i kad jednom rec izadje, moze sve da pokvari.. a izvini tu malo moze da pomogne..

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    skoro je bio sluchaj kad sa rodjenim ocem nisam razgovarao par meseci, jer sam chekao da mi se izvini za neshto shto je rekao... Poklopilo mi se neshto u glavi u tom momentu, i zainatio sam se...
    ja sam se tako zainatila na mamu.. mesec dana nismo pricale.. jer sam ja cekala izvini zbog necega sto bas i nije njena greska.. ali me bolelo da priznam da sam popizdela iz mnogih razloga.. a da su kola pukla na njoj.. nabijala sam joj krivicu i ponasala se kao dete, a obicno mi je ponasanje mnogo zrelije nego sto je bilo u toj situaciji.. shvatila sam gresku i progutala knedlu.. na kraju sam ja bila ta koja je rekla izvini, doduse, nisam ni morala da kazem, jer cim sam je pogledala, ona je znala sta zelim da kazem.. pa su mi jbg, suze umesto mene rekle ono sto bih htela da kazem..
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #21

    Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    Kao detetu mi je bilo najteze da kazem nekom izvini. Dobijah i batine zbog toga.
    Danas je nesto drugo. Valjda sam odrastanjem shvatila da je to najnormalnija stvar, reci nekom, izvini. Ne dolazim cesto u situaciju da se izvinjavam, ali kad je potrebno kazem. Nekako se osecam i bolje, ako znam da je krivica do mene, a verujem i osoba kojoj je upuceno izvinjenje, bar je shvatila da sam ja shvatila
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  7. #22

    Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste tvrdoglavi u teranju svoje priče ili jedan osmeh menja sve?
    Kako se izvinjavate? Koliko vam je važno da se izvinite? Koliko i kako čekate na izvinjenja, da li ih čekate, da li ih primate?
    Nisam tvrdoglava ali ipak treba tu mnogo više od jednog osmjeha...
    Nije mi teško da se izvinim...ako sam pogriješila uradiću to bez ikakvih teškoća i problema... Možda nekad nisam bila svjesna svoje greške i možda su zbog toga neka izvinjenja izostala...ko zna...
    Čekam...ponekad i predugo...na neka još uvijek čekam iako znam da ih nikad neću dočekati...
    Primam svako izvinjenje koje znam da je iskreno i da je od srca...a ona radi reda...ta nisu ni vrijedna pomena...
    I'm floating on air..

  8. #23

    Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    Hm, nisam razmišljala o tome... Ovako stoje stvari. Ako nehotice učinim povredu i fizičku i psihičku odmah se izvinjavam kao i još par puta za svaki slučaj jer stvarno mi povreda nije bila namera.
    Ako nekog svesno uvredim retko se izvnjavam pa to što sam rekla svesno sam uradila i nema sad izvini!
    Prmanje izvinjenja zavisi ako je situacija kao malopre opisana odmah uvažim ali ako je povreda svesna onda izvinjenje doživljavam kao dodatnu povredu...

  9. #24

    03 Da li upotrebljavate reč pardon?

    Da li ste skoro upotrebili reč pardon ili neku drugu prikladnu reč?
    Poruku je izmenio Aiko, 05.04.2009 u 18:13 Razlog: Da li..
    Nikad ne raspravljajte s budalom, ljudi možda neće primjetiti razliku.

  10. #25

    Odgovor: Dali upotrebljavate reč pardon?

    Daaa, veoma cesto, ali u prevodu - oprostite, izvinite...

  11. #26

    Odgovor: Dali upotrebljavate reč pardon?

    Pardon, malo je po ure.

  12. #27

    Odgovor: Dali upotrebljavate reč pardon?

    Da,dosta često....Uvek se izvinjavam,ako sam slučajno nešto uradila,rekla pogrešno...
    Poruku je izmenio Erika Yong, 05.04.2009 u 21:03
    Nije teško biti fin ali je nekad glupo...

  13. #28

    Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    Uwjej,kad pogrijeshim..pa jbt,ljudski jene bacham ja obraZ pod nOge

  14. #29

    Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    Milsim da je "izvini" najzloupotrebljivanija reč u srpskom jeziku.

    Koristi je svako, i u svim prilikama. To "izvini" je postalo opravdanje za najrazličitije izlive ljudske nebrige za drugog i toga kako će se on osetiti ako nešto uradimo, ili kažemo. "Izvini" opravda sve. Ne bi me iznenadilo da i ubice kažu "izvini" onome koga su lišili života da bi bar malo sebi olakšali dušu.

    Elem, ne volim tu reč. I jako retko je koristim. Skoro nikad.

    Zato što sam naučio da je bitno ne doći u situaciju da je bilo kome kažeš, a to možeš samo ako stojiš iza onoga što govoriš, i što radiš. Do kraja.

    Ali ako (nehotično) zabrazdim na jednu stranu, i ispostavi se da nisam bio u pravu, ne da kažem "izvini", nego propadnem u zemlju...

  15. #30

    Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    Zanimljivo je da sam se u životu naslušala rečenica tipa: "Izvini, ali nisi u pravu." Nasuprot tome, tako se retko može čuti izjava:"Izvini, nisam bio u pravu".
    Ispada da je lakše "izvini" govoriti u službi kritike, nego samokritike, iako je samokrtitičnost razlog postojanja te reči, a u službi ispravljanja grešaka koje smo učinili drugom licu.

    Tačno je i da je ta reč prilično devalvirana, nešto kao dam ti žvaku da zaboraviš da sam te opljačkao. Zato se mnogi zadržavaju samo na njoj, kao na sitnom kusuru, koji je po njihovoj proceni dovoljan da sa duše speru osećaj krivice. Puna rečenica bi već bila problem, a insistiranje na njoj se često završi komentarom: "Hajd' nemoj me sad kinjiti, zar "izvini" nije bilo dovoljno?"

    Trudim se da ne povređujem ljude oko sebe, ali dešava se ponekad. Od drugih očekujem da mi otvoreno kažu da sam ih nečim povredila uz jasno definisanje čime i kako sam to uspela, a zauzvrat ja dam svoje objašnjenje, pa i izvinjenje, ukoliko se ispostavi da sam zaista kriva. Izvinjenje je zapravo razgovor koji vodi ka konkretnom rešavanju nesporazuma.
    Izvinjenja primam prvi put skoro bez rezerve, ali ne možeš mi se dvaput izviniti za istu stvar.

    Inače, umem da se izvinem, ali uz izvestan napor, lakše mi je išlo dok sam se bavila gimnastikom. A da se izvinim, umem.
    Vrag odneo šnalu...

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •