Turija - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 55

Tema: Turija

  1. #31

    Odgovor: Turija

    Ja licno obozavam da dodjem u Turiju... Deo sela koji mi se najvise dopao jesu "Vodice"...

  2. #32

  3. #33

    Odgovor: Turija

    Najlepse mesto u Backoj,a i mnogo sire.
    Poruku je izmenio zmax, 14.08.2008 u 22:37 Razlog: bold

  4. #34

    Odgovor: Turija

    Turija mi je bljak. Mozda je to neka predrasuda....ali..... ne zamerite mi Turinci....

  5. #35

  6. #36

  7. #37

    Odgovor: Turija

    Mislim da je negde u februaru,ali čuće se već.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  8. #38

    Odgovor: Turija

    Uvek(do sada) zadnji vikend u februaru...
    U ljubavi i ratu sve je dozvoljeno!

  9. #39

    Odgovor: Turija

    Dolazim sigurno imam tu jednu drugaricu pa cu doci da pokupujem kobaje tih dana i sto da ne da se provedem uz tamburase,kobasice,spricer i vino

  10. #40

    Odgovor: Turija

    Dolazim u Turiju na kobasice kad se vratim sa puta

  11. #41

    Odgovor: Turija

    Pozdrav Turincima! Kumu Radetu, Stevici, Jovici, Crnom i Belom i t.d.!

  12. #42

    Odgovor: Turija

    Na Turiju niko da potseti već duže vreme.

    U Turiji, a na kanalu

    Skrenusmo danas, ovog vrelog dana neugodnog za vožnju, sa najkraćeg puta. Prelazeći preko kanala vidimo prijatan prizor, pa se nadjosmo u njemu.







    Seli smo u hlad da odahnemo i da se raspitamo za riblju čorbu.
    Za sličan slučaj (da gost sam plati koliko hoće) sam do sada samo čuo, a ispostavilo se da je ovde čorba besplatna.

    Pošto nas je kopkalo kakva je to čarda sa besplatnom ribljom čorbom , doznali smo da to i nije neki komercijalnu ugostiteljski objekat, već da je 'Salaš u Malom Ritu br. 2' mesto na kome se okupljaju ljudi željni da neformalno i opušteno provedu slobodno vreme; da počaste čorbom i one koji tu slučajno stignu, a da su spremni i da ispeku donetu ribu onima koji za to nisu dovoljno spretni.

    Naravno, čorba se jede zajednički, iz jednog kotlića, po mogućstvu dok se ne stigne do dna. Posudje iz kog smo jeli, sami smo i oprali.







    Pošto društvo koje je bilo za stolom nisam pitao za dopuštenje da im se slike nadju na netu, stavljam samo ovu sliku.

    Bilo nam je izuzetno prijatno. Meni lično lepše i prijatnije nego u bilo kojoj kafanani a pogotovo lepše nego u nekom skupom restoranu na 'glasu'.

    Da vas pozovem na ovo mesto - nisam ovlašten. Ako navratite, verujem da će te biti dobrodošli kao što se i nama dogodilo.

    Da sada ne pretražujem ko je dosta davno napisao da je deo oko Turinske vodice najlepši deo sela - mogu da ilustrujem da je i to vrlo prijatan ambijent pored kanala sa igralištem za decu.





    O samoj Vodici biće više na mestu gde o njima pišem, kad ova dodje na red.
    Poruku je izmenio nenad.bds, 07.06.2009 u 23:32

  13. #43

    Odgovor: Turija

    Ahhhhhhh, Nenade,
    da samo znas koliko sam se obradovala ovim slikama.
    Hvala ti na prilozenom.
    Odavno nisam obisla mesto moga detinjstva, ali moracu...i to uskoro.

  14. #44
    Heeeej ja sam Turinkinja, prava, velika, volim je zaista, zaista mnogo, zbog ljudi, zalaska sunca, njenih ulica, nedelje pitome i tihe, zbog svega...! Pozdrav svim ljudima koji je vole!

    Zrela se breskva nebom cepa :-)
    Poruku je izmenio nenad.bds, 16.09.2009 u 18:32 Razlog: Uzastopne poruke + off topic

  15. #45

    Odgovor: Turija

    Ustvari milsim da je volim zato što uliva sugirnost, tamo se tako ničega ne plašim... I zbog moje porodice koja je tamo i kojoj se uvek vraćam...I da nisam rekla, zbog mosta, crkve, zvezda, šetnji dugih, duuugih i klupe... I onda kada imaš sve to može da se živi :-)

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •